صفحه ورود و ثبت نام

نکات کلیدی برای طراحی صفحه ورود و ثبت نام در سایت های فروشگاهی

hosein yarahmadi

لیست محتوای این مطلب

در دنیای دیجیتال امروز، داشتن سایت فروشگاهی جزء یکی از پایه های اساسی هر کسب و کاری محسوب می شود که روز افزون به دنبال گسترش دسترسی و ارتباط با مشتریان در سراسر جهان می باشد. طراحی سایت فروشگاهی فرصتی منحصر به فرد است که برای فروش محصولات و خدمات خود به صورت آنلاین و رسیدن به مخاطبان جهانی در اختیار مشاغل قرار می گیرد. با این حال، طراحی سایت فروشگاهی موفق نیاز به تلاش بسیاری دارد، از جمله طراحی یک صفحه ورود و ثبت نام موثر و آسان می تواند نظر بسیای از مخاطبان را به خود جلب کند. امروز در این مقاله قصد داریم شما را با نکات مهم درباره طراحی صفحه ورود و ثبت نام سایت فروشگاهی آشنا کنیم، پس تا آخر مطلب با همیار سایت همراه باشید

صفحه ورود و ثبت نام

صفحه ورود و ثبت نام چیست ؟

همان طور که در مقاله صفحات مهم سایت فروشگاهی مطالعه کردید صفحه ورود و ثبت نام یکی از مهم ترین صفحات سایت فروشگاهی بشمار می رود. صفحه ورود و یا ثبت نام به عنوان دروازه ورودی به سایت فروشگاهی شما خدمت می کند. این صفحه نقش مهمی در شکل دادن اولین برداشت مشتری از برند شما دارد. زمانی که کاربر برای اولین بار به سایت شما می آید، قصد دارد در صورت نیاز براحتی بتواند در فروشگاه اینترنتی شما ثبت نام کند و شما موضف هستید این فرآیند را برای کاربران فروشگاه آنلاین خود فراهم کنید. در ادامه این مقاله، در مورد بهترین روش های طراحی صفحه ورود و ثبت نام موثر و آسان در سایت فروشگاهی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

طراحی صفحه ورود و ثبت نام سایت فروشگاهی

زمانی که بسیاری از کاربران وارد یک سایت می شوند و قصد گشت و گذار در سایت را دارند، بعد از صفحه اصلی سایت اولین صفحه ای که به آن برخورد می کنند، صفحه ورود یا ثبت نام است. اگر صفحه فوق طراحی مناسبی نداشته باشد، کاربر از سایت قروشگاهی شما دلسرد خواهد شد و به سایت شما ورود نخواهد زد. برای اینکه بتوانیم صفحه ورود و ثبت نام فروشگاه اینترنتی خود را شیک و کاربر پسند طراحی کنیم باید  به چند نکته کلیدی توجه کنیم که در قسمت های بعدی توضیح خواهیم داد.

نگه داشتن صفحه ورود و ثبت نام بصورت ساده و کاربر پسند

طراحی صفحه ورود و ثبت نام سایت فروشگاهی شما باید به گونه ای باشد که کاربر بدون مشاهده کوچک ترین عنصر اضافه ای در صفحه، بتواند فرآیند ثبت نام خود را پیش ببرد و سپس براحتی بتواند به سایت شما ورود کند. طراحی صفحه ورود و ثبت نام به صورت مینیمالیستی می تواند این فرآیند را برای کاربران به مراتب آسان تر سازد.

شما می توانید با استفاده از دکمه های تماس که به صورت برجسته نمایش داده می شود استفاده کنید و سعی کنید طوری این دکمه را قرار دهید که کاربر با یک نگاه بتواند شماره تماس واحد فروش یا پیشتیبانی را پیدا کند. با پرهیز کردن از دریافت اطلاعات غیرضروری می توانید به فرآیند ثبت نام و ورود کاربر را سرعت دهید. توجه داشته باشید، پس از اتمام طراحی این بخش، حتما فرآیند ثبت نام سایت فروشگاهی خود را آزمایش کنید تا بتوانید اشکالات موجود را برطرف کنید و به روند ثبت نام و ورود سرعت دهید.

ثبت نام از طریق شبکه های اجتماعی

ثبت نام از طریق شبکه های اجتماعی

یکی از روش هایی که می توانید فرآیند ثبت نام را برای کاربران خود آسان تر کنید، طراحی صفحه ورود و ثبت نام از طریق لینک های مربوط به شبکه اجتماعی کاربران است. کاربران با استفاده از این لینک ها می توانند از طریق اطلاعات حساب کاربری شبکه اجتماعی های معتبر خود مانند حساب فیسبوک یا گوگل خود در سایت شما ثبت نام انجام دهند.

تجربه ثابت کرده است که سایت های فروشگاهی ای که اجازه ثبت نام از طریق حساب کاربری شبکه اجتماعی ها را بهمخاطبان خود می دهند، از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

علاوه بر محبوبیت این روش، شما می توانید با استفاده از اطلاعات قابل دسترسی کاربر، شخصی سازی حساب کاربری مخاطبانتان را براحتی انجام دهید و یا از آنها برای ارائه کمپین های بازاریابی استفاده کنید.

به زبان ساده از کاربران اطلاعات دریافت کنید

زمانی که کاربر وارد صفحه ثبت نام می شود، انتظار دارد اطلاعات خاصی درخواست نکنید، هنگامی که شما برای دریافت اطلاعات از اصطلاحات پیچیده استفاده می کنید کاربر سردرگم خواهد شد و ممکن است ثبت نام خود را کامل نکند، بنابراین سعی کنید از اصطلاحات فنی استفاده نکنید و از راحت خواندن آن اطمینان پیدا کنید. شما می توانید با استفاده از ستاره اطلاعات ضروری را برای کاربران خود مشخص کنید.

پرهیز از درخواست اطلاعات غیرضروری در طراحی صفحه ورود و ثبت نام

هنگام طراحی صفحه ثبت نام خود، لازم است فقط اطلاعاتی را که برای ایجاد یک حساب کاربری نیاز دارید درخواست کنید. درخواست اطلاعات غیرضروری و بیش از حد می تواند برای کاربران طاقت فرسا باشد و آنها را از ایجاد یک حساب کاربری منصرف کند. اطلاعات ضروری که می توانید از کاربران خود درخواست کنید می تواند موارد زیر باشد.

توجه داشته باشید که برای ثبت نام می توانید از اطلاعات دلخواه کاربر را نیز داشته باشید. برای مثال اگر برای ثبت نام در سایت فروشگاهی خود نیاز به شماره تماس ندارید می توانید کادر آن را طراحی کنید و کاربر اگر خواست می تواند شماره تماس خود را در سایت فروشگاهی شما ثبت کند.

اطمینان از امنیت و حریم خصوصی

اطمینان از امنیت و حریم خصوصی

صفحه ورود و ثبت نام فروشگاه اینترنتی شما باید ایمن باشند و از داده های کاربر محافظت کند. شما می توانید برای اطمینان از امنیت اطلاعات کاربران خود، از پروتکل امنیتی HTTPS برای رمزگذاری اطلاعات کاربر و محافظت از آن در برابر هکرها استفاده کنید. همچنین می توانید برای ثبت نام در فروشگاه انلاین خود یک سیاست حفظ حریم خصوصی نیز داشته باشید و در آن علت نیاز به اطلاعات کاربران را توضیح دهید. شما با انجام این کار به کاربران خود اطمینان می دهید که از اطلاعات شخصی آنها محافظت می کنید و این موضوع می تواند اعتماد مخاطبان را نسبت به سایت فروشگاهی شما افزایش دهد.

علاوه بر این روش ها می توانید با درج نماد اعتماد و یا مهر امنیتی در صفحه ورود و ثبت نام، اعتماد مخاطبان را دوچندان کنید تا کاربران از اررزش ها و امنیت فروشگاه اینترنتی شما مطمئن شوند.

ورود از طریق حساب مهمان

در برخی از مواقع کاربران برای سرگرمی وارد سایت های فروشگاهی می شوند، حال اگر این دسته از کاربران قصد ورود به فروشگاه اینترنتی شما را داشتند، نمی توانستند بدون داشتن حساب کاربری فروشگاه شما وارد وب سایت شوند و به سرعت به رقبای شما مراجعه خواهند کرد. برای اینکه بتوانید ورود را برای این دسته از افراد آسان تر کنید می توانید یک حساب کاربری مهمان به آنها اختصاص دهید و چنانچه کاربر قصد خرید از سایت شما را داشت در این مرحله باید ثبت نام خود را در فروشگاه آنلاین شما انجام دهد

برخی از کاربران ممکن است در ایجاد یک حساب کاربری در زمان خرید در وب سایت فروشگاهی شما تردید داشته باشند. برای جلوگیری از از دست دادن مشتریان بالقوه، ارائه گزینه پرداخت مهمان ضروری است. پرداخت مهمان این امکان را به کاربران می دهد که بتوانند بدون ایجاد حساب کاربری در سایت شما خرید خود را انجام دهند و برای دفعات بعدی با اطمینان پیدا کردن از محصولات شما فرآیند ثبت نام خود را انجام می دهند.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که ارائه خدمات ورود از طریق حساب مهمان می تواند توانایی شما در جمع آوری داده های کاربر و شخصی سازی تجربه کاربر را محدود کند. برای کاهش این امر، می توانید از کد های تخفیف ثبت نام یا پیشنهادات وسوسه انگیز استفاده کنید.

هشدار وارد شدن اطلاعات اشتباه به کاربران

زمانی که کاربران درحال انجام فرآیند ثبت نام خود در سایت فروشگاهی شما هستند، ممکن است اطلاعات خود را به اشتباه وارد کنند.  برای جلوگیری از این اتفاق می توانید به کاربران یک پیام اخطار اطلاعات اشتباه ارسال کنید.  هنگامی که کاربران متوجه اشتباه خود شوند و فروشگاه شما هشدار ندادید، کارب اعتماد خود را نسبت به فروشگاه شما از دست می دهد و در نتیجه اصلا خریدی نخواهد کرد.

بهینه سازی برای کاربران موبایل

با بیشتر شدن سرچ ها از طریق گوشی های هوشمند، باید در نظر داشته باشید که صفحه ورود و ثبت نام خود را طوری طراحی کنید که کاربران موبایل نیز بتوانند به صورت استاندارد ثبت نام یا ورود خود را به سایت فروشگاهی شما انجام دهند.  شما باید طراحی صفحه ثبت نام خود را به گونه ای انجام دهید که المان ها و ابزار هایی که در صفحه وجود دارند نیز در ورژن موبایل نیز قابل نمایش باشند.

شما با طراحی ریسپانسیو صفحه ورود و ثبت نام می توانید شرایط خرید را برای افرادی که خرید های آنلاین خود را از طریق گوشی انجام می دهند، فراهم کنید.

طراحی شیک و زیبا به منظور افزایش تجربه کاربر

طراحی شیک و زیبا به منظور افزایش تجربه کاربر

طراحی شیک و زیبا نقش مهمی در شکل دادن تجربه کاربر در صفحه ورود و ثبت نام شما دارد. شما می توانید با استفاده از ایکون ها و المان های جذاب کاربر را به مسیری که می خواهید هدایت کنید. برای مثال شما می توانید از رنگ ها و المان های گرافیکی شیک برای طراحی صفحه ورود و ثبت نام خود استفاده کنید. اما باید توجه داشته باشید که صفحه ثبت نام خود را شلوغ نکنید و به صورت استاندارد از ابزار های خود استفاده کنید. طراحی زیبا و ساده به کاربران کمک می کند که مسیر خود را راحت تر به سمت خرید از سایت فروشگاهی شما باز کند.

علاوه بر این ویژگی ها شما برای طراحی صفحه ورود و ثبت نام فروشگاه آنلاین خود می توانید از اینیمیشن ها و یا صدا ها استفاده کنید؛ زیرا با بکارگیری این تعاملات با مخاطب، کاربر بیشتر به ثبت نام و ورد به سایت شما ترغیب می شود و می تواند تاثیر بسیار مثبتی بر روی تجربه کاربری مخاطب شما بگذارد

به طور مداوم صفحه ورود را تست کنید

طراحی صفحه ثبت نام و ورود یک فرآیند مداوم است، یعنی ممکن است هر روز هزهران کاربر قصد ثبت نام در سایت فروشگاهی شما را داشته باشد و اگر صفحه ورود و ثبت نام شما با اختلال مواجه شود ممکن است، مشتری های بسیاری را از دست بدهید. پس تا حجد امکان سعی کنید به صورت مداوم صفحع ورود خود را تست و بررسی کنید تا در صورت بروز هر گونه مشکلی به سرعت آن را برطرف کنید.

علاوه بر جلوگیری از مشکلات شما با بررسی های خود می توانید طراحی صفحه ورود و ثبت نام خود را بروز نگه دارید تا از عرصه رفقابت آنلاین عقت نیافتید.

حرف آخر

طراحی صفحه ورود و ثبت نام  کاربردی و شیک برای موفقیت سایت فروشگاهی بسیار مهم استشما با استفاده از اطلاعات بدست آمده از این مقاله، می توانید یک تجربه یکپارچه و کاربر پسند ایجاد کنید که کاربران را تشویق به باز کردن یک حساب کاربری کنند و در نهایت از شما خرید کنند. به یاد داشته باشید که قابلیت استفاده، امنیت و حریم خصوصی را در اولویت قرار دهید و به طور مداوم طراحی خود را آزمایش و بهبود دهید تا بهترین تجربه کاربری ممکن را ارائه دهید. همیار سایت امید وار است که از خواندن این مقاله لذت کافی را برده باشید و بتوانید به خوبی از اطلاعات خود برای طراحی یک صفحه زیبا ورود استفاده کنید.

امتیاز شما :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *