چرا طراحی سایت مهم است ؟ اهمیت راه اندازی وب سایت در سال جدید

افزایش کسب و کارهای اینترنتی اهمیت راه اندازی وب سایت را چندین برابر کرده است. در این مقاله همیار سایت سعی می کنیم مهم ترین دلیل های داشتن وب سایت را بررسی کنیم.
گروه همیار سایت
گروه همیار سایت

لیست محتوای این مطلب

در حال حاضر ، بیشتر مشاغل می دانند که داشتن یک وب سایت خوب مهم است. از این گذشته ، حضور آنلاین شما می تواند تجارت شما را از بین ببرد یا موفق کند. اما آیا داشتن هرگونه طراحی وب سایت کافی است یا به موارد بیشتری نیاز دارید؟ اهمیت راه اندازی وب سایت چیست ؟

شاید بپرسید چرا باید سایت داشته باشیم ؟ برای مشاغل کوچک ، به ویژه اگر با چالش های هزینه ای روبرو هستید ، سرمایه گذاری در یک وب سایت کاملاً حرفه ای و طراحی شده ممکن است دلهره آور به نظر برسد.

 یا اگر سایتی در حال کار (البته قدیمی) دارید ، ممکن است در طراحی سایت مجدد و به روز رسانی آن شک داشته باشید.

با این حال ، شواهد و مطالعات به طور مکرر به این واقعیت اشاره دارند که طراحی وب خوب مهم است و طراحی وب سایت کسب و کار شما بر تجربه مشتری ، فروش شما تأثیر می گذارد.

چرا طراحی سایت اهمیت دارد ؟

طراحی وب سایت شما از این جهت مهم است که مشتریان شما به طراحی اهمیت می دهند و اهمیت راه اندازی وب سایت را می دانند. چه آگاهانه و چه غیر آگاهانه ، همه ما در برابر تصاویر واکنش نشان می دهیم و طبیعتاً افراد به سمت طراحی خوب جلب می شوند.

وقتی صحبت از طراحی وب سایت شما می شود ، بارها و بارها مطالعات نشان داده است که کاربران به سرعت فقط بر اساس تصاویر قضاوت می کنند و اگر سایت شما ضعیف طراحی شده باشد ، سریع خارج می شوند.

به همین دلیل راه اندازی و طراحی سایت باید با دقت زیاد انجام شود تا بتواند شما را به یک برند زیبا و با جذبه تبدیل کند.

بیایید در مورد چند واقعیت چشم نواز در مورد مهم بودن طراحی وب سایت حرف بزنیم :

خودتان بگویید : وقتی با طراحی سایت قدیمی روبرو می شوید ، چه فکری در مورد آن کسب و کار می کنید ؟ ممکن است در قانونی بودن آنها شک کنید ، محصولات یا خدمات آنها را زیر سوال ببرید یا حتی برای یافتن پاسخ بهتر به وب سایت رقیب آن نگاه کنید.

صرف نظر از این ، تحقیقات نشان می دهد که ما قطعاً بر اساس ظاهر وب سایت هایشان ، قضاوت می کنیم و این یعنی اهمیت راه اندازی وب سایت .

اولین برداشت ها قدرتمند هستند و با یک نگاه می توان یک کاربر را جذب کرد و یا کاری کرد که به سرعت از کسب و کارتان دور شود. وقتی راه اندازی وب سایت را مزیت در نظر می گیریم که بتواند باعث رونق بازار کار شود.

صحبت از اولین برداشت ها شد ، طبق تحقیقات کاربران تقریباً بلافاصله سایت را تجزیه و تحلیل می کنند. طبق مطالعه ای از گوگل ، فقط 50 میلی ثانیه طول می کشد (یعنی 0.05 ثانیه)! ، که کاربران برداشت اولیه خود از سایت شما را داشته باشند و  فرصتی برای خواندن سایت شما یا کلیک بر روی هر چیزی ندارند.

طراحی وب ضعیف نه تنها به اعتبار شما لطمه می زند بلکه می تواند مشتریان شما را نیز دور کند. افراد ترجیح می دهند محتوا را در وب سایت های زیبا ببینند و اگر محتوای شما جذاب نیست ، احتمالاً بیش از ⅓ بازدید کننده خود را از دست می دهید.

ما می دانیم که چرا باید سایت داشته باشیم و شاید دلیل راه اندازی و طراحی سایت هم همین زیبایی وب باشد.

importance web design cover چرا طراحی سایت مهم است ؟ اهمیت راه اندازی وب سایت در سال جدید

منظور ما از "طراحی خوب" چیست ؟

احتمالاً این جمله را شنیده اید: “زیبایی در چشم بیننده است.”

 

اما اگرچه در نحوه تفسیر افراد از طراحی ، اولویت شخصی وجود دارد ، مطالعات نشان می دهد که در درک ما از طراحی ، بسیار بیشتر شده است.

در حقیقت ، علم و روانشناسی از این ایده پشتیبانی می کند که ما به سمت چیزهای زیبا کشیده شده ایم و مردم ذاتاً به طراحی خوب واکنش نشان می دهند.

همه طرح ها از عناصر استاندارد مانند رنگ ، شکل و اندازه استفاده می کنند. یک طراحی خوب از این عناصر برای ایجاد یک زبان بصری سازگار استفاده می کند.

وقتی کاربری با یک سایت زیبا روبه رو می شود اهمیت راه اندازی وب سایت را درک می کند و می بیند که شما به کسب و کارتان اهمیت می دهید.

پس در کنار مهم بودن داشتن سایت ، زیبا بودن آن هم اهمیت دارد و باید روی یک طراحی سایت حرفه ای وقت گذاشت.

نقاشی طراحی سایت حرفه ای

بیایید در مورد زبان فارسی فکر کنیم. ما با استفاده از کلمات ، جملات و علائم نگارشی با قوانینی مانند دستور زبان ارتباط برقرار می کنیم.

البته برخی از افراد در استفاده از این زبان مهارت بیشتری نسبت به دیگران دارند و همانطور که معلم کلاس شما احتمالاً به شما آموخته است ، یک تفاوت بین “فارسی خوب” و “فارسی بد” وجود دارد.

 

به همین ترتیب ، چیزی به عنوان “طراحی خوب” و “طراحی بد” برای وب سایت شما وجود دارد. گرچه ممکن است همه ما در برقراری ارتباط مهارت یکسانی نداشته باشیم ، طراحان وب آموزش می بینند درست آن ارتباط را برقرار کنند.

بنابراین سرمایه گذاری در یک طراحی وب سایت حرفه ای و کاملاً مناسب که با مشتریان و چشم اندازهای شما ارتباط برقرار کند مهم است.

چرا به طراحی وب سایت خوب نیاز دارید ؟

ما قبلاً اثبات کرده ایم که مشتریان شما به طراحی خوب اهمیت می دهند ، اما در واقع طراحی وب سایت شما چه تاثیری بر تجربه آنها دارد؟ بیایید چند اهمیت راه اندازی وب سایت را بررسی کنیم تا ببینیم طراحی خوب می تواند طراحی وب سایت شما را بهبود بخشد :

طراحی سایت قابلیت استفاده به کاربر می دهد

طراحی تأثیر بسزایی در پیدا کردن آنچه کاربر می خواهد ببیند ، دارد . تحقیقات نشان می دهد 86٪ از بازدید کنندگان وب سایت شما می خواهند اطلاعات مربوط به محصول یا خدمات را ببینند ، 65٪ به دنبال اطلاعات تماس هستند و 52٪ به دنبال صفحه درباره ما برای کسب و کار شما هستند.

طراحی وب شما باید یافتن این موارد را تا حد ممکن آسان کند – در غیر این صورت کاربران خود را ناامید کرده و آنها را از خود دور می کنید استفاده از استاندارد ها ، مانند قرار دادن خدمات اصلی در منو اصلی ، و قرار دادن شماره تلفن در گوشه سمت چپ بالای سایت خود را در نظر بگیرید.

به همین دلیل راه اندازی و طراحی سایت کار بسیار تخصصی است.

حتی اگر وب سایت شما کاملاً کار کند ، یک طراحی بد وب ممکن است باعث شود کاربران احساس کنند استفاده از آنها دشوارتر است یا نسبت به آن حس بدی پیدا می کنند.

پس در اهمیت راه اندازی وب سایت باید به قابلیت در دسترس بودن آن توجه کنیم .

طراحی زیبا نگاه ها را جذب می کند

طراحی وب خوب به شما کمک می کند تا چشمان کاربران شما را راهنمایی کرده و به آنها بگویید که می خواهید کجا نگاه کنند. در وب سایت شما ، طراحی خوب می تواند توجهات را به پیشنهادات ویژه جلب کند ، دعوت به عمل را برجسته کند و به کاربران در شناسایی دکمه ها و عناصر قابل کلیک کمک کند.

 همه این موارد می تواند به کاربران کمک کند تا اقدامات مورد نظر شما را انجام دهند.

مثلا به یکی از صفحات دیجی کالا نگاه کنید :

طراحی زیبا رنگ های دیجی کالا

ببینید چگونه از رنگ ها به درستی برای جذب بیشتر مخاطبان استفاده شده است.دقت کنید اهمیت راه اندازی وب سایت تنها به دیده شدن نیست و شما باید سعی کنید به درستی دیده شوید.

حرفه ای بودن برند و اعتماد

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، از هر 4 کاربر 3 تای آنها ، اعتبار کسب و کار شما را بر اساس طراحی وب سایت شما قضاوت می کنند. طراحی هایی که به نظر مدرن و حرفه ای می آیند ، اعتماد را ترغیب می کنند.

 در همین حال ، یک وب سایت با طراحی ضعیف ممکن است کسی را در حقانیت شما به شک بیاندازد. به همین دلیل راه اندازی و طراحی سایت ، راه کسب اعتماد است.

راه دیگری که طراحی وب خوب باعث بهبود اعتماد می شود ، ثبات نام تجاری است. به خصوص اگر شما یک مارک تجاری معتبر داشته باشید ، مشتریان شما احتمالاً مواردی مانند آرم ، رنگ یا سبک شما را تشخیص می دهند.

ما در این مقاله همیار سایت سعی کردیم به اهمیت طراحی سایت در عصر کسب و کارهای آنلاین بپردازیم . شاید الان بهتر بدانیم که چرا باید سایت داشته باشیم .

شما هم می توانید تجربیات خود را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *