تولید محتوا

10 ابزار گوگل که برای تولید محتوا لازمت میشه

اگر شما هم یک متخصص تولید محتوا هستید ، حتما با دیدن ابزار های رایگان و فوق العاده گوگل خوشحال می شوید. آن هم ابزار هایی که می توان برای تولید یک محتوای کاملا بهینه شده استفاده کرد.
گروه همیار سایت
گروه همیار سایت

لیست محتوای این مطلب

اگر شما هم یک متخصص تولید محتوا هستید ، حتما با دیدن ابزار های رایگان و فوق العاده گوگل خوشحال می شوید. آن هم ابزار هایی که می توان برای تولید یک محتوای کاملا بهینه شده استفاده کرد.مهم نیست شما چه میزان در تولید محتوا تجربه دارید ولی باز هم مطالب این مقاله می تواند قدرت شما را دو چندان کند.

شاید همه این ابزار ها به درد شما نخورد یا تعدادی از آن ها را بشناسید ، اما مطمعنا تعدادی از آن ها به کمک شما می آیند.

تولید محتوا ، مسیر در حال پیشرفت

اگر یک متخصص با تجربه هستید یا فردی که به تازگی وارد این کار شده است، احتمالا به این نتیجه رسیده اید که باید همیشه از ابزار های جدید برای رسیدن به نتیجه ای بهتر استفاده کرد.آن هم وقتی این ابزار ها متعلق به شرکت بزرگی همچون گوگل باشد.

بسیاری از افراد گوگل را به عنوان یک موتور جست و جو می شناسند که کار دیگری بلد نیست.اما شما که متخصص گوگل هستید باید خیلی بیشتر با گوگل دوست باشید.چون شما برخلاف دیگر افراد ، متخصصینی هستید که قرار است مطالبتان در صفحه اول گوگل قرار بگیرد.

شاید اولین و مهم ترین کار برای تولید یک محتوا کاملا بهینه شده ، پیدا کردن کلمات کلیدی است که می تواند شما را تا بالای صفحه همراه کند.شما برای این کار ابزار های زیادی می توانید پیدا کنید ، اما کجا بهتر از خود گوگل؟

شما به عنوان کسی که متخصص تولید محتوا است باید همیشه به دنبال بهترین کلمات کلیدی باشید تا بهترین آمار سئو را برای مطالب خود ارائه کنید.

برای این کار بهتر است از کلمات ساده تر شروع کنید.بهتر است کلماتی را پیدا کنید که در آن رقابت کمتر و درخواست بالا تری وجود دارد. باید با این ابزار کار کنید تا بتوانید به بهترین نتیجه ممکن برسید.

مثلا شما شاید روی طراحی سایت بخواهید کار کنید،اما روی این کلمه ترافیک بسیار زیادی وجود دارد ، پس باید به دنبال کلماتی باشید که طول بیشتری دارند.این ابزار در این راه به شما کمک می کند.

تولید محتوا با گوگل ادووردز

برای هر کسب و کاری و برای هر متخصصی داشتن یک استراتژی و یک مسیر روشن از هر چیزی مهم تر است.وقت آن رسیده چند هدف درست برای تولید محتوای حود داشته باشید.لازم است به عقب برگردید و همه ی این راه را برنامه ریزی شده پیش بروید.

بلافاصله بعد وارد شدن به این ابزار گوگل می توانید یک خلاصه از عملکرد خود از گوگل بگیرید.این ابزار به شما کمک می کند تا بفهمید که آیا در مسیر درستی قرار دارید یا خیر؟

کافیست تا روی هر بخش کلیک کنید تا بتوانید به آمار عمیق تری دست پیدا کنید.مثلا یکی از مهمترین بخش های این ابزار ، بخش بازدید صفحات و آمار فوق العاده جذاب آن است.

با این ابزار راحت بفهمید که باید به چه مسیری قدم بردارید.

گوگل آنالیتیک

می توانید به اطلاعاتی دست پیدا کنید که در هیچ ابزار مشابهی به این شکل نمایش داده نمی شود.

این ابزار علاوه بر بررسی سلامت سایت ، کارهای بسیار جذابی برای شما انجام می دهد که با استفاده از آن می توانید وب سایت خودتان را به جت تبدیل کنید.

یکی از اصلی ترین دلایل استفاده از این ابزار به علت اطلاعات خاص آن برای سرعت سایت است.ما در پست های قبل در مورد راه های افزایش سرعت سایت مطالب مفیدی برا شما آورده ایم.اما چیزی که الان اهمیت دارد قدرت این ابزار است.

این ابزار همچنین در بررسی کردن کلمات کلیدی به شما کمک می کند.این ابزار در طولانی مدت می تواند کمک بسیار زیادی هم برای تولید محتوا هم در افزایش سرعت و رضایت کاربران داشته باشد.

سرچ کنسول گوگل

همیشه پیدا کردن مطالب تازه و داغ برای وبلاگ یکی از کارهای سخت در تولید محتوا به جساب می آید.ما ابزار گوگل پلنر را هم معرفی کردیم که تعداد زیادی کلمه کلیدی به شما می دهد.اما این همه ماجرا نیست.

همیشه پیدا کردن کلمات کلیدی پایان راه نیست ، شما یک ابزار با قابلیت های بیشتری نیاز دارید.برای داشتن وبلاگی تازه و قدرتمند به گوگل ترند نیاز دارید.

شما می توانید با این ابزار همه موضوعات داغ دنیا را ببینید.چه چیزی بهتر از این؟ می توانید با کمی جست و جو کردن در این ابزار بهترین و داغ ترین موضوعات مرتبط با سایت و وبلاگ خودتان را پیدا کنید.

کافیست تا موضوعات ترند را پیدا کنید و مناسب با آن ها مطالب خود را بنویسید.این ابزار با قدرت بالای خود به شما نشان می دهد که یک کلمه در روزهای اخیر چقدر جست و جو شده است.

گوگل ترند

شما همیشه نیاز دارید تا اطلاعات خودتان را جایی ثبت کنید تا بتوانید هم آن را مدیریت کنید و هم آنکه بتوانید آن را شاید با سایر اعضای تیم به اشتراک بگذارید.این ابزار در اوج سادگی به شما کمک می کند تا بهتر زمان خودتان را مدیریت کنید.

یکی از قسمت های اصلی آن قسمت to do  لیست آن است که می توانید خیلی راحت و دقیق به کارهای خود نظم دهید.همانطور که در عکس پایین مشاهده می کنید می توانید با این ابزار ها خیلی سریع کارهایتان را پیش ببرید.

این ابزار در اوج سادگی به شما کمک می کند تا هیچ مناسبتی و هیچ کاری را در طول روز فراموش نکنید.کاری که برای همه ی افرادی که به صورت تخصصی تولید محتوا می کنند، ضروری است.

گوگل شیتز

با این ابزار همیشه آگاه باشید.گوگل در این ابزار سعی می کند تا روی برند شما و کلمات کلیدی مورد نظر شما تمرکز کند تا بتواند به شما موارد مهم را به شما اطلاع دهد.

این ابزار هر روز و هر هفته یک بار برای شما اخبار مهم مربوط به آنچه شما نیاز دارید می دهد.این ابزار کمک می کند بدون اینکه ، ساعت ها در شبکه های اجتماعی وقت خود را تلف کنید در جریان اخبار روز باشید.

بخش عمده تولید محتوا و بازاریابی درست در ارتباط بودن با مشتریان و همکاران است.جی میل قابلیت های بسیار جالبی دارد که شاید کمتر کسی از آن استفاده کند.این ابزار با داشتن افزونه های کاربردی کار را برای شما بسیار آسان می کند.

مدت زیادی است که دیگر جی میل ، جای یاهو را در این زمینه گرفته است.این سرویس که از محبوب ترین ابزار خای معرفی شده توسط گوگل است ، می تواند در تولید محتوا مشترک ، کمک بسیار زیادی برای شما باشد.

جی میل گوگل

با این ابزار با مشتریان خود راحت تر  ارتباط برقرار کنید. با این ابزار می توانید اطلاعات فروشگاه خود را ازجمله آدرس و تلقن و بقیه اطلاعات را برای ارتباط با مشتریان و همکاران ارائه کنید.

بیایید بیشتر در مورد محتوا فکر کنیم.این کار خیلی بیشتر از تولید یک متن ساده است.شما باید به کاربران اطلاعات وسیع و درستی از شرکت نیز بدهید.

شما با این کار می توانید سئوی خودتان را نیز بسیار بهبود ببخشید ، زیرا این بخش در نمایش سایت شما در گوگل بسیار تاثیر گدار است.

مای بیزینس

روی این ابزار حساب کنید.

در اینجا برخی از مواردی است که Google Docs هنگام ایجاد یک پست وبلاگ به شما می تواند کمک کند:

بررسی اشتباهات املایی البته برای زبان انگلیسی

 تعداد دقیق کلمات را ارائه می دهد

به شما این اجازه را می دهد که تصاویر را به راحتی وارد کنید

به اشتراک گذاشتن سند با بقیه اعضای تیم ، به شما کمک می کند که ویراستاری را آسان تر انجام دهید.

همانطور که می دانید بخش عمده ای از بازاریابی محتوا تولید محتوا است. اگر زیاد می نویسید ، مطمئن شوید که 100٪ با ابزاری که استفاده می کنید راحت هستید.

گوگل داک

رسیدیم به تقویم گوگل ، این ابزار که تقویم فوق حرفه ای میلادی است می تواند با اینکه ، تقویم شمسی نیست اما کمک حال زیادی برای شما باشد.هر آنچه از یک تقویم انتظار دارید را برای شما به ارمغان می آورد.

شما کافیست تا رویداد های مختلف را وارد کنید.این ابزار برای مدیریت زمان و ارتباط دقیق بین گروهی بسیار عالی عمل می کند.و در کنار آن با داشتن افزونه های جدید و حرفه ای خود کاری کرده است که بیشتر افرادی که تولید محتوا را تخصصی کار می کنند به سمت آن جذب شوند.

تقویم گوگل

 

در پایان :

 

شما با داشتن و کار کردن روی این ابزار های رایگان گوگل می توانید در تولید محتوا بسیار با کیفیت تر عمل کنید.درست است شاید تعدادی از این ابزار ها به علت محدودیت های اعمال شده از سمت گوگل با کیفیت پایین تری برای ما ارائه شود، ولی باز هم کمک بسیار زیادی برای ما هستند.

این ابزار ها به شما کمک می کنند که یک محتوا کار حرفه ای باشید.شاید وقت آن رسیده برای تولید محتوای بهتر خود را به روز کنید.

امتیاز شما :

۲ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *