سئو محلی چیست

سئو محلی یا لوکال سئو (local seo) چیست ؟

hossein

لیست محتوای این مطلب

سئو محلی برای ترویج و برند سازی کسب و کار شما است یه این صورت که مشتریان وافرادی که در محل شما زندگی میکنند و نیاز به خدمات و محصولات شما دارند در گوگل در ابتدا کسب و کار محلی شما را به آن ها نمایش خواهد داد پس اگر شما یک کسب و کار مبتنی بر یک مکان فیزیکی دارید سئو محلی یا لوکال سئو میتواند به خوبی به شما کمک کند.

سئو سایت نه تنها باعث افزایش ترافیک وب سایتتان خواهد شد بلکه راهکار بسیار خوبی برای فروش و برند سازی مجموعتان میباشد در این مقاله همیار سایت قصد دارد که در باره سئو محلی توضیح دهد و در ادامه آموزش سئو محلی را به شما خواهیم داد با ما همراه باشید.

سئو محلی یا لوکال سئو

سئو محلی چیست ؟

در سئوی محلی، گوگل با استفاده از IP موقعیت مکانی کاربر را برای نتیجه جستجوی کاربر شناسایی می کند و نتایج را بر اساس آن ارائه می کند. به عنوان مثال، اگر طراحی سایت فروشگاهی را جستجو کنیم، گوگل با توجه به موقعیت مکانی ما نزدیک ترین نتیجه را در اختیار ما قرار می دهد.

این به کسب و کارها محلی کمک می کند تا محصولات و خدمات خود را به مشتریان محلی که در حال جستجو هستند ارائه دهند. همانطور که گفته شد، موقعیت جغرافیایی افراد را می توان با استفاده از IP شناسایی کرد. اما موقعیت جغرافیایی کسب و کار یا وب سایت با رعایت چند نکته ساده و خاص مشخص می شود که به آن ها اشاره خواهیم کرد.

به طور معمول، به اقداماتی که برای تعیین موقعیت جغرافیایی خود و اطلاع رسانی به جستجوی گوگل یا ربات ها انجام می دهیم، سئوی محلی گفته می
شود. سئوی محلی از استراتژی های مختلفی استفاده می کند این استراتژی ها متفاوت با تدوین استراتژی سئو میباشند.

 وب سایت شما در موتورهای جستجو مانند گوگل، فهرست های کسب و کار مانند فهرست Google My Business رتبه بندی می شود. میلیون ها مشتری هر روز از جستجوی محلی برای یافتن بهترین مشاغل محلی در منطقه خود استفاده می کنند. شما می توانید شانس خود را برای یافتن سرنخ با سئوی محلی افزایش دهید.

سئوی محلی را می توان شاخه ای از فعالیت های سئو دانست که بر رتبه بندی یک سایت در یک منطقه جغرافیایی خاص تمرکز دارد. در واقع، هنگام پیاده‌سازی سئوی محلی، تمام فعالیت‌های سئو داخلی، ایجاد محتوا و لینک‌سازی خارجی همگی برای رتبه‌بندی در یک منطقه جغرافیایی خاص انجام می‌شوند.

گوگل اغلب نتایج جستجو را برای همان عبارات بر اساس منطقه جغرافیایی که کاربران در آن هستند تغییر می دهد تا بهترین نتایج را برای هر منطقه نشان دهد. همچنین، نتایج برخی از عبارات جستجو در گوگل ممکن است برای هر منطقه جغرافیایی متفاوت باشد. به عنوان مثال، وقتی عبارت حقوق طراحی سایت در تهران  را جستجو می کنید، نتایج جستجو باید فقط مربوط به  شهر تهران باشد.

در غیر این صورت تعامل با گوگل از بین خواهد رفت. به همین دلیل، الگوریتم های گوگل در تشخیص این گونه اصطلاحات و نمایش نتایج مرتبط برای آنها خوب هستند. این یک فرصت عالی برای مشاغل محلی است تا سایت های خود را برای شرایط محلی بهینه کنند.

موتورهای جستجو بر سیگنال هایی مانند محتوای محلی، صفحات رسانه های اجتماعی، لینک های سایت های محلی و غیره متکی هستند. برای جمع‌آوری اطلاعات در مورد جستجوهای محلی بنابراین، شما باید سایت خود را در این مناطق بهینه کنید تا در جستجوهای محلی رتبه بندی کنید.

اسلایدر لوکال سئو

اسلایدر لوکال سئو یا سئو محلی چیست ؟

اگر در جستجوی برخی از اصطلاحات محلی دقت کنید، Google کادری را در بالای نتایج جستجو با تصاویر برخی مکان‌های مرتبط نمایش می‌دهد. این کادر اسلایدر محلی نامیده می شود.

اسلایدر لوکال سئو با نمایش در بالا و خارج از نتایج جستجو برای کاربران بیشتر قابل مشاهده است. در نتیجه، قرار گرفتن در این موقعیت می تواند منجر به نرخ کلیک بالاتر برای وب سایت شما شود.

در حال حاضر، نیازی به گنجاندن مکان در جستجو نیست زیرا گوگل به طور خودکار نتایج را بر اساس موقعیت مکانی شما نمایش می دهد. لازم به یادآوری است که اخیراً گوگل توجه ویژه ای به جستجوی محلی داشته و نتایج بهتر و نزدیک تری را به کاربران خود نشان می دهد. بنابراین، کسب و کارها، به ویژه آنهایی که مربوط به یک موقعیت جغرافیایی خاص هستند، باید به سئوی محلی توجه ویژه ای داشته باشند.

برای شروع سئوی محلی، یک وب سایت باید در نقشه گوگل ثبت شود. اگر اطلاعات کسب و کار شما در Google Maps ثبت نشده باشد، وب سایت شما در نتایج محلی گوگل رتبه بندی نخواهد شد.

yoast local seo for woocommerce Digiwp 5 سئو محلی یا لوکال سئو (local seo) چیست ؟

آموزش سئو محلی یا لوکال سئو

خوشبختانه چندین مرحله ساده برای آماده‌سازی وب سایت شما برای جستجوی محلی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند وب سایت خود را در صفحه نتایج جستجو بالاتر ببرید.

سئوی محلی با Google Maps شروع می شود که در آن آدرس کسب و کار خود را ثبت می کنید. اطلاعات تماس و موقعیت مکانی خود را به روز نگه دارید تا در Google Maps ظاهر شوید و جستجو شوید.

توصیه می شود آدرس و مشخصات کسب و کار خود را به همراه شماره شهر و کد پستی در وب سایت درج کنید تا گوگل بتواند ارتباط گوگل مپ و وب سایت را بهتر درک کند.

راه حل دیگر برای سئوی محلی استفاده از Google Business است که به شما امکان می دهد آدرس، نام و اطلاعات یک شرکت را وارد کنید. درج آدرس در گوگل بیزینس یکی از روش هایی است که گوگل برای نتایج جستجوی محلی استفاده می کند و بنابراین تاثیر مثبتی بر سئوی محلی دارد (بله، این ابزار در ایران به دلیل تحریم ها پشتیبانی نمی شود).

داشتن سئوی محلی بسیار مهم است. وجود وب سایت مورد نظر در صفحه عنوان، تگ ها و در توضیحات متا صفحه ضروری است. از آنجایی که صفحات دارای کلمات کلیدی جغرافیایی در نتایج جستجوی محلی رتبه بالاتری دارند، به عنوان مثال هنگام جستجوی “طراحی سایت شرکتی” در گوگل اگر مرورگر مکان کاربری را در تهران پیدا کند، صفحاتی با کلمه تهران “طراحی وب حرفه ای” را نشان میدهد. شانس کسب موقعیت مطلوب تر قرار دادن نقشه سایت از سایت خود در صفحه تماستان به افزایش رتبه سئوی محلی شما نیز کمک می کند.

برای سئوی محتوا، روی کلمات کلیدی محلی تمرکز کنید. مثلا فقط روی کلمه رستوران تمرکز نکنید، روی رستوران تهران تمرکز کنید. این باعث بهبود موقعیت کلی سئو و موقعیت سئوی محلی شما می شود. بنابراین، شما باید بر روی کلمات کلیدی مرتبط با موقعیت جغرافیایی خود تمرکز کنید که تأثیر قابل توجهی بر سئوی محلی شما خواهد داشت.

یکی از مهمترین جنبه های سئو لینک بیلدینگ است. این به معنای ایجاد پروفایل و پیوند وب سایت خود به سایت ها و دایرکتوری های محبوب است. دریافت لینک های مرتبط و معتبر از سایت های مرتبط با جایگاه شما و هدف قرار دادن کلمات کلیدی خاص تاثیر زیادی بر سئوی محلی شما خواهد داشت. این یک مرحله آسان است که بسیاری از مردم انجام نمی دهند.

برای بهبود سئوی محلی خود نیازی به انجام کار اضافی ندارید. شما فقط باید از همان روش هایی که برای توسعه وب سایت استفاده می کردید استفاده کنید، حالا با کمی دانش بیشتر در مورد کلمات کلیدی محلی.

امتیاز شما :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *