کال تو اکشن

چگونه یک کال تو اکشن (CTA) حرفه ای بسازیم

کال تو اکشن ها یا همان دعوت به اقدام یا درخواست است که از مخاطبان به صورت مستقیم یا غیر مستقیم دعوت به انجام کاری می شود که شما می خواهید انجام شود.
گروه همیار سایت
گروه همیار سایت

لیست محتوای این مطلب

 کال تو اکشن ها یا همان دعوت به اقدام یا درخواست است که از مخاطبان به صورت مستقیم یا غیر مستقیم دعوت به انجام کاری می شود که شما می خواهید انجام شود.

کال تو اکشن های قدیمی دیگر نتیجه مطلوبی ندارند

شاید دیگر هیچ کدام از کال تو اکشن های قدیمی به مخاطبان شما آن حس را منتقل نمی کنند که بتوانید روی آن ها تاثیر گذار باشید زیرا آن ها دیگر مثل گذشته نیستند و تنها به بهترین ها واکنش نشان می دهند.

 اگر دوست دارید که یاد بگیرید که چگونه یک اقدام به درخواست یا همان کال تو اکشن مناسب بسازید تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

یکی از اصلی ترین دلایل تبدیل نشدن کاربران صفحات مختلف یک سایت به مشتری ، داشتن کال تو اکشن (CTA) های ضعیف است.اغلب وب سایت های کوچک که فروش مناسبی نیز ندارند یا فاقد این فراخوان هستند یا به صورتی کاملا نامناسب از آن استفاده می کنند.

شاید بهتر است که به کاربران اجازه دهیم که تمرکز کنند و گزینه های کمتری و به صورت ساده تری به آن ها بدهیم ، اما این کار خیلی مهم است که به بهترین شکل انجام شود.

ساخت کال تو اکشن (CTA) های مناسب کار ساده ای نیست ، بنابراین شما باید یاد بگیرید که با نکاتی که در این پست برای شما آماده شده است ، بتوانید به بهترین شیوه این کار را انجام دهید.

فروش به صورت نسخه آزمایشی یا نمونه کار را فراموش نکنید

یکی از بهترین راه ها برای ساخت کال تو اکشن (CTA) های مناسب ، دادن گزینه های تست رایگان است.اغلب سایت های معتبر خارجی و ایرانی از این روش برای جذب کاربران بیشتر استفاده می کنند.

همانگونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید ، می توانید برای دادن کال تو اکشن مناسب برای وب سایت از رنگ های مختلف استفاده کنید ، وقتی برای این کار ، جلب توجه کاربر مورد توجه شماست می توانید با استفاده از رنگ قرمز ، توجه بیشتری کسب کنید.

شما می توانید در صورت داشتن نمونه های رایگان یا تست های رایگان از بخش های مختلف سایت از دکمه های سبز رنگ نیز استفاده کنید و به این صورت پیام مثبتی به کاربران سایت ارسال کنید.

باید بتوانید در هر صفحه کاربران سایت را به بهترین شیوه به صفحه مناسب خود ، هدایت کنید.برای این کار لازم است بتوانید توجه آن ها را از مطالب نامرتبط صفحه دور کنید.برای همین بهترین رنگ و متن را باید بتوانید انتخاب کنید.
یکی دیگر از مهمترین نکات تولید محتوا مناسب برای نمونه کار ها است .آموزش رایگان تولید محتوا در سال 1400

کال تو اکشن

شاید اگر در اولین اقدام سایت از آنها بخواهید از سایت شما خرید کنند ، اغلب آن ها از شما دور شوند ولی می توانید با استفاده از ارائه نسخه های رایگان و آزمایشی به آن ها حس بهتری منتقل کنید.

شما وقتی اپلیکیشن های خارجی را نصب می کنید ، بیشتر آن ها در ابتدای کار به شما چندین روز به صورت رایگان ، اجازه می دهند برنامه را تست کنید.شما باید یاد بگیرید که محصولات را در اولین برخورد نفروشید.

نکته مهم دیگر این است که شما باید در پایان یک نسخه رایگان به کاربران دوباره یاد آوری کنید و آن ها را از دست ندهید.

یکی دیگر از مشکلات در این راه برنگشتن کاربران بعد از استفاده از نسخه های رایگان است.شما باید باتوجه به وبسایت خودتان بتوانید بهترین زمان و تعداد مناسبی از محصولات را به صورت رایگان ارائه دهید.

در صورتی که زمان زیادی را برای این کار در نظر بگیرید ، و کاربران خیلی زیاد از آن استفاده کنند ، دیگر شاید نیازی به آن پیدا نکنند.پس شما باید یاد بگیرید باتوجه به کاربران سایت خودتان بهرترین زمان را برای این کار پیدا کنید.

یکی از نمونه های موفق خارجی سایت ماز است.این وبسایت با ارائه 30 روز تست رایگان ، کاربران را به صورت مناسب برای استفاده و خرید محصولات سایت آماده می کند.شما می توانید از این سایت ها برای طراحی کال تو اکش های مناسب ایده بگیرید.

سایت ماز

یک کال تو اکشن (CTA) مناسب باید به نفع کاربر باشد

شما باید با کال تو اکشن ها به کاربران سایت خود سود برسانید،در غیر این صورت آنها دلیلی برای استفاده و کلیک روی این گزینه ها پیدا نخواهند کرد.

طبیعتا یک وبسایت توسط محتوا پر می شود.در گذشته قبل از ورود الگوریتم های جدید گوگل ، همه ی تمرکز گوگل بر روی محتوای سایت بود.برای همین دارندگان سایت ، کل توجه خود را بر روی وبلاگ سایت متمرکز می کردند.

اما گوگل به این نتیجه رسید که برای بهتر کردن تجربه کاربران باید بیشتر به کال تو اکشن (CTA) ها توجه کند.وقتی مردم در گوگل به دنبال جوابی هستند ، دوست دارند بهترین نتیجه را پیدا کنند.اگر به این نتیجه نرسند به دیگر موتور های جست و جو رجوع می کنند.

گوگل به این دلیل تمرکز زیادی بر روی کال تو اکشن ها قرار داده است.اگر شما نیز دوست دارید کابران بیشتر و سئو بهتری از گوگل بگیرید باید بتوانید اول از همه کاربران را راضی نگه دارید.

یکی دیگر از نکات مهم این است که شما باید بهترین مکان را برای قرار دادن این دکمه ها پیدا کنید.یکی از بهترین مکان ها برای کال تو اکشن ها بعد از توضیحات یک محصول است.شما می توانید در انتهای این مطالب از آن ها استفاده کنید.

یکی دیگر از مکان هایی که برای کال تو اکشن ها مناسب است ، سایدبار های کناری وب سایت است.شما می توانید با قرار دادن آنها در دیدی همیشگی به آن ها پیامی روشن و همیشگی را برسانید.

برای انتخاب رنگ نیز حتما دقت کنید.پیشنهاد می کنیم که برای انتخاب درست تر رنگ این کال تو اکشن ها از روان شناسی رنگ ها کمک بگیرید.این کار می تواند حتی سبب کاهش هزینه راه اندازی فروشگاه اینترنتی ما شود.

طبق آمار بیشترین کلیک کاربران برای سایت های ایرانی ابتدا کال تو اکشن های پایین سایت بوده و بعد از آن به ترتیب در سمت چپ و راست ، بیشترین مقدار را در این آماردارند.

سریعتر عمل کنید

یکی دیگر از مهترین نکات در طراحی کال تو اکشن ها این است که بتوانید موارد اضافی را حذف کنید.در واقع هیچ کسی دوست ندارد در صف های طولانی بماند و این در وب سایت ها نیز مهم است.کسی دوست ندارد برای یک خرید یا دانلود ، سایت ها و کال تو اکشن های زیادی را ببینید.

برای بهتر شدن فروش شما ، باید یاد بگیرید که سریعتر پیشنهاد خودتان را ارائه کنید.یکی از مشکلات اصلی وب سایت ها ، نگه داشتن طولانی مدت کاربران سایت و طولانی کردن مسیر خرید آن ها است.

شما قرار نیست صبر و تحمل آن ها را امتحان کنید برای همین بهترین راه پیشنهاد مناسب در سریعترین زمان ممکن است.

وقتی لازم است برای یک محصول تبلیغ کنید ، باید بتوانید در زمان های مناسب به کاربران کال تو اکشن بدهید.هیچ ضمانتی نیست که کاربران و مشتریان شما تا آخر با شما بمانند و از صفحه خارج نشوند.

کال تو اکشن

در فضای مجازی ، کسب اعتماد و اعتماد سازی نسبت به فروشگاه های فیزیکی بسیار سخت تر است.برای همین یکی از کارهای دیگر کال تو اکشن های ما اعتماد سازی است.

بیشتر کاربران سایت ها و فضای مجازی دنبال رضایت فوری هستند.آن ها دنبال کسب یک پاداش فوری هستند.شما باید به آن ها یک پاداش بدهید.وقتی وارد یک فروشگاه فیزیکی می شوید ، شما وقت بیشتری برای اعتماد کردن دارید و می توانید بیشتر در آن وقت بگذرانید ولی در فروشگاه های مجازی کاربر این امکان را به شما نمی دهد.

آن ها آمدند تا یک محصول را سریع ببینند و بروند.باید با یک شیرینی ! از آن ها پذیرایی کنید.در یک فروشگاه حقیقی انتظار ندارید سریعا کلیه محصولات را ببنید ولی در فضای مجازی مردم به دنبال این هستند کا با فشردن یک دکمه ، سریع محصول را ببینند.

کنجکاوی را تجریک کنید

شما باید کاری کنید که تعداد کلیک ها را افزایش دهید.یکی از مهترین کارها تحریک کنجاوی مردم است.شما می توانید برای این کار قسمتی از کار را به آن ها نشان دهید و بقیه را بگذارید بماند.این کار باعث ایجاد حس کنجکاوی در آن ها می شود.

کنجاوی یعنی حسی به داشتن یک چیز.شما باید این حس را به بازی بگیرید.به آن ها محصولات یا خدمات را بدهید اما نه به صورت کامل.اینگونه آن ها تمایل بیشتری برای خرید پیدا می کنند.

محرک های احساسی مانند : اعتماد ، لذت ، تعجب ، سرگرمی و از همه مهتر رضایت کاربران ، مهمترین حس کنجکاوی است که می توانید برانگیخته شود.باید یاد بگیرید این کار را برای افزایش رضایت کاربران انجام دهید.

تبیلغ کنندگان خوب می دانند مردم محصولات را با احساسشان می خرند و بعد آن را با منطقشان قضاوت می کنند.برای همین شما بای ابتدا حس خوبی به آن ها بدهید و بعد دلایل منطقی برای خرید محصول.آن ها باید دلایل کافی برای دفاع از خرید خود داشته باشند.

یکی دیکر از نکات صادق بودن در تحریک حس کنجکاوی است ، باید به صورتی مفید با کاربران ارتباط برقرار کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. لازم است برای ساخت کال تو اکشن ها از عبارات مناسب استفاده کنید.

یاد بگیرید بهترین ها را جوری استفاده کنید که نه تنها دروغی در آن نباشد بلکه کاملا با کاربر صادق باشید.برای این کار می توانید از عبارات زیر استفاده کنید.

رایگان

فوری

جدید

تخفیف

جایزه

فورا

زیرا ، به این علت که ، و…..

مسئله را بزرگ کنید و بعد راه حل بدهید

ساخت یک کال تو اکشن مناسب نیازمند شناخت دقیق از کاربران سایت دارد.بیشتر کاربران ناراضی بدون هیچگونه ردپایی از سایت خارج می شوند و دیگر بر نمی گردند.

یکی از راه حل های مهم برای جلب بیشتر توجه کاربران سایت تحریک آن ها برای حل مشکل است.به این صورت عمل کنید.

یک مشکل را شناسایی کنید

مشکل را بزرگ کنید

 راه حل مناسبی پیدا کنید

اجازه دهید بیشتر در این مورد حرف بزینم.شما باید بتوانید مشکلاتی که برای کاربران سایت شما می تواند وجود داشته باشد را شناسایی کنید و آن ها را بزرگتر کنید و بعد راه حلی مناسب برای آن ارائه کنید.

اول از همه باید بدانید که کاربران سایت شما به چه دلیلی به سایت شما رجوع می کنند.بعد برای این دلایل بگردید و اصلی ترین مشکلات سر راه را پیدا کنید.

حالا شما مشکلاتی دارید که می توانید با بزرگ تر کردن و پرداختن به آن ها کاربران سایت را به صفحات مورد نظر خودتان بکشید.در این مرحله می توانید یک محصول رایگان نیز به کاربران بدهید.

اولین مرحله برای این کار طرح سوال مناسب است.سعی کنید از مشکلات یک سوال بسازید .مثلا وبسایتی را در نظر بگیرید که در زمینه ی افرایش ترافیک کار می کند.طبیعتا یکی از مشکلات در این زمینه هزینه زیاد برای افزایش کابران است.

شما می توانید با یک تیتر مناسب آن ها را به صفحات مورد نظر خودتان بکشید.به عنوان مثال طرح سوال مانند : چگونه با 0 هزار تومان ترافیک سایت خود را افزایش دهیم؟

مرحله بعدی تحریک و بزرگ کردن مسئله است.شما باید از حس تحریک احساسات کاربران استفاده کنید.کاربران نمی دانند که شما راه حلی داری یا نه پس بهتر است بیشتر روی مشکل تمرکز کنید.

هنوز زمان لازم برای ارائه پاسخ به مشکل نیست.کاربران باید بیشتر روی مشکل مترکز شوند تا با گوشت و استخوان مشکل را حس کنند.این کار به شما کمک می کند که کاربران آماده پذیرش راه حل شما شوند.

بعد از این مرحله به مهم ترین مرحله می رسیم.این مرحله که نتیجه کار شماست باید به صورت مناسب به آن ها پیشنهاد بدهید.کل نتیجه کار شما در این قسمت مشخص می شود.

یک مثال خیلی کوچک در این زمینه ساخت ایمیل لیست است.شما نیز می توانید با این نوع کال تو اکشن ها از ساخت یک لیست بزرگ از ایمیل ها و یا شماره موبایل اقدام کنید.

به سایت زیر نگاه کنید :

کال تو اکشن

این وب سایت با طرح سوال از یک مشکل و توضیح آن از شما می خواد که ایمیل خود را وارد کنید.و در کنار آن به جای استفاده از کلماتی مانند ارسال از متنی زیبا استفاده کرده است : بله ترافیک بیشتری می خواهم.

اصرار به از دست رفتن فرصت

تا حالا کسی به شما گفته است که با رد کردن این پیشنهاد فرصت بزرگی را از دست می دهید؟

انسان ها در دی ان ای خود این حس را دارند.دوست دارند که فرصت ها را از دست ندهند به هر قیمتی که شده.آن ها نمی خواهند چیزی که بقیه می توانند داشته باشند را از دست بدهند.

این همان اصل “پیروی از جمعیت” است.مردم دوست ندارند از بقیه مردم عقب بمانند برای همین دنبال کسب فرصت های برابر هستند.کافیست به آن ها بگویید که این فرصت را بقیه از دست ندادند ، شما نیز به این گروه ملحق شوید.

استفاده از جایزه ها و پاداش ها

همه ما از پاداش خوشمان می آید.شاید شما نتوانید یک شام رایگان به کاربران بدهید اما یک کتاب رایگان چی ؟ شما می توانید از محصولات و خدمات خود قسمتی را به عنوان هدیه به کاربران سایت بدهید.

کال تو اکشن ها بهتر از هر چیزی این کار را برای شما انجام می دهند.شاید شما هم سایت های زیادی را دیده باشید که محصولات رایگان به شما پیشنهاد می کنند.این همان کاریست که شما باید یادبگیرید.

وقتی یک شرکت یا ارائه دهنده خدمات به شما فرصتی می دهد تا هنگام ثبت سفارش مقداری پس انداز کنید ، این نوعی پاداش است ، زیرا خطر آن متوجه آنها است.

 

در پایان


کال تو اکشن ها دنیای بزرگی هستند که باید آنها را درک کرد.آنها به شما بسیار کمک می کند پس باید آنها را یاد بگیرید.یکی از اصلی ترین راه ها برای شناخت کال تو اکشن ها دیدن سایت های بزرگ است.هر سایتی که وارد می شوید سعی کنید این ابزار ها را دقیق زیر نظر بگیرید.

به یاد داشته باشید که شما مشکلی در ترافیک وبلاگ ندارید. چالش عمده مرتبط با ساخت یک وبلاگ ، افزایش فروش یا محصول سودآور ، جلب افراد مناسب برای کلیک بر روی دکمه “سفارش” یا “افزودن به سبد خرید” است.

برای نوشتن CTA جذاب هیچ قانون واحدی وجود ندارد. فقط با آزمایش تغییرات می توانید از کارایی آن اطمینان داشته باشید.

گروه همیار سایت سعی دارد با تولید محتوا منساب در جهت افزایش فروش به کابران خود در این زمینه کمک کند.

 

 

 

منبع : neilpatel

امتیاز شما :

۲ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *