آموزش مقدماتی صفر تا صد سئو وب سایت و فروشگاه اینترنتی

آموزش مقدماتی صفر تا صد سئو وب سایت را یاد بگیرید تا بتوانید پایه سئو خود را قوی کنید تا نیازی به متخصص سئو نداشته باشید.با همیار سایت همراه باشید.
گروه همیار سایت
گروه همیار سایت

لیست محتوای این مطلب

بسیاری از مردم فکر می کنند که آموزش مقدماتی صفر تا صد سئو وب سایت کار بسیار سخت و نشدی است و ارزش آن را ندارد که برای آن تلاش کنند.این موضوع اصلا درست نیست ، وقتی 59% کاربران از گوگل وارد سایت ما می شوند پس ارزش این را دارد روی آن وقت بگذاریم.

اگر فکر می کنید آموزش مقدماتی صفر تا صد سئو وب سایت زیاد کاربردی ندارد باید دوباره فکر کنید چون درک بسیاری از افراد از سئو درست نیست ، بنابر این درک اولیه آن بسیار مهم است.

اصول سئو

قبل از شروع باید ابتدا خود سئو و مقدمات آن را درک کنیم از جمله اینکه چرا آموزش صفر تا صد سئو وب سایت مهم است و باید فراگرفته شود ؟ و مقایسه آن با سایر کانال های بازاریابی .

چرا سئو مهم است؟

بیشتر ترافیک وب از نتایج ارگانیک گوگل ناشی می شود.

اهمیت گوگل

یا به عبارتی دیگر : جست و جوی ارگانیک از همه منابع دیگر ترافیک و بازدید بیشتری برای ما به همراه دارد. گوگل و سایر موتورهای جستجو براساس صدها سیگنال ، صفحات را برای رتبه بندی انتخاب می کنند. سئو مهم است زیرا روند افزایش این سیگنال ها برای رتبه بندی بالاتر در نتایج جستجوی ارگانیک حیاتی است.

مزایای سئو چیست ؟

کسب رتبه بندی بالاتر در گوگل اولین و شاید مهترین فایده ای است که گوگل دارد اما این همه مزایای سئو نیست. بسیاری از مزایای واقعی سئو مربوط به ترافیک است.بیشتر ببینیم :

1. سئو منجر به بازدید بیشتر می شود

از آنجا که بیشتر افراد تمایل دارند یکی از اولین نتایج جستجو را کلیک کنند ، رتبه بندی بالاتر معمولاً بازدیدکننده بیشتری را به وب سایت شما سوق می دهد.

رنکیک برای آموزش مقدماتی صفر تا صد سئو وب سایت

به عنوان مثال بیایید “سی دی ان چیست ؟ “را در گوگل سرچ کنیم ببینم چه نتایجی بیشترین ترافیک را در این ترافیک دارند.

سی دی ان چیست

مطالعه نشان می دهد که این مشاهدات به طور کلی در سطح واقعی صادق هستند ، زیرا موقعیت رتبه بندی با ترافیک کلی یک صفحه ارتباط زیادی دارد.

ما در این دوره از اطلاعات و آمار های سایت Aref و برنامه رایگان seo spyglass استفاده می کنیم.

نتایج سایت
سایت : سپای گلس

2. سئو منجر به ترافیک سازگار و ماندنی می شود

رتبه بندی در موتورهای جستجو معمولاً منجر به ایجاد ترافیک ثابت و سازگار می شود. این مورد به ندرت برای رسانه هایی مانند رسانه های اجتماعی و بازاریابی از طریق ایمیل اتفاق می افتد که اغلب منجر به افزایش ترافیک می شوند و به سرعت از بین می رود.

ما در آموزش صفر تا صد سئو فروشگاه اینترنتی باید یاد بگیریم چگونه ترافیک ها در ابتدا ثابت و در نهایت افزایش دهیم.

google traffic آموزش مقدماتی صفر تا صد سئو وب سایت و فروشگاه اینترنتی

چرا این اتفاق می افتد ؟

 زیرا شبکه های رسانه های اجتماعی برای نمایش محتوای تازه طراحی شده اند. ایمیل ها اغلب به عنوان خوانده شده ، فراموش شده یا در جعبه هرزنامه قرار می گیرند.

با این وجود ، از آنجا که تعداد جستجوهای انجام شده در موتورهای جستجو به طور معمول ماه به ماه ثابت است ، پس از رتبه بندی ، میزان مراجعه به دو حالت ثابت و منفعل در می آید.

3. سئو منجر به ترافیک "رایگان" می شود

برخلاف پرداخت هزینه تبلیغات ، ترافیک جستجو “رایگان” است.

این یک معامله بزرگ است زیرا تبلیغات در موتورهای جستجو ، گران است.

 

به عنوان مثال ، طبق Ahrefs ’Site Explorer ، وبلاگ خود این سایت بزرگ خارجی هر ماه 390 هزار بازدید ماهانه از موتورهای جستجو دارد. اگر ما بابت این میزان ترافیک به گوگل پول پرداخت کنند ، هزینه ماهانه آن 1 میلیون دلار خواهد شد.

ahref marketing آموزش مقدماتی صفر تا صد سئو وب سایت و فروشگاه اینترنتی

چگونه وب سایت خود را در گوگل پیدا می کنید؟

سئو به شما کمک می کند تا رتبه بالاتری داشته باشید ، اما اگر گوگل حتی از ابتدا وب سایت شما را نمی داند نمی توانید رتبه بالاتری داشته باشید.

برای شروع آموزش مقدماتی صفر تا صد سئو وب سایت بعد از درک تعریف های اولیه لازم است که به گوگل خود را معرفی کنیم.

گوگل سرانجام وب سایت شما را به روش خود پیدا خواهد کرد ، اما ارسال دستی سایت شما چند مزیت اصلی دارد:

 

 

 • پیدا کردن سریعتر : اکثر وب سایت های جدید از وب سایت های دیگر هیچ پیوندی ندارند ، بنابراین ممکن است زمان لازم باشد تا گوگل آنها را کشف کند.
 • وب سایت خود را بهبود ببخشید : کنسول جستجوی گوگل توصیه هایی در مورد بهبود و بهینه سازی وب سایت شما ارائه می دهد.

 

 

اولین قدم برای ارسال وب سایت خود به گوگل ، یافتن نقشه سایت شماست.

sitemaps فایلهایی هستند که تمام صفحات مهم وب سایت شما را لیست می کنند. معمولاً می توانید با تایپ کردن یکی از این URL ها در مرورگر خود ، آدرس خود را پیدا کنید:

 

website.com/sitemap.xml

website.com/sitemap_index.xml

 

اگر آنجا نیست ، به website.com/robots.txt بروید ، جایی که معمولاً در آن لیست می شود.

 

اگر آنجا هم نباشد ، احتمالاً sitemap نداریدو باید یکی برای خودتان بسازید.

 

مرحله دوم ایجاد یک حساب Google Search Console رایگان و ارسال نقشه سایت خود است.

website.com/robots.txt

سایت مپ

تنظیمات و راه اندازی برای موفقیت در جستجوگرها

ایندکس شدن و کار روی سئو فنی وب سایت خود توسط موتورهای جستجو به معنای این است که شما در یک مسابقه هستید ، نه اینکه احتمالاً برنده شوید.

 اینجاست که سئو وارد می شود. سئو فرآیندی مداوم است که اگر به خوبی انجام شود ، شانس پیروزی شما در طول زمان را افزایش می دهد.

وقتی وب سایت شما برای موفقیت در سئو به درستی تنظیم شده باشد ، انجام سئو به راحتی انجام می شود و قدم مهمی برای آموزش مقدماتی صفر تا صد سئو وب سایت است که باید هنگام راه اندازی فروشگاه اینترنتی بلد باشیم.

 

بیایید نگاهی به نحوه انجام این کار بیندازیم :

 

     دامنه خوبی دریافت کنید

     از پلتفرم وب سایت استفاده کنید

     از یک سرور خوب استفاده کنید

     یک تجربه کاربری  (UI) مثبت ایجاد کنید

     یک ساختار سایت منطقی ایجاد کنید

     از یک ساختار URL منطقی استفاده کنید

     پلاگین سئو خوبی نصب کنید

 

دامنه خوبی داشته باشید

 

اگر قبلاً دامنه ای را ثبت کرده اید وحشت نکنید. احتمالاً مشکلی نیست و مانع تلاش شما برای سئو نمی شود. اما اگر هنوز یکی را انتخاب نکرده اید ، ارزش دارد که این دو ویژگی یک دامنه خوب را در ذهن داشته باشید:

 

1. نام دامنه

در مرحله اول ، نگران قرار دادن کلمات کلیدی خود نباشید. دامنه باید به گونه ای باشد که به درک موتور های جست و جوی از کسب و کار شما کمک کند.

 

در اینجا چند ویژگی از یک دامنه خوب آورده شده است:

 

 •      نام تجارت شماست
 •      هیچ خط خطی و موارد اضافی ندارد
 •      کوتاه و به یاد ماندنی است
دامین

2. دامین های تاپ یا TLD

 

TLD مخفف دامنه سطح بالا است. این قسمت شمال نام هایی مانند .com ، .org ، یا .ir است.

 

جان مولر از گوگل می گوید TLD شما تفاوتی برای سئو ندارد. با این حال ، برای بیشتر مشاغل ، com  معمولاً بهترین دامین است اگر بتوانید این نوع دامین را ثبت کنید بسیار عالی است ، زیرا قابل شناسایی ترین و قابل اعتمادترین دامین است.

 

اگر شما یک خیریه هستید ، .org یا معادل کشور شما مثلا برای ایران .ir بسیار عالی است.

 

احتمالاً بهتر است از TLD های مانند .info و .biz که تمایل دارند با وب سایت های بی کیفیت مرتبط باشند ، ایتفاده نکنید ، اما اگر یکی از اینها را دارید ، پایان دنیا نیست و هنوز هم می توانید یک وب سایت معتبر و دارای رتبه بندی ایجاد کنید.

از پلتفرم وب سایت استفاده کنید

اکثر افراد وب سایت خود را از ابتدا در HTML و CSS کدگذاری نمی کنند. آنها از یک بستر یا همان پلتفرم وب سایت استفاده می کنند. اینها نرم افزارهایی هستند که به افرادی که مهارت برنامه نویسی کمی دارند یا اصلا مهارت ندارند ، امکان ایجاد یک وب سایت ، مدیریت آسان محتوا و مراقبت از فن آوری های کسل کننده را می دهند.

ما در آموزش مقدماتی صفر تا صد سئو وب سایت در کنار هم قرار است بهترین راه ها را برای آموزش یاد بگیریم .

 

دو نوع پلتفرم وب سایت وجود دارد :

 

پلتفرم های میزبان (Hosted platforms)

 

سیستم عامل های میزبان همه کارها را برای ما انجام می دهند. آنها وب سایت شما را میزبانی می کنند ، طرح های آماده ای را ارائه می دهند که می توانید آنها را به راحتی نصب و ویرایش کنید و به شما امکان ایجاد و مدیریت محتوا را بدون کد نویسی می دهند.

 

پلتفرم های خود میزبان (Self-hosted platforms)

 

سیستم عامل های خود میزبان همچنین به شما امکان مدیریت و ایجاد محتوای بدون کد را می دهند. تفاوت در این است که شما باید خود آنها را میزبانی و نصب کنید.

هاست

کدام نوع پلت فرم را باید انتخاب کنید؟

 

بیشتر متخصصان سئو یک پلتفرم متن باز مانند وردپرس را توصیه می کنند زیرا:

 • از آنجا که می توانید کد منبع باز را هر طور که دوست دارید ویرایش کنید ، قابل تنظیم است و جامعه وسیعی از توسعه دهندگان هستند که به سیستم عامل دسترسی دارند.
 • این سیستم قابل توسعه است زیرا میلیون ها افزونه آماده وجود دارد که می تواند عملکرد آن را افزایش دهد ، از جمله هزاران پلاگین سئو.

 

شما می توانید برای راه اندازی سایت خود با بهترین حالت سئو به نمونه کارهای همیار سایت مراجعه کنید و یا برای مشاوره تخصصی و رایگان با مشاورین ما به صفحه ارتباط با ما مراجعه کنید.

از یک میزبان هاست خوب استفاده کنید

میزبان هاست ، سایت شما را بر روی یک هارد دیسک ذخیره می کند که هرکسی با اتصال به اینترنت می تواند به آن دسترسی پیدا کند.

اگر از پلتفرم های میزبان (Hosted platforms) برای وب سایت خود استفاده می کنید ، کنترل بسیار کمی بر میزبانی خود دارید. اما اگر از یک پلتفرم خود میزبان مانند WordPress استفاده می کنید ، این شما هستید که می توانید مکانی را برای میزبانی از آن پیدا کنید.

بنابراین چگونه یک میزبان وب خوب برای سئو انتخاب می کنید؟

بیشتر راهنماهای سئو می گویند میزبانی اختصاصی بهتر از میزبانی مشترک است. این درست است ، اما تا زمانی که وب سایت شما تعدادی بازدید جلب نکند تفاوت زیادی ندارد.

 میزبانی ارزان از هر شرکت معتبری برای اکثر مردم مناسب است. هنگام پرداخت ماهیانه ، بین عملکرد میزبان تفاوت زیادی وجود ندارد.

با این حال ، چند نکته مهم است:

امنیت : مطمئن شوید که میزبان به شما یک گواهینامه SSL / TLS رایگان می دهد یا از LetsEncrypt پشتیبانی می کند – یک سازمان غیرانتفاعی که گواهینامه های TLS رایگان ارائه می دهد.

سرور طول می کشد تا داده ها بین سرور و بازدید کننده را جابجا کند ، بنابراین بهتر است یک میزبان با سرورهایی در همان کشور که بیشتر ترافیک شماست ، انتخاب کنید.

پشتیبانی : پشتیبانی 24/7 ایده آل است. قبل از ثبت نام بپرسید که پشتیبانی آنها چقدر خوب است.

از یک میزبان هاست خوب استفاده کنید

 

گوگل می خواهد صفحاتی را که به بازدید کنندگان تجربه مثبتی می دهد رتبه بندی کند. آنها در راهنمای راه انداز سئو خود چنین می گویند:

 

     شما باید یک وب سایت درست کنید تا به نفع کاربران خود باشد و هر گونه بهینه سازی باید در جهت بهتر کردن تجربه کاربری باشد.

 

در اینجا چند روش ساده برای انجام این کار وجود دارد:

از HTTPS استفاده کنید

هیچ چیز برای بازدیدکنندگان بدتر از حساس بودن اطلاعات شخصی آنها در برابر هکرها نیست. همیشه سایت خود را با SSL / TLS رمزگذاری کنید.

برای امنیت و سرعت بیشتر می توانید از CDN ها کمک بگیرید.

 

یک طراحی جذاب انتخاب کنید

هیچ کس وب سایتی را دوست ندارد که به نظر می رسد در دهه 90 طراحی شده است. بنابراین اگرچه نیازی به طراحی مجدد وب سایت شما نیست ، ولی هر شش ماه روی آن تغییراتی اعمال کنبد ، حداقل باید از نظر بصری جذاب باشد و نشان دهنده برند شما باشد.

مطمئن شوید که برای تلفن همراه مناسب است

گوگل می گوید اکنون جستجوهای بیشتری در تلفن همراه انجام می شود تا دسکتاپ ، بنابراین بسیار مهم است که یک نسخه موبایل فرندلی داشته باشید

از اندازه قلم قابل خواندن استفاده کنید

امروزه افراد با استفاده از انواع دستگاه ها وبسایت را نگاه می کنند. اطمینان حاصل کنید که محتوای شما در سراسر صفحه قابل خواندن است.

از تبلیغات پاپ آپی پرهیز کنید

همه از تبلیغات متنفر هستند ، اما ممکن است گاهی اوقات به آنها نیاز داشته باشید. در این صورت ، مهم این است که از موارد سرزده جلوگیری کنید. گوگل توصیه هایی در مورد موارد خوب و نامناسب در اینجا دارد.

مطمئن شوید سریع بارگیری می شود

سرعت صفحه سایت یک عامل رتبه بندی تایید شده در دسکتاپ و موبایل است. اما این بدان معنی نیست که سایت شما باید سریع مانند رعد و برق لود شود.

مطمئناً هرچه سریعتر باشید بهتر است ، اما گوگل می گوید این عامل فقط روی سایتهایی تأثیر می گذارد که “کمترین تجربه را به کاربران می رسانند”.

یک ساختار سایت منطقی ایجاد کنید

 

بازدید کنندگان و موتورهای جستجو باید بتوانند به راحتی و به صورت بصری به سایت شما پیمایش کنند ، به همین دلیل ایجاد یک سلسله مراتب منطقی برای محتوای شما مهم است.

 

ساده ترین راه برای انجام این کار ترسیم نقشه ذهنی است.

mind map آموزش مقدماتی صفر تا صد سئو وب سایت و فروشگاه اینترنتی

هر یک از شاخه های نقشه ذهنی شما به پیوندهای داخلی تبدیل می شوند که پیوندهایی از یک صفحه در وب سایت به صفحه دیگر هستند.

 

پیوندهای داخلی به چند دلیل برای UX و سئو بسیار مهم هستند:

 

 • آنها به موتورهای جستجو کمک می کنند صفحات جدیدی پیدا کنند : صفحات بدون لینک داخلی و بدون لینک سازی درست به ندرت یافت می شوند و اندیکس می شوند.
 • آنها به عبور PageRank سایت شما کمک می کنند : PageRank  پایه و اساس الگوریتم رتبه بندی گوگل است که سعی در تعیین “ارزش” یک صفحه دارد.
 • آنها به موتورهای جستجو کمک می کنند تا بفهمند صفحه شما درباره چیست : گوگل برای این مورد به انکر تکست ها و متن اطراف نگاه می کند.

از یک ساختار URL منطقی استفاده کنید

 

URL ها مهم هستند زیرا به جستجوگران در درک موضوع یک صفحه کمک می کنند.

 

بسیاری از سیستم عامل های وب سایت به شما امکان می دهند چگونگی ساختار URL ها را انتخاب کنید. پنج گزینه اصلی برای URL ها در وردپرس:

 

 

ساده : yourwebsite.com/?p=123

نام و روز : yourwebsite.com/2021/03/04/seo-basics/

اسم و ماه :  yourwebsite.com/03/04/seo-basics/

 عددی : yourwebsite.com/865/

نام پست :  yourwebsite.com/seo-basics

 

اگر در حال راه اندازی یک سایت جدید هستید ، منطقی است که با واضح ترین و توصیفی ترین ساختار را انتخاب کنید. و بهترین حالت انتخال نام پست است.

استفاده از تاریخ در URL ها نیز عملکرد بدی است زیرا ممکن است در آینده بخواهید پست ها را به روز کنید.

 

اگر یک وب سایت آماده را بهینه می کنید ، احتمالاً بهتر است ساختار URL را تغییر ندهید – حتی اگر ایده آل نباشد. انجام این کار می تواند سایر موارد مهم دیگری را که تأثیر منفی عمیق تری بر سئو سایت شما دارند ، از بین ببرد.

نصب افزونه های خوب سئو

در آموزش مقدماتی صفر تا صد سئو وب سایت شما باید بتوانید بهترین افزونه ها را در بین هزاران افزونه آماده پیدا کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

 

اکثر سیستم عامل های هاست ، از قابلیت های اولیه سئو خارج از محدوده آن استفاده می کنند ، اما این در مورد WordPress صدق نمی کند. تقریباً ساده ترین و بهترین روش های سئو بدون افزونه های سئو غیرممکن است.

 

تعداد زیادی از این افزونه ها موجود است. ما از Yoast استفاده می کنیم ، اما Rath Math نیز خوب است.

نصب این افزونه ها ساده است. فقط به اینجا بروید:

 

پلاگین ها> افزودن موارد جدید> جستجو را اجرا کنید> نصب> اکنون فعال کنید

yoast آموزش مقدماتی صفر تا صد سئو وب سایت و فروشگاه اینترنتی

هر دو این افزونه ها ورودی مفیدی را به پست ها و صفحات شما اضافه می کنند. (بعداً به این موارد باز خواهیم گشت)

 

اگر از یک پلتفرم میزبانی شده مانند Wix یا Squarespace استفاده می کنید ، نیازی به نصب افزونه نیست زیرا این سیستم عامل ها به شما امکان می دهند تنظیمات اساسی سئو را خودتان انجام دهید.

نحوه انجام سئو

        در این مرحله ، شما باید پایه مناسبی برای موفقیت در جستجوگرها داشته باشید. اما این تنها آغاز آموزش مقدماتی صفر تا صد سئو وب سایت است.سئو یک روند مداوم است که به طور کلی به چهار جنبه تقسیم می شود:

 

تحقیق کلمات کلیدی

سئو داخلی (On-page SEO)

لینک سازی (لینک بیلدینگ)

سئو فنی (سئو تکنیکال)

 

ما مطالب مقدماتی را در مورد هر یک از این جنبه ها منتشر کرده ایم و بنابراین جزئیات را در اینجا پوشش نخواهیم داد. درعوض ، ما روی اصول متمرکز خواهیم شد و یک دیدگاه سطح بالایی خواهیم داشت تا به شما کمک کنیم درک کنید که چرا هر جنبه از اهمیت زیادی برخوردار است و همه چیز در کنار هم قرار می گیرند.

تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی فرآیندی است برای یافتن آنچه مشتری شما در جستجوی آن است ، اما مسئله این است :اینکه این اصطلاحات چقدر می توانند ترافیک برای شما  ارسال کنند و رتبه بندی برای آنها چقدر دشوار است. بیایید اصول هر یک از مراحل را بررسی کنیم.

 

پیدا کردن کلمات کلیدی

درک این که مشتریان بالقوه شما به دنبال چه چیزهایی هستند ، اولین قدم از فرایند تحقیق کلمات کلیدی است. تا زمانی که این را ندانید ، هیچ راهی وجود ندارد که حتی بتوانید شروع به ایجاد صفحاتی کنید که در موتورهای جستجو رتبه بندی می شوند و ترافیک ارزشمندی نیز جذب می کنند.

 

طوفان فکری کلمات و عباراتی که صنعت شما را تعریف می کند بهترین راه برای شروع این روند است. برای یک فروشگاه رایانه آنلاین ، این موارد ممکن است موارد زیر باشد:

 

     کامپیوتر

     رایانه شخصی

     مک

     لپ تاپ

     مک بوک

 

سپس می توانید از اینها به عنوان کلمات کلیدی “دانه (seed)” استفاده کنید تا ایده های بیشتری پیدا کنید و آنها را بکارید تا رشد کنند. فقط کافی است آنها را به یک ابزار تحقیق درباره کلمات کلیدی مانند Ahrefs ’Keywords Explorer متصل کنید وگزارش های کلمات کلیدی را بررسی کنید.

phrase mathc آموزش مقدماتی صفر تا صد سئو وب سایت و فروشگاه اینترنتی

به دنبال ایده های کلمات کلیدی باشید که برای کسب و کار شما ارزشمند باشند.

 

پتانسیل ترافیک را بررسی کنید

تقریباً هر ابزار تحقیق در مورد کلمات کلیدی حجم جستجوی ماهانه را برای کلمات کلیدی یافت شده نشان می دهد .

 

حجم جستجو معمولاً راهی منطقی برای تخمین پتانسیل ترافیکی نسبی کلمات کلیدی است. به طور کلی ، صفحاتی که کلمات کلیدی با حجم بالا را هدف قرار می دهند ، معمولاً بیشتر از کلمات کلیدی با حجم کم بازدید می گیرند.

 

اما حجم جستجوی کلمات کلیدی بی خطر نیست. مواردی وجود دارد که رتبه بندی شماره 1 برای یک کلمه کلیدی با 1000 جستجو ماهانه باعث ایجاد ترافیک بیشتری از رتبه شماره 1 برای یک کلمه کلیدی با 2000 جستجو ماهانه می شود.

 

به عنوان مثال ، “ارسال وب سایت به موتورهای جستجو” در مقابل “راهنمایی های جستجوگرها”.

 

کلمات کلیدی

حتی اگر مورد اول از حجم جستجوی بالاتری برخوردار باشد ، مورددوم از بازدید ارگانیک بیشتری برخوردار می شود.

 

بنابراین همیشه ارزش دارد که ترافیک ارگانیک تخمینی را به دقیق بررسی و نگاه کنید تا درک بهتری از پتانسیل ترافیک کلمه کلیدی داشته باشید

حجم جستجو

دشواری رتبه بندی را بررسی کنید

حتی اگر یک کلمه کلیدی به کسب و کار شما مرتبط باشد و پتانسیل ترافیک بالایی داشته باشد ، رتبه بندی برای آن همیشه آسان نخواهد بود.

 

بسیاری از موارد در دشواری رتبه بندی یک کلمه کلیدی نقش دارند ، اما بدون شک تعداد وب سایت های مرتبط و با رتبه بالایی که به صفحات دارای آن کلمه کلیدی لینک می شوند مهمترین است. گوگل در راهنمای خود در مورد چگونگی جستجو در این مورد می گوید:

 

     اگر سایر وب سایت های با رنک بالا به صفحه لینک دارند ، این نشانه خوبی است که اطلاعات از کیفیت بالایی برخوردار است.

dificulity آموزش مقدماتی صفر تا صد سئو وب سایت و فروشگاه اینترنتی

با این حال ، چون تقسیم پیچیدگی دشواری رتبه بندی در یک عدد 1-3 رقمی غیرممکن است ، توصیه نمی کنیم کاملاً به آن اعتماد کنید. ما در راهنمای تحقیق کلمات کلیدی به جزئیات بیشتری در مورد ارزیابی دشواری رتبه بندی می پردازیم.

سئو داخلی

سئو داخلی شامل ایجاد نوعی محتوا است که کاربران آن را جست و جو می کنند و درنهایت  “بهینه سازی” آن برای کمک به موتورهای جستجو برای درک بهتر موضوع است.

 اکثر مردم فکر می کنند همه سئو در مورد قرار دادن کلمات کلیدی است. اگرچه این بخشی از آموزش مقدماتی صفر تا صد سئو وب سایت است ، اما از مهمترین جنبه فاصله دارد.

 

بیایید اصول چگونگی بهینه سازی یک صفحه برای رتبه بندی در موتورهای جستجو را بررسی کنیم.

هدف جستجو

اگر شما موفق به ایجاد نوع محتوایی که جستجوگران به دنبال آن هستند ، نشوید ، شانس شما برای کسب رتبه بسیار ناچیز می شود. این امر در صنعت به عنوان همسویی محتوای شما با هدف جستجو شناخته شده است.

 

از آنجا که گوگل بهتر از هر کس می فهمد که جستجوگرها به دنبال چه چیزی هستند ، بهترین راه برای قضاوت در مورد هدف جستجو ، جستجوی مشترکات در میان صفحات رتبه بندی کنونی برای کلمه کلیدی مورد نظر شما است.

 

به عنوان مثال ، نتایج مربوط به “نکات سئو” همه پست های وبلاگ به سبک لیست هستند. با این حال نتایج مربوط به “اسپیکر” همه صفحات دسته بندی شده از سایت های فروشگاه آنلاین هستند.

نکات سئو
اسپیکر

این به ما می گوید افرادی که “اسپیکر” را جستجو می کنند در حال خرید و افرادی که “نکات سئو” را جستجو می کنند در حال یادگیری هستند. اگر می خواهیم رتبه بندی کنیم ، باید این نکته را در ذهن داشته باشیم و نوع محتوایی را ایجاد کنیم که با هدف جستجو هم تراز باشد.

 

یک URL توصیفی را انتخاب کنید

 

در مطالب قبلی راه اندازی وب سایت ، ما در مورد استفاده از یک ساختار URL منطقی و توصیفی صحبت کردیم. برای هر صفحه یا پستی که منتشر می کنید ، باید یک اسلایگ توصیفی در انتهای URL تنظیم کنید.

url anatomy آموزش مقدماتی صفر تا صد سئو وب سایت و فروشگاه اینترنتی

 

چگونگی انجام این کار به پوشه های فرعی قبل از حلقه آدرس URL بستگی دارد.

 

بگذارید بگوییم کلمه کلیدی هدف شما “شلوار جین مردانه مشکی” است.

 

اگر نشانی اینترنتی شما هیچ پوشه یا زیر پوشه عمومی مانند / وبلاگ / ندارد ، فقط عنوان کلمه کلیدی مورد نظر خود زا تنظیم کنید.

 

    yourwebsite.com/black-mens-jeans/

 

اگر زیر پوشه های “زمینه ای” مانند / mens / یا / jeans / وجود دارد ، معمولاً بهتر است کلمات کلیدی تکراری را حذف کنید.

 

    yourwebsite.com/mens/jeans/black/

عناوین جذاب بنویسید

تگ های عنوان پیوندهای آبی قابل کلیک هستند که در نتایج جستجو نشان داده می شوند.

 

این یکی از معدود اسلحه هایی است که شما مجبورید جستجوگران را فریب دهید تا بر روی صفحه خود کلیک کنند ، بنابراین مهم است که آن را تا حد امکان جذاب تر کنید.

 

ساده ترین راه برای انجام این کار هم ترازی آن با هدف جستجو است.

 

به عنوان مثال ، اگر به عناوین نتایج برتر “بهترین بلندگوی بلوتوث” نگاه کنیم ، چندین اشتراک وجود دارد:

 

 • همه آنها حاوی سال هستند. این اشاره می کند که طراوت برای جستجوگران مهم است.
 • در مورد قابلیت حمل بسیار صحبت شده است. این به یک ویژگی مهم اشاره دارد.

 

با استفاده از این دانش به نفع ما ، به نظر می رسد که عنوان بسیار خوبی برای استفاده در این عنوان است:

 

    بهترین بلندگوهای بلوتوث (2021): برترین گزینه ها برای قابلیت حمل

بهینه سازی تصاویر

تصاویر می توانند در Google Images رتبه بندی کرده و بازدید را به وب سایت شما ارسال کنند.

بهینه سازی تصاویر

چگونه تصاویر خود را بهینه می کنید؟

 

این سه مرحله را دنبال کنید:

 

 • آنها را به خوبی نام ببرید :نام پرونده ها به گوگل کمک می کند تا تصویر را درک کند ، بنابراین png بهتر از IMG_948493.png است.
 • از متن توصیفی alt استفاده کنید :متن Alt کدی است که تصویری را با کلمات توصیف می کند. در صفحه قابل مشاهده نیست مگر اینکه بازدید کننده از صفحه خوان استفاده کند یا بارگیری تصویر انجام نشود. بیشتر سیستم عامل های وب سایت هنگام بارگذاری تصویری یک قسمت ورودی برای متن alt دارند.
 • آنها را فشرده کنید : افزونه ای مانند Shortpixel را برای فشرده سازی تصاویر در حال حرکت و بهبود سرعت صفحه نصب کنید.

لینک سازی

لینک های وبسایت های دیگر مانند “رأی” عمل می کنند و به گوگل نشان می دهند که مردم به دنبال محتوای شما هستند.

 

مسلماً آنها مهمترین عامل رتبه بندی هستند ، اما بدست آوردن عوامل خوب همیشه آسان نیست.

 

اکثر تاکتیک های ایجاد لینک در حول ایجاد محتوای مناسب لینک است ، سپس با یک دلیل قانع کننده به سراغ صاحبان سایت و ویراستاران می روند تا پیوند شما را به یکی از صفحات خود اضافه کنند. اما راه های دیگری برای دریافت لینک وجود دارد.

 

بیایید فقط چند تاکتیک ایجاد لینک را با همیار سایت بررسی کنیم.

 

وبلاگ نویسی مهمان

 

وبلاگ نویسی مهمان جایی است که شما برای وب سایت دیگری یک پست وبلاگ می نویسید.

 

در بعضی از این سایت ها اگر به بیوگرافی نگاه کنید ، لینک هایی به پروفایل های اجتماعی و وب سایت نویسنده مشاهده خواهید کرد.

پست وبلاگ

اکثر وب سایت ها به نویسندگان مهمان اجازه می دهند لینک های خود را در آن اضافه کنند.

 

یکی از ساده ترین راه ها برای یافتن فرصت های بالقوه وبلاگ نویسی مهمان ، استفاده از Content Explorer است سایت Ahref است.

 

 •      یک موضوع مرتبط را جستجو کنید.
 •      “عنوان” را از لیست کشویی انتخاب کنید
 •      برگه «وب سایت ها» را علامت بزنید

 

در اینجا وب سایت هایی را مشاهده می کنید که بیشترین بازدید را به صفحه های مربوط به موضوع شما دارند:

realted post آموزش مقدماتی صفر تا صد سئو وب سایت و فروشگاه اینترنتی

از آنجا که این وب سایت ها قبلاً در مورد این موضوع نوشته اند ، به احتمال زیاد ممکن است برای یک پست مهمان درباره یک موضوع مشابه باز باشند فقط کافیست با آن ها ارتباط برقرار کنید و بپرسید.

تکنیک آسمان خراش ( Skyscraper technique)

تکنیک آسمان خراش جایی است که شما می توانید با ایجاد محتوای حتی بهتر از آنچه افراد قبلاً به آن لینک می دهند ، لینک ایجاد کنید.

 

این فرایند اینگونه است:

 

 • محتوای مربوطه را با تعداد زیادی بک لینک پیدا کنید
 • محتوای بهتری ایجاد کنید
 • از افرادی که به محتوای اصلی لینک می دهند بخواهید در عوض به مطالب شما لینک دهند

 

پیگیری پیوندهای رقبا

تکنیک آسمان خراش جایی است که شما می توانید با ایجاد محتوای حتی بهتر از آنچه افراد قبلاً به آن لینک می دهند ، لینک ایجاد کنید.

درک چگونگی جذب بک لینک توسط رقبا بهترین راه برای ایجاد استراتژی  لینک سازی (لینک بلدینگ) است. اگر می توانید الگوهایی را در پروفایل لینک آنها پیدا کنید ، می دانید که کدام روشهای ایجاد لینک برای وب سایت شما موثرترین هستند.

این فرایند اینگونه است:

 • محتوای مربوطه را با تعداد زیادی بک لینک پیدا کنید
 • محتوای بهتری ایجاد کنید
 • از افرادی که به محتوای اصلی لینک می دهند بخواهید در عوض به مطالب شما لینک دهند

سئو فنی

سئو فنی (سئو تکنیکال) فرایند کمک به موتورهای جستجو مانند گوگل برای یافتن ، درک و اندیکس کردن صفحات شما است. ممکن است کاملاً پیچیده شود اما همانطور که قبلاً در هنگام راه اندازی سایتی برای موفقیت در جستجوگرها اصول اولیه را بیان کردیم ، در اینجا عمیق تر نخواهیم رفت.

چگونه می توان موفقیت سئو را ردیابی کرد

 

در این مرحله ، شما باید درک خوبی از SEO داشته باشید. اما چگونه عملکرد تلاش های خود را اندازه گیری و پیگیری می کنید؟

واضح ترین پاسخ فقط ردیابی میزان ترافیکی است که وب سایت شما از جستجوی ارگانیک دریافت می کند.

 

اگر از Google Analytics استفاده می کنید ، می توانید با مراجعه به موارد زیر به سرعت ، ترافیک ارگانیک خود را مشاهده کنید.

 

Acquisition > All Traffic > Channels > Organic Search

گوگل آنالیتیک

همچنین می توانید رتبه بندی کلمات کلیدی را در Rank Tracker ردیابی کنید. اگر یک ماه برای کلمه کلیدی رتبه 5 و بعد آن رتبه 1 را بدست آوردید ، این نشانه دیگری است که نشان می دهد شما کار را درست انجام می دهید.

پوزیشن

با این وجود ، توجه به میزان بازدید و رتبه بندی ارگانیک هیچ ضرری ندارد ، اما این دو مورد به عنوان معیارهای باطل شناخته می شوند ، زیرا اغلب هیچ ارتباطی با اهداف بازاریابی یا تجارت شما ندارند.

 

پیگیری معیارهایی که تأثیر واقعی در تجارت دارند بسیار بهتر است.

 

بیایید این معیارها را بررسی کنیم :

 

پیگیری تبدیل ها از ترافیک ارگانیک

 

وقتی بازدیدکننده از وب سایت شما اقدام مطلوبی را انجام می دهد ، تبدیل صورت می گیرد. این کار می تواند کلیک کردن روی یک لینک باشد یا خرید محصولی از سایت.

 

اگر از Google Analytics استفاده می کنید ، می توانید برای خریدها و تقریباً هر آنچه را که دوست دارید تبدیل ها را ردیابی کنید. سپس می توانید برای تبدیلات از ترافیک ارگانیک فیلتر کنید و دوره ها را مقایسه کنید تا ببینید تأثیر سئو شما در موارد مهم چگونه است.

گوگل

ابزار های رایگان سئو

قیمت بسیاری از ابزارهای حرفه ای سئو ماهانه بالغ بر 100 دلار است. با توجه به اینکه این مقاله، یک راهنمای اصول سئو است ، شما ممکن است هنوز کاملا آماده نباشید که این نوع پول را برای ابزارهای قدرتمند سئو مانند Ahrefs سرمایه گذاری کنید.

اما جای نگرانی نیست با استفاده از ابزارهای رایگان SEO می توانید به موفقیت های زیادی دست پیدا کنید.

 

در اینجا چند مورد معروف آورده شده است که به هر جنبه از سئو در فصل 4 کمک می کند.

ابزار تحقیق کلمات کلیدی

ایده های کلمات کلیدی منحصر به فرد پیدا کنید.

صدها ایده برای کلمه کلیدی ایجاد کنید.

برآورد پتانسیل ترافیک جستجو برای موضوع را براساس سه نتیجه برتر بررسی کنید.

نمره دشواری کلمه کلیدی (KD) را بررسی کنید.

ابزار سئو داخلی

تگ عنوان و توضیحات متا را به پست ها و صفحات وردپرس اضافه کنید.

تگ های عنوان که فراموش شده اند ، توضیحات متا و متن alt را در هر کجای سایت خود پیدا کنید.

ابزار لینک سازی

100 لینک برتر برای هر وب سایت در صفحات وب را مشاهده کنید.

روزانه فرصت های لینک سازی بدست آورید. (از نظر فنی بیشتر یک سرویس است تا یک ابزار)

برای لینک دادن موارد احتمالی ، ایمیل ارسال کنید. به هیچ نرم افزار ارتباطی دیگری نیازی نیست.

ابزار سئو فنی

خطاهای پوشش فهرست ، مشکلات مربوط به سرعت صفحه و موارد دیگر را پیدا کنید.

بیش از 100+ مورد سئو را در وب سایت خود پیدا کنید ، از جمله بسیاری از مشکلات فنی.

بیایید مطلب را جمع کنیم

همه موارد بالا باید به عنوان معرفی کاملی از اصول سئو باشد. اگر می خواهید در مورد چهار جنبه مورد بحث بیشتر بدانید ، راهنماهای مبتدیان برای هر یک از آنها توسط همیار سایت ارائه شده است :

لینک سازی

تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی محلی

سئو تکنیکال

امتیاز شما :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *