بهبود سئو سایت

اصول سئو چیست؟ 7 راه برای بهبود سئو سایت وردپرسی

اگر به دنبال راه های سئو سایت وردپرسی به جز افزونه های آماده هستید ، این مقاله برای شماست.ما قرار است در این پست بدانیم که اصول سئو چیست و برای بهبود آن چه کاری انجام دهیم.
گروه همیار سایت
گروه همیار سایت

لیست محتوای این مطلب

اگر به دنبال راه های سئو سایت وردپرسی به جز افزونه های آماده هستید ، این مقاله برای شماست.ما قرار است در این پست بدانیم که اصول سئو چیست و برای بهبود آن چه کاری انجام دهیم.

احتمالا شما هم مثل ما و بسیاری از وب مستران به دنبال بهبود سئو سایت خود هستید و کاملا به اهمیت آن آگاهی دارید.یا شایدم دنبال راهی بجز نصب افزونه های وردپرسی آماده برای سئو هستید.

منم مثل شما زمان بسیار زیادی برای پیدا کردن راه های اصولی و مهم و پایه ای برای بهبود سئو صرف کردم .یکی از اصلی ترین سوال های من این بود :اصول سئو چیست ؟ و چه راه هایی برای بهبود سایت وردپرسی هست.

در دنیای اینترنت امروز که تعداد سایت های وردپرسی روز به روز بیشتر می شود طبق آمار بیش از 75 میلیون وب سایت وردپرسی داریم ، داشتن یک سئو خوب و اصولی شاید از نان شب هم واجب تر است.

این یعنی چیزی حدود نصف سایت های جهان از وردپرس قدرت می گیرند.وقتی ما سکه ای پرتا ب کنیم شانس اینکه وردپرس بیایید 50 به 50 است ! پس باید هم خوشحال بود و هم آگاه.

حتی شرکت های بزرگی چون فیسبوک و پلی استیشن و کلی سایت های معتبر جهانی از این هسته قدرت گرفته اند.

بیایید سری به آمار یکی از سایت های بزرگ جهان بزنیم

سرچ انجین

همانگونه که در عکس بالا می بینیم ، سایت وردپرسی سرچ جورنال با بازدید های بیشتر از 2 میلیون در ماه ، توانسته قدرتمند بودن و اهمیت وردپرس و سئو را در کنار هم نشان دهد.

شاید الان وقت این است که بدانیم اصول سئو چیست و راه های بهبود آن را بدانیم اما بیایید کمی در مورد مطلبی حرف بزنیم که شاید خیلی کم به آن دقت می شود.

کدام را انتخاب کنیم :wordpress.com یا wordpress.org

شاید این سوالی است که بسیار کم یه آن برخورد می کنیم .اگر بخواهیم از خودمان بپرسیم اصول سئو چیست و بر اساس آن به سوال پاسخ دهیم ، طبیعتا سایت wordpress.org هم سایتی است که بهتر بهینه شده و هم از نظر پوسته ها و افزونه ها و اپن سورس بوده و برای سئو بهینه شده است.

اما سایت وردپرس دات کام از این لحاظ قدرت پایین تری دارد.

وردپرس
وردپرس

قدم اول :بهترین قالب وردپرسی برای سئو

بیایید کمی بت هم رو راست باشیم ، شاید وقتی ما داریم سایتی راه اندازی می کنیم ، انتخاب قالبی که دارای قدرت سئو خوب و کاملا بهینه شده باشد در پایین لیست ما برای بررسی باشد.ما همیشه به ظاهر بیشتر اهمیت می دهیم.

بله داشتن سایتی زیبا و با طراحی مدرن هر کسی را می تواند جذب کند ، اما شاید برای گوگل کمی متفاوت باشد.گوگل همیشه از لحاظ بهینه بودن قالب سک سایت به آن نمره می دهد و اینجاست که ما شاید باید بدانیم که اصول سئو چیست تا بتوانیم انتخابی هوشمندانه داشته باشیم.

بله شاید پیدا کردن یک قالب وردپرسی بهینه شده برای سایت شما کار ساده ای نباشد اما این امر بسیار حیاتی و مهم است که شما بتوانید یک قالب بهینه شده پیدا کنید تا خودتان اولین قدم را برای شکست استراتژی سئو سایت بر ندارید.

شاید وقتی حرف از سئو باشد باید به دنبال شرکت هایی باشیم که برای ما سایتی کاملا بهینه شده می سازند یا قالب هایی که کاملا بهینه سازی شده درست شده اند.

گروه همیار سایت با تجربه خود و ساخت با کیفیت ترین سایت ها سعی دارد نمونه های جدیدی به بازار وارد کند.برای دیدن نمونه کار های ما اینجا کلیک کنید.

اما قالب های زیر هم که هم نمونه فارسی و هم انگلیسی آن وجود دارد نیز می توانید استفاده کنید . شما می توانید برای توضیحات فارسی مترجمان آن به سایت های اصلی آن رجوع کنید ، اما قالب های اصلی و اورجینال این شرکت ها دارای اصول سئو بسیار خوبی هستند.

قالب استرا
قالب جنسیس
قالب دیوی
قالب جنریت
اوشن وردپرس

قدم دوم : دامین خود را مشخص کنید

اولین چیزی که در مورد دامین باید بگیم اینکه شما باید بین دو گزینه انتخاب کنید :
با www    یا بدون www

اول از همه باید بدانیم که هیچ کدام از دوحالت بالا تاثیر مستقیمی روی سئو سایت ندارند اما شما باید انتخاب کنید کدام راه را برای سایت خود پیش گرفته اید.

اگر دوست دارید بدون WWW باشد (که بیشتر از این حالت استفاده می شود) دیگر باید در هرجایی بدون آن ثبت شود.انتخاب بین این دو گزینه به نوعی شخصیت سایت شما را می سازد.

همانطور که در سایت همیار سایت نیز می بینیم ، ما هم از نسخه بدون WWW استفاده می کنیم.این یکی از جواب های اصول سئو چیست ، می باشد.اینها اصول سئو هستند.

اما برخی از سایت های بزرگ هم هستند ترجیح می دهند از نسخه همراه با WWW استفاده کنند تا شاید بتواند بهتر مشکلات سایت را مسیر یابی و تغییر بدهند.

لینک های ثابت را بهینه کنید

به نظر شما کدام یک از لینک های زیر خوانا تر هستند و به کاربر و گوگل بهتر کمک می کند تا ما را پیدا کند.

https://hamyarsite.com/start-online-e-commerce-website/

https://hamyarsite.com/seo/

لینک اول بسیار خوانا تر و بهینه ساز شده تر برای موتور های جستجو است.این ها لینکی هستند که کاربران دوست دارند ببینند و برای شما سئو یهتری را به همراه دارد.

دقت کنید وقتی گفته می شود اصول سئو چیست ما لازم است به ساختار پیوند ها و سئو فرندلی بودن آن بسیار توجه کنیم.

اگرچه شاید این تاثیر حتی اندک هم باشد اما توجه کنید گوگل همیشه به دنبال کلمات کلیدی در همه قسمت ها است.

شما می توانید برای وردپرس در قسمت تنظیمات و پیوند های یکتا ، به صورت دلخواه تنظیمات خود را مشخص کنید.

پیوند یکتا

در این قسمت ، شما می توانید با تنظیمات آن به صورت دلخواه تنظیم کنید.

پیوند یکتا در اصول سئو چیست

حواستان به بردکرامپ ها باشد

همه سئو کارهای حرفه ای و آماتورها  اهمیت بردکرامپ ها را می دانند ، اما همیشه بخشی بوده است که بیشتر از هر قسمتی فراموش می شود ، ما وقتی می گوییم اصول سئو چیست ، یعنی باید کاری کنیم تا کاربران راحت تر به قسمت های مختلف سایت دسترسی داشته باشند.

اصول سئو چیست با بردکرامپ

شما برای فعال سازی می توانید از افزونه هایی مانند یواست یا رنک مث استفاده کنید.

کامنت ها فعال باشند یا غیر فعال

شما کدام را ترجیح می دهید برای وردپرس ؟ کامنت ها فعال باشند یا غیر فعال ؟ شاید در ابتدا تصمیم سختی باشد اما همه چیز به سایت شما بستگی دارد.

باید به دونکته مهم توجه کنید :اول اینکه باتوجه به سوال اصلی ما اینکه اصول سئو چیست و باتوجه به مبانی سئو ، سئو نظرات تاثیر بسیار خوب و قابل قبولی در سایت دارد.

بله حتی تعداد کامنت ها و مشترک شدن کاربران یک سایت برای گوگل جالب توجه است.

نکته دوم این است که شما قبلا کامنت های فعال داشته اید یا خیر .در صورت اینکه کامنت های شما فعال بوده ، دقت کنید که غیر فعال کردن آن کار اشتباهی است.

اسن شما هستید که باید تصمیم بگیرید که فعال باشد یا غیر فعال ، به تنظیمات سایت بخش گفت و گو بروید و مشخص کنید کدام یک را می خواهید.

کامنت
کامنت

افزونه هایی نصب کنید که با سئو دوست هستند.

قبل از هرچیزی برای فهمیدن سئو فرندلی بودن افزونه ها دست از نصب و حذف کردن این همه افزونه بردارید.

وقتی شما یک سایت وردپرسی را بالا می آورید همه ی افزونه ها نیز با آن لود می شود.حتی رد پایی از افزونه هایی که قبلا نصب کرده اید هم هست.این یعنی کاهش سرعت سایت.

ما باید تا جایی که می توانیم برای بهبود تجربه کاربری و سئو و افزایش فروش ، سرعت سایت را افزایش دهیم.

بنابر این برای افزونه های سئو بسیار دقیق عمل کنید :

 

رنک مث

یوآست

سوپر کش

بروکین لینک چکر

مسدود کردن صفحات با فایل Robots.txt

وقتی حرف از این فایل می شود یعنی ما با یک خط کد سر و کار داریم.همه بازاریابان و متخصصان سئو می دانند که این فایل چه اهمیت زیادی در  سئو دارد.

روزانه تعداد زیادی کاربران با ما تماس می گیرند به دلیل وارد نشدن به جستجوی گوگل ، ولی نمی دانند که همه ی مشکلات شاید مربوط به یک فایل است.

کلید ویرایش فایل Robots.txt درک اصول سئو چیست ، می باشد.

اگر فایل شما به صورت زیر است ، باید بدانید که هیچ کسی شما را پیدا نمی کند.پس باید آن را به درستی ویرایش کنید.

کلا شاید در یک سایت چند صفحه وجود داشته باشد که شما دوست نداشته باشید که دیده شود که باید آن ها را وارد کنید.مانند صفحات مدیران و … .

پس همین الان به فکر ویرایش این فایل باشید.

فایل روبوت

شاید بهتر باشد دوباره بپرسیم که اصول سئو چیست

 

بهبود عملکرد سئو برای یک سایت وردپرسی کار بسیار هیجان انگیزی است.شما یا باید بسیار با تجربه باشید یا از تجربیات بقیه استفاده کنید.

گروه همیار سایت با تولید مقالات به روز سئو همیشه سعی دارد تا تجربیات متخصصین خود را با شما به اشتراک بگذارد.

امتیاز شما :

۱۰ پاسخ

  1. درود ، برای بهبود سئو سایت وردپرس استفاده از لینک های فارسی بهتره یا لینک های انگلیسی و یا اینکه فرقی ندارند ؟ ممنون

  2. ممنون از مطالب خوب شما ، یک سوال داشتم برای بهبود سئو سایت وردپرس دامین ای ار (ir) می تونه تاثیر داشته باشه ؟

  3. ممن خودم برای سایت خودم از افزونه های ورد پرسی برای بهبود سئو سایت وردپرس استفاده می کنم و خیلی راضی هستم ممنون از مطالبتون امیدوارم بازم بیشتر از این مطالب داخل سایتتون ببینم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *