چگونه پروژه طراحی سایت بگیریم

چگونه پروژه طراحی سایت بگیریم ؟

hossein

لیست محتوای این مطلب

چگونه پروژه طراحی سایت بگیریم ؟ اگر شما نیز به تازگی وارد دنیای وب و طراحی وبسایت شده  اید قطعا این سوال بار ها در ذهن شما پیش آمده است که اولین پروژه طراحی سایت را چگونه بگیریم همیار سایت در این مقاله به این موضوع میپردازد که چگونه پروژه طراحی سایت بگیریم و جدید ترین راهکار های تضمینی و عملی را برای گرفتن پروژه طراحی سایت را  بررسی خواهیم کرد.

چگونه اولین پروژه طراحی سایت را بگیریم

چگونه پروژه طراحی سایت بگیریم ؟

تمامی موارد و روش هایی که در این مقاله جهت گرفتن پروژه طراحی سایت بیان میشود کاملا واقعی است و 100 درصد تست شده میباشند. پس با دقت به مواردی که در ادامه گفته میشود دقت کنید و به درستی آن ها را پیاده سازی کنید.

لازم به ذکر است که اگر شما دارای تخصص و مهارت بالایی باشید گرفتن پروژه طراحی سایت برای شما آسان تر میباشد زیرا که بازار طراحی سایت بسیار برای افراد با سابقه و با تخصص و مهارت بالا داغ است .

جمع آوری نمونه کار

یکی از مهم ترین مواردی که برای گرفتن پروژه طراحی سایت لازم است داشتن نمونه کار های مختلف و متنوع میباشد، پیشنهاد ما به شما این است که اگر در ابتدای مسیر هستید برای جمع آوری نمونه کار اغلب پروژه هایتان را با قیمت پایین تری نسبت به رقبای خود انجام دهید.

افرادی که حاضر نیستند پروژه هایی با قیمت پایین و یا حتی رایگان انجام دهند، اغلب افرادی هستند که تا مدت ها نمیتوانند پروژه ای داشته باشند و کارفرمایان کمتر به آن ها پروژه میدهند.

پیشنهاد میکنیم اگر نمیتوانید به درستی قیمت گذاری بر روی پروژهای طراحی سایت انجام دهید، مقاله عوامل موثر در هزینه طراحی سایت را مطالعه کنید.

یکی از راهکار هایی که میتوانید برای حل این سوال که چگونه پروژه طراحی سایت بگیریم انجام دهید جمع آوری نمونه کار میباشد، به طور کلی ابتدا به فکر نمونه کار باشید و سپس به درآمد طراحی سایت بپردازید.

ساختن سایت شخصی برای معرفی خود

پس از جمع آوری نمونه کار های متنوع حال نوبت به نمایش آن ها رسیده در نظر داشته باشید برای این که بتوانید کارفرمایان را با رزومه خود آشنا کنید لازم است که اقدام به طراحی سایت شخصی کنید، در وب سایت شخصی خود اقدام به معرفی خود و همچنین نمایش نمونه کار های مختلف خود کنید، این امر سبب میشود که کارفرمایان به راحتی بتوانند شما را با سایر رقبایتان مقایسه کنند.

استفاده از سایت های فریلنسری

استفاده از سایت های فریلنسری

پس از این که این دو مرحله را به خوبی و کامل پشت سر گذاشتید حال نوبت این است که از وب سایت های فریلنسری استفاده کنید.

سایت های فریلنسری سایت هایی هستند که بدون واسطه شما را به کارفرمایان متصل میکند. در این وب سایت ها میتوانید خیلی راحت اقدام به جذب پروژه های سایت فروشگاهی مختلف کنید.

 • در ادامه به معرفی برخی از سایت های فریلنسری که در ایران فعالیت میکنند و مخاطبان بسیار زیادی روزانه وارد این وب سایت های میشوند را به شما معرفی میکنیم.
 • انجام میدم
 • پونیشا
 • پارسکدرز

فعالیت در اینستاگرام

افراد  با تولید محتوا در اینستاگرام، پروژه طراحی سایت جذب می‌کنند شما می‌توانید همین الآن در اینستاگرام به دنبال حساب‌هایی بروید که به طور فعال در حوزه آموزش کسب و کار آنلاین و طراحی وب فعالیت می‌کنند.

از طریق بررسی تعداد دنبال‌کنندگان این حساب‌ها و مطالعه کامنت‌های پست‌هایشان، می‌توانید تشخیص دهید که چقدر مورد توجه قرار می‌گیرند. از طریق این تحلیل، می‌توانید افرادی را شناسایی کنید که تمایل دارند با مدیران این حساب‌ها همکاری کنند. دلیل این انتخاب آنها به دلیل توانایی آن‌ها در ایجاد محتواهای جذاب و آموزشی است که باعث جلب توجه و اعتماد مخاطبان و مشتریان می‌شود.

بنابراین، برای جذب پروژه‌های طراحی وب، می‌توانید از استراتژی بازاریابی محتوا در اینستاگرام استفاده کنید . چگونه؟

 1. پست‌های آموزشی در مورد بازاریابی آنلاین ایجاد کنید.
 2. اطلاعاتی ارائه دهید که به مخاطبان کمک کند تا در زمینه کسب و کار اینترنتی موفق شوند.
 3. در مورد اصول طراحی وب صحبت کنید.
 4. به اشتراک بگذارید که چگونه یک وب‌سایت جذاب و کارآمد بسازند.
 5. موفقیت‌های کسب و کارهایی را که در حوزه های مختلف فعالیت دارند را معرفی کنید.
 6. تکنیک‌های رشد و چگونگی پیشگیری از مشکلات در کسب و کارهای آنلاین را آموزش دهید.

فعالیت بر روی سئو سایت

اگر تازه‌کارید، پیشنهاد نمیکنیم از همان ابتدا برای گرفتن پروژه‌های طراحی سایت روی “خدمات سئو سایت” حساب کنید. بلکه ابتدا بهتر است در سایت‌های فریلنسری فعالیت‌تان را شروع کنید، سپس به سراغ اینستاگرام بروید و بعد از آن به مرور فعالیت‌تان را در سایت‌تان شروع کنید.

چون اصولا به بازدهی رسیدن در سئو، نیاز به کمی زمان و حتی سرمایه مالی دارد. در هر حال، برای پروژه گرفتن از طریق سئو باید چه کنید؟

دقیقا اینجا هم مثل اینستاگرام قرار است محتواهایی را منتشر کنید که مخاطبان هدف‌تان به آنها علاقه‌مندند. مثلا:

 • “دامنه چیست؟”
 • “هاست چیست؟”
 • “روش‌های طراحی سایت”
 • “هزینه راه اندازی فروشگاه اینترنتی”
 • چطور کسب و کار اینترنتی موفق داشته باشیم؟
 • ایده‌‌های کسب و کار اینترنتی،
 • و…

نکته اینجاست که برای دیده شدن این محتواها، اول از همه باید مطمئن شوید که محتواهای واقعا جذابی می‌نویسید و مخاطب بعد از مطالعه آنها، به پاسخ تمامی سوالاتش می‌رسد. اما علاوه بر این، باید از “تکنیک های سئو” یا بهینه سازی سایت هم کمک بگیرید تا این صفحات در نتایج جستجوی کاربران دیده شده و مخاطبان را به سایت‌تان جذب کنند.

استفاده از روش بازاریابی تلفنی

بازاریابی سنتی بیشتر از 10 ها زیرمجموعه دارد؛ اما قبل از رد شدن از آن خواستم این را بدانید که همین حالا شرکت‌ طراحی سایت در تهران و دیگر شهرهای بزرگ، برای دریافت پروژه‌های ساخت سایت به شدت از بازاریابی تلفنی کمک می‌گیرند. پس لطفا نسبت به این زیرمجموعه و روش مارکتینگ بی‌توجه نباشید و حتی در اولویت بگذاریدش.

استفاده از وب سایت دیوار

استفاده از وب سایت دیوار برای جذب مشتری

استفاده از وب سایت دیوار یکی دیگر از راه های جذب مشتری برای شروع کار میباشد، روش اول این است که خودتان در این سایت‌ها اقدام به ثبت آگهی‌های ارائه خدمات کنید. نکته مهم اینجاست که برای دیده شدن آگهی‌های‌تان:

_ اول از همه از تمامی کلماتی که ممکن است مخاطبان هدف جستجو کنند، در عنوان آگهی استفاده کنید. مثلا طراحی سایت شرکتی ، ساخت سایت، ساخت فروشگاه اینترنتی و… .

_ در درجه دوم هم بهتر است به یک آگهی بسنده نکرده و تعداد آگهی‌های‌تان را زیاد کنید تا احتمال دیده شدن‌تان بیشتر شود. در این میان اگر در آگهی‌ها لینک سایت خودتان یا صفحه نمونه کارها از سایت‌تان را قرار بدهید هم احتمال تبدیل شدن مخاطب به خریدار بالا می‌رود.

اما روش دومی که می‌توانید به کمکش از دیوار برای گرفتن پروژه طراحی وبسایت استفاده کنید؛ ارتباط برقرار کردن با شرکت‌های نیازمند طراح سایت است.

در این روش باید به سراغ بخش استخدامی رفته و شرکت‌هایی که برای استخدام طراح سایت آگهی داده‌اند را پیدا کنید،  سپس با آنها ارتباط برقرار کرده، نمونه کارهای‌ تان را برای‌ شان ارسال کرده و آنها را متقاعد کنید که همکاری با شما به عنوان طراحی سایت، می‌تواند برایشان گزینه بهتری از استخدام یک نیرو و پرداخت هزینه‌های بیمه، حقوق و… باشد.

تولید محتوا در وب سایت ویرگول

سایت ویرگول، یک سایت وبلاگی است که به شما اجازه می‌دهد در آن محتواهای متنی رایگان منتشر کنید. نکته اینجاست که این سایت، هم قدرت سئوی بالایی داشته و احتمال سئو شدن محتواهای‌تان در آن زیاد است، هم اینکه مخاطبان ثابتی داشته و در صورت انتشار محتواهای جذاب می‌توانید در آن مخاطبان زیادی جذب کنید. با توجه به این، پیشنهاد می‌کنم بازاریابی محتوا در ویرگول را هم در برنامه کاری‌تان قرار بدهید.

جمع بندی

به انتهای مقاله رسیدیم، اگر نکاتی که در این مقاله گفته شد را به خوبی پیاده سازی کنید میتوانید به خوبی اقدام به جذب مشتری طراحی سایت کنید، امیدواریم این سوال که چگونه پروژه طراحی سایت بگیریم در ذهنتان برطرف شده باشد.

امتیاز شما :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *