وب سایت آموزشی

طراحی وب سایت آموزشی قدم به قدم | جامع ترین آموزش سال

لیست محتوای این مطلب

اگر شما هم در حوضه آموزشی فعالیت دارند باید به فکر تطبیق خودتان با دانشجویانتان باشید.یعنی جایی باشید که آن ها بیشتر هستند.

احتمالا شما هم به این نتیجه رسیده اید که باید در اینترنت حضور داشته باشید.جایی که کافیست تا انگشتان دست اشاره کنند تا هزاران آموزش برای کاربران آماده نمایش شود.

وب سایت آموزشی راهی برای حضور موفق

داشتن یک وب سایت آموزشی می تواند کار پیچیده ای باشد.اما ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تجربه ی موفقی در این راه داشته باشید.ما اینجا سعی می کنیم تا راه انداری یک وب سایت آموزشی عالی را ، قدم به قدم جلو بریم.

در این مسیر سعی می کنیم بهترین وب سایت آموزشی را بررسی کنیم تا بتوانید بهترین انتخاب ها را برای وب سایت خودتان داشته باشید.

چرا باید وب سایت آموزشی داشته باشیم

همانگونه که اشاره شد باید برای پیشرفت در جایی حضور داشته باشیم که کاربران و مشتریان ما حضور دارند تا بتوانیم حضوری پر قدرت داشها باشیم.

شاید دیگر کم کم به پایان آموزشگاه های قدیمی و سنتی نزدیک شده ایم آن هم در دنیایی که بیشتر مردم دوست دارند آموزش های خود را در گوشی یا کامپیوتر خود داشته باشند .

در این شرایط باید برای جلو افتادن در رقابت با سایر رقیبان آماده حضوری بسیار پرقدرت در دنیای مجازی باشیم .

وب سایت آموزشی

اعتبار ، نشان قدرت وب سایت آموزشی

شما خودتان چه آموزشگاهی را برای حضور انتخاب می کنید ؟ یک آموزشگاه با سابقه کم و بدون هیچ اعتباری و یا یک آموزشگاه مدرن و با تمامی امکانات که به دانشجویان خود احترام می گذارد.

برای داشتن اعتبار لازم نیست سال ها تجربه داشته باشید تا به عنوان یک آموزشگاه معتبر شناخته شوید ؛ برای این کار لازم است تا یک وب سایت کامل برای کاربران خود آماده کنید
یک آموزشگاه خوب به دنبال بهبود رابطه خود با مشتریان است ، آنها سعی دارند تا بتوانند بهترین امکانات برای داشنجویان خود فراهم کنند تا بر اساس رابطه “سود متقابل” به یک آموزشگاه قدرتمند تبدیل شوند

کاربرد های وب سایت آموزشی

وب سایت های آموزشی همیشه از پربازدید ترین وب سایت های اینترنتی هستند. بیشتر کاربران اینترنتی علاقه مند و بدنبال آموزش های خوب در زمینه های مختلف هستند و این یک زمینه عالی را برای حضور فراهم کرده است.

یکی از کاربردهای مهم وب سایت های آموزشی ، فروش فایل ها و آموزش های مجازی است . به عنوان مثال یکی از سایت های بزرگ فعال در این زمینه در ایران سایت هایی همچون فرادرس و دانشجویار هستند.

یکی دیگر از مواردی که بسایری از وب سایت های آموزشی روی آن کار می کنند تبلیغ است.در بسیاری از ویدیو های آموزشی می توانید از تبلیغ های خود شرکت یا شرکت های دیگر برای کسب درآمد استفاده کنید.

طراحی سایت آموزشی ارزان

شاید شما هم از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید کیفیت را در کنار هزینه مناسب تجربه کنید.داشتن یک طراحی حرفه ای در کنار هزینه ای مناسب کار بسیار دشواری نیست.کافیست که امکانات و ویژگی های شرکت های مختلف و هزینه ساخت وب سایت های شخصی را در کنار همدیگر مقایسه کنید.
یکی دیگر از موارد هزینه وب سایت های آموزشی مربوط به ویژگی های آن است ؛ هرچه یک وبسایت ویژگی بیشتری داشته باشد باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.اگر بدنبال هزینه پایین برای بستن سایت هستید باید برخی از ویژگی های پیچیده سایت را کم کنید.


اما سعی کنید همیشه ویژگی های ضروری یک وبسایت را حفظ کنید.امنیت ، سئو و سرعت سایت ویژگی هایی است که نمی شود فدای هزینه کرد.پس همیشه سعی کنید بدنبال طراحی باشید که تجربه بالایی در این زمینه داشته باشد.
برای آشنایی بیشتر با ویژگی های یک طراحی خوب اینجا کلیک کنید.

افزایش امنیت و سرعت وب سایت شخصی

در هر جایی باشیم داشتن امنیت یکی از اصلی ترین دغدغه های هر کسب و کاری است . در وب سایت آموزشی نیز یکی از مهمترین جنبه های وب سایت داشتن امنیت و سرعت بالاست.

شما باید بتوانید امنیت وب سایت و کاربران را فراهم کنید تا آنها بتوانند در فضایی امن به خرید از وب سایت شما بپردازند.

یکی دیگر از موارد مهم داشتن سرعت بالای صفحات سایت است.این کار نه تنها باعث افزایش رضایت کاربران سایت می شود بلکه می تواند شما را تا رسیدن به صفحه اول گوگل و افزایش سئو (SEO) همراهی کند.

ما در پست های قبلی در مورد تاثیر سرعت در افزایش فروش برای شما مطالبی را بازگو کردیم برای دیدن این مطالب اینجا کلیک کنید.

مراحل طراحی وب سایت آموزشی

انتخاب نام برای وب سایت آموزشی :

هر وب ساتی باید روی یک دامین ست شود.برای انتخاب نام سایت انتخاب های زیادی دارید.اگر دوست دارید روی برند تجاری آموزشی خود کار کنید و بعنوان یک برند شناخته شوید می توانید از اسم شرکت خود استفاده کنید.
راه دیگر انتخاب اسم دامین برای وبسایت آموزشی استفاده از وبسایت های انتخاب دامین است.
این وب سایت ها به شما اسم های مناسب برای انتخاب دامین را پیشنهاد می دهند.
یکی از بهترین سایت های فعال در  این زمینه سایت نیمیش (https://www.namemesh.com/) است.
این سایت با گرفتن کلید واژه ها از شما اسم های جدید ، خلاقانه و ترکیبی و بسیاری انواع دیگر اسم به شما پیشنهاد می دهد.

طراحی قالب وبسایت آموزشی

شما برای این کار می توانید یا از قالب های آماده استفاده کنید یا قالب های اختصاصی برای وب سایت آموزشی خودتان بسازید.
استفاده از قالب آماده می تواند از نظر هزینه توجیه داشته باشد اما اگر از طراحی سایت توسط یک گروه حرفه ای استفاده کنید می توانید با شخصی سازی و اضافه کردن ویژگی های مورد نظر خودتان یک شروع بهتر داشته باشید.
گروه همیار سایت با داشتن تجربه و طراحی سایت های آموزشی موفق و مطرح در ایران سعی دارد راه ساخت و بهینه سازی وب سایت را برای شما هموار کند.

در پایان کار :

برای این کار لازم است از اول وب سایت آموزشی خود را بررسی کنید.در این صورت می توانید از ابزار ها یا دوستان خود کمک بگیرد تا لینک ها و صفحات سایت را برای شما بررسی کنید.

تولید محتوای تازه و مفید و آموزش های دسته اول می تواند شما را تا رسیدن به قله ی گوگل همراهی کند. یادتان باشد داشتن یک سایت آموزشی قوی منوط به داشتن آموزش هایی قدرتمند است پس سعی کنید از مطالب تازه و مفید برای بروزرسانی وب سایت استفاده کنید.
در نهایت باید سعی در تبلیغ و جذب کار بر داشته باشید تا بتوانید یک وب سایت حرفه ای آموزشی داشته باشید.

مطالب مرتبط
قبلی
بعدی
قبلی
بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *