استراتژی تولید محتوا

5 استراتژی تولید محتوا که باعث می شود هیچکس مطالب شما را نخواند

استراتژی تولید محتوا ! به نظر می رسد که محتوا چیزی است که امروزه همه افراد در مورد آن حرف می زنند.احتمالا شما هم تا حالا تعداد زیادی مطلب درباره تولید محتوا خوانده اید.
گروه همیار سایت
گروه همیار سایت

لیست محتوای این مطلب

استراتژی تولید محتوا !

به نظر می رسد که محتوا چیزی است که امروزه همه افراد در مورد آن حرف می زنند.احتمالا شما هم تا حالا تعداد زیادی مطلب درباره تولید محتوا خوانده اید.شما در وبلاگ پست می نویسید ، در شبکه های اجتماعی و در بخش تولید ویدیو نیز فعال هستید ؛ اما باز هم به نتیجه دلخواه نمی رسید . چرا ؟

اگر کاربران شما با آنچه می نویسید و با استراتژی تولید محتوا ی شما ارتباط برقرار نمی کنند ، احتمالا شما فقط هزینه ، وقت و زمان خود را هدر می دهید.

این به معنی بی نتیجه بودن تولید محتوا نیست ، احتمالا الان که این مطلب را می خوانید بازهم محتوا بیشترین اثر را در جذب مخاطب دارد ، اما اشکال کار کجاست؟ اگر می خواهید تجارت خود را موفق کنید ، باید اشتباهات خود را پیدا و اصلاح کنید تا بتوانید از تولید محتوای خود بیشترین سود را ببرید.

برای کمک به شما در بهبود استراتژی بازاریابی محتوا ، در اینجا مواردی از بزرگترین اشتباهاتی که ممکن است مرتکب شوید – و آنچه می توانید برای چرخاندن نتایج خود انجام دهید – آورده شده است.

استراتژی تولید محتوا

نداشتن استراتژی تولید محتوا

آیا هر وقت و زمانی ، هر مطلبی دوست داشته باشید ارسال می کنید ؟ شاید بسیاری از افراد این کار را انجام دهند.در واقع تنها 37% از بازاریابان دارای استراتژی تولید محتوا هستند. پس این یعنی با داشتن یک استراتژی درست می توانید خیلی سریع از بیشتر بازاریابان جلو بزنید.

استراتژی تولید محتوا

این یعنی بیشتر بازاریابان استراتژی تولید محتوا ندارند.این یعنی نادیده گرفتن مطالب توسط مخاطبان سایت.یک استراتژی موفق به شما کمک می کند که هدف داشته باشید و بدانید به دنبال تولید چه مطالبی هستید.

به عبارتی دیگر این کار باعث می شود که هدف خود را پشت محتوا خود نشان دهید.

در واقع ما استراتژی ، محتوا و بازاریابی محتوا داریم که اشتراک این دو قسمت می شود استراتژی بازاریابی محتوا.

در واقع وقتی شما بدون استراتژی محتوایی تولید می کنید ، این ارتباط قطع می شود و باعث می شود که شما دیگر در قسمت بازاریابی نتوانید موفق عمل کنید.

برای این کار سایت hotspot قالبی برای شما آماده کرده است که می توانید برای استراتژی تولید محتوا از آن استفاده کنید.

استراتژی تولید محتوا

این تقویم باعث می شود که مطالب خود را دقیقا بدانید در چه زمانی و با چه هدفی باید منتشر کنید.در کنار این موضوع از شما می خواهد تا کال تو اکشن برای هر پستی نیز طراحی کنید.

به شما کمک می کند تا کلمات کلیدی را مدیریت کنید و مخاطبان هدف خود را بهتر هدف قرار دهید.شما می توانید از این نمونه فایل ها برای خودتان طراحی کنید تا به محتوای خود شکل بدهید.

شما به اندازه کافی نمی نویسید

وقتی شما تولید محتوا می کنید باعث می شود که کیفیت محتوا از کمیت آن بکاهد ، اگر شما در ماه یک بار پست ارسال می کنید این یعنی فقط برای جلب توجه تعدادی کاربر این کار را انجام می دهید.

شما باید هم اعتماد مردم هم موتور های جستجو مانند گوگل را بدست آورید ، پس باید به فکر تعداد بیشتری پست باشید.

وقتی شما در حال ارسال مطالب در وبلاگ هستید و سعی می کنید تعداد بیشتر و با زمان بندی مناسب مطالب را ارسال کنید ، در واقع به گوگل می گویید که شما مخاطبانی دارید که به شما سر می زنند.

وقتی گوگل به این نتیجه برسد شما مطالب مفیدی در وبلاگ خود منتشر می کنید به شما کمک می کند تا در گوگل بالا بیایید و نتیجه بهتری بگیرید.

البته فقط کمیت مهم نیست ؛ اگر وب سایت خود را با اطلاعات بی کیفیتی پر می کنید که مخاطبان شما به آنها اهمیت نمی دهند ، مهم نیست که چند بار پست می کنید.

شرکت های زیادی برای بیشتر کردن مطالب خود سعی کردند که هر روز مطالب خود را پست کنند ، برای همین مجبور شدند که کیفیت خود را پایین بیاورند ، این باعث شد که مخاطبان آنها با کیفیت پایین مطالب روبه رو شوند و این هم برای شکست یک تجارت کافیست !

استراتژی تولید محتوا
استراتژی تولید محتوا

شما باید نه تنها تعداد بیشتری مطلب منتشر کنید بلکه باید به کیفیت آنها هم فکر کنید ، یکی از مهمترین نکات در استراتژی تولید محتوا تولید محتوا با کیفیت است.

شما می توانید برای بالا بردن کیفیت محتوای خود از ویدیو ها ، عکس و آمار استفاده کنید تا بتوانید قسمت زیادی از کاربران را که جدیدا بیشتر به ویدیو ها توجه می کنند ، جذب کنید.

در محتوا قرار نیست بفروشید

بله استراتژی تولید محتوا شما برای جذب کاربر و در نهایت افزایش فروش است ، یا شاید هم کاهش هزینه راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، ولی یادتان باشد مشتریان امروز دوست ندارند به آنها فروخته شود.

در واقع آنها نسازی به خرید محصولات شما ندارند ، آنها به وبلاگ شما می آیند تا مطلبی را یاد بگیرند نه به آنها فروخته شود.آنها با داشتن اینترنت می توانند گزینه های زیادی برای خرید پیدا کنند.پس سعی نکنید خیلی در فروختن به آنها پا فشاری کنید.

این بدان معناست که شما باید قبل از اینکه فرصتی برای برقراری ارتباط داشته باشید ، از محتوای خود برای آموزش آنها استفاده کنید.

اما شما باید به اندازه ای جذاب باشید تا بتوانید کاربران را به خود جذب کنید ،این یعنی باید به گونه ای بنویسید که شما در هر مرحله از مطلب نیاز های کاربران را تامین کنید.

شما قرار است در یک سفیر مهیج همراه مخاطبانتان باشید و نیاز سفر آنها را بر آورده کنید.باید یک برند مهیج باشید تا بتوانید خود را از محتوا جدا کنید.

این  یعنی که شما باید به اندازه کافی سرگرم کننده ، جذاب یا جالب باشید تا از انبوه اطلاعات موجود در محتوای خود جدا شوید.

استراتژی تولید محتوا

به عنوان مثال به عکس بالا توجه کنید ، این عکس که از جدابیت بالایی برخوردار است باعث می شود که شما بایستید و به آن نگاه کنید ، این یعنی محتوای با کیفیت.

مرحله بعدی مرحله بررسی است.

در حین بررسی ، مخاطبان شما باید مشکل خود و همچنین راه حل های موجود را بهتر درک کنند.

شما در این مرحله می توانید گزینه های برای بررسی به کاربر ارائه دهید ، اما دقت کنید که هرگز در محتوا مستقیم به کاربر محصول نفروشید.

این استراتژی تولید محتوا ی شماست که باعث می شود برنده باشید.در نهایت می رسیم به مرحله تصمیم گیری ، مرحله ای که باید کاربر در آن تصمیم بگیرد.

شما مخاطبانتان را نمی شناسید

وقتی مطلبی را می نویسید باید بدانید در نهایت چه کسی آن را می خواند.شاید شما آن را برای فروش می نویسید.متاسفانه تلاش برای جذب تنها افرادی که دارای کارت بانکی هستند ، کار بسیار بیهوده ای است.

برای داشتن یک استراتژی تولید محتوا درست باید مخاطبان خود را پیدا کنید و برای آن ها بنویسید ، وقتی شما مخاطبان خود را محدود و کوچکتر می کنید ، احتمالا جامع آماری پایین تری خواهید داشت اما روی آن ها متمرکز می شوید که این خود باعث افزایش کیفیت محتوای شما می شود.

این کار باعث رشد واقعی کاربران و محتوای شما می شود.

بیایید نگاهی به شرکت modernweb داشته باشیم ، سایتی خارجی که احتمالا برای مدیران کسب و کار ها می نویسند.آن ها برای استارتاپ ها و مشاغل کوچک می نوشتند اما این کار بازدید خوبی برای آن ها نمی گرفت  و همین باعث شد تا استراتژی محتوای خود را تغییر بدهند.

 

در این حالت ، Modernweb تصمیم گرفت که تمرکز خود را بر روی به اشتراک گذاشتن داستان هایی از مشاغل سازمانی بگذارند که اخیراً از چارچوب های قدیمی تر به چهارچوب جدیدتر تبدیل شده اند.

 

آنها مخاطبان خود را شناسایی کردند ، درک کردند که با چه چیزی دست و پنجه نرم می کنند ، سپس محتوایی را به آنها ارائه دادند که توضیح می داد افراد مشابه چگونه یک مسئله را اداره می کنند.

 

فقط در عرض سه هفته ، ترافیک وب آنها جهش بزرگی را تجربه کرد.

مدرن وب

صدایی اصیل و صادق باشید

همیشه مشتری ها دنبال شرکت هایی بودند که بتوانند به آن اعتماد کنند و از آن ها خرید کنند.در حقیقت بالاترین کیفیتی که هر مشتری به دنبال آن است ، داشتن صداقت است.

پس اگر شخصیت شما فقط برای فروش باشد ، آن ها با شما ارتباط برقرار نمی کنند.شخصیت یک مارک تجاری باید بیشتر از اصطلاحات روز مره ی یک تجارت باشد ، شما باید بتوانید با نیاز مشتری منطبق شوید و به عنوان یک دوست با آنها همراه شوید.

نحوه صحبت آنها در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی خود را بررسی کنید و ببینید در سایت های رقیب شما چگونه رفتار می کنند ، هر کاری لازم سایت انجام دهید تا ببنید ، مخاطبان شما چه شخصیتی دارند.

مشتریان امروز انتظار دارند مارک های تجاری فراتر از یک تجارت باشند.

 

نتیجه

 

در عصر دیجیتال امروز ، شما توانایی تهیه محتوایی را ندارید که به راحتی نادیده گرفته شود.دفعه دیگر که محتوا ایجاد می کنید این پنج نکته را در ذهن داشته باشید.

 

شما نیز با گروه همیار سایت همراه باشید .چه نکات یا ترفندهایی را پیدا کرده اید که روند تولید محتوا را بهبود می بخشد؟

امتیاز شما :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *