درآمد طراحی سایت در ایران

درآمد طراحی سایت در ایران در سال 1401 چقدر است ؟

همانطور که مشاغل تحت وب در سراسر جهان به رشد خود ادامه می دهند ، یک حرفه بیشتر ادامه دارد: طراحان وب سایت . اما واقعا درآمد طراحی سایت در ایران در سال 1401 چگونه است ؟
گروه همیار سایت
گروه همیار سایت

لیست محتوای این مطلب

طراحی سایت یک هنر خلاقانه با شور و هیجان بالا است ، طراحان وب سایت خوب می دانند که طراحی حرفه ای هیجان انگیز است ، به ویژه در زمان رشد زمینه طراحی و توسعه وب، برای یک طراح سایت حرفه ای، طراحی سایت اختصاصی با سلیقه خود بسیار لذت بخش می باشد.

اما شاید اصلی ترین سوالی که ذهن شما را مشغول خود کند این است که درآمد طراحی سایت در ایران آن هم در سال 1402چگونه است ؟

اگر از طراحان وب بپرسید ، هر طراحی به شما می گوید که این شغل فراز و نشیب هایی دارد. اما وقتی کاری باشد که شما واقعاً می خواهید انجام دهید ، می تواند یک شغل راضی کننده باشد.

اما سوالات بزرگی هم وجود دارد:

حقوق طراحی وب سایت به چه صورت است ؟ اگر تصمیم به جهش در  0 تا 100 طراحی سایت دارید ، تا چه اندازه می توانید پیشرفت کنید ؟ پاسخ این است که به عوامل زیادی بستگی دارد.

خواه در حال تبدیل شدن به یک فریلنسر باشید ، یا که موقعیتی تمام وقت را در اختیار بگیرید و یا با وردپرس کار کنید ، ما حقوق طراحان وب را از هر سطح تجربه جمع آوری کرده ایم.

حال بیایید ببینیم آیا ارزش تلاش برای یادگیری را دارد.

درآمد طراحی سایت در ایران

برای اینکه یک طراح وب سایت باشید به چه مواردی نیاز دارید؟

قبل از اینکه نگران میزان درآمد و دستمزد یک طراح وب در ایران باشید ، بیایید در مورد شرایط شغلی فکر کنیم تا ببینیم شرایط چگونه است ؟ببینیم در کل بازار کار و درآمد طراحی سایت چگونه است ؟

قبل از اقدام به اولین کار طراحی وب خودتان ، با این مهارت های اصلی آماده شوید.

آموزش :

 داشتن مدرک تحصیلی کاملاً ضروری نیست و کارفرمایان صرفاً براساس تجربه و استعداد استخدام می کنند. هنوز هم ، این یک قمار است ، بنابراین حداقل انتظار دارید که به یک مدرک حتی از کلاس های آنلاین در زمینه طراحی ، فناوری رایانه یا سایر مهارت های مرتبط نیاز داشته باشید.

 مدرک های معتبر حتی بهتر هم هستند. این مدارک می تواند در افزایش درآمد طراحی سایت در ایران به شما بسیار کمک کند و نشان از تسلط شما به 0 تا 100 طراحی سایت باشند.

طراحی سایت با مدرک یا بدون مدرک :

شما به تجربه نیاز خواهید داشت ، و باید نمونه کارهایی را برای نمایش کارهای قبلی خود داشته باشید. یک نمونه کار خوب می تواند شما را به استخدام درآورد.

در واقع ما در ایران ، اگر قصد استخدام شدن یا پروژه گرفتن داشته باشیم نیاز به نمونه کار داریم.

چگونه درآمد طراحی سایت خود را افزایش دهم ؟

برای تبدیل شدن به یک طراح وب ، شما به طیف گسترده ای از مهارت ها ، برخی فنی و برخی خلاقانه نیاز خواهید داشت.

 • مهارت های طراحی گرافیک
 • مهارت در استفاده از ابزارهای طراحی وب (فتوشاپ ، Sketch ، InVision Studio و غیره)
 • برخی از دانش برنامه نویسی جلویی: HTML ، CSS ، JavaScript و غیره
 • کار گروهی و مهارت های ارتباطی
 • درک استانداردهای وب مانند SEO ، قابلیت دسترسی و سایر پروتکل ها.

شاید تمامی این مهارت ها الزامی نباشند ، اما طبیعتا برای افزایش درآمد طراحی سایت در ایران واقعا نیاز است . بله هیچکس در ابتدا توقع تسلط شما روی 0 تا 100 طراحی سایت را ندارد ، اما لازم است که بتوانید خودتان را ثابت کنید.

برای شروع یادگیری می توانید از سایت w3schools استفاده کنید.

money درآمد طراحی سایت در ایران در سال 1401 چقدر است ؟

وظایف روزانه یک طراح وب سایت چیست ؟

به نظر شما چگونه باید یک طراح سایت باشیم ؟

به عنوان یک طراح وب ، وظایف شما بسته به میزان نقش شما از یک پروژه متفاوت خواهد بود. شما ممکن است کل روز کاری را برای تصحیح طرح ها کد های برای مشتری صرف کنید.

با یادگیری ابزار معروف و کاربردی شروع کنید. مجموعه سنتی Adobe (Photoshop ، InDesign ، XD ، Dreamweaver) همان چیزی است که بسیاری از طراحان وب هنوز از آن استفاده می کنند. البته گزینه های جدیدتری هم هستند که شامل Sketch ، Figma ، InVision Studio ، GIMP ، UXPin و موارد دیگر اند.

میانگین درآمد طراحی سایت در ایران به همه این موارد بستگی دارد و طبیعتا اگر روی هرکدام بتوانید حرفه ای شوید می توانید کارهای حرفه ای تر و با قیمت بالاتری انجام دهید.

مهم است که چند زبان برنامه نویسی را نیز انتخاب کنید. HTML ، CSS و JavaScript ضروری است. چارچوب ها و کتابخانه هایی مانند Bootstrap نیز ارزش بررسی دارند.

علاوه بر این ، شما ممکن است به صورت اختیاری یکی از زبانهای برنامه نویسی را برای عمیق کردن کارتان یاد بگیرید مانند PHP ، Python یا Ruby .

خوب است که ابزارها را بشناسید ، اما طراحان وب با آنها چه می کنند؟

 

اکثر پروژه ها روند مشابهی را دنبال می کنند.

مرحله مفهوم :

 که شامل مهارتهای ارتباطی است. طی یک پروژه طراحی سایت ، لازم است که شما بتوانید ارتباط مفیدی با سایر هم تیمی ها داشته باشید و در کنار آن با کارفرما هم بتوانید به درستی ارتباط برقرار کنید.

سپس کار واقعی آغاز می شود :

 شما می توانید طرح های سایت را ترسیم کرده و قاب های مختلفی بسازید تا زمانی که ایده مشخص تری را ارائه دهید. شما ممکن است یک نقشه سایت تهیه کنید تا بهتر بفهمید که چگونه همه چیز چیده شده است.

درست مانند ساختن ساختمان که به یک نقشه نیاز دارد ، شما هم برای طراحی وب خودتان به یک نقشه نیاز دارید.این دقت ها و ریزه کاری ها باعث افزایش درآمد طراحی سایت در ایران می شود.

سپس: کسب درآمد از طراحی سایت برای ماکتها :

اینها ایده های عمیق تری در مورد شکل واقعی وب سایت هستند ، اگرچه همچنان ورودی زیادی دیگری هم وجود دارد که کامل شود. در اینجا رنگ ها ، موقعیت ، تایپوگرافی و سایر عناصر طراحی را به واقعیت تبدیل می کنید.

 

هنگامی که یک وب سایت فعال دارید سعی کنید که آزمایش کنید و به دنبال آن سایت را راه اندازی کنید. اطمینان حاصل کنید که همه چیز آنطور که باید کار می کند و هیچ چیز کنار گذاشته نشده است. این روند معمول ایجاد وب سایت در انتهای طراح است.

 

حقوق متوسط طراحی سایت در ایران در سال 1401

اگرچه فاکتورهای مختلفی وجود دارد که تعیین می کند برای چه نوع دستمزدی می توانید درآمد کسب کنید – مقدار تجربه ، مهارت یا پلتفرم – اما خوب است که از متوسط حقوق اکثر طراحان بدانید.

بله هر چقدر تسلط شما روی 0 تا 100 طراحی سایت بیشتر باشد و یا تجربه شما بیشتر باشد ، درآمد بیشتری خواهد داشت.

این به شما ایده می دهد که وقتی کار و کاسبی خود را تاسیس کردید ، می توانید انتظار داشته باشید چه چیزی را بسازید. همچنین می توانید آن را با متوسط حقوق سایر مشاغل مورد علاقه خود مقایسه کنید و ببینید کدام یک از آنها بهترین پرداخت را دارند.

به عنوان مثال برای مبتدیان این کار ، حدود 2 تا 5 میلیون تومان برای درآمد طراحی سایت در ایران است.

lawyer درآمد طراحی سایت در ایران در سال 1401 چقدر است ؟

منابع زیادی برای حقوق و دستمزد طراحی وجود دارد که به ما می گوید طراحان وب سایت به صورت ساعتی یا سالانه (سالانه) چه میزان درآمد کسب می کنند.

اما چیزی که هست در ایران نمی توان عدد مشخصی برای درآمد طراحی سایت گفت ، و به علت بازار عجیب آن ! یک کار مشخص می تواند از 2 تا 30 میلیون تومان قیمت گذاری شود.

اما اگر بخواهیم با سانسور همه موارد و چشم پوشی از بقیه موارد یک میزان متوسط برای دستمزد طراحان وب در نظر گرفت ، باید به جدول زیر نگاه کنیم :

منبع

درآمد فریلنسری (ماهانه)

درآمد استخدامی (ماهانه)

مبتدی

2-10 میلیون تومان

2-5 میلیون تومان

مبتدی – حرفه ای

5-15میلیون تومان

5-10 میلیون تومان

حرفه ای

+15 میلیون تومان

10-20میلیون تومان

بسته به عواملی تاثیر گذار روی 0 تا 100 طراحی سایت مانند محل زندگی ، سطح تجربه و همچنین تخصص شما ، توانایی درآمد طراحی سایت شما ممکن است کمتر یا بیشتر از این برآوردها باشد.

 بیایید نگاهی به چگونگی تأثیر عوامل زیر در میزان درآمد شما به عنوان یک طراح وب بیندازیم.

حقوق طراحی سایت در ایران چگونه تعیین می شود؟

بسته به کار شما که آیا خودتان برای خودتان و به صورت فریلنسری کار می کنید تا اینکه در یک شرکت کار می کنید قیمت های متفاوتی وجود دارد.

معمولا هنگام استخدام در ایران شرکت ها برای دستمزد طراحی سایت در ابتدا از 2 میلیون توامن شروع شده و حتی افرادی که روی react تسلط دارند حتی به 15 میلیون تومان هم می رسد.

مورد بعدی کار فریلنسری است ، شما می توانید با گرفتن پروژه برای خودتان ، درآمد بیشتری هم داشته باشید.مثلا اگر در ماه 3 پروژه 2.5 میلیون تومانی داشته باشید در ماه می توانید درآمد 7.5 میلیونی برسید.

اهمیت طراحی سایت ترجمه

آیا شما باید یک طراح وب باشید؟

حال که با درآمد طراحی سایت در ایران آشنا شدیم ، بیایید فکر کنیم چقدر لازم است که روی 0 تا 100 طراحی سایت تسلط داشته باشیم و آیا طراحی سایت شغل شما خواهد بود ؟

شما حتی می توانید با ورود به حوزه سئو و بهینه سازی برای افزایش رتبه مشتریان در گوگل اقدام به ارائه خدمات سئو کنید.لازمه ورود به بازار طراحی سایت یا سئو دانش و مطالعه کافی است.

با دانستن اینکه توسعه دهندگان درآمد بیشتری کسب می کنند ، ممکن است این سوالات را بپرسید: آیا طراحی وب شغلی است که می خواهم دنبال کنم؟

در حالی که توسعه دهندگان وب سایت به طور متوسط بیشتر سود می کنند ، این دلیلی نیست که حرفه رویایی خود را برای چیزی که احتمالاً ناسازگار است کنار بگذارید.

توسعه دهندگان با زبان های برنامه نویسی پیچیده برای ایجاد پیاده سازی معقول از یک طرح کار می کنند ، در حالی که طراحان با تمرکز بر ایجاد زیبایی عملکردی ، رویکرد بصری تری دارند. طراحان ، برنامه ریزی را انجام می دهند و توسعه دهندگان نیز مراقب انجام این کار هستند.

بسیاری از مهارت های مورد نیاز برای یک طراح یا توسعه دهنده همپوشانی دارند ، اما بسیاری از کارهای روزمره شان کاملاً متفاوت است.

اگر از حقوق راضی نیستید ، تخصص را در نظر بگیرید. می توانید با یادگیری یک تخصص در کنار آن درآمد خود را چند برابر کنید.البته بازهم لازم است بدانید که درآمد طراحی سایت در ایران اصلا مشخص نیست و تنها می شود آن را حدس زد.

ما در گروه همیار سایت با بررسی درآمد طراحی سایت در ایران و نحوه تسلط روی 0 تا 100 طراحی سایت سعی کردیم تا شما را با این شغل جذاب بیشتر آشنا کنیم.

البته بازهم لازم است که اشاره کنیم که بازار کار و دستمزد طراحان وب سایت در کشور ایران اصلا مشخص نیست و معمولا شرکت ها قیمت ها و مبلغ های کاملا متفاوت برای کار های خود ارائه می دهند.

پیشنهاد می کنیم با طراحی سایت خود و شروع یک موفقیت آنلاین ، وارد بازار کسب و کار طراحی وب شوید.

۱۴ پاسخ

 1. سلام . ممنون میشم در مورد درآمد طراحی سایت برای کسی که تازه شروع کرده بیشتر توضیح بدید .فک کنم خیلی طول میکشه تا به درآمد برسه

 2. سلام درآمد طراحی سایت تو ایران برای افرادی که توی شرکت کار می کنند زیاد بالا نیست ولی فریلنسری بنظر من بهتره

 3. من الان کلاس هشتم میخونم و میخوام رشته ریاضی فیزیک بگیرم و کد نویس بشم
  فکر کنم شغل اینده خودم رو پیدا کردم D:

  1. سلام سپهر عزیز
   حتما سعی کن از همین الان وارد این حرفه بشی و بیشتر باهاش آشنا بشی و فارغ از بحث درآمد،علایقتو تو این زمینه بیشتر بشناسی.

  2. بنظرم وارد نشو لازم نیست حتما ریاضی فیزیک بخونی تو دانشگاه فقط سی پلاس پلاس درس میدن که نمیشه سایت نوشت و خود ریاضی فیزیک هم رشته خوبی نیست بنظرم منم زیاد علاقه دارم به برنامه نویسی و الانم پایتون رو یاد گرفتم اروم اروم دارم میرم تو کارش و کلا دوسال ازت بزرگترم و همینطور دارم تجربی میخونم به حدی علاقه دارم که روزی ۱۱ ساعت درس میخونم و از خواب و خوراکم میزنم تا نه برنامه نویسی ام رو زمین بمونه نه درسم(چون بیشت ربه لحاظ شغل دوم و علافه به برنامه نویسی فکر میکنم ) چون حقیقتا برنامه نویسی شغلی ننیست که به لحاظ شغل بهش نگاه کرد اخه کی با ۲۷ تومن زنده میمونه زن ماشین خونه زندگی و اینا با ۲۷ تومن درست نیست واسه همین دارم میرم سمت دندانپزشکی ولی علاقه ام رو ول نمیکنم تو هم سعس کن بیشتر فکر کنی واسه طراحی سایت نمیتونی دانگاهی بری اصن. سلامت باشی و امید وارم موفق

 4. سلام خسته نباشید آیا طراحی سایت بخوام یاد بگیرم سخته ؟ و به چه نوع گرافیک سیستتم باید داشته باشم ؟ و باید چه مهارتی از قبل یاد داشته باشم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *