تاکتیک بد سئو

7 تاکتیک بد سئو که باعث کاهش 70% ترافیک سایت می شود

بیایید با هم صادق باشیم ، ما باید نه تنها روش ها و تاکتیک های درست سئو را بلد باشیم ، بلکه باید تاکتیک بد سئو را نیز بدانیم تا بتوانیم آن را در صورت وجود اصلاح کنیم.
گروه همیار سایت
گروه همیار سایت

لیست محتوای این مطلب

بیایید با هم صادق باشیم ، ما باید نه تنها روش ها و تاکتیک های درست سئو را بلد باشیم ، بلکه باید تاکتیک بد سئو را نیز بدانیم تا بتوانیم آن را در صورت وجود اصلاح کنیم.
ما هر روز با سایت های زیادی رو به رو می شویم که از تاکتیک های اشتباه استفاده می کنند ، اما شاید متوجه آن نمی شویم چون برای ما مهم نیستند ، اما چه می شود اگر این اشتباهات را ما تکرار کنیم ؟
شاید این تاکتیک ها روزی خوب بودند یا در ابتدا کار درستی انجام می دادند اما امروز آنچه که باید باشند ، نیستند.

در این جا 7 مثال برای شما آورده شده است تا بتوانید آن ها را شناسایی کنید :

تاکتیک استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی

در گذشته تعداد کلمات کلیدی را نسبت به بقیه کلمات دیگر حساب می کردند و هرچه بیش تر استفاده می شد ، فکر می شد که بهتر است.آنها فکر می کردند که عدد خاصی برای کلمات کلیدی وجود دارد که اگر به آن برسند کار کامل می شود.

اما الان هر روز از متخصین سئو می شنویم که همچین چیزی وجود ندارد و تنها کیفیت یک محتوا است که می تواند در آن کلمه کلیدی ، شما را بالا نگه دارد.

یا شاید بپرسید که 1 درصد چگالی کلمات کلیدی در محتوا عالی باشد ؟ اما این هم تفکر اشتباهی است ما باید مانند بازاریابان حرفه ای عمل کنیم :یعنی بیشتر انجام دهیم.

تاکتیک بد سئو در کلمه کلیدی

همانگونه که در نمونه انگلیسی بالا می بینیم ، استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی نه تنها باعث می شود که محتوا و زیبایی آن به هم بخورد ، بلکه گوگل نیز برای این گونه استفاده از کلمات کلیدی ،جریمه در نظر می گیرد.

با وجود هوش مصنوعی قدرتمند گوگل و الگوریتم هایی مانند RankBrain دیگر کسی نمی تواند سر گوگل شیره بمالد.گوگل دنبال محتوای با کیفیت و با کلمات کلیدی متناسب است.

پس سعی نکنید با بی ارزش کردن محتوای خودتان ، از گوگل کارت قرمز بگیرید.

تاکتیک بد سئو در کلمه کلیدی

شما باید از کلمات کلیدی بلند و مرتبط در محتوا خود استفاده کنید ، بیایید فکر کنیم که شما برای محتوای خود یک کلمه کلیدی بلند در نظر گرفته اید ، حال تاکتیک بد سئو یعنی تکرار بی حد آن.

شما باید از این کلمه و کلمات مرتبط با آن در محتوا استفاده کنید ، یکی دیگر از کارهایی که می توانید استفاده کنید ، استفاده از کلمه کلیدی در کنار نام برند تان است.

 این بدان معناست که تمام اطلاعات و زمینه های مرتبط با معنا راجع به یک موضوع جمع آوری کنید.

نظرات اسپم

این یکی از بدترین تاکتیک ها برای سئو است.به معنی واقعی تاکتیک بد سئو.

شما محتوای یک وبلاگ را خوانده اید و دوست دارید وارد بخش نظرات شوید و نظر خود را با سایر کاربران آنجا به اشتراک بگذارید.

از این گذشته ، مباحث طولانی در بخش نظرات وبلاگ اغلب می تواند ارزشمندتر از خود محتوا باشد.

هیچ وقت سعی نکنید در قسمت نظرات یک وبلاگ به صورت مستقیم تبلیغ کنید و بک لینک بد بدهید.

کامنت اسپم

اینگونه نظرات کاملا بحث و گفت و گو را ازبین می برند.

گذاشتن نظر می تواند یک راه بسیار عالی برای ارتباط برقرار کردن با مدیر یک سایت و کاربران آن باشد.اما باید به دقت استفاده شود تا به دسته تاکتیک بد سئو منتقل نشود.

اساسا توصیه می شود در قسمت نظرات زیاد لینک داده نشود تا به قسمت تاکتیک های سیاه برای سئو منتقل نشوید.اما برخی هستند که در اضای دریافت پول ، برای سایت های هاصی کامنت می گذارند.

یکی از کارهایی که شما باید بتوانید با آن مقابله کنید ، این است که با نظرات اسپم برخورد کنید.برای این کار می توانید از افزونه ها نیز کمک بگیرید.

به همین دلیل بسیاری از سیستم عامل ها خود به خود این پیوند هار ا حذف می کنند ، مانند وردپرس.البته موتور های هوشمند جست و جو به این پیوند ها اعتبار نمی دهند و مجوز لازم برای نمایش را نمی گیرند.

 

تجربه کاربری بد

گوگل بذای امتیاز دادن تنها به کلمات کلیدی و محتوای شما نگاه نمی کنند و انواع داده ها را از سایت شما می گیرد.

این یعنی نحوه تعامل کاربر با یابت شما.فرض کنید یک کاربر به محض ورود به سایت شما از آن خارج می شود ، این برای گوگل یعنی که از سایت شما خوشش نمی آید و همین کار باعث دریافت کارت قرمز می شود.

گوگل این گونه در نظر می گیرد که شنا نتوانسته اید که نظر کاربران را جلب کنید ، پس بقیه کاربران نیز لازم نیست وارد آن شوند.

سال ها پیش گوگل برای تمرکز بیشتر روی گرافیک سایت ها ، آپدیت پاندا را ارائه کرد ، این آپدیت بیشتر تمرکز خود را روی گرافیک سایت گذاشته بود.البته الان گوگل تمرکز بیشتری روی نسخه موبایل دارد.

گوگل سعی دارد با بیشتر شدن تعداد موبایل ها ، سایت ها را برای بهینه سازی برای نسخه موبایل همراه کند و برای همین بیشترین امتیاز را به طراحی های واکنشگرا می دهد.

گوگل با این ابزار نسخه شما را تست می کند تا ببیند آیا موبایل فرندلی است .

 

موبایل فرندلی

ساخت لینک های غیر طبیعی

در گذشته مردم عادت داشتند که لینک ها را سفید می کردندو روی پس زمینه سفید قرار می دادند.و این شوخی نه بود و کاملا جدی این کار را می کردند.

دلیل هم این بود که مردم آن را نبینند و تصوری هم درباره آن نداشتند ولی موتور های جست و جو آن را شناسایی کنند.

دیگر لاطم نیست که توضیح دهیم که گوگل خیلی سریع به این لینک ها که کیفیت ظاهری ندارند ، کارت قرمز می دهد.حتی جدیدا برخی تلاش می کردند که جوری کذ های سایت را تغییر دهندکه گوگل متوجه نشود ، اما آیا از گوگل هم زرنگ تر هستند ؟

این تاکتیک بد سئو یعنی اینکه کسی آن را هدفمند ایجاد نکرده است و تنها دنبال این بوده است که لینکی برای سایت بسازد.اما بگذارید یک نکته مهم بگوییم.

ایجاد لینک در پایین فوتر و یا در ویجت های سایت مشکلی ندارد اما سعی کنید تا می توانید از آن استفاده نکنید.

شما می خواهید بازدیدکنندگان را وادار کنید تا روی آن پیوند کلیک کنند زیرا ممکن است آنچه را می بینند دوست داشته باشند و این مشکلی ندارد و می تواند مفید باشد.

با این حال ، استفاده از پیوندهایی از این دست در پایین صفحه یا نوار کناری یک وب سایت برای ایجاد لینک می تواند شما را دچار مشکل کند.

تاکتیک بد محتوا تکراری

محتوای تکراری اغلب محتوایی هستند که از جایی دیگر کپی شده اند.این کار هم شامل تاکتیک بد سئو است و گوگل برای آن جریمه های سنگینی در نظر دارد.

شما با این کار نه تنها اعتبار خود را زیر سوال می بیرید بلکه به گوگل نیز فرکانس های اشتباهی می رسانید.این کپی کردن محتوا نه تنها شامل محتوا از زبان های هم زبان سایت شما می شود بلکه از گوگل بقیه سایت ها را نیز بررسی می کند.

برای همین توصیه می شود که از سایت های غیر هم زبان نیز کپی نشود تا فراموش نشوید.یکی دیگر از مشکلات مدیران سایت انتخاب عنوان است.

انتخاب کردن درست عنوان بسیار مهم است اما باید دقت کنید که از عناوین تکراری برای سایت خود استفاده نکنید.

راه اندازی سایت در چند دقیقه

فرض کنید شما دارای یک پیج فروشگاه اینترنتی در اینستاگرام با فروش خوب هستید ، آیا باز هم باید به فکر راه اندازی وب سایت اینترنتی باشید ؟ دلایل بسیار زیادی وجود دارد که باعث می شود یک فروشگاه اینترنتی ، شما را به سطح بسیار بالاتری از فروش و اعتبار برساند.

تبلیغات بد در محتوا

فرض کنید می خواهید وارد یک سایت شوید برای مطالعه یک مقاله ، اما همین که وارد می شوید و یک خط از آن را می خوانید با یک تبلیغ پاپ آپ یا یک تبلیغ درست وسط محتوا روبه رو می شوید .

چه حسی در آن لحظه پیدا می کنید ؟

این موارد می تواند از تبلیغات گرفته تا آن ویدیوهای پخش کننده خودکار آزار دهنده ، تا پنجره های بازشو باشد

تبلیغ

یادتان هست که در مورد تجریه کاربری و گرافیک سایت حرف زدیم ؟

این هم دقیقا به همان شکل است و اگر تبلیغ به درستی انجام نشود ، یک جریمه از سوی کاربران و یک جریمه از سوی گوگل در انتظار شماست.

گوگل حتی به زودی اخطارهای مربوط به “تبلیغات آزار دهنده” را برای وب سایت ها آغاز می کند.

بنابر این اگر صفحات پاپ آپ بی استفاده و اشتباه در سایت خود دارید یا از تبلیغات های بین محتوایی اشتباه استفاده می کنید ، وقت آن است که به فکر حذف آن باشید.

استفاده اشتباه از انکر تکست ها

انکر تکست ها متن هایی هستند که به صفحات دیگر لینک می شوند.مثلا ما در اینجا همیار سایت را به صفحه اصلی پیوند می دهیم.

معمولا از این پیوند ها برای ارتباط با سایر صفحات استفاده می شود ، اما اگر از این پیوند ها زیاد یا به صورت اشتباه استفاده شود ، می رود در لیست تاکتیک بد سئو.

یکی از استباهات رایج استفاده بی مورد از این لینک ها به صفحات نا مربوط است.برای لینک دادن درون یک محتوا حتما باید به صفحات مربوط به آن مطلب لینک داده شود.

موتورهای جستجو نیز از این متن لنگر استفاده می کنند تا بفهمند که آن صفحه پیوند داده شده چیست. و به نوبه خود ،  چه موضوعاتی گفته می شود.

حال چرا اشتباه است؟

چون طبیعی نیست و مردم در صورت عادی به همچین صفحاتی لینک نمی شوند.

 

نتیجه

 

یک استراتژی درست برای سئو سایت می تواند از حذف تاکتیک بد سئو شروع شود.تاکتیک ها و روند استفاده و به روز رسانی آن ها بسیار مهم است ، پس سعی کنید همیشه به روز بمانید.

امتیاز شما :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *