تاثیر طراحی سایت بر سئو

تاثیر طراحی سایت بر سئو

hossein

لیست محتوای این مطلب

تاثیر طراحی سایت بر سئو ، شاید جمله ای باشد که امروز از زبان خیلی از سئو کاران یا طراحان سایت شنیده باشید همیار سایت در این مقاله پاسخ این سؤال شما را میدهد که آبا طراحی سایت بر سئو تاثیر دارد ؟

شاید برایتان جالب به نظر برسد اما طراحی سایت ارتباط مستقیمی بر سئو سایت شما دارد هر چقدر طراحی سایت اصولی تری داشته باشید سئو و رتبه بندی بهتری نزد گوگل دارید.

شاید برای شما نیز این اتفاق افتاده باشد که بر روی پروژه های سئو وقت و انرژی بسیاری زیادی گذاشته باشید و با یک استراتژی سئو به درستی تمامی اصول سئو را رعایت کرده باشید اما نتیجه دلخواه خود را به دست نیاورده باشید، در این نوع از پروژه ها قطعا اشکال کار از طراحی سایت میباشد که بر روی سئو تاثیر میگذارد.

در این مقاله تاثیر طراحی سایت بر سئو را با هم بررسی خواهیم کرد با ما در ادامه همراه باشید.

تاثیر طراحی سایت بر سئو

تاثیر طراحی سایت بر سئو

سؤالی که ممکن است ذهن شما را درگیر کند این است که چرا طراحی سایت بر سئو تاثیر دارد ؟ پاسخ این سؤال بسیار ساده است شما فعالیت بهینه‌سازی وب سایت را به منظور بالا آوردن کلمات کلیدی مختلف حوزه کاریتان انجام میدهید تا از طریق سئو ورودی سایتتان افزایش یابد.

فرض کنید شما یک وب سایت در حوزه طراحی سایت دارید و کلمات طراحی سایت شرکتی و طراحی سایت فروشگاهی را به نتایج برتر گوگل رسانده اید حال با سیل عظیمی از مخاطبان هدف رو به رو هستید در این شرایط اگر وب سایتتان اصولی طراحی نشده باشد مخاطبان شما تبدیل نخواهند شد و خدمات شما را خریداری نمیکنند و در نتیجه ROI یا نرخ بازگشت سئو شما عملا از بین خواهد رفت پس با این مثال میتوان نتیجه گرفت که طراحی سایت بر سئو تاثیر بسیار زیادی دارد.

بررسی تاثیر طراحی سایت بر سئو

در این بخش به طور کامل تاثیر طراحی سایت بر سئو را بررسی خواهیم کرد و نکات بسیار مهمی را در خصوصی تاثیر طراحی وب سایت بر سئو سایت بیان خواهیم کرد.

اگر شما نیز صاحب وب سایت هستید حتما این موارد را در سایت خود کنترل کنید و ار دچار مشکل هستند هرچه سریع تر آن ها را بهبود ببخشید.

ظاهر نامتناسب وب سایت

یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین عواملی که در سئو وب سایتتان تاثیر مستقیم خواهد گذاشت ظاهر نامتناسب وب سایت خواهد بود اگر اقدام به طراحی سایت وردپرسی کرده اید و قالب سایتتان برای کاربران نامتناسب است از لحاظ ظاهری، و کاربران نمیتوانند ازتباط خوبی با سایتتان بگیرند حتما هرچه سریع تر اقدام به ری دیزاین وب سایتتان کنید.

حال ظاهر نامتناسب وب سایت شمال چه مواردی میشود ؟ در ادامه همراه مجموعه دیجیتال مارکتینگ همیار سایت باشید تا موارد را یک به یک بررسی کنیم.

فونت وب سایت

به طور کلی کاربران برای خرید از یک وب سایت نیاز به مطالعه محتوا های سایت را دارند حال اگر فونت های استفاده شده در وب سایتتان را به درستی انتخاب نکرده باشید و یا فونت های وب سایتتان خیلی بزرگ و یا خیلی ریز باشند کاربران نمیتوانند آن محتواها را مطالعه کنند و به سادگی وب سایتتان را ترک خواهند کرد.

رنگ بندی وب سایت

رنگ بندی سایت نیز بسیار مهم و قابل توجه است و تاثیر طراحی سایت بر سئو محسوب میشود. برخی از وبسایت‌ها بسیار زیاد از رنگ‌های زننده استفاده می‌کنند که برای چشم کاربر نامناسب است و همین امر باعث میشود کاربر سایت شما را ترک کند. شاید این دو مورد برای شما تا به الان اهمیتی نداشته است ولی اگر کمی دقیق تر بشویم متوجه خواهیم شد که باید تمامی موارد به‌درستی انجام شود.

responsive img تاثیر طراحی سایت بر سئو

طراحی غیر ریسپانسیو

یکی از عوامل بسیار مهمی که در طراحی سایت بر سئو تاثیر بسیار زیادی دارد طراحی غیر ریسپانسیو وب سایت میباشد امروزه بیش از 70 درصد افراد برای سرچ های روزانه خود از تلفن های همراه استفاده میکنند این آمار نشان دهنده تاثیر بسیار زیاد طراحی ریسپانسیو بر سئو میباشد.

فرض کنید شما هزینه بسیار زیادی را برای سئو کلمه طراحی سایت اختصاصی کرده اید و وب سایتتان ریسپانسیو یا واکنش گرا نیست در این شرایط کاربران وارد وب سایتتان خواهند شد و با منو ها، دکمه ها و عکس های درهم رو به رو میشوند بدیهی است که در این شرایط کاربران اقدام به خرید خدمات شما نخواهند کرد، اگر ریسپانسیو وب سایتتان مشکل دارد هرچه سریع تر اقدام به بهبود آن کنید.

 

پخش خودکار پادکست یا ویدیو

برخی از وب سایت ها بر این باورند که پخش خودکار ویدیو یا پادکست برای کاربرانشان تجربه کاربری آنها را تا حد زیادی بهبود می بخشد. اما اینطور نیست. فرض کنید کاربران همیشه در وضعیت خوبی برای دسترسی به سایت نیستند. کاربران ممکن است سلامت روانی ضعیفی داشته باشند، عصبی باشند، یا در شب یا صبح هنگام بازدید از وب سایت شما در کتابخانه ساکت باشند خب، در این مرحله کاربر قطعا راضی نیست و تمام تلاش های شما نیز برای جذب مشتری بی نتیجه خواهد بود و حتی منجر به نتایج منفی می شود و اصطلاحا بانس ریت یا نرخ پرش وب سایتتان را افزایش میدهید. بنابراین اگر قصد انجام این کار را دارید، ابتدا توصیه می شود که از کاربر اجازه بگیرید تا ویدیو یا پادکست های صفحه برایشان پخش شوند.

وجود پاپ آپ های متعدد

قطعا برای شما نیز اتفاق افتاده است که زمانی که وارد یک وب سایت میشوید با حجم بسیار زیادی از پاپ های مواجه میشوید که هرگز بسته نخواهند شد، پاپ آپ های متعدد باعث تاثیر بسیار بدی بر سئو سایت میشود و این یک باگ از طراحی سایت است که تاثیر مستقیم بر سئو وب سایت دارد.

اگر میخواهید از پاپ ها استفاده کنید پیشنهاد میکنیم که  از یک رابط کاربری مناسب و به صورت محدود استفاده کنید تا کاربران از وب سایتتان خسته نشوند و به ادامه کار خود با وب سایتتان بپردازند.

یکی از مهمترین مسائل در سئو، سرعت بارگذاری وب سایت است. علاوه بر این، کاربران صبر و زمان کافی برای بارگذاری وب سایت شما ندارند. صدم ثانیه در این مورد بسیار مهم است این مورد یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین عوامل مهم طراحی سایت در سئو میباشد.

مسئولیت ارائه زیرساخت مناسب برای سرعت سایت بر عهده شماست. امروز، سرعت سایت برای گوگل بسیار مهم و حتی یک فاکتور رتبه بندی است و سایت هایی که برای یک یا دو لینک با هم رقابت می کنند سرعت سایت خود را به پایین ترین حد ممکن کاهش می دهند.

برای افزایش سرعت وب سایت خود باید دلایل را جداگانه بررسی کنیم و آنها را حل کنیم. تصاویر وب سایت خود را در قالب فشرده قرار دهید و تصاویر را با حجم بالا قرار دهید. اگر وب سایت شما از سیستم مدیریت محتوای وردپرس پشتیبانی می کند، می توانید از افزونه WP-Rocket برای کش کردن سایت خود استفاده کنید.

علاوه بر این، این افزونه فایل های CSS و JS شما را فشرده می کند تا اندازه سایت را کاهش دهد و سرعت سایت را افزایش دهد. در صورت امکان از CDN استفاده کنید. نمونه های خارجی و ایرانی وجود دارد و شما باید با تحقیق بتوانید بهترین نمونه را در سایت خود قرار دهید.

از یک سرویس میزبانی وب مناسب استفاده کنید. گاهی اوقات هاست شما فضای کمی برای بارگذاری کل صفحه دارد و این باعث کاهش سرعت بارگذاری می شود، بنابراین قطعا استفاده از اندازه مناسب توصیه می شود. البته راه های زیادی برای افزایش سرعت وب سایت وجود دارد که باید تحقیق کنید و بهترین را انتخاب کنید.

ارور 404

ارور های 404 گوگل

می توان گفت که کاربران زمان زیادی را صرف دریافت اطلاعات می کنند اما زمانی که وارد یک وب سایت می شوند با خطاهای زیادی مواجه می شوند که باعث می شود در همان لحظه وب سایت را ترک کنند. علاوه کاربران وب سایت، خزنده های گوگل نیز هستند که برای خزیدن وارد سایت شما می شوند، اما زمانی که با خطاهای زیادی مواجه می شوند، دیگر نمی توانند به قسمت های مختلف نفوذ کنند، بنابراین امتیازی از گوگل دریافت نمی کنید.

حتما از طراح وب سایت خود بخواهید که تمام این خطاها را شناسایی کرده و آنها را برطرف کند. اگر با این خطاها آشنایی ندارید، توصیه می کنیم مقاله رفع خطای 404 را مطالعه کنید.

نداشتن کال تو اکشن

شما قرار است به ازای هر ورودی گوگلی که بدست می‌آورید فروش داشته باشید گاهی اوقات ترافیک خیلی خوبی به سایت شما اضافه می‌شود اما متأسفانه نمی‌توانید آن را تبدیل به مشتری نمایید. خوب سوالی که مطرح می‌شود این است که چه کاری انجام دهیم تا این مشکل را برطرف نماییم؟ می‌توانید با برجسته کردن دکمه‌های Call To Action یا فراخوانی به عمل این کار را انجام بدهید. گاهی اوقات مشتری مشتاق است تا از شما خرید انجام دهد اما اصلا دکمه و یا لینکی را برای خرید پیدا نمیکند که این یعنی شما نتواسته‌اید دکمه‌های فراخوانی به عمل جذابی را طراحی و اجرا نمایید.

cta banner 479327a7b1c443f64bab18e21d82336d تاثیر طراحی سایت بر سئو

فرض کنید وارد یک هایپرمارکت شده اید و به دنبال روغن آشپزی هستید. شما زمان زیادی برای جستجوی تمام قفسه ها برای محصولات خود ندارید، بنابراین قسمت هایی از قفسه ها را جستجو می کنید که مستقیماً به قفسه روغن می روند. وب سایت شما دقیقاً مانند این هایپر مارکت است و باید یک لیست نمونه با بخش های مربوطه قرار دهید تا کاربر مجبور نباشد ساعت ها برای خرید چیز کوچک جستجو کند. سایت ها و دسته بندی ها بهتر سازماندهی شده و مشتری پسندتر هستند.

وب سایت خود را شلوغ نکنید

برخی از وب سایت ها فضای سفید زیادی دارند و کل وب آنها پر از تصاویر، آرم و متن است. این یک توصیه برای افراد تجاری نیست و بر اساس روانشناسی طراحی وب، گفته می شود که سعی کنید فضای خالی را در وب سایت خود قرار دهید تا کاربران بتوانند کل وب سایت شما را بهتر ببینند. گاهی اوقات زیبایی وب سایت شما در سادگی آن نهفته است، بنابراین توصیه می شود از طراح وب سایت خود بخواهید این نکته را رعایت کند.

software de mapas conceptuales visuales of web site map template تاثیر طراحی سایت بر سئو

طراحی سایت مپ

خزنده های گوگل با استفاده از مفهومی به نام نقشه سایت به وب سایت شما دسترسی پیدا می کنند و محتوای شما را فهرست می کنند. اگر وب سایت شما نقشه سایت نداشته باشد و توسعه دهنده این عنصر را درج نکرده باشد، دسترسی خزنده ها را مسدود کرده اید و این به این معنی است که رتبه ربات ها را از دست خواهید داد. بنابراین از یک طراح وب بخواهید نقشه سایت را به درستی پیاده‌سازی کند. هر وب سایتی برای دسترسی به ربات ها نیاز به نقشه سایت دارد.

سخن آخر

سعی کرده ایم در این مقاله به طور کلی در مورد تاثیر طراحی سایت بر سئو صحبت کنیم اگر این مقاله به کمک شما هم آمده است لطفا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

امتیاز شما :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *