صفحات مهم در سایت فروشگاهی

صفحات مهم سایت فروشگاهی شامل چه برگه هایی می شود؟

hosein yarahmadi

لیست محتوای این مطلب

صفحات مهم سایت فروشگاهی به صفحاتی گفته می شود که کاربران بیشتر از آنها برای شناخت سایت فروشگاهی یا پیدا کردن طلاعات مورد نیاز درباره محصولات و یا خدمات استفاده می کنند. اگر قصد دارید برای افزایش فروش و جذب مشتریان بالقوه صفحات مهم سایت فروشگاهی خود را بهتر طراحی کنید می توانید با خواندن این مقاله اطلاعات ارزنده ای بدست بیاورید و صفحات مهم فروشگاه اینترنتی خود را بشناسید. اما برای بسیاری از کاربران ممکن است سوال پیش بیاید که اصلا این صفحات مهم شامل چه صفحاتی می شوند و طور این صفحات را برای مخاطبان خود آماده کنیم؟ امروز در این مقاله همیارسایت قصد دارد با شما درمورد صفحات مهم سایت فروشگاهی صحبت کند و از اهمیت این صفحات مهم برایتان بگوییم. پس اگر قصد دارید صفحات مهم فروشگاه اینترنتی را بشناسید تا اتنهای مقاله همراه ما باشید.

صفحات مهم در سایت فروشگاهی

صفحات مهم سایت فروشگاهی

سایت ها به صورت کلی از صفحات متعدد و بسیاری تشکیل شده است. برخی از این صفحات برگه نام دارند که نقش بسیار مهمی را در وب سایت ایفا می کند. اما باید توجه داشته باشید که تعداد این صفحات در طراحی سایت های مختلف متفاوت است و شما باید بدانید که برای فروشگاه های اینترنتی از چه صفحات مهمی استفاده کنید. همیار سایت در ادامه انواع صفحات مهم سایت فروشگاهی را برای شما با ذکر مثال توضیح خواهد داد تا بتوانید از اهمیت این صفحات باخبر شوید.

صفحه اصلی سایت فروشگاهی

صفحه اصلی سایت فروشگاهی

زمانی که یک طراح سایت حرفه ای تصمیم به راه اندازی یک وبسایت فروشگاهی می گیرد. در مرحله نخست تمام تلاش خود را انجام می دهد تا بتواند مشتری را به راحتی به صفحه خرید هدایت کند. اما کاربر از ابتدای وررود خود مستقیما به صفحه خرید نخواهد رفت و اول از طریق صفحه اصلی وارد سایت فروشگاهی شما می شود. اگر طراحی و ظاهر صفحه اصلی شما مناسب و مرتب نباشد کاربر به سرعت سایت شما را ترک خواهد کرد اما اگر صفحه اصلی سایت شما به‌خوبی طراحی شود مشتری یا مخاطب شما برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برند و محصولات شما به صفحات دیگر سایت شما خواهد فت. به همین دلیل صفحه اصلی یا Home page  سایت فروشگاهی شما جزو صفحات مهم سایت فروشگاهی می باشد.

شما می توانید برای طراحی صفحه اصلی سایت فروشگاهی خود یک چشم انداز از هویت برند یا فروشگاه خود و یک توصیح کوتاه درباره محصولات خود داشته باشید و در قسمت های پایین تر صفحه اصلی محصولات پرفروش خود را قرار دهید. شما باید توجه داشته باشید اگر وب سایت فروشگاهی خود را یک انسان در نظر بگیرید، صفحه اصلی نقش قلب را ایفا خواهد کرد. بنابراین تمام سعی و تلاش خود را انجام دهید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن صفحه اصلی سایت فروشگاهی خود را طراحی کنید.

چرا صفحه ورود یا ثبت نام جزو صفحات مهم سایت محسوب می شود؟

چرا صفحه ورود یا ثبت نام جزو صفحات مهم سایت محسوب می شود؟

شاید برای شما پیش آمده باشد که وارد سایتی شده باشید و به خاطر درخواست اطلاعات غیرضروری آن وبسایت را ترک کردید. یکی از عواملی که باعث آسان کردن فرآیند خرید و جذب مشتری بیشتر شما می شود، سرعت دادن به پروسه ورود یا ثبت نام کاربر است. برای مثال فردی که قصد بازدید از محصولات و سایت شما را دارد، باید بتواند به راحتی و به سرعت ثبت نام خود را در سایت فروشگاهی شما انجام دهد. چنانچه از کاربر خود اطلاعات غیر ضروری و غیر مرتبط را بخواهید کاربر به سایت شما شک کرده و از بازدید سایت شما منصرف خواهد شد. پس یک طراح سایت حرفه ای تلاش می کند که روند دسترسی کاربر را به سایر نقاط سایت را سرعت دهد تا بتواند پروسه خرید خود را کاهش دهد.

صفحات مهم دسته بندی کالا های موجود در سایت فروشگاهی

حال که توانستیم کاربر را به راحتی از صفحه اصلی سایت به صفحه ثبت نام ارجاع دهیم، در این بخش از صفحات مهم سایت فروشگاهی به دسته بندی محصولات موجود در سایت می پردازیم. زمانی که کاربر تا این مرحله پیروی کرده است انتظار دارد که بتواند به راحتی محصولات مورد نیاز خود را در سایت شما پیدا کند. شما می توانید با دسته بندی محصولات خود کاربر را به آن چیزی که می خواهد و قصد خریدش را دارد برسانید. 

تجربیات طراحی سایت فروشگاهی نشان می دهد که کاربرانی که وارد سایت های فروشگاهی بدون دسته بندی محصول می شوند به دلیل یافت نکردن محصول مورد نظر یا شلوغی بیش از حد سایت را به سرعت ترک می کنند و این موضوع نیز برای خدمات سئو سایت فروشگاهی نیز تاثیر منفی خواهد داشت.

شما باید صفحات مهم دسته بندی را به گونه ای طراحی کنید که کاربر بتواند با انتخاب دسته بندی مناسب و فیلتر های کاربردی به آن چیزی که می خواهد برسد. اینجاست که اهمیت صفحه دسته بندی برای ما روشن می شود.

صفحه جستجو سایت فروشگاهی

صفحه جستجو فروشگاه اینترنتی

همان طور که بسیاری از شما و کاربران می دانید یکی از مهم ترین صفحات مهم سایت فروشگاهی سرچ سایت یا صفحه جستجو سایت است. کاربر با استفاده از این صفحه می تواند مستقیما به محصول یا دسته بندی دلخواه خود دسترسی پیدا کند.

اما باید در نظر داشته باشید که جستجو در سایت های فروشگاهی به روش های مختلفی طراحی و کد نویسی می شوند. شما می توانید در بالای صفحات خود و در هدر سایت فیلد جستجو کلی اضافه کنید و هر چیزی که کاربر قصد مشاهده را دارد را در تمامی بخش های سایت پیدا کند. اما بسیاری از طراحان حرفه ای برای ایجاد جستجو و دسترسی بهتر کاربر یک فیلد جستجو کلی و یک صفحه جستجو برای محصولات ایجاد می کند تا کاربران به راحتی بتوانند در هر قسمتی از سایت بود، به صفحه مورد نظر خود راه پیدا کنند و همچنین اگر تنها قصد جستجو در بخش محصولات را داشت می تواند در صفحه جستجو محصولات، کالای مخورد نظر خود را پیدا کند.

 

صفحه محصولات چه نقشی در مجموعه صفحات مهم سایت ایفا می کند؟

شاید بتوان گفت که مهم ترین صفحات سایت صفحه محصولات سایت قروشگاهی می باشد. این صفحات مهم سایت فروشگاهی شما نقش یک فروشنده را ایفا می کند که مشتری یا مخاطب هدف شما را به خرید ترغیب می کند. شما در صفحه محصولات خود باید از بهترین فرمت برای عکس ها استفاده کنید. همچنین برای افزایش اعتماد مشتری می توانید برخی از ویژگی های مهم محصولات را قرار دهید و با پاسخ به سوالات کاربران سطح رضایتشان را بالاتر ببرید.

اما اگر اطلاعات کافی برای محصولات خود نداشته باشید و با کاربران سایت تعامل نداشته باشید، کاربران به فروشگاه اینترنتی شما اعتماد نخواهند کرد و خرید خود را کامل انجام نخواهند داد.

به همین علت است که صفحه محصولات شما نقش بسیار مهم را در بستر سایت فروشگاهی ایفا می کند. شما با راحت کردن دسترسی مشتری های خود به بخش های مختلف سایت این امکان را به کاربران می دهید تا به شما اعتماد کنند دوباره از فروشگاه شما خرید کنند.

 

صفحه مربوط به حساب کاربری مشتری ها

صفحه مربوط به حساب کاربری مشتری ها

یکی از موارد و صفحاتی که برای کاربر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، صفحه حساب کاربری مشتری ها می باشد. کاربران در این دوره از زمان دیگر حوصله چند بار وارد کرردن اطلاعات خود برای هر خرید را ندارند. پس برای اینکه به سرعت خرید مخاطبان خود بهبود ببخشیم باید یک صفحه مربوط به حساب کاربری مشتری ها داشته باشیم. طراحان سایت می توانند در این صفحه، اطلاعات مورد نیاز کاربران را داشته باشند. این اطلاعات می توانند آدرس تحویل محصول، کد پستی، نام و نام خانوادگی و شماره تماس مشتری باشد. 

باید در نظر داشته باشید که برای کسب اطلاعات مخاطبان خود سوالات بی مورد و بی جا نپرسید و تنها اطلاعات مورد نیاز خرید را از کاربر درخواست کنید. همچنین می توانید اطلاعات سفارشات کاربران خود را در این صفحه داشته باشید تا کاربر بتواند سفارشات خود را پیگری کند.

صفحه سوالات متداول

یکی از صفحاتی که به افزایش اعتماد مشتری و مخاطبان شما کمک بسزائی می کند، صفحه سوالات متداول سایت می باشد. این صفحه از قدرت و ارزش بسیار بالایی برخوردار است و به کاربران اجازه می دهد تا بتوانند سوالات خود را در مورد محصولات و خدمات شما بپرسند و شما به عنوان صاحب برند یا مدیر سایت باید در اصرع وقت به سوالات کاربران خود پاسخ دهید، در نتیجه اعتماد مشتری و مخاطب به سایت فروشگاهی شما بیشتر خواهد شد. شما می توانید در ابتدا فعالیت خود برای طراحی این صفحه از سایت فروشگاهی خود سوالاتی که فکر می کنید پرسیده می شود را با ذکر پاسخ در این صفحه داشته باشید تا بتوانید شک هایی که کاربر در مورد محصولات یا خدمات شما دارد برطرف شود.

صفحه درباره ما و تماس با ما

صفحه درباره ما و تماس با ما

بسیاری از کاربران برای اینکه بتوانند با خیال راحت از فروشگاه اینترنتی شما خرید کنند، ابتدا رزومه فروشگاه و یا صاحب برند را مطالعه می کنند و سپس با مشاهده شماره تماس و راه های ارتباطی گوناگون مانند شبکه های اجتماعی، به فروشگاه شما اعتماد خواهند کرد و همچنین خرید خود را کامل می کنند. بنابراین اگر قصد دارید اعتماد کاربران خود را نسبت به فروشگاه خود افزایش دهید می توانید این صفحات مهم سایت فروشگاهی را نیز در سایت خود قرار دهید. به طور کلی صفحه درباره ما سایت یکی از مهم ترین اجزای هر نوع وب سایتی میباشد که باید در طراحی صفحه درباره ما بسیار دقت کنید.

مهم ترین سرمایه هر سایت فروشگاهی کاربران آن سایت است

فرض کنید که شما طراحی سایت فروشگاهی انجام داده اید، اگر بسیاری از ریز نکته های طراحی سایت را رعایت نکنید ممکن است کاربر را از سایت خود برانید و در نهایت باعث ورشکستگی شما در فروشگاه اینترنتی می شود. پس برای جمع آوری مهم تین سرمایه یک سایت فروشگاهی باید به بسیاری از نکات ریز اما مهم توجه داشته باشید. پیشنهاد همیار سایت به شما این است که اگر قصد راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی را دارید و از آن اطلاعات کافی ندارید با یک صاحب سایت فروشگاهی یا یک آژانش خدمات دیجیتالی مانند همیار سایت مشورت کنید تا در کسب و کار خود لطمه سنگینی وارد نکنید. 

شما می توانید با مشاهده نمونه کار های طراحی سایت فروشگاهی همیار سایت، طراحی و خدمات سئو سایت خود را به ما بسپارید. همیارسایت برای شما از بهترین و جدیدترین متد طراحی سایت فروشگاهی استفاده می کند تا دار کمترین زمان ممکن بیشترین بازده و سود را از فروشگاه اینترنتی خود داشته باشید.

سخن آخر

همیار سایت در این مقاله سعی کرد تا به شما صفحات مهم سایت فروشگاهی را معرفی و توضیح دهد تا بتوانید به سرعت نیاز های مشتری ها و مخاطبان هدف خود را برطرف کنید. امیدوار هستیم که از خواندن این مقاله لذت کافی را برده باشید. اگر قصد داشته باشیم صفحات مهم سایت را نام ببریم به این شکل می باشد:

صفحات مهم سایت فروشگاهی به صفحاتی گفته می شود که کاربران بیشتر از آنها برای شناخت سایت فروشگاهی یا پیدا کردن طلاعات مورد نیاز درباره محصولات و یا خدمات استفاده می کنند. 

یک طراح، در مرحله نخست تمام تلاش خود را انجام می دهد تا بتواند مشتری را به راحتی به صفحه خرید هدایت کند. اما کاربر از ابتدای وررود خود مستقیما به صفحه خرید نخواهد رفت و اول از طریق صفحه اصلی وارد سایت فروشگاهی شما می شود. به همین دلیل اگر سایت را یک انسان در نظر بگیریم، صفحه اصلی نقش قلب را ایفا می کند.

فرض کنید که شما طراحی سایت فروشگاهی انجام داده اید، اگر بسیاری از ریز نکته های طراحی سایت را رعایت نکنید ممکن است کاربر را از سایت خود برانید و در نهایت باعث ورشکستگی شما در فروشگاه اینترنتی می شود. پس می توان گفت که کاربران سایت مهم ترین دارای یک فروشگاه اینترنتی هستند.

شاید برای شما پیش آمده باشد که وارد سایتی شده باشید و به خاطر درخواست اطلاعات غیرضروری آن وبسایت را ترک کردید. یکی از عواملی که باعث آسان کردن فرآیند خرید و جذب مشتری بیشتر شما می شود، سرعت دادن به پروسه ورود یا ثبت نام کاربر است. 

امتیاز شما :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *