آموزش رایگان تولید محتوا برای جذب خوانندگان تا انتهای پست با 6 روش ساده

اگر خوانندگان مطالب شما هم هم تا انتها محتوای شما را نمی خوانند ، پس شما هم تنها نیستید ؛ به جمع بزرگی از وبلاگ نویسان تعلق دارید که تنها در ابتدای مطلب جذابیت دارند. ما با رایگان تولید محتوا برای جذب خوانندگان ، نشان می دهیم چرا کاربران به جای خواندن مطلب آن را اسکن می کنند.
گروه همیار سایت
گروه همیار سایت

لیست محتوای این مطلب

اگر خوانندگان مطالب شما هم هم تا انتها محتوای شما را نمی خوانند ، پس شما هم تنها نیستید ؛ به جمع بزرگی از وبلاگ نویسان تعلق دارید که تنها در ابتدای مطلب جذابیت دارند. ما با رایگان تولید محتوا برای جذب خوانندگان ، نشان می دهیم چرا کاربران به جای خواندن مطلب آن را اسکن می کنند.

آموزش رایگان تولید محتوا برای جذب خوانندگان تا انتهای پست

آیا میدانید کاربران سایت به طور معمول تا 20 % متن شما را می خوانند ؟ این ها بازدیدکنندهایی هستند که به مارک تجاری شما اهمیت نمی دهند.

اما کاربران وفاداری هستند که دوست دارند مطالب شما را تا انتها بخوانند ، آیا در مورد آنها فکر کرده اید ؟

مطمعنا این ها افرادی هستند که شما باید به آن ها توجه کنید و بیشتر وقت خود را روی این گروه افراد بگذارید.شما می خواهید مطلبی تولید کنید که کاربرانتان درگیر آن شوند.اگر مطالب شما به اندازه کافی سگرم کننده نباشد ، پس باید به فکر خداحافظی با کاربران خود باشید.

مطالعات نشان می دهد که بیش از 55% کاربران 15 ثانیه یا کمتر را صرف مشاهده ی یک مطلب می کنند ، طبیعتا یک محتوای 1500 کلمه ای در 15 ثانیه مطالعه نمی شود.

تولید محتوا

اگر شما هم یاد بگیرید که مطالبتان را درست بهینه کنید ، می توانید کاری کنید که مخاطبانتان بیشتر درگیر محتوای تولیدی شما شوند .

در واقع شما به 100% کاربران خود نیاز ندارید تا محتوای شما را 100% بخوانند و این تنها هدفی است بیهوده ، پس شما باید روی گروه هدف خود تمرکز کنید.

بیایید روی 80% کاربران خود که مطالب شما را واقعا مطالعه می کنند کار کنیم :

با عناوین جذاب کاربران را به خواندن تشویق کنید

 

ابتدا روی عناوین خود کار کنید تا بتوانید با نوشتن عناوین قوی ، مقاومت کاربران خود را بشکنید.قبل از اینکه کاربران را متقاعد کنید که مطالب را بخوانند ، کاری کنید که عناوین را بخوانند و جذب شوند.

آمار نشان می دهد که از هر 10 نفر 8 نفر عناوین را می خوانند و این یعنی شما 80% فرصت دارید تا بتوانید آنها را جذب کنید.

بایادگیری و آموزش رایگان تولید محتوا می توان به بهترین شیوه عناوین را تولید کرد اما ما اینجا نیستیم تا در مورد عناوین سخنرانی کنیم و می دانیم شما بهتر از ما می دانید.

متاسفانه بسیاری از مطالب گم می شوند زیرا ، عناوین خسته کننده است و کاربران را به جای جذب کردن ، دور می کند.کارشناسان بازاریابی به این اعتقاد دارند که عناوین در یک صفحه مهم ترین بخش هر مطلبی است.

شما می توانید علاوه بر نوشتن عناوین جذاب ، از کلمات جذاب هم برای بهتر کردن عناوین استفاده کنید.به عنوان مثال عناوینی که دارای کلماتی مانند فوق العاده ، ویژه ، جدید و یا امثال این کلمات هستند ، معمولا بازدید بیشتری می گیرند.

همیار سایت

مقدمه را با یک جمله پر شور شروع کنید

طبق توضیح کارشناسان حوضه بازاریابی ، کاربران یک سایت با مطالعه ابتدای مقاله ، تصویری از محتوا برای خود می سازند.پس اگر می خواهید همان ابتدای کار به جای دفع آنها ،جذبشان کنید باید یاد بگیرید که مقدمه ی خوبی بنویسید و این هم با تمرین و آموزش رایگان تولید محتوا به دست می آید.

بعد از اینکه کاربران وارد سایت شدند ؛ شما نباید با سوالات خود آنها را گیج کنید.وقتی کاربری وارد سایت شما می شود منتظر است بداند که شما چه چیزی برای آنها دارید.

به عنوان مثال اگر عنوان مطلب شما این است “یکی از پست های سایت” ، آن ها به دنبال این هستند آیا واقعا مطالب پست درباره آن توضیح دارد یا نه ؟

 

معرفی پست وبلاگ خسته کننده و عمومی خوانندگان را خسته می کند و آنها را مجبور می کند قبل از خواندن بقیه پست خود ، صفحه شما را ترک کنند.

شما که دوست ندارید این اتفاق برای پست های شما بیافتد؟ پس ئقت بیشتری برای مطالعه مقدمه مطالب سایت های بزرگ بگذارید تا بهتر یاد بگیرید که بنویسید.

شما می توانید برای این کار از راهنمای زیر هم استفاده کنید.

تولید محتوا

یک واقعیت جذاب را نقل کنید

یکی از جالب ترین مقدمه ها داستان گویی و نقل داستان های جذاب در مورد محتوا است.شما می توانید از واقعیت زندگی خود نیز استفاده کنید.

اگر به تازگی کاری انجام داده اید یا تجربه جدیدی داشته اید آن را به اشتراک بگذارید تا بقیه کاربران هم از آن استفاده کنند.

 

از آخر به اول بنویسید

یکی دیگر از راه های افزایش توجه کاربران ، نوشتن مقدمه هایی است که پایان کار نمایش داده می شود.شما با این کار در واقع نتیجه کار را به مخاطبان نمایش می دهید.

شخصی بنویسید

چه مطالب خود را به صورت اول شخص بنویسید جه به صورت سوم شخص همیشه می توانید از ایده شخصی بودن استفاده کنید.وقتی شما داستانی برای گفتن داشته باشید می تواند بهترین نتیجه را به همراه داشته باشید.

شما می توانید با قرار دادن خود در داستان به آن حس انسانی بودن بدهید تا کاربران به آن واکنش مثبت داشته باشند.

سوال بپرسید

همیشه سوال های درست می تواند جواب های درست داشته باشد.ما نیز در گروه تولید محتوا ی همیار سایت سعی می کنیم همیشه در ابتدای عناوین خود از سوالات به درستی استفاده کنیم.

از داستان های کوتاه و جالب استفاده کنید

یکی از روش های جذب علاقه کاربران ، داستان نویسی در ابتدای کار است.شما با این کار می توانید زمان ماندن یک کاربر در صفحه و تجربه کاربری آن را افزایش دهید.

اگر بتوانید به درستی از جنجال استفاده کنید ، می توانید پست هایی بسازید ویروسی و همه گیر.البته در این نوع مقدمه نویسی لازم است که بسیار درست و حرفه ای کار کنید زیرا با کوچکترین اشتباه ، کاربران شما دیگر به مطالب سایت اعتماد نمی کنند.

قدرت اعداد را دست کم نگیرید

مطالعات نشان می دهد عناوینی که دارای عدد هستند عملکرد و بازدید بیشتری دارند ، در واقع 36% مردان و زنان ، عناوین دارای عدد را ترجیح می دهند.

تولید محتوا و استراتژی کلمات کلیدی وبلاگ

بله همانطور که اشاره شد بیشتر مردم به عناوین دارای عدد واکنش نشان می دهند ، در واقع چشم ها خود به خود بیشتر روی عناوین متمرکز می شود ، پس یکی دیگر از راه های تولید محتوای درست ، استفاده از عناوین عدد دار است.

شما حتی می توانید با به روز رسانی محتوای قدیمی به صورت درست و اضافه کردن عناوین به آن باعث افزایش مخاطبان مقالات خود شوید.

با این کار می توانید مطالب خود را ویروسی و همه گیر کنید یا می توانید امیدوار باشید تا بیشتر خوانده شود.

برای محتوا ، زیر عنوان های جذاب بنویسید

عصر دیجیتال امروز ، فرصت بسیار زیادی برای برند های مختلف به وجود آورده است تا بتوانند با عملکردی خوب ، یک تجارت موفق داشته باشند.

اما در حال حاظر با منتشر شدن روزانه بیش از 2 میلیون پست در وبلاگ ها و سایت های مختلف ، چگونه می شود کاربران را ترغیب کرد تا بیشتر مطالب را بخوانند.

راه حل : مطالبی با زیر عنوان های جذاب

به طور معمول ، نویسندگان برای توضیح یا جذاب تر کردن متن ، سعی می کنند که زیر عنوان های جذاب برای متن طراحی کنند.

شما می توانید با نوشتن زیر عنوان های جذاب ، یک مطلب متوسط را که در وبلاگ منتشر کرده اید ، به یک محتوای جذاب و پر بازدید تبدیل کنید.

سعی کنید برای مطالب خود عنوان و زیرعنوان های مرتبط و جذاب بنویسید.شما می توانید با استفاده از اعداد و کلمات حذاب ، بیشتر به زیر عنوان های خود زیبایی ببخشید.

 

پاراگراف های خود را کوتاه کنید

خوانندگان همیشه نمی خواهند که کل متن را بخوانند.خود من وقتی متنی می بینم که نویسنده نتوانسته پاراگراف ها را کوتاه و متناسب بنویسید ، فورا روی دکمه خروج کلیک می کنم.

شاید کاربران امروزی حوصله خواندن پاراگراف های طولانی را ندارند.اما طول پاراگراف متناسبی برای محتوا وجود دارد؟

چیزی که به عنوان یک عدد که به شما بگوییم و پاراگراف های خود را با آن تنظیم کنید نیست ، اما باید سعی کنید تا می توانید پاراگراف های خود را هم برای تجربه کاربری بهتر و هم سئو بهتر کوتاه کنید.

من خودم ترجیح می دهم در هر پاراگراف دو جمله در سه خط یا دو خط بنویسم ، شما هم باید با توجه به نوع نگارش خودتان بتوانید طول پاراگراف متناسب برای خودتان را پیدا کنید.

 

  باید سعی کنید پاراگراف خود را به پنج خط – نه جمله – محدود کنید. اگر خیلی طولانی است ، آن را به یک سری پاراگراف در زیر موضوعات تقسیم کنید.

تصاویر و فضای سفید بهترین قسمت هر مطلب

سعی کنید از محتوای بصری مانند : تصاویر و ویدیو ها را به مطالب خود اضافه کنید.خود ما سعی می کنیم در هنگام تولید محتوا از تصاویر و آمار و فضاهای خالی به طور بسیار مفیدی استفاده کنیم.

احتمالاً از ارسال بعدی خود هیجان زده شده اید. من هم همینطور.
علاوه بر این مراحل ، اگر توانایی مالی آن را دارید ، پست های خود را به صورت حرفه ای ویرایش کنید. این به افزایش درصد خوانندگانی که پست های وبلاگ شما را به پایان می رسانند کمک می کند. من آن را تضمین می کنم .

امتیاز شما :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *