تولید محتوا

آموزش رایگان تولید محتوا در سال 1400

تولید محتوا همیشه مهمترین بخش دنیای دیجیتال مارکیتینگ بوده است و کاربران زیادی را به خود جذب کرده است.کاربران اینترنتی وقتی وارد این فضا می شوند به دنبال تبلیغ یا بنر های ما نیستند ، آنها برای مطالب تازه و مفید وارد سایت ما می شوند.
گروه همیار سایت
گروه همیار سایت

لیست محتوای این مطلب

به نظر شما مهم ترین بخش یک وب سایت یا یک صفحه در شبکه اجتماعی چیست؟مردم بیشتر در اینترنت به دنبال چه چیزی هستند؟در سال جدید اوضاع چگونه می شود؟

تولید محتوا همیشه مهمترین بخش دنیای دیجیتال مارکیتینگ بوده است و کاربران زیادی را به خود جذب کرده است.کاربران اینترنتی وقتی وارد این فضا می شوند به دنبال تبلیغ یا بنر های ما نیستند ، آنها برای مطالب تازه و مفید وارد سایت ما می شوند.

وقتی کسی در گوگل یا در یک شبکه اجتماعی دنبال مطلبی جست و جو می کند به فکر این است که بهترین مطالب را پیدا کند و این یعنی هنوز هم تولید محتوا یکی از مهم ترین زمینه های فعالیتی در دنیای امروزی است.بله مردم به دنبال مطالب با کیفیت و تازه و مرتبط هستند و شما باید بتوانید با چیدن استراتژی تولید محتوای درست ، به مردم آنچه را که دوست دارند بدهید.

تولید محتوا زمینه است که با هزینه بسیار کمتر نسبت به بقیه گزینه و درصد بالاتری از سود ، هنوز بهترین گزینه برای فعالیت است.مخصوصا اگر به دنبال کاهش هزینه راه اندازی سایت فروشگاهی هستید.

امروز با شما هستیم تا با آموزش رایگان تولید محتوا به شما کمک کنیم تا مطالب خود را به صورت بهتری به نمایش بگذارید.

تولید محتوا

مزایای داشتن استراتژی تولید محتوا

آیا هنوز هم شک دارید که تولید محتوا مهمترین زمینه فعالیت شما باید برای برنده شدن در این رقابت باشد ؟ پس بیایید بیشتر در این مورد فکر کنیم :

 

*بیشتر کاربران از مسدود کننده های تبلیغ های اینترنتی استفاده می کنند ولی تولید محتوا ، همیشه نمایش داده می شود و می تواند راه ارتباطی بسیار مفیدی باشد.

*ترافیک سایت هایی که تولید محتوا دارند تا 6 برابر بیشتر بقیه سایت ها است.

*بیشتر مردم ترجیح می دهند در مورد یک محصول،یک محتوای مناسب ببینند تا یک تبلیغ، البته در این قسمت ویدیو ها بیشتر در دید هستند.

*سرعت رشد سایت هایی که وبلاگی قدرت مند دارد تا ۷۰ ٪ بیشتر از بقیه وب سایت ها است.

*شبکه های اجتماعی که تولید محتوای خوبی دارند ، بیشتر بقیه ی صفحات کاربر جذب می کنند.

*تولید محتوا مناسب می تواند باعث کاهش هزینه راه اندازی فروشگاه اینترنتی شود.

اما نکته که مهم است که که برای تولید محتوا درست باید یک استراتژی تولید محتوای به روز داشته باشیم.دنیای وب همیشه در حال تغییر و گسترش است و این به این معنی است که شما باید بتوانید خودتان را به روز نگه دارید.

پس باید ببینیم جدید ترین نکات و استراتژی های تولید محتوا در سال جدید چیست :

تولید محتوا در سال جدید

شاید دیگر تولید محتوا کردن بیشتر از یک پست 1000 کلمه در وبلاگ باشد.شما باید بتوانید بهترین مطالب را برای تولید محتوا پیدا کنید.برای این همیشه باید مطالب ترند و داغ را پیگیری کنید.

شاید دیگر تولید محتوا فقط تولید و به اشتراک گذاری یک مطلب ساده نباشد.شما می توانید مقاله همیار سایت  را درباره افزایش ترافیک سایت با به روز رسانی مطالب قدیمی اینجا بخوانید.

بررسی رسانه های اجتماعی و تاثیرات آنها بر تولید محتوا

شاید در سال های قبل شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام یا فیسبوک محلی بود برای دیدن و پست کردن مطالبی ساده و روزمره اما در سال جدید آیا این روند با همان روند قدیمی یکی است؟

بله شبکه های اجتماعی یکی از مهم ترین مکان هایی است که دیگر تنها یک ارسال مطلب ساده ، جوابگوی نیاز های شما نیست.اگر شما نتوانید استراتژی تولید محتوای خودتان را مدیریت کنید پس درحال تلف کردن وقت خود هستید.

باید یاد بگیرید که بررسی و اندازه گیری کنید.این بررسی ها فقط بررسی سطحی کاربران نیست ، لازم است یاد بگیرید که یک محتوا را کامل بررسی و مدیریت کنید.

بحث امروز بیشتر در مورد نظرات و تعاملات یک مطلب است .برای بهبود کیفیت محتوا شما باید بتوانید که از هر لحاظ محتوا را بررسی کنید.پس شاید بهتر باشد اول از همه محتوا و بازخورد های شبکه های اجتماعی را بررسی کنیم.

برای این کار ابزار هایی زیادی در اختیار دارید مثلا در اینستاگرام بخش آماری قدرتمندی وجود دارد که به شما آمار پست ها و استوری های شما را نشان می دهد.بهتر است با این ابزار ها کار کنید و بیشتر وقت خود را روی اصلاح استراتژی های خود بگذارید.

یکی دیگر از ابزار های کمکی در این زمینه ابزار های گوگل است ، ما قبلا در باره ابزارهای گوگل ، که برای تولید محتوا می توانند کار را بسیار ساده کنند ، بحث کرده ایم ، می توانید اینجا بیشتر در مورد آن بخوانید.

سال جدید سال تولید ویدیو و پخش زنده

بله در واقع در سال جدید ویدیو تبدیل به اولین ابزار قدرتمند در تولید محتوا شده است . اگر شما هم هنوز برای تولید محتوا از ویدیو ها استفاده نمی کنید پس بهتر است هرچه سریعتر به این موضوع فکر کنید.

چرا بیشتر بازاریابان به تولید ویدیو اسرار دارند ؟

در سال جدید روزانه بیشتر از 2 میلیارد بار در شبکه های اجتماعی ویدیو ها دیده می شوند و این یعنی برای داشتن قسمت بزرگی از کاربران باید ویدیو ساخت.

در دنیای جدید کاربران راحتی را به هر چیزی ترجیح می دهند ، وقتی آن ها می توانند با نگاه کردن به ویدیو ها به سادگی مطالب زیادی ببینند ، چرا باید دنبال راه های دیگر باشند؟

توجه اشته باشید که برای تولید ویدیو به امکانات بسیار زیاد و ویدیو های فانتزی یا ویرایش های سنگین نیازی ندارید.شما باید اولین ویدیوهای خودتان را هرچه سریع تر بسازید.

در دنیا مجازی ویدیو ها بسیار بیشتر از عکس ها دیده می شود و این یعنی بیشتر مردم از ویدیو ها تاثیر می گیرند.شما می توانید برای شروع از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام استفاده کنید.

وقتی شما بتوانید هنگام تولید محتوا در سایت از ویدیو های جذاب استفاده کنید ، می توانید کاربران خود را تا 3 برابر و به سرعت افزایش دهید. پس منتظر چه چیزی هستید.برای شروع همین گوشی دستتان می تواند کافی باشد.

تعداد کلمات مناسب برای تولید محتوا در سال جدید

تولید محتوا

طبیعتا داشتن کیفیت بسیار مهمتر از داشتن کمیت است ولی درباره تعداد کلمات این استاندارد روزانه در حال افزایش است.

شاید در چند سال گذشته تعداد 800 کلمه برای یک مطلب کافی بود اما در سال های اخیر این تعداد بسیار بشتر شده است و شما باید به فکر بیشتر 1200 کلمه باشید.

طبق آمار در سال جدید بهترین مقالات تعداد 1400 کلمه یا بیشتر در هر مقاله داشتند.این یعنی مردم وقت خود را برای محتوای مفید کنار می گذارند.پس بهتر است به تولید مقالات بلند عادت کنید.

البته یادتان باشد که مردم فقط دنبال کلمات شما نیستند و به کیفیت آن هم خیلی بیشتر توجه می کنند.پس شما لازم است برای تولید محتوای مناسب بتوانید یک نقشه و استراتژی محتوا درست داشته باشید.

بیایید تولید محتوا در سال جدید را پیش بینی کنیم

شاید این کار نسبتا کار سختی باشد اما وقتی بتوانیم به آمار و مقالات توجه کنیم می توانیم تا حدود بسیار زیادی حدس بزنیم که در سال جدید چه تولید محتوایی می تواند به ما کمک کند.

محتوا را طولانی تر کنید

بله هر روز وبلاگ ها در حال کشیده شدن هستند و شما باید یاد بگیرید که محتوای خود را بیشتر از روز قبل گسترش دهید.دیگر مطالب تنها متن ها نیستند و شما باید در مطالب خود از عکس ها و کادر های گرافیکی هم کمک بگیرید.

شما حتی بعد از مدتی می توانید در وبلاگ و محتوای خود شروع کسب درآمد کنید و خودتان را به عنوان یکی از بهترین وبلاگ نویسان هم معرفی کنید.آن هم در زمانی که در اکثر وبلاگ های ایرانی تولید محتوای با کیفیت و کمیت مناسب دیده نمی شود.

تولید محتوا را شخصی کنید

بله هر روز تعداد زیادی مطلب تولید می شود و هزاران عنوان مقاله در سراسر اینترنت در دسترس هستند پس باید برای این مشکل در سال جدید هم فکری بکنید.

یکی از مهمترین استراتژی های تولید محتوا در سال جدید شخصی کردن بیشتر مطالب است.بله این معنی است که شما بتوانید به کاربران توجه بیشتری بکنید و به آن ها این امکان را بدهید بسیار ساده تر مطالب را پیدا کنند.

باید کاری کنید که کاربران با ابزار هایی که در اختیارشان قرار می دهید بسیار ساده تر و دقیقتر به مطالب دسترسی پیدا کنند.همیشه تولید محتوا با کیفیت در کانون توجه بوده است ولی در سال های آینده احتمالا بیشتر توجه وبلاگ ها به شخصی سازی وبلاگ برای کاربران جلب می شود.

تولید محتوا محلی

یکی دیگر از استراتژی های مهم برای تولید محتوای جدید در سال های آینده تولید محتوای هدفمند برای مناطق مختلف است.وقتی شما مقاله ای در وبلاگ خودتان منتشر می کنید کاربران شما در نقاط مختلف کشور آن را می بینند.اما آیا بهتر نیست به آن رنگ و بویی دیگر بدهید؟

اگر بتوانید برای تولید محتوا تمرکز بیشتری بر مناطق مختلف بگذارید و به صورت کاملا هدفمند آن را تولید کنید ، می توانید در آینده ای نزدیک بسیار موفق تر از رقیبانتان عمل کنید.

محتوای تولید محلی همیشه امکان پذیر نیست. و حتی وقتی هم باشد ، همیشه انجام نمی شود.

یک پیچ و تاب و رنگ و بوی محلی به محتوا بدهید. هر زمان ممکن است برخی از موارد محلی و منظقه ی خود را ایجاد کنید. در برابر تمایل به تولید محتوای عمومی مقاومت کنید تا بتوانید مخاطبان هرچه بیشتر را جذب کنید یا شاید حداقل گاهی. اگر محصولات یا خدمات را در سطح محلی ارائه می دهید ، بازاریابی خود را ترکیبی مناسب از محتوای عمومی و محلی قرار دهید.

 

نتیجه

با آمدن و بیشتر شدن تولیدات صوتی مخصوصا پاد کست ها و جست و جو های صوتی در گوگل ، هوش مصنوعی و ابزار های مجازی ، دیگر باید هر روز به فکر به روز رسانی سیستم مدیریت محتوای خودتان باشید.

اما چیزی که مشخص است که بازار تولید محتوا روز به روز در حال گسترش و تخصصی شدن است.پس بهتر است شما هم به دید یک تخصص به این زمینه نگاه کنید تا بتوانید بهتر به وبلاگ خود رنگ بدهید.

گروه همیار سایت با تولید مقالات در زمینه تولید محتوا سعی دارد به کاربران خود کمک کند تا تخصصی تر به تولید محتوا نگاه کنند.

امتیاز شما :

۲ پاسخ

    1. سلام علی !
      روش زیادی برای پیدا کردن کاربران بر اساس محلشون هست . مثلا یکی استفاده درست از سی دی ان هاست که قبلا تو وبلاگ در موردش حرف زدیم.ولی موضوع اصلی اینه که باید محتوا رو جوری بنویسی مثلا برای یکی از شهر های ایران اختصاصی شده باشه و در مورد اون تولید محتوا کنی !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *