بالا بردن ترافیک وب سایت

6 روش بالا بردن ترافیک وب سایت با به روز رسانی محتوای قدیمی

داشتن محتوا جذاب و کامل باعث بالا بردن ترافیک وب سایت می شود اما چیزی که مهم است اینکه آیا این حقیقت همیشگی است؟
گروه همیار سایت
گروه همیار سایت

لیست محتوای این مطلب

داشتن محتوا جذاب و کامل باعث بالا بردن ترافیک وب سایت می شود اما چیزی که مهم است اینکه آیا این حقیقت همیشگی است؟ آیا همیشه و برای هر زمانی یک محتوای تولید شده می تواند در اوج بماند و برایتان ورودی گوگل بگیرد ؟ آیا تولید محتوا مهم تر است یا به روز رسانی مطالب؟

تحقیقات ثابت کرده است که به روز رسانی یک مطلب می تواند تا 100% باعث بالا بردن ترافیک وب سایت شود ، پس چه بهتر با نکات درست بتوانیم این مقالات همیشه اپدیت نگه داریم.

وقتی شما مطلبی را منتشر می کنید در آن زمان دارای لینک سازی درست و محتوا و مطالب تازه و بدرد بخور است اما این مطالب در طول گذشت زمان می تواند کهنه شود و این خود باعث می شود که محتوای شما که در حال رقابت با سایر مقالات بود ، شکست بخورد.

این نکته باعث شده است که بیشتر شرکت های بزرگ به فکر به روز رسانی محتوای خودشان باشند تا با کمترین هزینه بیشترین جذب ترافیک سایت را داشته باشند.

بیایید در مورد چگونگی تازه کردن مطالب و ایجاد ترافیک برای سایت خود ، مزایای این کار و نحوه به روزرسانی پست های قدیمی در سال 1400 بحث کنیم :

چرا به روز رسانی محتوای قدیمی مهم است ؟

به نظر شما چرا باید به جای تمرکز بر روی مطالب تازه و چیدن استراتژی تولید محتوا باید به فکر تازه کردن مطالب قدیمی باشیم ؟

به طور کلی بسیاری از مطالب هستند که برای ما بسیار پر اهمیت اند و دارای ترافیک بالایی برای سایت نیز می باشند ، پس باید بیشتر قدر این مطالب را بدانیم ، تا همیشه بتوانیم از آن ها ورودی بگریم.

وقتی شما مطلبی را به روز رسانی می کنید و کلمات کلیدی و لینک های آن را اصلاح می کنید ، گوگل به شما امتیاز مثبت می دهد چون همیشه گوگل سعی دارد در صفحه اصلی خود مطالبی را قرار دهد که تازه تر هستند.

این به روز رسانی شما را نه تنها در صفحه اول گوگل نگه می دارد و دریست برای ورد کاربران جدید بلکه به شما کمک می کند تا در کاملت کلیدی جدید و لینک سازی های سایت هم به راحتی به کیفیت بالایی برسید.

اما مهم ترین نکاتی که برای به روز رسانی محتوای قدیمی وجود دارد ، شامل این موارد است :

 

  • بهبود کیفیت و خوانایی محتوا و افزایش مخاطبان
  • افزایش ورودی ها و مخاطبان به دلیل به روز رسانی محتوا واستراتژی تولید محتوا
  • بهبود اعتبار برند و نام شما به دلیل به روز بودن محتوا
  • کاهش هزینه و بالا بردن ترافیک وب سایت به سادگی
  • جذب ترافیک سایت از طریق مخاطبان قدیمی محتوا
  • ایجاد ترافیک برای سایت با لینک سازی و به روز رسانی کلمات کلیدی

با به روز رسانی محتوا دیگر نیازی به تولید محتوا نیست ؟

خیر ، این یک اشتباه بسیار بزرگ است که ما فکر کنیم که مطالب قرار است جایگزین مطالب جدید شوند. دقت کنید که مطالب قدیمی به هیچ وجه نمی تواند جای مطالب جدید و تازه بگیرند بلکه قرار است با به روز رسانی و رفع مشکلات آنها به لینک سازی و سئو مطلب کمک کنیم.

پس شما باید حتما یک استراتژی تولید محتوا جدا برای مطالب جدید و مطالب قدیمی داشته باشید.همانگونه که آمار نشان می دهد نزدیک به 70 % ورودی ما برای مطالب جدید است پس نباید از این آمار بزرگ عقب بمانیم.

یادتان باشد قرار است که ما با به روز رسانی مطالب به محتوا های جدید و لینک سازی های داخلی کمک کنیم تا بتوانیم باعث بالا بردن ترافیک وب سایت شویم.

تعین استراتژی تولید محتوا و به روز رسانی مطالب قدیمی

وقتی شما تصمیم گرفتید که مطالب خود را به روز رسانی کنید باید بتوانید یک برنامه درست برای آن داشته باشید تا بتوانید آن را به یک کار مستمر تبدیل کنید و یادتان باشد این یک مسیر است نه یک هدف.

در این راه باید یاد بگیرید که همانگونه که مطالب جدید برای وب سایت منتشر می کنید بتوانید مطالب قدیمی را نیز به روز رسانی کنید.شما برای این کار می توانید از ابزار های گوگل نیز کمک بگیرید.

یکی از نکاتی که مهم است اینکه شما باید برای این کار زمان مناسبی تعیین کنید ، همانگونه که اشاره شد شما نباید کل زمان و توجه خود را روی به روز رسانی این محتوا های قدیمی بگذارید.

تعین استراتژی تولید محتوا و به روز رسانی مطالب قدیمی

حالا رسیدیم به قسمت مهم مقاله که باید سعی کنیم قدم به قدم و دقیق برای مطالب قدیمی اجرا کنیم تا بتوانید درست و حساب شده باعث بالا بردن ترافیک وب سایت شویم .حالا که تصمیم گرفتید که مطالب را به روز رسانی کنیم باید ببینیم که مطلب ما مربوط به چه تاریخی است ، روی چه کلماتی سئو شده ، به چه مقالاتی لینک داده شده ، چه لینک هایی شکسته شده و کدام بخش محتوا دیگر از لحاظ آماری و اخباری دیگر ارزش بودن در مقاله را ندارد.

بیایید قدم به قدم این مطالب را بررسی کنیم :

اعتبار پیوندهای داخلی و خارجی خود را بررسی کنید

لینک سازی قسمت مهمی در سئو و بهینه سازی سایت است. شما باید همواره لینک های داخلی و خارجی داخل یک محتوا را به روز نگه داری و بررسی کنید کدام لینک ها نیاز به تغییر دارند و کدام لینک ها نیاز به بازسازی تا بتوانید به بالا بردن ترافیک وب سایت خود کمک کنید.

باتوجه به اینکه در سئو ، لینک سازی درست ، تاثیر بسیار زیادی در افزایش رتبه سایت دارد ، باید در هر مقاله لینک ها بازسازی و لینک های جدید تر وارد مقاله شوند.البته سعی کنید کلیات لینک ها را حفظ کنید و تنها لینک های شکسته را بازسازی کنید.

بالا بردن ترافیک وب سایت

یکی از وب سایت هایی که در این زمینه می توانید از آن کمک بگیرید ، سایت بررسی لینک های شکسته است.شما می توانید با وارد کردن آدرس سایت یا صفحه خودتان ، لینک های شکسته شده را ببینید.

توصیه می کنیم حتما لینک ها را به صورت دستی نیز بررسی کنید ، چون در یک مقاله لینک های شکسته می توانند بسیار برای سایت و سئو محتوا بد باشد.پیوند های خارجی باتوجه به اعتباردامنه می توانند تغییر کنند ، شما می توانید بسته به نوع دامنه آن را تغییر دهید.

فایل های ویدیویی و عکس ها را بررسی کنید

در این مرحله سعی کنید کلیه فایل های چند رسانه ای ، مانند عکس و ویدیو ها را بررسی کنید.این کار در سئو و به روز رسانی سایت شما بسیار می تواند مفید باشد.همانگونه که اشاره شد گوگل به محتوا های جدید امتیاز بیشتری می دهد.

یکی از راه های بالا بردن ترافیک وب سایت به روز نگه داشتن عکس ها و ویدیو هاست ، این کار باعث می شود که مخاطبان با محتوا ارتباط برقرار کنند و ببینند که مطالب شما صرفا مطالبی قدیمی نیست.

شما باید همه عکس ها را مانند متن بررسی کنید ، یکی از نکات مهم در بررسی فایل های چند رسانه ای ، بررسی ویژگی alt آن ها است.نیاز است که کلمات کلیدی و پر طرفدار را به عکس ها اضافه کنید و آن هایی که alt آنها خالی است توسط کلید واژه ها پر شوند.

بررسی محتوا و بهینه سازی برای موبایل

همه ما میدانیم که یکی از بیشترین راه های بازدید هر وبسایتی از طریق گوشی موبایل است.شما باید همه مطالب و محتوا را برای استفاده موبایل ها بهینه سازی کنید.

در گذشته اهمیت کمتری به گوشی های موبایل داده می شد اما امروزه موبایل ، مخصوصا برای گوگل در درجه اهمیت بسیار بالایی قرار دارد.پس بهتر زمانی را برای بهینه سازی صفحات سایت کنار بگذارید.

راه اندازی سایت در چند دقیقه

فرض کنید شما دارای یک پیج فروشگاه اینترنتی در اینستاگرام با فروش خوب هستید ، آیا باز هم باید به فکر راه اندازی وب سایت اینترنتی باشید ؟ دلایل بسیار زیادی وجود دارد که باعث می شود یک فروشگاه اینترنتی ، شما را به سطح بسیار بالاتری از فروش و اعتبار برساند.

ایجاد محتوای همیشه سبز

محتوای همیشه سبز یا Evergreen Content که گاهی هم از آن به شکلِ خلاصه‌ی محتوای سبز نام برده می‌شود، یکی از اصطلاحات رایج و شناخته‌شده در دنیای تولید محتوا است.همانطور که از نام آن پیداست ، محتوای همیشه سبز نوعی از محتوا است که به مراتب طولانی تر از آنچه اخبار یا محتوا های دیگر “به روز” خواهد ماند.

به روز رسانی این مطالب بسیار ساده تر است و زمان کمتری از شما می گیرد.این مطالب همچنین زمان بیشتری در گوگل بالا می مانند و محتوای بسیار سئو شده ی خوبی دارند.

محتوای همیشه مطالبی هستند که از لحاظ متن نیازی به تغییر ندارند و تنها گاها لینک های آن ها به روز رسانی می شود و از این راه باعث بالا بردن ترافیک وب سایت می شوند.

از تکرار پیام های قدیمی خودداری کنید

بله شما باید به نحوی مطالب را به روز رسانی کنید که محتواهای قدیمی را تکرار نکنید و به مخاطبان خود بفهمانید که این مطلب در حال به روز رسانی است.

یکی دیگر از اشتباهات برخی سایت ها حذف تاریخ یا تغییر تاریخ نوشته به تاریخ های جدیدتر است ، این کار نه تنها برای مخاطبان بلکه برای گوگلی نیز بسیار بد است.اگر به دنبال بالا بردن ترافیک وب سایت هستید پس باید منطقی با آن برخورد کنید.

شما نباید محتوای قدیمی را دوباره در سایت به عنوان مطلبی جدید قرار دهید ، زیرا این کار باعث جریمه شما توسط گوگل می شود.پس همیشه برای به روز رسانی محتوا قدیمی از حذف جزئیات محتوا خودداری کنید.

یکی از راه های کاهش هزینه راه اندازی فروشگاه اینترنتی نیز به روز رسانی محتوای قدیمی است به گونه ای که مطالب قدیمی زود به زود به روز رسانی شوند.این نکته در اغلب وبلاگ های فروشگاهی بزرگ رعایت می شود.

از ایده های اصلی مطالب آگاه باشید

هنگام به روز رسانی مطالب و محتوا باید اگاه باشید که نباید از ایده و تفکر اصلی محتوا جدا شوید تا بالا بردن ترافیک وب سایت شما راه برعکسی پیش نگیرد.شما باید با توجه به ایده و کلمات کلیدی اصلی سایت ، اقدام به به روز رسانی مطالب کنید.

هرگز سعی نکنید کلمات اصلی و محتوا اصلی را عوض کنید تا متن روی یک کلمه دیگر سئو شود ، با این کار نه تنها به مطلب فعلی بلکه به برند و اعتبار سایت هم آسیب وارد می شود.

نتیجه گیری :

حتی اگر اکنون میزان بازدید شما رضایت بخش باشد ، با استفاده از بازی SEO خود می توانید از پست های قدیمی به خوبی استفاده کنید. از طریق تجزیه و تحلیل سایت خود با استفاده از ابزارهای فوق الذکر جستجوگرها مراجعه کنید یا با یک آژانس جستجوگر SEO تماس بگیرید تا این کار را برای شما انجام دهد.

گروه همیار سایت با داشتن متخخصین با تجربه در زمینه سئو ، سعی دارد با تولید مقالات به روز ، کاربران خود را در زمینه بالا بردن ترافیک وب سایت همراهی کند.

همین حالا فروشگاهِ تو سفارش بده!
همین حالا آینده تو بساز !

امتیاز شما :

۲ پاسخ

  1. سلام ببخشید یعنی باید واسه سئو کلمات کلیدی جدید تعریف نکنیم و همونا بمونه؟ و اینکه کلمات کلیدی جدید رو میشه داخلش قرار داد ؟ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *