افزایش ترافیک سایت

افزایش 40% ترافیک سایت با استفاده از روان شناسی رنگ ها

همه ما در زندگی به برخی رنگ ها علاقه بیشتری و برخی دیگر علاقه کمتری نشان می دهیم.حتی در زندگی روزمره ما نیز این انتخاب ها دیده می شود.اما نکته ای که برای مهم است اینکه رنگ ها می توانند تا 30% باعث افزایش ترافیک سایت شوند.
گروه همیار سایت
گروه همیار سایت

لیست محتوای این مطلب

همه ما در زندگی به برخی رنگ ها علاقه بیشتری و برخی دیگر علاقه کمتری نشان می دهیم.حتی در زندگی روزمره ما نیز این انتخاب ها دیده می شود.اما نکته ای که برای مهم است اینکه رنگ ها می توانند تا 40% باعث افزایش ترافیک سایت شوند.

رنگ ها از طریق چشم دیده می شود و این پیام ها از طریق سیستم عصبی ما به سمت مفز و غدد درون ریز بدن می روند.این غدد با توجه به رنگ ها به این پیام ها پاسخ می دهند و برای هر محرکی هورمون خاصی ترشح می کنند.

این هورمون ها ، خود هر کدام بسته به نوع و محل اثرشان تاثیرات متفاوتی روی بدن می گذراند.پس چه بهتر با شناخت رنگ ها و استفاده درست از آن ها در طراحی و محتوای سایت به افزایش ترافیک سایت و علاقه مندی کاربران کمک کنیم.می توانید با شناخت دقیق نسبت به رنگ ها کاری کنید بعضی مطالب بهتر دیده شوند و با همین کار ساده کلی به افزایش مشتریان سایت و فروشگاه خود کمک کنید.شما از این روان شناسی رنگ ها می توانید در زندگی روزمره خود نیز استفاده کنید.

روان شناسی رنگ چیست ؟

در این زمینه از روان شناسی سعی می شود تا رفتار انسان با دیدن رنگ هی مختلف بررسی شود.مثلا اغلب ما با آمدن فصل بهار و رنگ سبز آن ، احساس شادی و نشاط می کنیم در حالی که شاید در فصل پاییز و رنگ های تیره تر باعث می شود بیشتر به فکر فرو بریم.

تا حالا به این فکر کرده اید چرا اغلب پیشنهاد های ویژه و تخفیف های دارای محدودیت زمانی را با رنگ قرمز نشان می دهند؟

شاید تحقیقات علمی در زمینه روان شناسی رنگ ها به اندازه کافی نباشد اما نمی توان تاثیر فوق العاده رنگ ها را نادیده گرفت.احتمالا دنیای آینده ما و دنیای مجازی بیشتر درگیر رنگ ها می شود پس چه بهتر برای استفاده از این تکنیک ها زود تر عمل کنیم.

البته همیشه انتخاب رنگ برای سایت کار بسیار سختی بوده ، چون همیشه افرادی هستند که سلیقه متفاوتی دارند.اما باید بدانیم موفقیت و پیروزی ما می تواند در گرو انتخاب درست همین رنگ ها باشد.

کی و کجا از رنگ ها استفاده کنیم؟

ما در باره افزایش ترافیک سایت با استفاده از رنگ ها می نویسیم اما به یاد داشته باشید که روان شناسی رنگ را می توانید در همه جا استفاده کنید.شاید شما طراح سایت باشید یا گرافیست و صفحه آرا یا شایدم یک توسعه دهنده ، اما چیزی که مهم است که رنگ ها در همه جا می توانند کاربرد داشته باشند.

از آنجا که قرار است ما درباره روان شناسی رنگ در طراحی سایت و نحوه اثر آن در افزایش ترافیک سایت بحث کنیم پس شاید بهتر باشد اول از همه بدانیم که در چه قسمت هایی از سایت می توان از آن ها استفاده کرد.

اگر به طور خلاصه اشاره کنم باید بگویم که ما باید در همه قسمت های سایت روان شناسی رنگ ها را به کار بگیریم.

این قسمت ها شامل :

هدر و فوتر سایت (بالا و پایین سایت)

بدنه و محتوا اصلی

لوگو

صفحات فرود یا لندینگ پیج ها

منو

عکس ها

ایمیل های بازاریابی

تبلیغات

بنر ها

کال تو اکشن ها (مهم)

دکمه ها و متن ها و….

 

بله در واقع شامل کل سایت می شود.

استفاده صحیح از رنگ ها و تاثیر در افزایش ترافیک سایت

هزینه راه اندازی فروشگاه اینترنتی

رنگ ها بسیار پیچیده هستند.باید برای استفاده از آن ها بسیار دقت کرد ، زیرا استفاده اشتباه از آن می تواند بسیار برای سایت شما گران تمام شود.مثلا یک سایت کودک را در نظر بگیرید ، به نظر شما چه رنگ هایی می توان استفاده کرد؟

طبیعتا همچین سایت هایی باید حالتی شاداب و رنگی داشته باشد ، حالا فکر کمید بیاییم و از رنگ سیاه استفاده کنیم ، این کار می تواند در نتیجه کار یک افتضاح باشد.
برای افزایش ترافیک راه های دیگری هم هستند مثلا در یکی از مقالات هم اشاره کردیم به 6 روش بالا بردن ترافیک وب سایت با به روز رسانی محتوای قدیمی ، که می توانید مطاله کنید.

افزایش ترافیک سایت

یا مثلا در سایت هایی که لازم است اطمینان به مشتری دهید رنگ های سفید و آبی بسیار مفید هستند یا وقتی فروشگاهی دارید و می خواهید به زنان محصولات خود را بفروشید ، لازم نیست رنگ نارنجی و قهوه ای داخل سایت داشته باشید.

شما می توانید با انتخاب درست این رنگ ها باعث کاهش هزینه راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود شوید.مثلا باید به فکر این باشید که دکمه های ثبت خرید را سبز کنید تا حس بهتری برای خرید به کاربران بدهید.

حالا بیایید نکات مهم روان شناسی رنگ ها را درباره افزایش ترافیک سایت با هم بررسی کنیم :

خانم ها بیشتر رنگ های آبی و سبز و بنفش را دوست دارند

ترافیک سایت در سایت خانومی

همانگونه که در عکس بالا نیز می توان این تفاوت ها را دید ، باید به این نکته اشاره کرد که طبق آمار سایت های روانشناسی در سال 1400 بیشتر خانم ها رنگ آبی و بنفش را به بقیه رنگ ها ترجیح می دهند و بعد در این رتبه بندی رنگ سبز و صورتی دیده می شود.

بله در سنین پایین تر علاقه به رنگ صورتی بیشتر مورد توجه است و باید برای انتخاب رنگ حتما سن مخاطبان را نیز در نظر بگرید.اما سعی کنید برای خانم ها رنگ های نارنجی و قهوه ای را پیشنهاد نکنید ، این رنگ ها طرفداران بسیار پایینی در بین آن ها دارند.

همان گونه که در عکس زیر نشان داده شده ، بهتر است برای سایت های مانند سایت های بهداشتی برای خانم ها از رنگ های طوسی و نارنجی و قهوه ای استفاده نکنید.

شما از این رنگ ها می توانید در روز زن و برای جلب توجه بیشتر استفاده کنید تا مشتریان خود را بیشتر کنید.

نکته مهم دیگر رنگ صورتی است ، خیلی از ما ها فکر می کنیم رنگ صورتی مورد علاقه عموم خانم ها است.ولی بر اساس تحقیقات بسیار زیاد که می توانید با یک سرچ ساده در اینترنت آن ها را ببینید ، این رنگ در رتبه اول تا سوم لیست نیست.پس صورتی نمی تواند در افزایش ترافیک سایت شما بسیار عالی عمل کند.

برای مردان از آبی و سبز و سیاه استفاده کنید

اول از همه باید اشاره کنیم حتما این رنگ بندی برای هر مردی و در هر سنی درست نیست ، اما این آمار بر اساس نظرات بیشتر مردان به دست آمده است.مردان نیز برای انتخاب آبی و سبز را ترجیح می دهند.

سعی کنید در پیشنهاد خود به مردان از رنگ های نارنجی و قهوه ای کمتر استفاده کنید.یکی دیگر از رنگ های مورد علاقه مردان ، رنگ سیاه است.این رنگ را اغلب مردان می پسندند.

رنگ آبی ، نشان اعتماد و امنیت

فیسبوک

بیایید سری به سایت فیسبوک بزنیم ، سایتی که افرادی زیادی در آن فعالیت دارند و اطلاعات شخصی خود را آنجا قرار می دهند.همچین سایت هایی دوست دارند به مردم حس اطمینان بدهند و برای همین رنگ آبی را در سایت هایی مثل توییتر و یا فیسبوک زیاد می بینیم.

رنگ آبی مورد علاقه ی بسیاری از افراد و فرهنگ ها است .این رنگ نه تنها برای مردان و زنان بلکه حتی در هر سن و سالی طرفدار دارد.این رنگ نماد نظم و وفاداری است ، شرکت های زیادی برای القای حس اعتماد و اطمینان این رنگ را به عنوان رنگ اصلی خود استفاده می کنند.

آبی حس آرامش را به ذهن می دهد و یاد آور حس هایی زیبا در زندگی است ، شما می توانید در هر جایی نیاز به آرامش و اطمینان بود از این رنگ در داخل سایت استفاده کنید.مطمعن باشید این رنگ در افزایش ترافیک سایت برای شما معجزه می کند.

شرکت بزرگ دیگری که از این رنگ استفاده می کند شرکت پی پال است.این شرکت از بزرگترین شرکت های مالی در سراسر جهان است.این شرکت هم برای دادن حس اطمینان به مشتریان خود از این تکنیک استفاده می کند.

سایت پی پال

رنگ زرد نماد هشدار

این رنگ بیشتر برای اعلام هشدار و اخطار استفاده می شود.شما نباید در جاهایی که قرار است مبلغی پرداخت شود از این رنگ زیاد استفاده کنید.تنها در جایی که به کاربر خود می خواهید اخطار و هشدار بدهید از این رنگ استفاده کنید.

البته این همه کار نیست و رنگ زرد می تواند مرکز هیجان در مغز را تحریک کند.یکی دیگر از کاربرد های این رنگ برای انتقال حس هیجان است . البته همیشه باید این نکته را در یاد داشته باشیم که رنگ ها به خاطرات ما گره می خورند.شاید کسی با رنگ زرد خاطرات خوشی داشته باشد و برای همین همیشه رنگ زرد برتن داشته باشد.

گاها به این نکته اشاره می شود که رنگ زرد می تواند حس اضطراب را فعال کند.این رنگ روی بخش های مختلف ذهن اثر گذار است و برای همین می تواند در قسمت های مهم مانند هیپوتالاموس مغز اثر داشته باشد.

رنگ سبز ، طبیعی و عالی برای محیط سبز

بیایید به رنگ سبز فکر کنیم ، اولین چیزی که احتمالا به ذهن ما می آید رنگ درخت و چنگل و طبیعت های سرسبز است.این رنگ تاثیر زیادی روی افزایش خلاقیت دارد و میتواند نسبت به رنگ های دیگر تا حد بسیار زیادی خلاقیت را تحریک کند.

این رنگ می تواند برای اقدام به عمل هم بسیار مناسب باشد و تا حد زیادی باعث افزایش ترافیک سایت و اقدام به عمل شود.شما می توانید از این رنگ برای افزایش فروش نیز استفاده کنید .یکی از بهترین رنگ ها برای دکمه پرداخت رنگ سبز است.

این رنگ برای سایت های دوست دار طبیعت می تواند انتخاب بسیار خوبی باشد.

نارنجی رنگی برای عجله و هشدار

البته این رنگ برای حس سرگرمی و هجان بدنی نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرید ، شاید این دلیل خوبی باشد که لباس های ورزشی کودکان از این رنگ ساخته شود.

بسیاری از سایت ها برای نمایش محدود بودن زمان از هشدار برای تمام شدن محصولات و تخفیف ها از رنگ نارنجی و قرمز استفاده می کنند.این رنگ حتی در شرکت های بزرگی مانند آمازون یا در ایران دی جی کالا بسیار دیده می شود.

نارنجی رنگی است که نشان فعالیت است ، اما استفاده زیاد از آن می تواند بسیار خسته کننده باشد و برای همین در لوگو و سایت به مقدار کم استفاده می شود.

رنگ مشکی رنگ لاکچری و قدرت

تا حالا به ماشین های لاکچری و گران قیمت دقت کرده اید که از چه رنگی بیشتر استفاده می کنند.بله رنگ مشکی رنگ تجمل است.برای همین اگر دوست دارید افزایش ترافیک سایت شما به سمت تجمل و لاکچری بودن باشد ، این رنگ را به سایت اضافه کنید.

“سیاه و سفید همچنین می تواند به عنوان یک رنگ لوکس دیده شود. “سیاه و سفید ، هنگامی که به درستی استفاده شود می تواند جذابیت ، ظرافت ، انحصار را به همراه داشته باشد.”

 

رنگ روشن خوراک کال تو اکشن ها

ما قبلا به صورت کامل افزایش ترافیک سایت از طریق ساخت کال تو اکشن های حرفه ای را بررسی کرده ایم اما امروز در مورد رنگ ها بحث می کنیم.طیق تحقیقات بسیار زیاد در این زمینه ، نتایج نشان می دهد رنگ های تیره اصلا برای اقدام به عمل مناسب نیست.

شما برای جلب کاربر برای انجام کاری و در کل ساخت کال تو اکشن ها نباید از رنگ های مثل سیاه و خاکستری استفاده کنید.

رنگ های روشن مخصوصا سفید و سبز ، گزینه مناسب تری هستند.کال تو اکشن

سفید بهترین رنگ برای حس آرامش

سایت گوگل

بیایید سری به گوگل بزنیم ، بزرگ ترین سایت دنیا ، این سایت بیشترین فضای آن سفید است.به همین راحتی.حتی در طراحی های جدید هم برای وب سایت ها ، رنگ سفید قسمت بزرگ سایت را تشکیل می دهد.

این رنگ برای اغلب مردم رنگی دوست داشتنی است که چشم را هم اذیت نمی کند.

 

افزایش ترافیک سایت با استفاده از روان شناسی رنگ ها

بله دوباره لازم است به این عنوان برگردیم ، رنگ ها می توانند دنیای ما را بسازند ولی بهتر است درست از آن ها استفاده کنیم.ما طراحان سایت ، روان شناس نیستیم اما باید یاد بگریم از تکنیک های روان شناسی برای افزایش ترافیک سایت خود استفاده کنیم.

اینترنت یک مکان رنگارنگ است و با استفاده صحیح از رنگ ، در زمان مناسب ، با مخاطب مناسب و برای هدف صحیح ، چیزهای زیادی وجود دارد.شما هم می توانید در قسمت نظرات بیشتر در مورد رنگ ها برای کاربران همیار سایت بنویسید.

امتیاز شما :

۲ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *