کسب درآمد از یوتیوب

کسب درآمد از یوتیوب

گروه همیار سایت
گروه همیار سایت

لیست محتوای این مطلب

کسب درآمد از یوتیوب (YouTube) یک رویای دست نیافتنی برای بسیاری از افراد میباشد؛ چرا که میترسند به دلیل تحریم هایی که به کشورمان ایران اعمال شده است و فیلترینگ این پلتفرم محبوب، نتوانند در این حوزه موفق ظاهر شوند و درآمد خود را برداشت و نقد کنند.

بسیاری از افراد مشهور و سلیبریتی های داخلی و خارجی از یوتیوب برای اشتراک گذاری ویدیو های خود و کسب درآمد استفاده میکنند. شاید درنگاه اول کسب درآمد دلاری با یوتیوب کار بسیار راحتی باشد و با خود بگویید که یوتیوبرها یا همان افراد فعال در این پلتفرم در رفاه کاملی هستند؛ اما اینقدرها نیز کار آسانی نیست و نیاز به تلاش و کوشش فراوان دارد و ممکن است شما در ماه های اول فعالیت خود هیچ درآمدی کسب نکنید.

در ایران بسیاری از افراد مانند خوانندگان، بازیگران و افرادی که محتوای ویدیویی تولید میکنند از آنجایی که فعالیت در این حوزه ها به کمک یوتیوب از بسیاری جهات، مانند: سرمایه اولیه، مجوزها و زمان لازم جهت بازدهی، راحت تر است از این پلتفرم استفاده کرده و به درآمد شگفت انگیزی دست پیدا میکنند.

پلتفرم یوتیوب یکی از محبوب ترین و پربازدید ترین پلتفرم ها و وبسایت های جهان است که به طور متوسط کاربران یوتیوب روزانه یک میلیارد ساعت ویدیو مشاهده می‌کنند.

بنابراین یکی از راه های کسب درآمد اینترنتی در ایران میتواند هیمن تولید محتوای ویدیویی جذاب و به اشتراک گذاری ان در یوتیوب باشد. در این مقاله قصد داریم به شما روش هایی برای کسب درآمد از یوتیوب معرفی کنیم و شمارا با چالش هایی که در این مسیر روبه رو هستید آشنا کنیم تا زودتر به یک یوتیوبر موفق تبدیل شوید.

کسب درآمد دلاری از یوتیوب

چرا یوتیوب؟ چه چیزی آن را برای کسب درآمد خاص کرده است

اولین سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می آید این است که روش های متعددی برای کسب درآمد دلاری وجود دارد ولی چرا پرطرفدارترین آنها، کسب درآمد به کمک یوتیوب است؟

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که موجب میشود یوتیوب در سراسر جهان همواره کاربرانی را برای مشارکت و استفاده از این وبسایت به خود جذب میکند.

یوتیوب به یک پلتفرم اموزشی آنلاین تبدیل شده است و بسیاری از دانشجویان و علاقه مندان به حوزه های تکنولوژی و فناوری و… برا کسب اطلاعات و آموزش مطالب روز دنیا به سایت یوتیوب مراجعه و تقریبا هرچیزی که بخواهند در این پلتفرم به صورت ویدیو پیدا خواهند کرد.

اولین دلیل برای محبوبیت یوتیوب این است که در سال های اخیر با پیشرفت تکنولوژی، بازاریابی و تبلیغات ویدیویی به یکی از روش های بسیارمطرح تبدیل شده است و برند ها و شرکت های مختلفی از سراسر کره زمین سرمایه گذاری هنگفتی در این زمینه کرده اند؛ پس بنابراین شماهم میتوانید از این فرصت استفاده کنید و با ورود به دنیای یوتیوب مهارت ها و حرفه خود را به نمایش بگذارید.

جالب است بدانید یوتیوب دومین سایت پربازدید جهان است و درحال حاضر بزرگ ترین پلتفرم اشتراک گذاری ویدیو نیز میباشد که توسط کمپانی مشهور گوگل اداره میشود. طبق آمار به طور متوسط روزانه 5 میلیارد ویدیو در یوتیوب تماشا میشود و علاوه بر این کاربران این پلتفرم زمان زیادی از خود را در طول روز در این سایت میگذرانند و درواقع همین امر باعث شده است که یوتیوب اینقدر محبوب باشد.

 طبق اعلام یوتیوب به طور میانگین حضور هر کاربر در یوتیوب ۱۹ دقیقه و ۳۵ ثانیه تخمین زده می‌شود که در مقایسه با بسیاری از سرویس‌های اینترنتی، زمان قابل توجهی میباشد.

مزایای کار و تولید محتوا در یوتیوب بر کسی پوشیده نیست. همچنین جدای از مواردی مانند بازاریابی و جذب مشتری برای کسب و کار، افراد عادی نیز می توانند با کمی خلاقیت و استفاده از ابزار مناسب درآمد خود را در این سرویس تضمین کنند.

کسب درآمد از یوتیوب در ایران

p کسب درآمد از یوتیوب

همانطور که اشاره شد متاسفانه سرویس یوتیوب در ایران فیلتر میباشد و کاربران برای استفاده از آن باید از طریقی فیلترینگ را دور بزنند. اما این تنها مشکل ما ایرانی ها برای استفاده از یوتیوب نیس بلکه، بهاوجود تحریم های بانکی برای ساکنین ایران، امکان استفاده از کارت های بانکی بین المللی جهت برداشت دستمزد از یوتوب وجود ندارد.

نیازی به نگرانی نیست، راهکارهایی وجود دارد که میتوان با استفاده از آن کسب درآمد از یوتیوب برای ساکنین ایران هموار نمود. تنها کاری که باید بکنید این است که یک حساب برای خود در یوتیوب ایجاد کنید و به دنبال راه هایی که میتوان از یوتیوب کسب درآمد کنید باشید، البته که ما این راه ها را به شما در ادامه یاد میدهیم و شمارا تنها نخواهیم گذاشت.

روش های کسب درآمد از یوتیوب

یکی از ویژگی های خفن یوتیوب این است که، یوتیوب برای شما این امکان را فراهم میسازد تا به روش های متعددی از آن در این پلتفرم به کسب در آمد برسید. حال این به شما بستگی دارد که علاقمند به کدام روش جهت فعالیت هستید، حتی ممکن است بسیاری از افراد از چند روش برای کسب درآمد از یوتیوب بهره ببرند.

البته که در یوتیوب همه این روش ها به تولید محتوای ویدویی مربوط میشود ودر واقع یوتیوب به ازای تولید محتوا به شما پاداش و دست مزد می‌دهد. تولید محتوا در یوتیوب به اشکال مختلفی قابل انجام است و شما برای تجربه نهایت درآمدزایی می‌بایست از همه پتانسیل آن استفاده کنید.

روش هایی که ادامه معرفی میکنیم معتبر هستند و بسیاری از کاربران در سراسر جهان و حتی در داخل ایران از آنها کسب درآمد میکنند و بسیار راضی هستند و از این شغل نهایت لذت را میبرد. پس در این مقاله از همیارسایت با ما همراه باشید و با تمرکز ادامه مقاله را بخوانید.

1. کسب درآمد از طریق افزایش بازدید یوتیوب

کسب درآمد از طریق افزایش تعداد بازدید یوتیوب

معروف ترین روش کسب درآمد از یوتوب که شاید شماهم تا قبل از این مقاله فکر میکردین تنها راه کسب درامد از یوتیوب است در واقع تعداد بازدید ویدیوهای شما است. در جواب سوال های ذهنتان در مورد مبلغی که یوتیوب در ازای بازدید ویدیو به شما پرداخت میکند باید بگوییم که، میزان مبلغ پرداختی یوتیوب به ازای هر 1000 بازدید متغییر است و به عوامل متعددی بستگی دارد اما چیزی حدود 2 تا 4 دلار میباشد.

نکته جالب اینجاست که گوگل در ازای مشاهده تبلیغات ویدیو شما  توسط کاربران به شما مبلغی پرداخت میکند؛ پس بنابراین اگر کاربران از نسخه پرمیوم استفاده کنند و تبلیغات برای آن نمایش نشان داده نشود و یا تکه ای از فیلم را جلو بزند تا تبلیغ را نبینند و همچنین از ابزار های مسدود کننده تبلیغات استفاده کنند و هیچ کلیکی روی تبلیغات صورت نگیرد درواقع دست مزدی به شما تعلق نخواهد گرفت، که این مسئله بسیار ناامید کننده میباشد.

احتمالا تا به اینجای مطلب با خود فکر کنید خب این روش بدرد من نمیخورد و دستمزدش کم است، اما اشتباه نکنید بزارید توضیح بیشتری بدهم. اگر ویدیوی که شما تولید طولانی باشد یعنی دقایق تماشای ویدیو زیاد باشد، شما میتوانید چندین تبلیغ در این ویدیو به نمایش بگذارید.

حالا تصور کنید درون ویدیو شما 3 تا تبلیغ وجود دارد بنابراین شما مبلغی بین 6 تا 12 دلار به ازای هر 1000 بازدید دریافت میکنید. اکنون به این فکر کنید شما 200 هزار نفر دنبال کننده یا همان سابسکرایبر دارید، اوفففف چه پولی میتونید به جیب بزنید و اینا همش برای یک ویدیوعه فقط، جالب شد نه ؟ اکنون شاید مشتاق تر شده باشید.

نکته : یوتیوب قوانینی و شرایطی دارد که  زمانی که شما به این اهداف دست پیداکردید امکان برداشت پول برای شما فراهم شود. اولین قدم برای کسب درآمد از YouTube این است که عضویت کانال خود را به 1000 عضو فعال افزایش دهید و دوم اینکه ویدیوهای شما باید بیش از 4000 دقیقه بازدید داشته باشند. اکنون می توانید 10 ویدیوی 5 دقیقه ای داشته باشید و بیش از 100 نفر آنها را در تمام طول مسیر تماشا کرده اند که در مجموع 5000 دقیقه از ویدیوهای شما را شامل می شود.

تبلیغاتی که یوتیوب در میان ویدیوهای شما قرار میدهد انواع مختلفی دارد که اگر میخواهید به طور دقیق به مطالعه آن بپردازید میتوانید به مقاله انواع تبلیغات یوتیوب مراجعه کنید ولی ما به طور خلاصه اشاره ای به آن در این مطلب میکنیم. انواع تبلیغات یوتیوب شامل موارد زیر میشود:

 • Skippable video ads
 • Non-skippable video ads
 • Bumper ads
 • Overlay ads

2. با YouTube Premium محبوب شوید

jijij copy کسب درآمد از یوتیوب

تماشای ویدیوهای تبلیغاتی زیاد، برای بسیاری از افراد غیرقابل تحمل و ازاردهنده است به همین خاطر، یوتوب یک سرویس عضویت پولی تحت عنوان (YouTube Premium)  را معرفی کرد که به کاربران این سرویس این امکان را میدهد ویدیو هارا بدون تبلیغات و آگهی مشاهده کنند.اعضای این سرویس ویژه ویدیوهای خود را پخش می کنند و به‌ طور خودکار یک جریان درآمدی برای آنها ایجاد می شود.

 این درآمد به این شکل است که مانند قوانین درآمدزایی YouTube برای درآمد مبتنی بر تبلیغات، بیشتر درآمد حاصل از حق عضویت Premium به سازندگان تعلق می‌گیرد (توزیع درآمد کل بر اساس میزان تماشای اعضای Premium محتوای شما است). اعضای Premium همچنین این قابلیت را خواهند داشت که ویدیوهای شما را به صورت آفلاین دانلود و تماشا کنند که به افزایش زمان تماشای شما کمک می‌کند.

بارگیری ویدیو و تماشای آن  به صورت آفلاین موردی است که طرفدارن زیاد خود دارد، چراکه بسیاری از افراد فرصت این را ندارند که مدت زیادی را صرف مشاهده آنلاین ویدیو ها کنند و ترجیح میدهند فیلم های طولانی را به صورت تکه به تکه در زمان های مختلفی تماشا کنند.

از دیدگاه دیگری دانلود ویدیو های طولانی نسبت به تماشای آنلاین آن  از نظر مصرف اینترنت به صرفه تر میباشد،  بنابراین توصیه میشود از این سرویس قافل نشوید.

3. کسب درآمد با فروش عضویت ویژه کانال یوتوب

خرید عضویت کانال یوتیوب

حتما با این مسئله مواجه شده اید که در یوتیوب زمانی که یک استریم یا همان ویدیو آنلاین را تماشا میکنید امکان چت زنده برای شما فراهم نیست. زمانی که شما یک کانال در یوتیوب با بیش از  30000 دنبال کننده دارید میتوانید با فروش عضویت ویژه کانال به یک منبع درآمد دیگر دست یابید.

اعضای کانال برای عضویت ویژه باید ماهانه مبلغ 5 دلار برای بسته عضویتی که شامل هدیه‌ هایی مانند دسترسی زودهنگام به ویدیوها، چت زنده فقط اعضا، شکلک‌ و استیکرهای انحصاری و غیره بپردازند.

اینکه شما چگونه افراد را تشویق به خرید عضویت ویژه کنید بستگی به شما دارد. راهکار های زیادی برای ترغیب افراد به خرید عضویت وجود دارد که یکی از آنها تشویق به این کار در ابتدا ویدیو شماست که میتوانید به اندکی خلاقیت این کار را به خوبی انجام دهید.

4. کسب درآمد با جذب اسپانسر جهت تبلیغات

fdfsfs کسب درآمد از یوتیوب

یکی دیگر از روش های کسب درآمد از یوتیوب این است شما اسپانسرهایی جهت تبلیغ و بازاریابی محصولات آنها جذب کنید. برای اینکار شما ابتدا باید یک کانال حرفه ای که بخوبی تکنیک های سئو یوتیوب روی آن پیاده سازی شده است و دنبال کننده های زیادی دارد داشته باشید؛ پس بنابراین شما باید یک یوتیوبر شناخته شده باشید.

شرکت ها و کسب وکارها بخوبی از ظرفیت فضای یوتیوب و ویدیو های مجازی آگاه هستند به همین خاطر به دنبال این هستند که از این فرصت به نحو احسنت استفاده کنند و به نوعی شرکت و محصولات خودرا معرفی کنند.

دو راهکار برای شما وجو دارد که میتوانید از این روش ها کسب درآمد کنید. زمانی که کانال یوتیوب شما از محبوبیت خوبی برخوردار شود و مشهور بشوید، خود صاحبان کسب و کار و شرکت ها با شما تماس گرفته و درخواست تبلیغ و آگهی برند و محصولات خود را در ازای ارائه مبلغی از شما دارند، که اگر این اتفاق برای شما بیافتد بسیار عالی است و این نشان میدهد شما در ساخت یک کسب و کار حرفه ای در یوتیوب موفق بوده اید.

درحالت دوم شما میتوانید در بخشی از ویدیو هایی که میسازید اقدام به بازاریابی جهت دریافت آگهی کنید و یا اینکه اگهی هایی جهت دریافت تبلیغات در فضای مجازی به اشتراک بگذارید و کانال خود را تبلیغ کنید.

5. کسب درآمد آسان با سوپرچت، سوپراستیکر و سوپرتنکس

5. کسب درآمد آسان با سوپرچت، سوپراستیکر و سوپرتنکس

این سه روش همانطور که از نامشان پیداست راهکارهایی هستند که دنبال کنندگان شما و طرفدارهایتان میتوانند با پرداخت مبلغی علاقه و همایت خود را به شما ابرازکنند.

با استفاده از سوپرچت و سوپراستیکر مخاطبین شما میتوانند در استریم های زنده و یا همان لایو پیام ارسالی خود در قسمت چت را زیباتر و جلوه های بصری زیباتری به نمایش بگذراند. پس بنابر این از این قابلیت ها فقط در پخش زنده میتوان استفاده نمود.

سوپرتنکس یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد از یوتیوب است که به مخاطبان شما این امکان را می‌دهد که با پرداخت مبلغی از شما بابت محتوایی که تولید می‌کنید تشکر کنند و همایت و علاقه خود را نشان دهند. با استفاده از این ویژگی، کاربران می‌توانند یک گیف و یا ویدیو کوتاه تشویق خریداری کنند و با این کار یکی در بخش کامنت‌ها رنگ متفاوتی را خواهند گرفت.

البته شما برای اینکه بتوانید این ویژگی را برای مخاطبان خود فعال کنید کافیست شرایط زیر را برای این منظور داشته باشید.

 • کانال شما مانیتایز شده باشد ( یعنی کانال شما شرایط کسب دریافت تبلیغات که بالاتر گفته شد را داشته باشد)
 • بالای ۱۸ سال سن داشته باشید
 • در یکی از کشورهای مجاز وجود داشته باشید (که البته متاسفانه ایران جز این کشور‌ها نیست !)

نکته : سوپر تنکس، سوپر چت و سوپر استیکر برای ویدیوهایی که محدودیت سنی دارند و یا در وضعیت unlisted و یا private قرار دارند امکان پذیر نیست و در دسترس نمیباشد.

ترفندها و تکنیک های افزایش کسب درآمد از یوتیوب

شاید شما در دوستان و اطرافیان خود شخصی را بشناسید که در یوتیوب فعالیت دارد و محتوای با کیفیتی نیز تولید میکند اما بازدید ویدیوهای آن کم است، همچنین کانال آن ورودی های کمی دارد. به نظر شما مشکل از کجاست؟

برای اینکه درآمد شما از یوتیوب افزایش یابد و سریع تر به قله های موفقیت در این پلتفرم برسید باید برخی از نکات را رعایت فرمایید که در ادامه این ترفندها معرفی شده اند.

 • بهتر است ویدیو هایی که میسازید طولانی تر از 10 دقیقه باشند و تخصصی به موضوع مرتبط ویدیو پرداخته شود.
 • ویدیو های خود را در کیفیت های مختلف منتشر کنید.
 • اگر تازه کار هستید بهتر است با سایر یوتیوبرهای ایرانی آشنا بشوید و با آنها همکاری کنید تا شما نیز شناخته شوید.
 • دقت داشته باشید که محتوایی که تولید میکنید دارای ارزش و کیفیت بالایی باشد. محتوای بی ارزش جایگاهی در یوتیوب ندارند و دیده نمیشوند.
 • برای خود و کسب کار یوتیوب خود برنامه ریزی کنید. سعی کنید ویدیوهای خود را طبق برنامه ریزی آپلود کنید و زمان بندی مناسبی داشته باشید.
 • کانال یوتیوب خود را برندسازی کنید. یک لوگو انحصاری طراحی کنید و سعی کنید در ویدیو های خود از آن استفاده کنید.

محتوای محبوب و جذاب یوتیوب کدامند؟

یوتیوب یک منبع بزرگ و معتبر برای محتوای ویدیویی میباشد، که شما به دنبال هرچه باشید؛ فقط کافیست آن را در این پلتفرم سرچ کنید.انواعی از محتوای ویدویی در سایت یوتیوب از میزان بازدید و محبوبیت بالاتری نسبت به سایر برخوردارند و اگر شما در این حوزه ها فعالیت دارید، بسیار خوش شانس هستید پرا که کار شما برای پیشرفت راحت تر میباشد.

محتوای محبوب و پربازدید یوتیوب شامل موارد زیر میشود:

 1. ویدیو های طنز و کمدی
 2. محتوای آموزشی
 3. ویدیوهای مرتبط با تکنولوژی و فناوری
 4. آموزش آشپزی
 5. موزیک و خوانندگی
 6. مدلینگ
 7. حوزه آرایشی و بهداشتی

چگونه با یوتیوب تسویه حساب کنیم؟

یک سوال که همیشه ذهن یوتیوبر های تازه کار ایرانی را مشغول میکند، این است که چگونه میتوانند درآمد خود را از یوتیوب برداشت کرده و نقد کنند؟

برای نقد کردن درآمد خود از یوتیوب باید ابتدا مراحل زیر را طی کنید.

 •  وارد Google AdSense شوید و با اکانت جیمیل خود یک حساب کاربری ایجاد نمایید.
 • در مرحله بعد باید بین گزینه های انتقال وجه الکترونیکی فوری (wire transfer) ، انتقال وجوه الکترونیکی (Quick Cash) ، انتقال وجه حواله ای (Western Union) ، منطقه پرداخت واحد یورو (SEPA) و چک بانکی یکی را انتخاب کنید.
 • بسته به اینکه محل سکونت شما کجا میباشد، ممکن است لازم باشد هنگام ایجاد حساب AdSense، جزئیات مالیاتی خود را نیز وارد کنید.
 • پس از راه‌اندازی AdSense، می‌توانید پس از رسیدن به حداقل آستانه پرداخت (برای نقد کردن درآمد یوتیوب، کانال شما باید حداقل ۱۰۰۰ مشترک (Subscriber) و ۴۰۰۰ ساعت بازدید در ۱۲ ماه گذشته یا ۱۰ میلیون بازدید طی مدت ۹۰ روز از ویدیوهای کوتاه داشته باشد و حوزه فعالیت کانال شما تایید شده باشد) اقدام به برداشت دستمزد بکنید.

نکته: برای ساکنین ایران این امکان وجود ندارد که به طور مستقیم دستمزد خود را دریافت کنند. به همین خاطر  وبسایت های خدماتی مانند : افراک ، آندروپی ، یوبر و ایرانی کارت وجود دارند که در ازای برداشت مبلغ کارمزدی و با بستن قرارداد با این شرکت ها میتوانید دستمزد خود را دریافت کنید

تعرفه کسب درآمد از یوتیوب

از آنجایی که یوتیوب یک پلتفرم جهانی میباشد، مدیران آن به این موضوع اهمیت داده اند که بتوان دستمزد حاصل از این وبسایت را به ارز رایج هرکشور بتوان برداشت نمود. در ادامه جدولی از ارز های قابل پرداخت یوتیوب و همچنین تعرفه آن ارائه شده است.

تعرفه کسب درآمد از یوتیوب

سخن آخر

در این مقاله آموختیم که چطور و با چه روشی میتوان از یوتیوب کسب درآمد کرد. توجه داشته باشید که کیفیت ویدیو هایی که انتشار میدهید از اهمیت بالایی برخوردار است پس بنابراین همواره سعی کنید متحوای خوبی تولید کنید که از نظر مخاطب مفید و ارزنده باشد.

اگر علاقه مند به یادگیری دیگر روش های کسب درآمد دلاری هستید میتوانید مقاله کسب درآمد دلاری را مطالعه بفرمایید.

امتیاز شما :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *