استراتژی سئو

برای درک بیشتر استراتژی سئو لازم است ابتدا توضیح کوتاهی در خصوص خدمات سئو بدهیم تا بتوانیم تدوین استراتژی سئو را بیشتر درک کنیم، سئو به معنی بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو است کلمه SEO  مخفف Search Engine Optimization می باشد.

لازم به ذکر است که بگوییم سئو فقط بهینه سازی برای موتور جستجو گوگ نیست و شامل بهینه سازی برای موتور های بینگ، یاهو و یا هر موتور جستجو دیگر نیز میشود. با وجود این که عمده فعالیت افراد جهان در موتور جستجو گوگل میباشد هدف اصلی سئو کار ها نیز بهینه سازی برای گوگل است.

تجربه ثابت کرده است که اولین قدم برای شروع سئو وب سایت تدوین استراتژی سئو میباشد این جمله منظور را کاملا از اهمیت استراتژی سئو بیان میکند، سال ها پیش بیل گیتس جمله محتوا پادشاه است را بیان کرد و حتما این جمله را یک بار هم که شده شندیده باشید.

جمله معروف بیل گیتس در استراتژی سئو هم صدق میکند اما چطور؟ برای این که بخواهید یک سایت اصولی و سئو شده با یک استراتژی سئو حرفه ای داشته باشید ابتدایی ترین کاری که باید انجام دهید تولید محتوا است.

اگر یک استراتژی سئو حرفه ای نداشته باشید فعالیت های سئویی که انجام میدهد از جمله تولید محتوا اثر بخشی لازم خود را ندارند و عملا وقت و هزینه خود را هدر کرده اید پس برای یک شروع طوفانی آماده باشید استراتژی مختص کسب و کار خود را از همیار سایت بخواهید.

 

مراحل تدوین استراتژی سئو

حتما با خواندن مطالب بالا متوجه شده اید که استراتژی سئو چقدر اهمیت دارد حال در این بخش به مراحل تدویت استراتژی سئو میپردازیم، به طور کلی استراتژی سئو به 6 قیمت تقسیم بندی خواهد شد که به اختصار هر بخش را توضیح خواهیم داد.

این نکته بسیار حائز اهمیت است که روش های بسیار زیادی برای تدوین استراتژی سئو وجود دارد و اما انچه که ما به شما ارئه میکنیم تجربه سال ها فعالیت سئویی میباشد، استراتژی سئو همیار سایت بسیار معتبر و قابل اطمینان است میتوانید از نمونه کار های سئو مجموعه دیدن کنید.

تحقیق کلمات کلیدی، ارزشمند ترین کلمات کلیدی را چطور پیدا کنیم؟

همانطور که تا به حال متوجه شده اید قدم ابتدایی تدوین استراتژی سئو تحقیق کلمات کلیدی ارزشمند حوزه کاریتان است، کسب رتبه اول در نتایج گوگل ممکن است اصلی ترین هدف پروژه سئو باشد اما این جمله به شرطی صدق میکند که در کلمات کلیدی پول ساز و هدفمان به این جایگاه برسیم.

 

تدوین استراتژی سئو

روزانه میلیارد ها عبارت کلیدی در گوگل سرچ میشوند و تعداد سرچ روزانه هر کدام ممکن است از دیگری بیشتر باشد یکی از فعالیت هایی که همیار سایت در تدوین استراتژی سئو خود در بخش تحقیق کلمات کلیدی استفاده میکند این است که عبارت هایی که کاربران بیشتر به طور عامیانه سرچ میکنند را برای شما معرفی میکند. این امر به وب سایت شما کمک میکند که در کلمات مد نظرتان ورودی و فروش بیشتری را تجربه کنید.

در بخش تحقیقات کلمات کلیدی هم به میزان جستجو عبارت ها توجه میشود و هم به ارزش مالی کلمات برای شما، برای سنجش مقدار جستجو کلمات از ابزار های آنلاین و اطلاعاتی که از گوگل دریافت میکنیم استفاده میشود و سنجش مالی نیز بسته به نوع فعالیت شما است.

به عنوان مثال کلمه کلیدی “خرید موبایل” روزانه بیشتر از هزاران بار سرچ دارد و اما اگر شما بخواهید روی این کلمه کار کنید حتما لازم است تامین کننده قوی داشته باشید در غیر این صورت برای شما این کلمه صرفه اقتصادی ندارد و در تدوین استراتژی سئو این کلمه برای شما نادیده گرفته میشود.

نکته مهمی که در این بخش وجود دارد این است که برای سنجش دقیق تعداد سرچ ابزار ها نمیتوانند آمار دقیقی بدهند و برای این که ما بتوانیم به طور درست کلمات کلیدی خود را انتخاب کنیم از چندین ابزار برای راستی آزمایی استفاده میکینم و در مواردی نیز از سرچ کنسول برای راستی آزمایی استفاده میشود که دقیق ترین حالت برای بدست آوردن دقیق تعداد سرچ در هر حوزه کاری میباشد.

درکت درست از هدف کاربر و کانسپت کلمات کلیدی

پس از شناسایی کلمات کلیدی در مرحله اول تدوین استراتژی سئو حال نوبت به گروه بندی کلمات کلیدی و تعیین مفهوم هر گروه از کلمات کلیدی میباشد. در این مرحله باید به هدف کاربر از جستجو کلمه کلیدی دست یافت و در قدم بعدی باید محتوایی در خور هدف کاربر از ورود به صفحه تولید شود.

 

شناخت کانسپت کلمه و هدف کاربر از جستجوی آن؛ به ما کمک می‌کند تا استراتژی سئو و زمان‌بندی فعالیت‌های خود را طوری طراحی کنیم تا شانس بیشتری برای ارائه بهترین پاسخ به کاربر و در نتیجه کسب جایگاه مناسب در نتایج جستجو داشته باشیم. برای طراحی صفحات هدف، بهتر است ابتدا به تفکیک ماهیت کلمات و هدف از جستجوی آن‌ها بپردازیم.

به طور کلی جستجو کاربران میتواند به چند قسمت تقسیم بندی شود که در ادا مه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

کانسپت کلمات کلیدی

طراحی تقویم محتوایی، انتخاب صفحات لندینگ

به طور کلی برای تدوین استراتژی سئو باید با انواع مختلف صفحات آشنا باشید به عنوان مثال در هر وب سایت 4 نوع صفحه و جود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد با همیار سایت همراه باشید، در صورت وجود هرگونه سؤال میتوانید در قسمت نظرات با متخصصین سئو همیار سایت در ارتباط باشید.

  1. صفحات لندینگ یا فرود
  2. صفحات عمومی (درباره ما، تماس با ما و غیره)
  3. صفحات آرشیو (دسته بندی، برچسب)
  4. صفحات محتوایی (وبلاگ)
انواع محتوا

هریک از صفحاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم کاربرد و هدف خاص خودشان را دارند در استراتژی سئو به کمک مراحل قبل مشخص میکنیم که هر محتوا با توجه به کلمات کلیدی در چه جایگاهی باید قرار بگیرد که برای شما بهترین بازخورد را داشته باشد.

به عنوان مثال در استراتژی سئو همیار سایت برای کلمات لانگ تیل از صفحات مقاله و اخبار استفاده میشود و در کلمات پر رقابت و سخت از صفحات آرشیو استفاده خواهد شد، در این صورت است که میتوانید به طور اصولی و دقیق اقام سئو وب سایت خود کنید و بهترین نتیجه را در کمترین زمان و با بهترین قیمت دریافت کنید.

البته به همین سادگی که در بالا گفته شد هم نیست برای تعینن جایگاه کلمه فاکتور های زیادی را باید در نظر گرفت به عنوان مثال طراحی سایت شرکتی ممکن است در یک وب سایت در صفحه اصلی کار شود و در وب سایت دیگری بر روی صفحه آرشیو و دسته بندی و در نهایت تدوین استراتژی سئو همچین چیزی میشود.

ساختار محتوا

معماری محتوا صفحات

از این به بعد محتوا های صفحه های وب سایتمان به دو دسته اصلی تقسیم بندی میشوند، صفحات محتوایی و صفحات استراتژیک(صفحات بی محتوا). پس از مشخص شدن این که هر کلمه در کدام صفحه قرار میگیرد، نوبت آن است که استارت محتوا را بزنیم اگر که کلمه در صفحه های محتوایی نشست باید برای آن تولید محتوا متنی و تصویری غنی انجام دهید و اگر جایگاه کلمه استراتژیک بود وارد فرایند معماری و لندینگ میشویم.

در طراحی ساختار و چیدمان محتوا به هدف کاربر از جستجو، ابر کلمات در آن مفهوم کلیدی و مسیرهای دسترسی به بخش‌های زیرمجموعه توجه می‌کنیم. تصویر زیر نمونه‌ای از ساختار محتواست که در کارگاه عملی با هم می‌سازیم.

 

استراتژی سئو

نقشه گنج، تدوین استراتژی سئو محتوایی

در انتها کار یک بخش به عنوان دستورالعمل به شما که استراتژی سئو را تهیه کردید داده میشود، فارغ از این که طراحی سایت اختصاصی انجام داده باشید یا طراحی سایت با وردپرس میتوانید از هر cms که استفاده میکنید از این دسور العمل به سادگی استفاده کنید تا لینک های شما در جایگاهی که قرار دارند باقی بمانند و افت رتبه برای شما صورت نگیرد.

بیشتر افراد دید درستی از اثرگذاری فعالیت‌های خود و سنجش میزان موفقیت در یک پروژه ندارند، همین مساله موجب می‌شود تا در میانه راه ناامید شده یا مسیرهای میانبر (سئو کلاه سیاه) را برای کسب نتیجه بهتر (سریع‌تر) انتخاب کنند. در این مرحله نقشه راه خود را برای انجام فعالیت‌هایی شامل بهینه‌سازی سایت، تولید محتوا و معرفی صفحات به گوگل طراحی می‌کنیم، همچنین انتظارات خود را از میزان پیشرفت و کسب جایگاه در نتایج جستجو تعیین خواهیم کرد.

 

استراتژی سئو یک ساله

اگر شما صاحب یک کسب و کار هستید برای دریافت استراتژی سئو لازم است با مقدات سئو اشنایت داشته باشید با طرز نگارش محتوا سئو شده و لینک بیلدینگ و غیره، در غیر این صورت مجموعه همیار سایت برای انجام فعالیت های سئو آماده همکاری است.

بله، قطعا یکی از جذاب ترن قسمت ها برای هر سئو کاری قطعا پرسش ها و پاسخ های چالشی است. تدوین استراتژی که برای شما انجام میشود تا 12 ماه گارانتی دارد و پاسخگو  افرادی که استراتژی سئو را تهیه کردند هستسم.

بله، قطعا یکی از جذاب ترن قسمت ها برای هر سئو کاری قطعا پرسش ها و پاسخ های چالشی است. تدوین استراتژی که برای شما انجام میشود تا 12 ماه گارانتی دارد و پاسخگو  افرادی که استراتژی سئو را تهیه کردند هستسم.

امتیاز شما :