بک لینک بد

5 نوع بک لینک بد برای سایت که نباید استفاده کرد

بک لینک ها پیوند هایی هستند که به سایت شما آدرس می دهند ، بله آن ها آدرس های اینترنتی هستند که به سایت شما اشاره می کنند.اگر این بک لینک بد باشد می تواند ریشه سایت را خشک کند.
گروه همیار سایت
گروه همیار سایت

لیست محتوای این مطلب

بازاریابی در وردپرس
با بک لینک خوب رشد کنید

بک لینک ها پیوند هایی هستند که به سایت شما آدرس می دهند ، بله آن ها آدرس های اینترنتی هستند که به سایت شما اشاره می کنند.اگر این بک لینک بد باشد می تواند ریشه سایت را خشک کند.

بک لینک ها مهترین استراتژی های سئوی سایت هستند . این بک لینک ها نماد اعتبار یک سایت هستند و پرورش آن ها در یک شبکه منسجم می تواند یک سایت را به بهترین حالت به گوگل معرفی کند.
اما همه بک لینک ها یکی نیستند ، برخی می توانند مفید بوده و سئو سایت شما را بالا ببرند ، اما برخی دیگر بک لینک بد بوده و نه تنها نمی تواند باعث بهبود سئو سایت شود بلکه نوعی نابود کننده ی سئو سایت هستند.
اما شاید خبر خوب این است که می توان بک لینک های بد را پیدا کرد و آن ها را تغییر داد ، این باعث می شود تا سئو سایت شما بهبود یابد.

بک لینک بد در برابر بک لینک خوب

در این مبارزه و در مشخص کردن اینکه یک بک لینک ، بد است یا خوب ، باید این بررسی شود که لینک از چه منبعی گرفته شده است.اما شاید بهتر باشد قبل از پاسخ به این سوالات به دنبال جواب سوال دیگری باشیم :

چرا گوگل تا این اندازه به بک لینک ها ارزش می دهد ؟

همه ی این ها به تجربه کاربری بر می گردد ، همه ما می خواهیم بهترین ها را به مشتریانمان عرضه کنیم ، این در مورد موتور های جست و جو هم ثابت است.
آن ها دوست دارند نه تنها بهترین ها را به کاربران ارائه دهند ، بلکه کاری کنند که باز هم برگردند.

برای ساخت بک لینک خوب و نداشتن بک لینک بد باید طبیعی کار کرد.
همیشه بهترین بک لینک ها ، ارگانیک اتفاق می افتد و  به سایت ارزش می دهد و برای این کار نباید دنبال لینک هایی بود که برای آن باید هزینه کرد و اصطلاحا آن را خرید و یا مبادله کرد.
بک لینک بد توسط موتور های جست و جو پیدا شده و برای همیشه یک امتیاز منفی برای سایت می ماند.این لینک ها از سایت هایی با ارزش پایین آمده و اند و حالت اسپم دارند.

بک لینک بد

5 نوع بک لینک

وقتی در حال کار روی سئو و بهود تجربه کاربری سایت هستید این را به خاطر داشته باشید که برخی بک لینک ها هستند که نباید از آن ها استفاده کنید.
شما باید از هر چیزی که غیر طبیعی و یا مصنوعی باشد دوری کنید.

سئو زمان می برد و یک شبه اتفاق نمی افتد. در حالی که بازی SEO خود را مرور می کنید ، این پنج مورد از مهمترین بک لینک های بد است که باید از آنها اجتناب کنید.

لینک گرفتن از سایت های اسپم (هرزنامه)

تعریف هرزنامه یا اسپم کار آسانی نیست اما بیشتر ما می دانیم منظور چیست .این بک لینک ها از سایت هایی می آیند که ربطی به شما یا تجارت شما ندارند.

البته این ها به همین جا ختم نمی شوند این بک لینک بد نه تنها برای شما مفید نیستند بلکه ضربه سنگینی به سایت شما می زنند.سایت هایی نیز وجود دارند که برای موتور های جست و جو خط قرمز هستند مانند سایت های پورنوگرافی یا پوکر و شرط بندی .
شما باید این بک لینک ها را شناسایی و با آن ها مقابله کنید. وب سایت شما ممکن است از این نوع مکان ها بک لینک دریافت کند و موتورهای جستجو ممکن است شما را جریمه کنند ، به خصوص اگر شروع به دریافت تعداد زیادی بک لینک اسپم کنید.

اگر تا به حال در مورد آن ها تحقیق نکرده اید ، لازم است که شروع کنید تا ببینید از کجا به سایت شما بک لینک داده می شود.

اجازه دهید دوباره تکرار کنیم :
برای ساخت بک لینک خوب و نداشتن بک لینک بد باید طبیعی کار کرد.

بک لینک بد

در این سایت نیز می توانید لینک های خود را بررسی کنید و ببینید که سایت شما در چه میزان قدرتی قرار دارد.

اما وقتی متوجه این بک لینک بد شدیم چه کار کنیم ؟

گوگل به شما توصیه می کند که با این سایت ها تماس بگیرید و پیگیری کنید تا آن ها را حذف کنند. پس از انجام این کار ، می توانید از ابزار Google Search Console Disavow برای درخواست حذف این پیوندها استفاده کنید.

البته دقت کنید که سایت شما با یکی دو لینک بد از بین نمی رود.

الگوریتم Google در هنگام ارزیابی SEO شما تمایل به نادیده گرفتن این نوع بک لینک های بد دارد. با این حال ، اگر شما یا یک متخصص SEO که با آن کار می کنید تعداد زیادی از این بک لینک ها را پیدا کنید ، ممکن است ارزش رد کردن آنها را داشته باشد.

راه اندازی سایت در چند دقیقه

فرض کنید شما دارای یک پیج فروشگاه اینترنتی در اینستاگرام با فروش خوب هستید ، آیا باز هم باید به فکر راه اندازی وب سایت اینترنتی باشید ؟ دلایل بسیار زیادی وجود دارد که باعث می شود یک فروشگاه اینترنتی ، شما را به سطح بسیار بالاتری از فروش و اعتبار برساند.

خرید لینک از سایت های باتلاق لینک

یکی دیگر از روش هایی که شاید بسیاری از افرادی که سواد برخورد با بک لینک ها را ندارند ، خرید بک لینک از مزرعه های لینک دهی است.وقتی گفته می شود بک لینک بد یعنی شما لینکی غیر طبیعی دریافت کرده اید.
برخی فکر می کنند که هر بک لینکی از هرسایتی برای آن ها امتیاز حساب می شود.این نوع سایت ها هر تعداد لینک بخواهید به شما می دهند که این کار یا با پرداخت پول یا رایگان برای شما انجام می شود.
به طور کلی موتور های جست و جو دوست ندارند که به سایت هایی بروند که لینک های زیادی خریداری کرده است و در صورت هر گونه سر نخ بد دادن به آن ها ، مسیر کاربران را عوض می کنند و دیگر شما را پیدا نمی کنند.
در آخر هر کاری کنید و هرقدر به شما پیشنهاد های عجیب داده شود در نهایت بک لینک بد ، بد است  و موتور های جست و جو ، روز به روز هوشمند شده و با به روز رسانی خود بلاخره آن ها را پیدا می کنند.

بک لینک های رپوتاژ آگهی

اطلاعیه ها و اخبار مطبوعاتی می تواند بک لینک برای شما باشد.گوگل اعلام کرده است که کلا از بک لینک هایی که ارزشی ایجاد نمی کنند و برای کاربران تنها جنبه تبلیغ دارند ، خوشش نمی آید.
شما می توانید با ساخت بسیار دقیق رپوتاژ ها و درست چیدن کلمات کلیدی در وبلاگ ، رپورتاژ های بسیار خوبی داشته باشید.البته در ابتدای راه اندازی سایت این کار بسیار اشتباه است و برای ادامه آن باید بسیار حرفه ای و حساب شده روی آن ها کار کنید.

 این در مورد تلاش برای دستکاری موتورهای جستجو است. اصول سئو زمان می برد. تلاش برای تحقق بخشیدن به آن با راه حل های به ظاهر ساده ، مانند رپورتاژهای پر از لینک ، کارایی خوبی نخواهد داشت.

دریافت بک لینک بد از سایت های نامرتبط

ما در مورد لینک های نا خواسته بسیار صحبت کردیم ، اما بیایید کمی در مورد لینک هایی حرف بزنیم که شاید در کلیات آن مشکلی نباشد اما از سایت هایی باشند که به شما ربطی ندارند و در یک زمینه فعالیت ندارید.
مثلا هنگامی که سایت شما در مورد ورزش بدن سازی است ، دریافت لینک از سایت های ورزشی می تواند مفید باشد ، اما دریافت لینک از یک پیتزا فروشی شاید زیاد برای گوگل جالب نباشد.
وقتی شروع به ساخت بک لینک برای وب سایت خود از زمینه ها و صنایعی که مربوط به صنعت شما نیست ، می تواند سردرگمی ایجاد کند.

اگر تعداد زیادی بک لینک از مکانهای غیرمرتبط با برند تجاری شما ایجاد شود (یعنی استفاده از اصطلاحات کلیدی غیرمرتبط با مارک تجاری شما) ، همه چیز ممکن است بهم بخورد. ناگهان ، موتورهای جستجو فکر می کنند کلمات کلیدی نامرتبط با برند شما مرتبط هستند و شما می توانید نتایج کلمات کلیدی را که در واقع مهم هستند کاهش دهید.

بک لینک های نظرات و انجمن های گفتگو

در ابتدای اینترنت ، انجمن های گفت و گو بسیارداغ بودند. البته هنوز هم در ایران و خارج کشور این فروم ها فعالیت های زیادی دارند و روزانه لینک های زیادی تولید می کنند.
شما می توانید در انجمن ها به سوالات کاربران پاسخ دهید ولی باید دقت کنید که گفت و گوی واقعی داشته باشید نه فقط برای کلمه کلییدی خود تبلیغ کنید.

باید از کامنت های اسپم و به درد نخور دوری کنید.همیشه به یاد داشته باشید که بک لینک بد یعنی اینکه طبیعی نباشد.
موتورهای جستجو می توانند متوجه شوند که بک لینک مخصوصا بک لینک بد ، فقط کلمات کلیدی است که با بک لینک هایی در انجمن پر شده است. آنها به لطف هوش مصنوعی و پردازش زبان طبیعی هوشمندتر می شوند و متوجه می شوند که این مکالمه نیست بلکه تبلیغ است.

پس یسشتر مراقب آن ها باشید و تنها در صورتی از آن استفاده کنید که مطمعن باشید به سود کاربران آن سایت است.

نتیجه

ایجاد بک لینک های درست ، می تواند پله موفقیت سایت شما باشد.شما لازم است که یک شبکه از بک لینک ها درست کنید که به گوگل ثابت که برند شما معتبر است.ولی باید از بک لینک بد دوری کنید تا به جای بهبود سئو به نابود شدن آن کمک نکنید.

همیار سایت در این زمینه در کنار شماست تا با تولید بک لینک های ارگانیک و نه هرزنامه به موفقیت شما کمک کند.

شما برای شروع کدام ها را حذف می کنید ؟

امتیاز شما :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *