طراحی وبسایت فروشگاهی

وب سایت فروشگاهی (ای کامرس) آسانسور پیشرفت | آموزش جامع و کامل

دیگر زمان آن رسیده برای طراحی وب سایت فروشگاهی خود دست به کار شوید.در این مقاله سعی شده همه آنچه در این راه نیاز دارید برای شما آورده شود.
گروه همیار سایت
گروه همیار سایت

لیست محتوای این مطلب

اجازه دهید به گذشته نگاهی بیاندازیم. در زمان نه چندان دوری که پول ها در گنجه و صندوق های مخصوص آن زمان نگه داری می شد. زمانی که تنها راه ارتباط با همدیگر نامه نوشتن بود، زمانی که کامپیوتر ها جعبه های جادویی بود ، که سهم ما بیشتر نگاه کردن بود.
اما دنیای مدرن چیزی بیشتر از این ما می خواهد ، حالا دیگر کسی پیدا نمی شود از خرید آنلاین و وب سایت فروشگاهی خبری نداشته باشد.دیگر کسب و کارهایی که به دنبال آنلاین شدن و طراحی سایت نیستند باید کم کم به دنبال خداحافظی و فراموش شدن باشند مانند آن گنجه های قدیمی قشنگ.

طراحی وبسایت فروشگاهی

چرا باید وب سایت فروشگاهی خود را راه اندازی کنیم ؟

به اطرافتان نگاه کنید ، دیگر چیزی مانند قدیم نیست.بیشترین فاصله ما با دورترین نقطه دنیا تنها یک کلیک ساده است !
شاید بخواهید خرید کنید یا هتل رزو کنید یا شاید هم کتابی دانلود کنید تنها کافیست به انگشتانتان دستور دهید تا در چند ثانیه همه چیز برای شما آماده شود.
بیشتر مردم قبول دارند آینده دنیا فروشگاه های آنلاینی است که همه جای دنیا را تسخیر می کنند.
اگر به دنبال ساخت یا طراحی وب سایت فروشگاهی خود هستید پس بهتر است تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

وب سایت فروشگاهی چیست ؟

وب سایت های فروشگاهی به هر نوع کسب و کاری که بر پایه خرید و فروش آنلاین بوده و محصولی مجازی یا حقیقی را ارائه کند گفته می شود.
سایت فروشگاهی دی جی کالا (digikala)  نمونه اولیه و موفق این نمونه سایت ها است.
این وب سایت آنقدر هم قدیمی نیست که به عنوان پدر این کسب و کار به آن اشاره کنیم ولی باید به آن برای گسترش وب سایت های فروشگاهی احترام گذاشت.
در گذشته مردم نسبت به فروشگاه های آنلاین بسیار بدبین بودند.طبیعتا وقتی برای اولین بار تجارتی شروع می شود در برابر آن مقاوت های زیادی شکل می گیرد. دلیل اصلی آن هم عدم اطمینان و کلاهبرداری اینترنتی است.

امنیت وب سایت های فروشگاهی

همینگونه که اشاره شد داشتن امنیت در خرید و فروش های آنلاین یکی از مهمترین جنبه های داشتن تجربه موفق است.
توسعه دهندگان و طراحان وب برای این کار تلاش های زیادی کردند و نتیجه آن هم گشترش چشمگیر تعداد وب سایت فروشگاهی است.

یکی از این کارها دادن گواهی های اس اس ال (SSL)  و معرفی سی دی ان ها (CDN) بود.  پیشنهاد می کنیم برای داشتن تجربه ای موفق تر در ساخت فروشگاه های آنلاین بیشتر در مورد این موارد بخوانید.


یکی دیگر از تفاوت های وب سایت های فروشگاهی با وب سایت های شرکتی در نحوه ارائه محصولات است. یک وب سایت شرکتی احتمالا تنها ویژگی های محصول و اطلاعات از آن را در وب سایت خود قرار دهد و برای خرید محصولات باید با آن ها تماس گرفت و یا به صورت حضوری مراجعه کرد.

در حالی که یک فروشگاه اینترنتی بمانند یک فروشگاه حضوری عمل می کند.شما همه چیز را آماده می بیند و در اختیار دارید و کافیست تنها با چند کلیک آن محصول را خریداری کنید.

طراحی وب سایت فروشگاهی با وردپرس چگونه است ؟

شاید یکی از راه های جذاب طراحی وب سایت فروشگاهی استفاده از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس باشد . همیشه طراحی سایت فروشگاهی یکی از سخترین مراحل راه اندازی فروشگاه های آنلاین است.

اما با وجود سیستم مدیریت محتوا (CMS) وردپرس ، دیگر با سرعت و با استفاده از امکانات بسیار زیاد می توانید ، فروشگاه اینترنتی خودتان را راه بیاندازید.وردپرس همچنین در سئو فروشگاه های اینترنتی نیز به شما کمک می کند تا بتوانید بهترین فروش را داشته باشید.

فروشگاه های اینترنتی در شبکه های اجتماعی

همه ما کم و بیش در شبکه اجتماعی اینستاگرام فعالیت داریم و با بسیاری از صفحاتی که درحال فروش محصولات خود هستند نیز مواجه شده ایم.

شاید تعجب کنید اگر بدانید که آن ها فروش های بسیار زیادی دارند در حالی که با تعداد محدودی کاربر و با امکانات محدود تری در حال این کار هستند.این باعث به وجود آمدن سوال مهمی می شود : آیا اینستاگرام بهتر نیست ؟

سایت فروشگاهی بهتر است یا فروش در اینستاگرام

در یک وب سایت فروشگاهی شما با تعداد بسیار زیادی کاربر سروکار دارید در حالی که تعداد فالوور های شما در اینستاگرام عدد محدودی است.و این به معنی داشتن فروشگاهی بسیار وسیع تر از فروشگاه های اینستاگرامی است.
در کنار آن شما نباید منتظر فیلتر شدن اینستاگرام بمانید و باید روی اعتبار خود هم بیشتر کار کنید. طبیعتا اعتبار یک سایت بسیار بیشتر از یک صفحه در اینستاگرام است.

چگونه فروشگاهی(ای کامرس) بسازیم؟

برای ساخت وبسایت فروشگاهی آنلاین دو راه کلی وجود دارد.یکی استفاده از فروشگاه ساز هایی مانند فروشگاه هایی که با سیستم وردپرس مدیریت می شوند.یا استفاده از وبسایت های سفارشی شده و طراحی شده توسط طراحان سایت.

اگر می خواهید همه کار های یک فروشگاه از نصب سایت و پیکربندی تا طراحی آن را خودتان انجام دهید بهترین گزینه برای شما استفاده از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس و فروشگاه ساز های آنلاین است.
اما اگر تجربه کافی در این زمینه را ندارید و دوست دارید شروع بهتری را در زمان کمتری تجربه کنید بهترین راه برای شما استفاده از طراحان حرفه ای سایت های فروشگاهی مانند همیار سایت است.

چگونه یک طراح فروشگاه آنلاین خوب پیدا کنیم؟

اگر شما نیز تجربه کافی در زمینه برنامه نویسی و ساخت سایت های فروشگاهی را ندارید بهترین راه پیدا کردن یک طراح حرفه ای برای ساخت فروشگاه آنلانتان است.
مهترین جنبه یک طراح داشتن تجریه و نمونه کارهای موفق در زمینه طراحی فروشگاه های آنلاین است .  اما این تنها مورد کافی برای انتخاب طراحتان نیست و باید حتما به روز بودن طراحی نیز چاشنی کار شود ، برای همین کارشناسان حوضه فروش همیشه بر بروز بودن طراحی وب سایت تاکید می کنند.
شما می توانید نمونه کارهای سایت های شرکتی را اینجا ببینید

فروشگاه آنلاین شامل چه قسمت هایی است؟

ساخت یک فروشگاه آنلاین تنها داشتن یک سایت خالی نمی تواند جوابگوی شما باشد.همه فروشگاه های آنلاین موفق در کنار فروشگاه خود صفحات و قسمت های مهم وب سایت های فروشگاهی را نیز مدیریت می کنند.

یک فروشگاه خوب باید رابطه خوبی با کاربران داشته باشد.

مهترین جنبه پس از فروش برقراری ارتباط مناسب با خریداران و تمام نشدن این ارتباط است. همیشه سعی کنید در کنار کاربران خود باشید تا بتوانید یک کاربر را به یک مشتری وفادار تبدیل کنید .
 داشتن پشتیبانی خوب برای سایت می تواند سرمایه گذاری خوبی برای آینده فروشگاهتان باشد.داشتن اطلاع واضح و شفاف درباره وبسایت و شماره های پاسخگویی می تواند نماد اعتبار سایت شما باشد.

جذب کاربر و مشتری بیشتر برای فروشگاه آنلاین

یکی از روش های مهم برای جذب مشتری بجز تبلیغات که هزینه زیادی دارد ، جذب مشتری از طریق مطالب وبلاگ است.
شاید شما هم تجربه کرده باشید که برای پیدا کردن یک مطلب داخل گوگل وارد یک وبلاگ شده و بعد از دیدن مطالب مفید وبلاگ وارد بخش های دیگر سایت شدید.این چرخیدن در سایت هم باعث بهبود رتبه سایت و هم افزایش فروش می شود. شما باید به کاربران دلیلی بدهید تا بیشتر با شما آشنا بشوند برای همین همیشه باید بهترین هارا برای نمایش داشته باشید.

قبل از ساخت فروشگاه این موارد را بدانیم

در سال های آینده شاهد پیشرفت فوق العاده در زمینه وبسایت ها خواهیم بود و دیگر زمانی بهتری برای ساخت کسب و کارهای آنلاین وجود ندارد.
کسب و کارهای آنلاین به اندازه کافی بزرگ شده اند که می توان آن را بزرگ تر از هر مغازه ای دانست و این یعنی باید با احتیاط و اطلاعات کامل وارد این عرصه شد.

داشتن یک استراتژی و آگاهی درست از کسب و کارهای آنلاین نیاز اولیه ورود به این بازار است و بدون آن نمی توان موفقیت زیادی متصور شد.اجازه دهید همه چیز در زمان مناسب خود به نمایش در آید.

این نکات برای شروع یک کسب و کار بسیار حیاتی می باشند ولی کافی نه.گروه همیار سایت سعی دارد با تولید مقالات و کتاب های مختلف در این زمینه بیشتر به کاربران خود کمک کند.

در نهایت شروع یک کسب و کار اینترنتی و مخصوصا طراحی وب سایت فروشگاهی می تواند برای شما حکم یک سکوی پرتاب باشد ، همیشه سریعتر از رقیبانتان شروع کنید تا کسی که مجبور به قبول شکست می شود شما نباشید.

5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *