تحقیق کلمه کلیدی

آموزش کامل تحقیق کلمات کلیدی برای سئوی وب سایت و فروشگاه اینترنتی

تحقیق در مورد کلمات کلیدی برای هر کسب و کاری مهمترین بخش برای بهبود رتبه و تعیین استراتژی سایت است ، در این راهنمای عملی سعی شده به صورت کامل بحث کامل شود
گروه همیار سایت
گروه همیار سایت

لیست محتوای این مطلب

کلمات کلیدی پایه و اساس سئو هستند . اگر در مورد مباحث و کلماتی بنویسید که هیچ کس به دنبال آن نباشد ، محتوای شما بازدیدی نمی گیرد و کار بیهوده ای انجام می دهید.

به همین دلیل گروه همیار سایت اقدام به تولید این مقاله کرده است تا به شما کمک کند در سریعترین زمان ممکن و با تحقیق کلمات کلیدی ، راه خود را پیدا کنید و سایت خود را سئو کنید.

ما سعی کردیم این مقاله را با جدید ترین روش های ممکن و با نثری ساده برای شما تهییه کنیم.بیایید شروع کنیم :

مقدمه تحقیق کلمات کلیدی

اما قبل از اینکه وارد بحث های تخخصی در این باره شویم باید مطمعن باشیم که کلمات کلیدی را به صورت پایه ای درک کرده ایم.

کلمات کلیدی چیست؟

کلمات کلیدی عبارت هایی هستند که در گوگل سرچ می شوند همچنین آن ها به صورت “کلمات کلیدی سئو” نیز شناخته می شوند.

تحقیق کلمه کلیدی

منظور از تحقیق در مورد کلمات کلیدی چیست ؟

منظور این کار درک زبان مشتری هدف شما است تا ببینید نحوه جست و جو محصولات و خدمات شما از چه کلماتی استفاده می شود.

سپس شامل تجزیه و تحلیل و اولویت بندی بهترین فرصت ها برای کلمات کلیدی در سایت شما است. پس باید برای این کار زمان مناسبی اختصاص دهید.

چرا تحقیق کلمات کلیدی مهم است ؟

تحقیق کلمات کلیدی تنها راه برای فهمیدن این است که مردم در موتور های جست و جو به دنبال چه چیزی هستند.ما نمی خواهیم مطالبی بنویسیم که جذابیتی برای مردم نداشته باشند.شاید این دلیل بازدید نگرفتن بیش از 90 % از سایت ها در گوگل باشد.

تحقیق کلمه کلیدی

این تحقیقات به شما کمک می کند تا به این سوالات بتوانید پاسخ های درستی بدهید :

  • رتبه گرفتن در این کلمه کلیدی چقدر مهم است ؟
  • اگر روی این کلمه کلیدی کار کنم ، چقدر بازدید می گیرم ؟
  • چه محتوایی باید برای این کلمه کلیدی تولید کنم ؟
  • آیا افرادی که این کلمات را جست و جو می کنند ، مشتری من می شوند ؟

پاسخ به این سوالات سرعت شما را برای گرفتن رتبه بهتر کمک می کند.

چگونه ایده برای کلمات کلیدی پیدا کنم ؟

تحقیق کلمات کلیدی از تفکر در مورد اینکه مشتریان شما چگونه جست و جو می کنند ، آغاز می شود . سپس به کمک ابزار هایی که در اختیار ماست این کار گسترش پیدا می کند.

کار سنگین نیست ، اما لازم است برای بهتر انجام دادن آن دو مورد رعایت شود :

شما باید از برند و حوضه فعالیت خود شناخت خوبی داشته باشید

باید در مورد ابزار هایی که استفاده می کنید ، اطلاعات مفیدی داشته باشید تا بتوانید بهترین عملکرد را داشته باشید.

در این قسمت سعی می کنیم روش هایی را به شما معرفی کنیم تا بتوانید به بهترین صورت کلمات کلیدی را برای خودتان انتخاب کنید.

طوفان فکری و کلمات کلیدی اصلی

پایه و اساس کلمات کلیدی ، کلماتی هستند که به عنوان “بذر کلمات کلیدی” یا همان “کلمات کلیدی اصلی” شناخته می شوند.این اصلاحات را به یاد داشته باشید چون در این مقاله زیاد با آن برخورد خواهیم داشت.

این کلمات به شما کمک می کنند تا بتوانید رقبای خودتان را بهتر شناسایی کنید.معمولا ابزار ها از شما کلمه کلیدی بذر (اصلی) را از شما می گیرند و به شما گروهی از کلمات کلیدی را می دهند.

اگر دارای شغلی هستید که در بستر اینترنت کار می کنید و مردم روزانه آن را جست و جو می کند ، کار شما برای پیدا کردن کلمات کلیدی اصلی راحت تر است و کافیست به این فکر کنید که آن ها چه چیزی جست و جو می کنند.

برای همین در شروع تحقیق کلمات کلیدی  و حتی در زمان سئو وب سایت فروشگاهی ، در هر حالت به سراغ کلمات کلیدی اصلی می رویم.

 

به عنوان مثال ، اگر ماشین آلات و تجهیزات قهوه می فروشید ، برای پیداکردن کلمات کلیدی اصلی می توانید این موارد را به کار ببرید:

    قهوه

    اسپرسو

    کاپوچینو

    چایی

دقت کنید که این کلمات لزوما قرار نیست که همه ارزش سایت شما را تعیین کنند ، بلکه این کلمات پایه هستند برای پیدا کردن کلمات کلیدی بعدی.
همانطور که اشاره شد این کلمات اصلی ، بعدا به عنوان بذر استفاده شده و کلمات کلیدی دیگر از آن رشد می کنند.

بنابراین بیش از حد درباره کلمات کلیدی seed (اصلی) خود وسواس نشان ندهید. فقط چند دقیقه طول می کشد تا آنها را پیدا کنید. به محض اینکه تعداد انگشت شماری از ایده های گسترده مرتبط با موضوع وب سایت خود دارید ، به مرحله بعدی بروید.

ببینید رقیبانتان در چه کلمات کلیدی رقابت می کنند

بررسی اینکه رقیبانتان از چه کلمات کلیدی برای دریافت ترافیک استفاده می کنند ، یکی از بهترین راه ها برای تحقیق کلمات کلیدی همین کار است.

اما قبل از آن باید رقیبانتان را پیدا کنید ، برای این کار کلمه کلیدی خود را در گوگل سرچ کنید و ببنید کدام سایت ها در رتبه های برتر هستند.

تحقیق کلمات کلیدی

اما اگر این نتایج به درد شما نخورد و فکر می کنید که کلمات اصلی آن ها به شما نزدیک نیست ، می توانید از قابلیت پیشنهاد گوگل استفاده کنید:

گوگل

به عنوان مثال اگر فروشگاه در مورد کاپوچینو دارید شاد کلمه کلیدی “دستگاه کاپوچینو” بیشتر بازدید بگیرید تا خود “کاپوچینو”.به هر حال باید برای پیدا کردن رقیبانتان خیلی هوشمند باشید.

البته دقت کنید برای پیدا کردن رقیبانتان از چه سایت هایی استفاده می کنید ، سایت هایی مانند دی جی کالا رقیبان خوبی برای پیدا کردن کلمات کلیدی نیستند.این سایت ها برای رقابت اولیه در کلمات کلیدی بسیار سنگین هستند.

پس از پیدا کردن رقیبانتان و کلمات کلیدی ، می توانید آن را به ابزار هایی مانند   Ahrefs’ Site Explorer معرفی کنید.

جست و جو سایت

ما در این مقاله از ابزار های رایگان Rank tracker و ابزار پرو سایت Ahref استفاده می کنیم.

رنک ترکر

شما می توانید با دانلود برنامه رنک ترکر از سایت اصلی و یا همراه با ابزارهای جانبی آن به مجموعه بزرگی از ابزارهای رایگان سئو و کلمات کلیدی دست پیدا کنید.

به عنوان مثال ما در این برنامه توانستیم کلمات کلیدی زیر را برای کاپوچینو پیدا کنیم :

نحوه استفاده از پرس فرانسه

قهوه ترک

قابلمه موکا

طرز تهیه قهوه

قهوه ساز ناپولیتن

همانطور که می بینید می توانید با مطالعه بیشتر رقیبانتان ، کلمات کلیدی های بسیار دقیقی پیدا کنید.شما در سایت Ahref می توانید برای پیدا کردن کلمات کلیدی بیشتر از قسمت Domain Competitive استفاده کنید.

و در برنامه Rank Trackerمی توانید در قسمت Keyword Research تنظیمات بسیار زیادی پیدا کنید.

کمپین دامین

ابزار های جست و جو کلمات کلیدی

رقبا می توانند منبع بسیار خوبی برای کلمات کلیدی باشند ، اما هنوز هم کلمات کلیدی بسیار زیادی هستند که آن ها هم ، هنوز نتوانستند آن ها را پیدا کنند .

Google Keyword Planner شاید شناخته شده ترین ابزار کلمات کلیدی باشد. استفاده از آن رایگان است و اگرچه عمدتا برای تبلیغ کنندگان است ، اما می توانید از آن برای یافتن کلمات کلیدی برای سایتتان استفاده کنید.

شما می توانید چند کلمه کلیدی اصلی را وارد کنید تا نتایج آن را ببینید.

گوگل

این ابزار گوگل بسیار هوشمند و طبیعتا چون متعلق به خود گوگل است ، شما می توانید بیشترین استفاده را از آن ببرید.گوگل پلنر برای پیدا کردن کلمات کلیدی به سئو سایت شما نگاه نمی کند و بیشترین تمرکز آن روی جست و جو های صورت گرفته است.

فراتر از Keyword Planner ، تعداد کمی ابزار تحقیق رایگان دیگر برای کلمات کلیدی وجود دارد. اگر پول خوبی داشته باشید بسیار عالی هستند ، اما به سرعت متوجه خواهید شد که همه آنها از نظر داده و عملکرد بسیار محدود هستند ، زیرا هدف آنها تبدیل شما به مشتری پرداخت کننده است.

و این کار را برای ایرانی ها سخت کرده است ، شما با ابزار هایی سر و کار دارید که بلاخره باید یک جایی برای آن پول پرداخت کنید.

اما بیاید برگردیم به ابزار های خودمان ، یکی سایت Ahref و دیگری برنامه Rank Tracher این دو ابزار با قابلیت مختلف خود ما را خیلی کمک می کنند.

اگر نیت خرید ابزار قدرتمندی را دارید می توانید از سایت Ahref برنامه پولی آن را تهییه کنید اما ابزار Rank Tracher با قابلیت های رایگان خود بسیار کمک کننده است.

بیایید در برنامه ahref چند کلمه کلیدی وارد کنیم ببینیم چه نتایج به ما می دهد :

پیدا کردن کلمه کلیدی

همانگونه که در عکس بالا می بینیم بیش از 3 میلیون کلمه کلیدی و با اطلاعات آن نمایش داده شده است.

اما بیایید برگردیم به ابزار ترکر ، شما در این ابزار در قسمت Keyword Research  می توانید گزینه های زیادی را پیدا کنید و هر کدام از متد ها می توانند کلمات کلیدی زیادی برای شما داشته باشند.

 Ranking Keywords: شما در این قسمت می توانید کلمات کلیدی سایت خودتان یا سایت رقیبانتان را آنالیز کنید.

Keyword Suggestions : ایده کلمات کلیدی را از برترین ابزار های آنلاین پیدا کنید. تحقیق کلمات کلیدی در این ابزار بسیار ساده و پر اهمیت است.

Autocomplete Tools : همانطور که از نام این ابزار پیداست ، شما می توانید با استفاده از قابلیت تکمیل خودکار موتورهای جست و جو مانند : گوگل ،بینگ و … ایده های جدیدی پیدا کنید.

Related Searches : همانند همین بخش در که در پایین صفحه گوگل دیده می شود ، به شما کلمات کلیدی را که مشابه با کلمات کلیدی اصلی شماست ، پیشنهاد می کند.

Domain Research: در این قسمت کلمات کلیدی از دامین هایی گرفته می شود که بسیار برای شما محتمل است. کلمات کلیدی برای سئو سایت شما می تواند غوغا کند.

Related Questions: این قسمت که مردم زیاد دوست دارند و از قسمت سوالات مشابه گرفته می شود که مشابه آن در جست و جوی گوگل هم دیده می شود.

Keyword Combinations: تمام کلمات کلیدی ترکیبی و حتی غلط های املایی را اینجا پیدا کنید.

{کیورد ریسرچ منو}

به گوشه کنار ها هم دقت کنید

اینکه شما از طریق کلمات کلیدی اصلی بتوانید تا حد زیادی کلمات کلیدی خود را پیدا کنید ، بسیار خوب است ، اما در این صورت باید دقت کنید تا طراوت خود را از دست ندهید.

شما باید همیشه به دنبال کلمات کلیدی جدید باشید تا بتوانید در اوج بمانید.با مطالعه بیشتر در مورد کلمات کلیدی ، می توانیم این مشکل را حل کنیم.

و یک نقطه شروع خوب ، مرور انجمن ها ، گروه ها و سایت های پرسش و پاسخ است. این به شما کمک می کند کلمات کلیدی بیشتری را پیدا کنید که کاربران احتمالی شما با آنها دست و پنجه نرم می کنند که در ابزار کلمات کلیدی نشان داده نشده اند و هیچ یک از رقبای شما زحمت پیدا کردن آنها را نکشیده اند.

شما در این صورت می توانید مقالات مختلف در سایت های مشابه خود را مطالعه کنید و ببینید کدام کلمه ها جدید هستند و بعد بررسی ببینید آیا ارزش آن را دارد تا روی آن سرمایه گذاری کنید.

کلمه کلیدی

ما ممکن است این مورد را با استفاده از ابزار پیدا نکرده باشیم زیرا شامل هیچ یک از کلمات کلیدی هسته ما نمی شود.

در اینجا چند موضوع جالب دیگری وجود دارد که ممکن است ارزش پرداختن را داشته باشد:

     طرز تهیه کاراژیلو

     قهوه در خانه در حال رشد

     قهوه اتیوپی

 

شما در بین این کلمات ، کلمات کلیدی اصلی زیادی پیدا کنید و با بررسی هر کدام در قسمت های مختلف این ابزار ها به تعداد بسیار زیادی کلمه کلیدی دست پیدا کنید.

کلمه کلیدی

اما فراتر از موتور های جست و جو و ابزار هایی که معرفی می کنیم ، مشتریانی هستند که خودشان منبع کلمات کلیدی اند ، شما کافیست تا به رفتار آن ها توجه کنید تا ببینید بهترین ها برای پیدا کردن کلمات کلیدی کدام روش است.

شما می توانید از نکات زیر برای تحقیق کلمات کلیدی سایت خودتان و یا جهت سئو وب سایت فروشگاهی خود استفاده کنید :

رو در رو با آنها گفت و گو کنید

از طریق ایمیل های گذشته مشتریانتان ، جستجو کنید

درخواستهای پشتیبانی کاربران را بررسی کنید

سعی کنید سوالات متداولی را که در مکالمات قبلی مطرح شده بود به خاطر بیاورید

 

چگونه کلمات کلیدی را آنالیز کنیم :

خب بعد از این همه تلاش ، حالا ما هستیم و تعداد زیادی کلمات کلیدی مناسب سئو ، که قرار است بهترین آن ها را پیدا و استفاده کنیم.در این قسمت معیار های اصلی برای به جواب رسیدن را پیدا می کنیم :

میزان جست و جو یا Search volume

این عدد ، تعداد جست و جو شدن کلمه مورد نظر را در طول یک ماه را به ما نشان می دهد.

کلمه کلیدی

ما در این مرحله قرار است کلمات کلیدی را از لحاظ رقابت روی آن توسط سایت های مختلف و تعداد سرچ های آن در طول یک ماه بررسی و بهترین کلمه کلیدی را برای رسیدن سریع به نتیجه ، انتخاب کنیم.

بیایید با فرمول KEI بیشتر آشنا شویم :


فرمول

این فرمول که رابطه مستقیمی با تعداد جست و جو های انجام شده و رابطه غیر مستقیم با رقابت بر روی کلمه کلیدی دارد ، بسیار عدد مفیدی است.
همانطور که Rank Tracker کلمات کلیدی را برای شما پیدا می کند ، به طور خودکار بهترین آنها را جمع می کند.

به رنک ترکر برگردیم جایی که قرار است به صورت رایگان در مورد کلمات کلیدی تحقیق کنیم .این بار وارد ستون KEI شوید.هرچه مقدار این عدد بالاتر باشد ، برای انتخاب به عنوان کلمه کلیدی بهتر است.

بسته به زمان و مقدار سئو که در نظر دارید می توانید کلمات کلیدی را انتخاب کنید.این دسته بندی به شما بیشترین درخواست ها و کمترین رقابت ها را پیشنهاد می کند.

کاملاً خوب است اگر فعلاً فقط تعداد معدودی از کلمات کلیدی را انتخاب کنید این گونه می توانید برای کلمات کلیدی خود زمان بیشتری صرف کنید که در ابتدای کار بسیار مهم است.

اما به نکات زیر در مورد پیدا کردن کلمات کلیدی با شاخص بالا دقت کنید :

در مورد این تعداد باید سه نکته مهم را یادداشت کرد:

 

این شاخص تعداد جستجوها است ، نه تعداد افرادی که جستجو کردند. مواردی وجود دارد که ممکن است شخصی چندین بار در ماه کلمه کلیدی را جستجو کند.

 

این درصد به شما نمی گوید با رتبه بندی چقدر ترافیک خواهید داشت. حتی اگر موفق شوید رتبه یک را بدست آورید ، بازدید شما از یک کلمه کلیدی به ندرت از 30٪ فراتر خواهد رفت البته در صورتی که خوش شانس باشید.

 

این میانگین سالانه است. اگر در ماه فروردین  120 هزار جستجو برای یک کلمه کلیدی انجام شود و برای یازده ماه باقیمانده سال هیچ کدام جستجو شود ، حجم جستجوی ماهانه  10k خواهد بود.

تحقیق کلمه کلیدی

در سایت Ahref به شما حق انتخاب کشور های مختلف با جزئیات بیشتر آن هم در بین 170 کشور را می دهد ، پس این ابزار برای انتخاب کلمات کلیدی در ایران بسیار مناسب تر است.

این زمانی بیشتر خود را نشان می دهد که شما بخواهید در کشور های مختلف بفروشید و یا در مناطق مختلف کلمات کلیدی را بررسی کنید.

شما باید “قدرت خرید” کشورهای مختلف دارای Keyword value را در نظر بگیرید. شاید شما یک کلمه کلیدی خوب با 100 هزار جستجو ماهانه مشاهده کنید ، اما 90 درصد آنها از کشوری بی ربط با کار شما باشد. در این حالت ، کلمه کلیدی ممکن است هدف خوبی نباشد زیرا “قدرت خرید” کاربران بسیار کم خواهد بود.

تحقیق کلمات کلیدی

قصد خرید

شاید یکی از موارد که باید خیلی به آن دقت کرد ، قصد خرید باشد ، ما کلمات جذابی پیدا کردیم که شاید برای ما بازار هدف خوبی باشد ، اما آیا همه آن ها به مشتری و کاربر ختم می شود.شاید بسیار از کلماتی که شما برای آن از فرمول KEI استفاده کنید ، جنبه اطلاعاتی داشته باشند.

بسیار از آن تنها برای گرفتن اطلاعات جست و جو می شوند و این با کلماتی که شما برای فروش لازم دارید جداست.پس باید بتوانید بین کلمات مختلف بهترین ها را پیدا کنید.

یکی از ابزار هایی که به شما کمک می کند ابزاری است که در داخل برنامه رنک ترکر نیز پیدا می شود ، به اسم گوگل Google AdWords که به شما قیمت تبلیغات هر کدام را می دهد.

طبیعتا کلماتی که ارزش خرید و بازدید بالایی داشته باشند قیمت بالاتری نسبت به بقیه دارند.

هر چقدر تبلیغ دهنده AdWords برای هر کلیک بیشتر بپردازد ، بازدیدکننده از آن با ارزش تر است.

وقتی ابزار در حال جمع آوری کلمات کلیدی است ، این معیار به طور پیش فرض محاسبه می شود.

کلمه کلیدی

تعداد کلیک

ممکن است بسیاری از افراد چیزی را در Google جستجو کنند ، اما این بدان معنا نیست که همه آنها بر روی نتایج جستجو کلیک کرده و بیشتر آنها از صفحات بال بازدید می کنند. اینجاست که معیار کلیک در Keywords Explorer مفید است. این به شما میانگین تعداد کلیک ماهانه روی نتایج جستجو برای یک کلمه کلیدی را می گوید.

تعداد کلیک

شما باید هنگام پیدا کردن کلمات کلیدی در کنار در نظر گرفتن اینکه کلمه کلیدی باید رقابت پایینی و کلیک بالایی داشته باشد ، این را هم باید در نظر بگیرید که کلیک هایی که انجام شده است مربوط به تبلیغات گوگل نباشد.

تعداد کلیک

سختی کلمات کلیدی

برنامه ترکر

متخصصان سئو معمولا سختی یا آسانی یک کلمه کلیدی برای رتبه گرفتن را به صورت دستی اندازه می گیرند.آنها عوامل مختلف برای این کار دارند :

تعداد (و کیفیت) بک لینک ها ؛

رتبه بندی دامنه (DR) ؛

    طول مطالب ، ارتباط ، تازه بودن

    استفاده از کلمه کلیدی هدف ، مترادف ،

    نام تجاری ؛

    و غیره .

البته بیشتر مختتصین روی لینک داشتن کلمه مورد نظر بسیار تاکید می کنند و اولین و مهترین فاکتور آنها برای اندازه گیری کیفیت کلمه کلیدی است.

 شما در تصویر انواع درجه بندی سختی را در سایت Ahref و در تصویر بالاتر انواع آن را در برنامه Rank Tracker می بینید.

keyword diff scale آموزش کامل تحقیق کلمات کلیدی برای سئوی وب سایت و فروشگاه اینترنتی

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید ، هر نمره KD مربوط به تعداد تقریبی وب سایت هایی است که برای رسیدن به 10 نتیجه برتر جستجو باید به صفحه شما پیوند دهند.

اما اشتباه بزرگی که شاید خیلی از افراد مبتدی در این کار انجام می دهند این است که این درجه را بین 0تا 30 انتخاب می کنند ، این کار باعث می شود که از رقابت بزرگ عقب بمانند.

همه ما می دانیم هرچه تعداد این درجه بالا باشد ، سختی بالا آمدن در آن کلمه کلیدی بیشتر می شود و رقابت بالا می گیرد ، برخی فکر می کنند که باید در ابتدا کلمات با درجه سختی پایین را تنها انتخاب کنند.

شما هرچه بیشتر تاخیر کنید ، فرصت بیشتری به رقیبانتان می دهید تا از شما فاصله بگیرند ، پس باید در همان ابتدای کار به فکر آینده کلمات کلیدی خود باشید.

این کار دو دلیل اصلی دارد :

شما باید زودتر دنبال کلمات کلیدی high-KD باشید ، نه دیرتر. از آنجا که برای رتبه بندی به تعداد زیادی بک لینک نیاز دارید ،هرچه بیشتر بمانید ، رتبه گرفتن سخت تر می شود.

       

شما باید کلمات کلیدی با KD بالا را به عنوان فرصت های پیوند مشاهده کنید. این واقعیت که صفحات دارای رتبه برتر دارای تعداد زیادی بک لینک هستند ، نشانه موضوعی با ارزش بودن لینک ها است.

هزینه هر کلیک (CPC)

هزینه به ازای هر کلیک (CPC) نشانه مبلغی است که تبلیغ دهندگان می خواهند برای هر کلیک تبلیغ از یک کلمه کلیدی بپردازند. این یک معیار برای تبلیغات است تا SEO ، اما می تواند به عنوان یک کمک مفید برای قدرت کلمه کلیدی باشد.

 

برای مثال ، کلمه کلیدی “قهوه دفتری” با CPC نسبتاً بالا 12 دلار است. به این دلیل که بیشتر جستجوگران به دنبال خرید دستگاه های قهوه برای دفتر کار خود هستند که هزینه آنها صدها یا هزاران دلار است. اما برای “چگونه یک اسپرسو خوب درست کنیم” کاملا برعکس است. به این دلیل که بیشتر جستجوگران به دنبال خرید چیزی نیستند. آنها به دنبال اطلاعاتی در مورد نحوه تهیه اسپرسو هستند.

قیمت کلیک
قیمت کلیک

چگونه کلمات کلیدی را هدف قرار دهیم

بعد از تحقیق در مورد کلمه کلیدی و پیدا کردن آن ، لازم است برای آن محتوای مناسب ایجاد کنیم ، این مرحله بسیار در روند تحقیق کلمات کلیدی مهم است.

اما ما برای سادگی کار این مرحله را به دو قسمت تقسیم کرده ایم :

پیدا کردن موضوع اصلی

شناسایی هدف جست و جو کاربران

 

موضوع اصلی را شناسایی کنید

فکر کنید که شما کلمات زیر را در لیست خود دارید :

    طرز تهیه قهوه زده شده

    قهوه زده شده چیست

    دستور پخت قهوه

    نحوه تهیه قهوه خامه ای فوری

    قهوه زده بدون شکر

ممکن است از خود بپرسید ، آیا باید برای هر کلمه کلیدی یک صفحه متفاوت بسازید یا همه آنها را در یک صفحه قرار دهید؟

پاسخ تا حد زیادی به چگونگی مشاهده Google از این کلمات کلیدی بستگی دارد. آیا آنها را بخشی از همان موضوع می داند (به عنوان مثال ، چگونه می توان قهوه خامه ای درست کرد)؟ یا آیا همه آنها را به عنوان موضوعات جداگانه می بیند؟ با مشاهده نتایج گوگل می توانید این موضوع را درک کنید.

به عنوان مثال ، صفحات مشابه را می بینیم که برای “نحوه تهیه قهوه خامه ای” و “قهوه خامه ای چیست” رتبه بندی شده است.پس این دو کلمه کلیدی هر دو یک رتبه کاملا مشابه دارند.

درجه بندی گوگل

به نظر می رسد این نشان می دهد که گوگل هر دو این کلمات کلیدی را به عنوان بخشی از یک موضوع مشابه مشاهده می کند.

یعنب بیشتر نتیج برای هرکدام مشابه است و انگار نحوه تهییه قهوه خامه ای به نوعی زیر مجموعه ای از قهوه خامه ای است. به همین دلیل ، هدف قرار دادن هر دو این کلمات کلیدی در یک صفحه بیشتر از ایجاد دو صفحه جداگانه منطقی خواهد بود.

 

 

با این حال ، بیایید به نتایج “قهوه خامه ای بدون شکر” نگاه کنیم :

درجه بندی گوگل

هدف جستجو را شناسایی کنید

بگذارید بگوییم شما این کلمات کلیدی را در لیست خود دارید:

     آسیاب قهوه

     لاته و کاپوچینو

     قهوه ساز تک فنجانی

     قهوه عربی

     طرز تهیه قهوه دم کرده سرد

     آسیاب قهوه دستی

 

اگر یک فروشگاه آنلاین با وبلاگ دارید ، باید بدانید که برای ارسال پست های وبلاگ کدام را با پست های وبلاگ هدف قرار دهید و کدام یک را در صفحه محصولات بیاورید.

برای برخی کلمات کلیدی معلوم است که شما یک صفحه جدا درست نمی کنید ، مثلا کسی که دنبال طرز تهییه قهوه دم کرده سرد است ، نمی خواهد از شما محصول بخرد ، پس لازم نیست صفحه محصول برای کاربر بالا بیایید.

اما در مورد یک کلمه کلیدی مانند “آسیاب قهوه دستی دستی” آیا باید این موضوع را با ارسال یک وبلاگ در مورد بهترین آسیاب قهوه سوراخ شده هدف قرار دهید یا یک صفحه در دسته بندی فروشگاه ؟

دی جی کافه

با توجه به اینکه هدف شما احتمالاً فروش بیشتر آسیاب قهوه است ، احتمالا به این فکر می افتید که یک صفحه فروش محصول در فروشگاهتان درست کنید. اما این اقدام اشتباهی خواهد بود زیرا این نوع محتوا با آنچه جستجوگران می خواهند ببینند یکی نیست.

از کجا می دانیم؟ اگر به صفحات دارای رتبه برتر برای این کلمه کلیدی در Google نگاه کنید ، همه آنها پست های وبلاگ هستند درباره بهترین آسیاب های قهوه .

بهترین کافه

طبیعتا گوگل بهتر از هرکسی نیت کاربران را درک می کند ، پس شما باید ببینید در یک صفحه گوگل چه چیزی برای شما نمایش می دهد ، این همان چزی است که شما باید بسازید ، اگر مطالب وبلاگ است ، شما باید همان کلمه کلیدی را مقاله کنید.

اگر هم به صورت صفحه محصول است ، شما نیز می توانید برای آن کلمه کلیدی به فکر فروش باشید.

راه اندازی سایت در چند دقیقه

فرض کنید شما دارای یک پیج فروشگاه اینترنتی در اینستاگرام با فروش خوب هستید ، آیا باز هم باید به فکر راه اندازی وب سایت اینترنتی باشید ؟ دلایل بسیار زیادی وجود دارد که باعث می شود یک فروشگاه اینترنتی ، شما را به سطح بسیار بالاتری از فروش و اعتبار برساند.

نحوه اولویت بندی کلمات کلیدی

اولویت بندی کلمات کلیدی آخرین مرحله در روند تحقیق کلمات کلیدی نیست. بیشتر کاری است که باید طی مراحل بالا انجام دهید. همانطور که به دنبال کلمات کلیدی هستید ، معیارهای آنها را تجزیه و تحلیل کرده و آنها را گروه بندی می کنید ، از خود بپرسید:

 

ترافیک روی این کلمه کلیدی چقدر است؟

رقابت چقدر سخت است؟ چه رتبه ای برای آن لازم است؟

آیا قبلاً محتوایی در مورد این موضوع دارید؟ در غیر این صورت ، ایجاد و سئو یک صفحه رقابتی به چه کاری نیاز دارد تا بتوانید بالا بیایید ؟

آیا قبلاً برای این کلمه کلیدی رتبه بندی کرده اید؟ آیا می توانید با بهبود رتبه خود با چند رتبه بالا آمدن ، میزان بازدید را افزایش دهید؟

آیا احتمال دارد ترافیک به فروش تبدیل شود یا فقط آگاهی از برند را به همراه دارد؟

 

آخرین نکته نکته مهمی است. در حالی که حجم جستجو ، ترافیک ، دشواری و هدف جستجو از نکات مهم هستند ، شما همچنین باید در نظر بگیرید که بازدید از آن کلمه کلیدی برای کسب و کار شما چه ارزشی خواهد داشت ؟

ابزار تحقیق کلمات کلیدی

قبل از اینکه همه چیز را جمع کنیم ، بیایید به چند ابزار تحقیقاتی معروف در مورد کلمات کلیدی نگاهی بیندازیم که به شما کمک می کنند هر آنچه در بالا بحث شد را انجام دهید.

Google Keyword Planner

 

Google Trends

 

Google Search Console 

 

Ahrefs Webmaster Tools

 

Keyword Generator

 

Keyword Difficulty Checker 

بیایید جمع بندی کنیم :

شاید همه موارد بالا باید برای درک مفاهیم اساسی تحقیق کلمات کلیدی و برنامه ریزی استراتژی محتوای شما کافی باشد اما این پایان راه نیست و شما باید همیشه به روز باشید.

گروه همیار سایت سعی دارد با تولید مقالات به روز در این زمینه به کاربران خود کمک کند.

شما برای ما در کورد کلمات کلیدی خود بنویسید.

امتیاز شما :

۱۲ پاسخ

  1. سلام ابزار های رایگان بیشتری معرفی کنید چون تو ایران واقعا سخته واسه تحقیق کلمات کلیدی از سایت های پولی استفاده کنیم.

  2. سلام برای پیدا کردن سختی کلمات واسه رتبه بندی باید روی چقدر باشه ؟ یعنی عددش چقدر می تونه باشه ؟

    1. سلام عدد خاصی نمیشه گفت اما هرچی پایین تر باشه اولویت بالا تری می تونه داشته باشه برای ما.پس بهتره هنگام تحقیق کلمات کلیدی از کلماتی با سختی کمتر شروع کنیم.در ضمن برای مشاوره رایگان با متخصصین ما می تونید از صفحه ارتباط با ما استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *