سوشال سیگنال

سوشال سیگنال چیست + تاثیر سوشال سیگنال در سئو

hossein

لیست محتوای این مطلب

سوشال سیگنال میتواند به اندازه تمامی فاکتور های مؤثر در سئو مهم و اساسی باشد، با نگاه به رشد بسیار زیاد اینترنت در چند سال اخیر متوجه خواهیم شد که سبک زندگی افراد به طور کامل دچار تغییرات اساسی و مثبت شده است. امروزه داشتن یک وب سایت قوی بسیار بهتر از داشتن یک مغازه میباشد و اما لازمه داشتن یک وب سایت قوی سئو سایت میباشد و برای این که بتوانید سئو سایت خود را افزایش دهید یکی از کار هایی که میتوانید انجام دهید دریافت سوشال سیگنال میباشد. همیار سایت در این مقاله به بررسی تاثیر سوشال سیگنال در سئو سایت میپردازد با ما همراه باشید.

برای این که بتوانید وب سایت خود را به یک سایت قوی و قدرتمند تبدیل کنید لازم است که به دنبال یک متخصص سئو حرفه ای بگردید و یا این که اگر با علم سئو آشنایی دارید لازم است که اقدام به دریافت استراتژی سئو کنید با توجه به استراتژی های مختلف سئو میتوانید به این نکته پی ببرید که در تامی استراتژی های سئو (آف پیج) سوشال سیگنال یکی از اساسی ترین موضوعات میباشد که باید به آن توجه بسیار زیادی داشته باشید، اگر در مورد سوشال سیگنال و تاثیر سوشال سیگنال در سئو اطلاعات کافی ندارید با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

سوشال سیگنال چیست

سوشال سیگنال چیست

زمانی که شما وب سایت های مختلف را که جایگاه مناسب دارند را بررسی میکنید متوجه خواهید شد صفحات آن ها امکان لایک کردن، اشتراگ گذاری و ثبت نظرات را دارید. هرچقدر که تعامل کاربران با وب سایت شما بیشتر باشد نتیجه بهتری خواهید گرفت سوشال سیگنال تنها در وب سایت شما نیست و شما میتوانید از شبکه های اجتماعی یا اپلیکیشن ها اقدام به دریافت لینک کنید و به افزایش تعامل بپردازید.

همچنین شما می توانید از سایت های فیسبوک، توییتر، پینترست و اینستاگرام استفاده کنید. البته در نظر داشته باشید که این سایت ها از نظر گوگل مهمترین شبکه های اجتماعی هستند و گوگل توجه بسیار زیادی به آن ها دارد. وقتی از شبکه‌های اجتماعی دیگر هم استفاده می‌کنید، البته موقعیت این شبکه‌های اجتماعی به میزان مرتبط و تأثیرگذاری آن‌ها برای گوگل بستگی دارد. در نهایت، به خاطر داشته باشید که برای ارتقای مؤثر وب سایت و بهبود موقعیت خود در مقایسه با رقبای خود، باید هر کاری که می توانید برای بهبود پیشرفت خود در شبکه های اجتماعی انجام دهید. چون در شبکه های اجتماعی زیاد درباره شما صحبت نمی کنند. شما می توانید رشد قوی داشته باشید. این توسعه تنها به بهبود سئوی سایت شما محدود نمی شود. برعکس، می‌توانید از طریق سیگنال‌های اجتماعی به افزایش فروش و آگاهی از برندتان کمک کنید.

دلیل توجه گوگل به شبکه های اجتماعی

شاید این سؤال هم برای شما پیش بیاید که دلیل توجه گوگل به شبکه های اجتماعی چیست و اصلا چرا گوگل باید شبکه های اجتماعی را به رسمیت بشناسد.

پاسخ ساده است گوگل با بررسی شبکه های اجتماعی میتواند شما را بیشتر بشناسد برای هیمن موضوع بحث بسیار مهم سوشال سیگنال را مطرح کرده است. شناخت هرچه بیشتر گوگل از کاربران به معنی تحلیل بهتر و حرفه ای تر به منظور ارائه خدمات حرفه ای تر میباشد، از طرفی با رشد روزافزون استفاده از شبکه‌های اجتماعی گوگل می‌تواند برنامه ریزی بلند مدت خود را برای تعریف امکاناتی متفاوت از شبکه‌های اجتماعی داشته باشد و جایگاه خود را مستحکم‌تر کند.

به همین منظور گوگل سوشال سیگنال را یک نوع بک لینک به شمار می آورد و شما نیز میتوانید به واسطه آن سئو سایت خود را افزایش دهید و فروش خود را بیشتر کنید. پیشنهاد میکنیم اگر اقدام به طراحی سایت فروشگاهی و یا طراحی سایت شرکتی کرده اید حتما در کنار وب سایت خود از شبکه های اجتماعی به منظور افزایش سئو سایت با کمک سوشال سیگنال استفاده کنید.

6ef0af054c2885d3eb33aefbf9e0ded4 سوشال سیگنال چیست + تاثیر سوشال سیگنال در سئو

تاثیر سوشال سیگنال در سئو

در این قسمت از مقاله با تاثیر سوشال سیگنال در سئو آشنا میشویم، از طرف دیگر دلیل توجه گوگل به سوشال سیگنال را فهمیدیم. اما سؤال اصلی و اساسی این است که چرا به سوشال سیگنال ها نیاز داریم؟ شما می توانید با استفاده از رسانه های اجتماعی برندسازی وب سایت خود را بهبود ببخشید و این امر از طریق سه مورد برای شما انجام می شود که در ادامه به آن میپردازیم. برندسازی می تواند رتبه وب سایت شما را افزایش دهد، از طرف دیگر می تواند به افزایش ترافیک وب سایت شما به طور طبیعی و ارگانیک کمک کند.

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، یکی از مهمترین پارامترهایی که برای بهبود سئوی خود به آن نیاز دارید، سوشال سیگنال است. وقتی شما یک برند اجتماعی قوی دارید، به این معنی است که دیگران در مورد شما صحبت می کنند، و وقتی دیگران در مورد شما صحبت می کنند، به این معنی است که برند شما در حال ساخت است، و برند شما به این معنی است که فروش شما در حال افزایش است. شما در نهایت یک جریان نقدی قوی خواهید داشت. اگر به مجموع این موارد دقت کنید، متوجه می شوید که رشد و موفقیت شما مربوط به مجموعه ای از چیزهایی است که به صورت زنجیره ای به هم متصل شده اند و باید به همه این موارد توجه کنید.

social network italia سوشال سیگنال چیست + تاثیر سوشال سیگنال در سئو

چگونه برای وب سایتمان سوشال سیگنال بسازیم

شما برای این که در وب سایتتان سوشال سیگنال بسازید لازم نیست کار بسیار عجیب و پیچیده ای کنید تنها کافی است در تمام شبکه های اجتماعی حضور داشته باشید و آن ها را به هم دیگر متصل کنید. قدم بعدی این است که با ارائه محتوای جالب و مرتبط، تمام تلاش خود را برای جذب مخاطبین از هر شبکه اجتماعی به وب سایت خود انجام دهید. به یاد داشته باشید که باید یک ارتباط یکپارچه بین شبکه های اجتماعی و وب سایت خود برقرار کنید. به عنوان مثال، شما باید آدرس وب سایت خود را در تمام شبکه های اجتماعی خود قرار دهید و با تنظیم یک فراخوان مناسب، آنها را به وب سایت خود جذب کنید. از یک طرف روی این موضوع تمرکز کنید که نیاز به تولید محتوای یکپارچه دارید و از طرف دیگر روی این موضوع تمرکز کنید که باید اصول بازاریابی محتوا را با یک سیگنال اجتماعی قوی دنبال کنید.

ویژگی های یک سوشال سیگنال خوب چیست؟

زمانی که شما برای وب سایتتان سوشال سیگنال مؤثر ایجاد میکنید وب سایتتان دچار تغییراتی میشود که برای مشاهده آن تغیرات میتوانید با کمک ابزار سرچ کنسول تاریخچه وب سایت را مشاهده کنید و تغیرات گذشته تا به حال را ببینید. این نکته بسیار حائز اهمیت است که یک سوشال سیگنال خوب و مؤثر یک شبه و یک روزه ابجاد نمیشود و لازمه آن فعالیت مستمر بر روی شبکه های اجتماعی است.

یکی از راه هایی که شما میتوانید به واسطه آن متوجه شوید که یک سوشال سیگنال مؤثر تولید کرده اید این است که بانس ریت یا نرخ خروج وب سایتتان کاهش می یابد و بازدید های مککر وب سایت شما افزایش می یابد. باید در نظر داشت که سوشال سیگنال در یک صفحه میتواند در صفحات دیگر وب سایت شما نیز تاثیر بگذارد و عملا موجب ارتقاء کلی وب سایتتان شود.

از دیگر نشانه‌هایی که شما بواسطه آن متوجه خواهید شد که سوشال سیگنال مؤثر ایجاد کرده‌اید این است که با لایک کردن و یا رای دادن در صفحات وب خود ارتقای سایت در SERP را تجربه کنید و این موضوع را جایگزین بک لینک‌های گذشته خود کرده باشید و در نهایت این جابجایی می‌تواند برای شما ورودی جدید ایجاد کند که برای شما قابل مشاهد و قابل بررسی می‌باشد. شما باید زمانی که تغییرات استراتژیک در سایت خود ایجاد می‌کنید یک معیار ثابت در گذشته داشته باشید و بواسطه آن رشد خود را اندازه گیری کنید.

 

چگونه قدرت سوشال سیگنال را افزایش دهیم

چگونه میتوان قدرت سوشال سیگنال را افزایش داد

شما تا به این قسمت مقاله با تاثیر سوشال سیگنال در سئو و اهمیت آن آشنا شده اید، حال شاید با این سؤال مواجه شوید که چگونه میتوان قدرت سوشل سیگنال را افزایش داد برای پاسخ به این سؤال تا انتهای اسن مقاله با ما همراه باشید تا نکات کلیدی افزایش قدرت سوشال سیگنال را برای شما بازگو کنیم.

به صورت مداوم در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشید

زمانی که صحبت از سوشال سیگنال قوی میکنیم باید این نکته را در نظر داشته باشید که فعالیت شما باید به صورت روتین و مداوم در شبکه های اجتماعی ادامه داشته باشد و مدام در طول روز اقدام به ساخت بک لینک برای وب سایت خود کنید. گاها مشاهده میکنیم افراد برای دریافت سوشال سیگنال فعالیت خود را در شبکه های اجتماعی آغاز میکنند و زمانی که قرار است این فعالیت ها نتیجه بخش شوند فعالیت خود را کاهش میدهند و این ممکن است که فعالیت شما نتیجه عکس هم بدهد پس حتما توجه داشته باشید که فعالیتتان باید مستمر و روتین باشد.

 

استفاده از تصاویر جذاب

یکی دیگر از روش هایی که میتوانید به واسطه آن سوشال سیگنال قوی تولید کنید استفاده از تصاوبر جذاب است که کاربران را مجاب کند که از سایر قسمت های وب سایتتان نیز دیدن کند. به این موضوع نیز توجه داشته باشید که شما گاهی می‌توانید به واسطه استفاده از اتفاقات ترند شبکه‎های اجتماعی اقدام به طراحی عکس‌های کنید که به صورت وایرال شده پست و استوری شوند و به تبلیغات شما بپردازند. در این بخش خلاقیت شما مهم است که از چه استراتژی تبلیغی استفاده کنید. شما به هر میزان که بازخورد بهتری از مخاطبان خود دریافت کنید، سوشال سیگنال شما قوی‌تر و موثرتر خواهد بود و افراد زیادی را به سمت شما جذب خواهد کرد.

حضور در تمامی شبکه های اجتماعی

همانطور که می دانید هر شبکه اجتماعی مخاطب خاص خود را دارد و با عضویت در یک شبکه اجتماعی خود را از مخاطبان شبکه های اجتماعی دیگر مسدود می کنید و از طرفی باید در نظر داشته باشید که این موضوع برای گوگل نیز مهم است. فعالیت شما در شبکه اجتماعی رتبه بالایی ندارد و این بدان معناست که سیگنال اجتماعی شما موثر و قوی نخواهد بود. شما باید به شبکه های اجتماعی اصلی مانند فیس بوک، توییتر، پینترست، اینستاگرام و لینکدین بپیوندید و از طرفی تمام شبکه های اجتماعی خود را لینک کنید، اگر مخاطبین شما از شبکه های اجتماعی دیگر استفاده می کنند می توانند شما را پیدا کنند. در نهایت شما را فالو می کنند و مطالب شما را لایک و به اشتراک می گذارند.

تولید محتوای جذاب ویدئویی

یکی از جنبه های نادیده گرفته شده Social Signal، تولید محتوای ویدئویی جذاب است. برای تولید محتوای ویدیویی جذاب نیازی به وبلاگ نویسان مختلف یا رویدادهای پرطرفدار ندارید. در عوض باید نیازهای مخاطبان خود را به محصولات و خدمات خود در نظر بگیرید، با تولید محتوای جذاب و مؤثر مورد نیاز آنها، آنها را به سمت خود جذب کنید و سعی کنید به گونه ای محتوا تولید کنید که آمار بیشترین اشتراک گذاری ها برای شما باشد. از طرفی باید به این نکته توجه داشته باشید که با بازکردن جعبه محصولات خود و صحبت در مورد مزایا و معایب آنها و اطلاع رسانی به مخاطبین خود می توانید محتوای ویدیویی جذاب و مفیدی تولید کنید و سوشال سیگنال خود را افزایش دهید. این ویدیوها را در یوتیوب و آپارات آپلود کنید و برند خود را بسیار رشد دهید.

سخن پایانی

ما در این مقاله به سوال اساسی شما که سوشال سیگنال چیست پاسخ دادیم و در ادامه به تاثیر سوشال سیگنال در سئو اشاره کردیک و راه های ساختن سوشال سیگنال را برای وب سایتتان آموزش دادیم امید است این مطلب کاربردی به کار شما بیاید.

امتیاز شما :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *