7 اشتباه رایج در سئو سایت

7 اشتباه رایج در سئو سایت

hossein

لیست محتوای این مطلب

تمامی سئوکاران میدانند برای این که بتوانند در نتایج برتر جستجو گوگل قرار بگیرند باید طبق قوانین و مقرارتی که گوگل وضع کرده است فعالیت کنند، با توجه به این که اکثر وب مستران با الگوریتم گوگل آشنایی دارند اما با این حال نیز گاهی اوقات اشتباهاتی انجام میدهند که ممکن است باعث کاهش رتبه وب سایتشان شوند.

در این مقاله همیار سایت قصد دارد که 7 اشتباه رایج در سئو سایت را بازگو کند و راه حل برطرف کردن اشتباهات رایج در سئو سایت را نیز در ادامه همین مقاله بررسی کند افراد با مطالعه این مقاله متوجه اشتباهاتی که تا به حال در سئو سایت انجام میدادند میشوند و با برطرف کردن این اشتباهات رایج میتوانند رتبه بهتری در صفحات گوگل بدست بیاورند.

این نکته را در نظر بگیرید که اگر مطابق با الوریتم های گوگل پیش بروید میتوانید نظر گوگل را به سایت خود جلب کنید و همین امر باعث افزایش چند برابری سئو وب سایتتان خواهد شد.

پس از خواندن این مقاله شما متوجه اشتباهات رایج سئو سایتتان خواهید شد و با برطرف کردن آن ها قادر هستید که پروژه های شکست خورده خود را به خوبی بازیابی کنید و رتبه خوبی بر روی کلمات مد نظرتان دریافت کنید، با ما همراه باشید.

 

سئو چیست

سئو چیست ؟

قبل از این که به سراغ موضوع اصلی این مقاله که اشتباهات رایج در سئو است برویم بهتر است که تعریفی ساده از سئو داشته باشیم تا بهتر و با ذهنی باز تر به ادامه این مقاله بپردازیم.

سئو یا بهینه‌سازی وب سایت برای موتور های جستجو مثل گوگل به مجموعه فعالیت هایی گفته میشود که مطابق با الگوریتم های گوگل باشد و به سبب بهبود نتایج و بالا آمدن در نتایج سرپ گوگل انجام شود را سئو میگویند.

به طور کلی سئو وب سایت به 3 دسته تقسیم بندی خواهد شد سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه و همچنین سئو کلاه خاکستری در نظر داشته باشید که گوگل بیان کرده است که اگر وب مستران از روش سئو کلاه سیاه استفاده کرده باشند آنها را جریمه میکند و اگر به این روش سئو ادامه دهند سایتشان را به طور کامل از نتایج گوگل حذف میکند به عبارتی صفحات سایت پنالتی خواهد شد.

اشتباهات رایج در سئو

اشتباهات رایج در سئو سایت

در این قسمت به اشتباهات رایج در سئو سایت میپردازیم پیشنهاد میکنیم که این قسمت را با دقت مطالعه کنید و مطالب ذیل را یادداشت کنید که اگر شما نیز مرتکب اشتباهی در سئو وب سایتتان شده اید آن را برطرف کنید .

7 اشتباه رایج در سئو سایت

عدم توجه به سرعت لود سایت

یکی از اشتباهات رایج در سئو سایت عدم دقت به سرعت لود سایت میباشد وب سایت هایی که سرعت لود پایینی دارند و دیر تر باز میشوند شانس این را که در نتایج برتر صفحه اول گوگل باشند را از دست خواهند داد زیرا زمانی که ربات ها و خزنده های گوگل وارد وب سایتتان میشوند و صفحه مورد نظر به خوبی لود نمیشود ربات ها نمیتوانند به خوبی وب سایت شما را تجزیه تحلیل کنند و امتیاز کمی را به سایت شما اختصاص میدهند.

شما باید در ابتدا کار سرعت لود وب سایتتان را بهبود ببخشید در صورتی که سرعت لود وب سایت شما برای ربات های گوگل راضی کننده نباشد در حالی که چک لیست سئو را به خوبی رعایت کرده باشید هم به نتیجه ای نخواهید رسید حالا چطور وب سایتمان را از لحاظ سرعت لود بهینه‌سازی کنیم ؟

اگر شما اقدام به طراحی سایت وردپرسی کرده اید از افزونه های کاربردی مثل افزونه راکت استفاده کنید لازم به ذکر است که نصب زیاد افزونه بر روی وب سایت باعث کندی و کاهش سرعت لود سایت میشود.

و اما شما اقدام به طراحی سایت اختصاصی کرده اید لازم است که فایل های وب سایتتان را بهینه‌سازی کنید تا سرعت لود بالاتری را تجربه کنید و همچنین میتوانید از CDN ها برای وب سایتتان استفاده کنید تا یرعت لود وب سایتتان بالاتر رود برای استفاده از سی دی ان میتوانید از نمونه داخلی ابرآوران و همچنین نمونه خارجی کلود فلر استفاده کنید.

یکی دیگر از روش های کاهش سرعت لود وب سایت بهینه سازی حجم عکس های وب سایت است برای این که سرعت لود بالایی را تجربه کنید لازم است که از عکس هایی که استفاده میکنید حجم کمی داشته باشند و ترجیحا 1 در 1 باشند.

 

 

alt تصاویر

وجود تصاویر بدون تگ Alt

alt تصاویر ویژگی html  تصاویر است که کمک میکند خزنده های گوگل منظور عکس شما را بهتر درک کند برای وب سایت وردپرسی آلت تصاویر همان متن جایگزینی است و اگر این قسمت را پر کنید شما برای عکس های وب سایتتان آلت تصویر زده اید.

این ویژگی یکی از مهم ترین نکات سئو است. زیرا زمانی که کاربر یا ربات های گوگل از سایت شما بازدید می کنند و تصاویر سایت شما به دلایلی بارگذاری نمی شود، این متن جایگزین به کاربر نشان داده می شود و مردم متوجه می شوند که این تصویر سایت به چه معناست. اگر وب سایت شما سفارشی است، باید تگ img را در کد HTML خود پیدا کنید و یک تگ alt به آن اضافه کنید.

 

responsive web design computer icons 7 اشتباه رایج در سئو سایت

عدم ریسپانسیو بودن وب سایت

به خوبی میدانیم که بیش از 80 درصد سرچ ها در موتور جستجو گوگل از طریق تلفن همراه اتفاق می افتد لازم است که وب سایت شما واکنش گرا یا ریسپانسیو باشد.

زیرا اگر وب سایت شما واکنش گرا نباشد به سادگی تعداد زیادی از مخاطبانتان را از دست خواهید داد و شانس این را که در نتایج اول سرپ گوگل باشید را نیز از دست خواهید داد.

عدم واکنش گرایی باعث میشود که کاربران و مشتریان بالقوه ای که ممکن است از شما خریدی داشته باشند از بین میروند. برای رفع مشکل عدم ریسپانسیو بودن وب سایت اگر از سایت های وردپرسی استفاده میکنید میتوانید از افزونه های WPtouch، SiteOrigin استفاده کنید که این افزونه میتوانند در ریسپانسیو کردن وب سایتتان به شما کمک بسزایی کنند، و اما اگر از وب سایت های اختصاصی استفاده میکنید بهتر است کار را به یک برنامه نویس بسپارید و تا برای شما وب سایتتان را ریسپانسیو کند.

 

 

 

404 1200x565 1 7 اشتباه رایج در سئو سایت

صفحات 404 وب سایت

اگر کاربران از طریق سرچ به صفحات شما دست یابد و با ارور 404 روبه رو شود هم ذهنیتی بدی در کاربر از سایت شما بهوجود می آید و همچنین گوگل بسیار زیاد بر روی حساس است و ممکن است رتبه صفحه ای که 404 باشد را از دست بدهید این یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات رایج در سئو سایت می باشد.

اگر ربات های گوگل به صفحات 404 در سایت شما برخورد کنند به سادگی صفحه ای که ارور 404 دارد را از نتایج حذف خواهد کرد لینک های شکسته یا صفحات 404 به دو بخش تقسیم خواهند شد، لینک های داخلی و خارجی به طور کلی صفحات 404 و لینک های شکسته به دو دلیل به‌وجود خواهند آمد.

1. زمانی که صفحه از وب سایتتان را حذف میکنید و جایگزینی برای ریدایرکت کردن صفحه پیدا نمیکند

2. زمانی که URL صفحه ای را تغییر میدهید در این صورت اگر کاربر وارد url  قبلی صفحه شود با ارور 404 روبه رو خواهد شد

و اما برای رفع این مشکل میتوانید از ریدایرکت 301 استفاده کنید و صفحه مورد نظر را به یک صفحه مشابه ریدایرکت کنید و یا این که محتوای جایگزینی برای صفحه در نظر بگیرید.

 

link shortner 7 اشتباه رایج در سئو سایت

URL های طولانی و نا مناسب

یکی دیگر از اشتباهات سئو وبسایت استفاده کردن از یو آر ال های طولانی میباشد، URL ها زملنی مناسب هستند کهکوتاه باشند و کلمه کلیدی در آن ها ذکر شده باشد. نکاتی که در ادامه بیان میکنیم راه حل بهینه سازی URL ها در وب سایت هستند.

 

 

برچسب گذاری محصولات

برچسب گذاری اشتباه

در سال های قبل هر محصول در وب سایت دارای چندین برچسب بود و در زمان خودش بسیار امر درستی شناخته شده بود و در رتبه گرفتن صفحات تاثیر بسزایی داشت.

اما امروزه با توجه به پیشرفت الگوریتم های گوگل این امر صرفا به ضرر سایت است و اگر به روش درست و اصولی برچسب گذاری انجام ندهید صرفا باعث کاهش سئو سایتتان شده اید و وب سایتتان پر از صفحات تکراری و دابلیکیت میشود و اصطلاحا وب سایتتان پر از صفحات زامبی پیج خواهد شد این امر باعث میشود که گوگل شما را جریمه کند و سایتتان را پنالتی کند.

 

محتوای تکراری

محتوای تکراری

محتوای تکراری به محتواهایی گفته میشود که مشابه با محتوای سایت دیگر و یا مشابه با محتوایی از سایت خودتان باشد. گوگل برای محتواهای تکراری نمره منفی در نظر نمیگیرد اما ممکن است که در رنکینگ صفحات تاثیر منفی داشته باشد.

از آنجا که محتوا پادشاه هر وب سایتی است، داشتن محتوای منحصر به فرد که مخاطب را قادر می سازد اطلاعات دقیق در مورد محصولات یا خدمات شما را بدست آورد، می تواند به شما کمک کند تا به عنوان یک بازیگر قابل اعتماد در بازار شناخته شوید.

بنابراین برای رفع این اشتباه سئو، قبل از انتشار هرگونه محتوا در صفحه وب خود، اطمینان حاصل کنید که در هیچ جا تکرار نشده باشد. به عنوان مثال، با ابزارهایی مانند Copyscape، می توانید نسخه های صفحه خود را در وب جستجو کرده و محتوای تکراری را حذف کنید.

امتیاز شما :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *