طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت حرفه ای چیست ؟ چگونه یک طراح سایت باشیم ؟

طراحی سایت حرفه ای و در کل طراحی وب ، یک هنر است که باید با دقت تمام انجام شود . در این مقاله سعی شده تا به جزئیات یک طراجی خوب نگاه کنیم.
گروه همیار سایت
گروه همیار سایت

لیست محتوای این مطلب

طراحی وب چیست؟

طراحی سایت حرفه ای و در کل طراحی وب ، فرآیند برنامه ریزی ، ایده پردازی و تنظیم محتوای بصورت آنلاین است. امروزه ، طراحی سایت فراتر از زیبایی است و شامل عملکرد کلی وب سایت است. طراحی وب همچنین شامل برنامه های وب ، برنامه های تلفن همراه و طراحی رابط کاربری است.

آیا می دانید طراحی وب می تواند تأثیر زیادی در عملکرد شما در موتورهای جستجو مانند گوگل داشته باشد؟ 0 تا 100 طراحی سایت را باهم مرور می کنیم تا ببینم چه چیزی یک طراحی را مانند شرکت های بزرگی مثل گوگل حرفه ای می کند.

طراحی سایت حرفه ای یا وب دیزاین چیست؟

طراحی وب همان چیزی است که در هنگام استفاده از وب سایت ظاهر و احساس کلی ایجاد می کند. این روند برنامه ریزی و ساخت عناصر وب سایت شما است ، از ساختار و طرح بندی گرفته تا تصاویر ، رنگ ها ، فونت ها و گرافیک ها.

وقتی همه این کار ها در کنار هم و با دانش روز انجام شود ، می توان گفت طراحی سایت حرفه ای صورت گرفته است که هم توانسته نیاز کاربر و هم نیاز موتور های جست و جو ! را بر آورده کند.

طراحی وب دارای اجزای بی شماری است که برای ایجاد تجربه تمام شده یک وب سایت با هم کار می کنند ، از جمله طراحی گرافیک ، طراحی تجربه کاربری (UI) ، بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و ایجاد محتوا.

این عناصر ظاهر سایت ، احساس و عملکرد یک وب سایت را در دستگاه های مختلف تعیین می کنند. اگر می خواهید در مورد کل مراحل کار بیشتر بدانید ، این مقاله که سعی شده 0 تا 100 طراحی سایت را برای شما عنوان کنیم را بخوانید.

طراحی وب با توسعه وب که همان کد نویسی است که باعث عملکرد وب سایت می شود متفاوت است. هنگام ساختن وب سایت ، هم به طراحی وب و هم به توسعه وب نیاز دارید. اگرچه می توانید طراحان وب را پیدا کنید که همچنین توسعه دهنده وب و UX کار هستند .

نقاشی طراحی سایت حرفه ای

طراحان وب چه کاری انجام می دهدند ؟

طراحان وب ایده های شما را می گیرند و آنها را به ماکتی تبدیل می کنند که نشان می دهد وب سایت در آینده چگونه خواهد بود. طراحان وب قسمت خلاقانه طراحی سایت را مدیریت می کنند.

توسعه دهندگان وب – که بعضاً مهندس یا برنامه نویسان هم گفته می شوند- ماکتی که طراح وب شما ساخته است را می گیرند وبخشی از 0 تا 100 طراحی سایت آن را به زبان برنامه نویسی کار می کنند تا در وب نمایش داده شود.

 آنها وب سایت ها را کاربردی می کنند ، یعنی به زبان ساده تر کد نویسی می کنند ، مفاهیمی که در ایران زیاد به آن توجه نمی شود.

یک توسعه دهنده تجربه کاربری ، که به عنوان توسعه دهنده UX نیز شناخته می شود ، کسی است که وب سایت شما را کاربرپسند می کند. آنها مهارت های فنی و همچنین مهارت های طراحی سایت حرفه ای را دارند و آنها را در ایجاد وب سایت هایی که بازدیدکنندگان را جذب و نگه می دارند کار می کنند.

چرا طراحی وب مهم است؟

برداشت های اول واقعا مهم هستند. ما نمی توانیم به این نکته به اندازه کافی تأکید کنیم: اگر حضور قوی در وب ندارید ،طبیعتا نام تجاری خود را عقب نگه می دارید.

 

مشتریان احتمالی که به دنبال نام تجاری شما در وب می گردند و چیزی نمی یابند ممکن است فکر کنند شما از کسب و کارتان خارج شده اید. اگر آنها شما را پیدا نکنند ، این تصور را ایجاد می کنید که شما خیلی به شرکت یا محصول خود اهمیت نمی دهید.

 

حالا که دانستید اهمیت 0 تا 100 طراحی سایت چیست ، بیایید برخی از نشانه های قابل توجه طراحی وب سایت حرفه ای و آنچه آن را از طراحی وب نه چندان عالی متمایز می کند ، بررسی کنیم.

طراحی وب خوب و عالی چگونه است؟

وقتی بحث طراحی وب سایت ها می شود ، اغلب مردم به دنبال طراحی هستند که حرفه ای باشد و یک کار پیشرفته را بتواند طراحی کند.

طراحی وب سایت خوب ، یک هنر ذهنی است. با انواع دیگر طراحی ، مانند عکاسی یا طراحی های دیگر ، متفاوت است و شاید “خوب” بودن آن به سلیقه بیننده بستگی داشته باشد.

 با طراحی وب ، مرز بین “خوب” و “خوب نیست” بسیار بیشتر تعریف شده است. طراحی وب سایت عالی ، وب سایتی است که کاملاً تجربه ای را که بازدید کننده شما به دنبال آن است ایجاد می کند.

طراحی سایت حرفه ای

طراحی وب سایت خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد

طراحی وب موثر ، چندین عنصر مختلف را برای گرفتن نتایج بهتر بهم نزدیک می کند. این موارد شامل:

 • استفاده جذاب از فضای منفی و خالی
 • گزینه هایی که به وضوح برای کاربر ارائه شده است (هرچه کاربر انتخاب کمتری داشته باشد ، احتمال آشفتگی و گیج شدن او کمتر است)
 • فراخوان واضح برای اقدام (CTA)
 • مواردی که باعث حواس پرتی می شود ، حذف شوند (یعنی فقط استفاده از تصاویر و متنی که صد در صد مربوط به موضوع در صفحه هستند ، فقط دکمه هایی را نشان می دهد که منجر به اقدامات دلخواه می شوند و از تغییرات قلم برای تأکید و دعوت به عمل استفاده می کنند ، نه فقط به خاطر داشتن فونت های مختلف)
 • طراحی ریسپانسیو برای 0 تا 100 طراحی سایت (طرحی که باعث تغییر در صفحه نمایش های مختلف می شود و استفاده از وب سایت را برای هر دستگاهی آسان می کند)
 • قلمهایی با اندازه مناسب که از یک سلسله مراتب پیروی می کنند
 • مطالب و تصاویر مرتبط و با کیفیت که توجه خوانندگان شما را جلب می کند
 • تعادل بین مقدار متن و تصاویر در هر صفحه برای داشتن طراحی سایت حرفه ای (متن زیاد می تواند بازدید کننده را تحت فشار قرار دهد ، متن کم هم می تواند به همان اندازه از بین برود)

موارد بالا جزئیاتی بودند برای تبدیل یک طراحی ابتدایی به یک طراحی سایت حرفه ای ، البته تنها موارد بالا باعث حرفه ای شدن شما نمی شود و باید روز به روز اطلاعات خود را به روز کنید.

وب سایت شما باید جذاب باشد – خصوصاً برای کاربر احتمالی شما ، بنابراین سعی کنید بفهمید که چه سبکی برای مخاطبان شما مناسب است.

روی تصاویر چشم نوازی که با نام تجاری شما کار می کنند سرمایه گذاری کنید. سعی کنید کار را به صورت حرفه ای و با کیفیت بالا انجام دهید.

وفادایر به برند خودتان ، کلیدی است برای موفقیت در طراحی وب سایت. اگر 0 تا 100 طراحی سایت شما با برند کسب و کارتان همخوانی نداشته باشد ، زرق و برق دارترین وب سایت ها نیز بی فایده هستند.

طراحی وب : آنچه باید انجام ندهید

ما بررسی کردیم که طراحی سایت حرفه ای چیست. حالا بگذارید کمی درمورد آنچه نیست صحبت کنیم.

به عنوان یک قاعده کلی ، بازدید کنندگان برای استفاده از وب سایت شما مجبور نیستند کاری انجام دهند. کل تجربه استفاده از وب سایت شما باید ساده و شهودی باشد.

در اینجا چند مثال آورده شده است: سعی کنید از CTA یا همان درخواست های انجام اقدام استفاده کنید که عالی هستند.طراحی وب بدون آنها می توانند طراحی بدی باشند.

 قلم های با کنتراست بالا ، طراحی وب هوشمند و موثری هستند. قلم های با کنتراست کم که خواندن آنها دشوار است ، طراحی وب ضعیفی هستند.

در اینجا چند عنصر دیگر برای جلوگیری از وجود دارد:

 • حواس پرتی تصاویر و پس زمینه ها :

 به عنوان یک قاعده کلی ، از زمینه های کاشی کاری شده دوری کنید. اگرچه چند مورد انتخاب شده وجود دارد که پس زمینه کاشی کاری می تواند انتخاب خوبی باشد ، اما در بیشتر موارد باعث حواس پرتی می شود.

 • طراحی غیر ریسپانسیو :

 امروزه وب سایت شما به سادگی نیاز به پاسخگویی به تلفن همراه دارد.

 • لینک ها و دکمه های نامشخص را حذف کنید :

 بازدیدکنندگان مجبور نیستند لینک ها و دکمه هایی که اضافی هستند را ببینند، آنها باید بتوانند به سرعت ببینند که کدام تصاویر و متن آنها را به صفحات جدید می برد یا برای آن ها مفید هستند.

در این مقاله همیار سایت سعی شد طراحی سایت حرفه ای را با هم مرور کنیم ، البته این تنها بخشی از 0 تا 100 طراحی سایت است و در مقالات آینده به جزئیات بیشتری خواهیم پرداخت .

شما هم می توانید تجربیات خود را در مورد طراحی سایت با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *