استوری اینستاگرام

ابعاد مناسب استوری اینستاگرام | بهترین کیفیت را ارائه دهید

شبکه های اجتماعی روز به روز در حال تغییر و جدید شدن هستند ، هر روز به تعداد آن ها افزوده می شود .در این بین استوری اینستاگرام یکی از محبوب ترین ویژگی های آن محسوب می شود.
گروه همیار سایت
گروه همیار سایت

لیست محتوای این مطلب

شبکه های اجتماعی روز به روز در حال تغییر و جدید شدن هستند ، هر روز به تعداد آن ها افزوده می شود اما در بین آنها اینستاگرام دیده می شود که همچنان بدون رقیب مانده است.در این بین استوری اینستاگرام یکی از محبوب ترین ویژگی های آن محسوب می شود.

ما در این مقاله سعی داریم تا با آموزش های به روز خود ، شما را در بهتر ارائه کردن استوری اینستاگرام تان کمک کنیم.با ما همراه باشید تا یکی از مهم ترین مباحث اینستاگرام را یاد بگیریم.

چرا اینستاگرام ؟

شاید هزینه راه اندازی فروشگاه اینترنتی برای برخی و از طرفی سادگی اینستاگرام باعث شده است تا این شبکه اجتماعی را برای ارائه محصولات انتخاب کنند.شاید اینستاگرام قدرت یک سایت فروشگاهی را نداشته باشد ، اما با ارائه امکانات جدید خود توانسته بخش مهمی از بازار را بگیرید.

اینستاگرام در ماه نزدیک به یک میلیارد کاربر آنلاین دارد ، این یعنی شاید سهم ایران در ماه نزدیک به 10 میلیون کاربر آنلاین باشد که می تواند بازار مناسبی برای فروش محصولات باشد.

در این بین استوری اینستاگرام یکی از محبوب ترین قسمت های آن است که روزانه بیشترین بازدید را نسبت به بقیه قسمت های اینستاگرام می گیرد.شما می توانید با استفاده از این ویژگی ، محصولات و یا خدمات خود را به کاربران معرفی کنید.

اما برای موفقیت در هر کاری باید برای آن آماده شد ، شما باید برای گرفتن بهترین نتیجه از استوری اینستاگرام ، بهریتن کیفیت را ارائه کنید.ما در این مقاله سعی می کنیم تا با شناخت دقیق ابعاد استوری و نکات مهم آن شما را برای این کار آماده کنیم.

 

اجازه دهید از یک سوال شروع کنیم : از چه دوربینی برای گرفتن استوری استفاده می کنید ؟ دوربین گوشی یا شاید یک دوربین حرفه ای ؟

ابعاد استوری اینستاگرام چقدر است ؟

ابعاد درست استوری اینستاگرام با عرض :1080 و ارتفاع 1920 است که بهترین کیفیت آن 1080p است.اینستاگرام بهترین نسبت ابعاد را برای یک استوری 9:16 می داند که حداقل عرض آن 500 پیکسل است.

فایل های ویدیویی مورد قبول اینستاگرام :  GIF و MP4 و MOV است.

استوری اینستاگرام

اگر برای گرفتن ویدیو از خود برنامه اینستاگرام و به صورت مستقیم استفاده می کنید ، این برنامه به صورت مستقیم این اندازه ها را برای شما ست می کند.اما اگر از برنامه دیگر یا دوربینی دیگری استفاده می کنید یا عکس ها را برای استوری ایسنتاگرام می سازید لازم است این ابعاد را تنظیم کنید.

چرا ابعاد استوری اینستاگرام مهم است ؟

اینستاگرام این ابعاد را برای داشتن کیفیت مناسب در همه صفحه نمایش ها تعیین کرده است ، شما با این ابعاد می توانید نمایش کاملی در تمامی گوشی های موجود داشته باشید.

 با این ابعاد و رعایت درست آن این پیغام را به کاربران می رسانید که یک برند حرفه ای هستید و کار با کیفیتی ارائه می کنید.این کار نه تنها کیفیت بالایی برای محتوا شما ارائه می کند بلکه از وجود موارد اضافی نیز جلوگیری می کند.

بله اگر این ابعاد و نکاتی که در ادامه برای شما آورده می شود را درست استفاده نکنید ، ویدیو و عکس هایی ارائه می کنید که نه تنها به درستی نمایش داده نمی شود بلکه قسمت زیادی از آن مورد توجه قرار نمی گیرد.

بهریتن ابعاد و فرمت عکس استوری اینستاگرام

همانطور اشاره شد ابعاد درست استوری اینستاگرام با عرض :1080  و ارتفاع 1920 است که بهترین کیفیت آن 1080p است.اینستاگرام بهترین نسبت ابعاد را برای یک استوری 9:16 می داند که حداقل عرض آن 500 پیکسل است.

فرمت های مورد قبول اینستاگرام :  JPEG و PNG و GIF است.

 

اگر تصمیم دارید یک متن ، یک عکس یا یک ویدیو را در اینستاگرام قرار دهید باید کاملا با بخش مورد توجه آگاه داشته باشید.با شناخت این قسمت شما می توانید بهترین کیفیت را ارائه کنید.

منطقه امن استوری اینستاگرام را بشناسیم :

این منطقه به قسمتی از استوری اینستاگرام گفته می شود که خطر بریده شدن ندارند و محتوا آن به نمایش در می آید.

خود اینستاگرام با کشیدن خطوط آبی رنگ به شما کمک می کند از این مناطق بیرون نزنید.همانگونه که در عکس زیر مشخص است ، شما اگر این مناطق را رعایت نکنید ، احتمال بریده شدن و نمایش نا کامل آن بسیار زیاد می شود.

استوری اینستاگرام

همچنین یکی دیگر از قابلیت های اینستاگرام ، مشخص کردن وسط استوری اینستاگرام است.این ابزار با کشیدن خطوط آبی و نمایش مرکز کادر به شما کمک می کند تا محتوا را درست در وسط آن و در کانون توجه قرار دهید

استوری اینستاگرام

شما وقتی درحال ارسال فیلم در استوری اینستاگرام خود با استفاده از دوربین جلوی خود هستید ، خود اینستاگرام برایتان این کار را انجام می دهد.اما زمانی مرکزیت مهم می شود که شما با دوربین حرفه ای فیلم می گیرید و می خواهید محتوا را درست در مرکز قرار دهید.

یکی دیگر از نکات مورد توجه استفاده از نظر سنجی ها و سوالات خود اینستاگرام است.شما باید بتوانید محتوای خود را مدیریت کنید و با انتخاب سایز مناسب برای استوری اینستاگرام خود ، فضای مناسبی برای آن ها داشته باشید.

در پایین یک سری نکات مهم در مورد اندازه استوری اینستاگرام مرور می کنیم تا بتوانید بهترین ابعاد را انتخاب کنید.

 

برترین نکات استوری اینستاگرام

کیفیت محتوای استوری برگ برنده شما

خود اینستاگرام هنگام وارد کردن عکس یا ویدیو آن را فشرده می کند ، این کار نیز برای کاهش حجم محتوا ، توسط خود اینستاگرام انجام می شود.پس شما باید ابتدا یک عکس با کیفیت داشته باشید که بعد از کاهش حجم آن توسط اینستاگرام ، بازهم کیفیتی مناسب داشته باشد.

اگر با برنامه هایی مانند فتوشاپ کار می کنید ، سعی کنید کیفیت آن را روی 72 ppi قرار دهید.این کار کیفیتی مناسب را برای شما ارائه می دهد.

آپلود محتوا در سایز و ابعاد مناسب ؛ از جریمه فیسبوک دور بمانید

وقتی شما با بهترین و مناسب ترین ابعاد عکس ها و ویدیو های خود را بگیرید دیگر لازم نیست نگران حذف و یا برش مطالبتان باشید.

استوری اینستاگرام بسیار سخت گیرانه افرادی را که اندازه مناسبی برای عکس و ویدیو خود ندارند جریمه می کند.این کار با برش بخشی از عکس یا زوم کردن در فیلم یا برش آن ها صورت می گیرد.پس به جای مقابله با آن باید با این ابعاد دوست بود .

همانگونه اشاره شد وقتی درحال گرفتن عکس یا ویدیو هستید باید تنظیمات ابعاد خود را بر روی 9:16 قرار دهید.با این کار از برش مطالب جلوگیری می کنید.

استوری اینستاگرام

ویرایش استوری اینستاگرام با برنامه های ویرایش

حالا که بهتر با ابعاد استوری اینستاگرام و اهمیت آن آشنا شدیم لازم است تا بهترین برنامه های ویرایش را بشناسیم تا بتوانید بهترین کیفیت را ارائه کنیم.بیایید بهترین ها را بررسی کنیم :

ویرایشگر کنواس

این برنامه یکی از بهترین های ایجاد استوری اینستاگرام است.این برنامه با داشتن کلی قابلیت آماده ، شما را برای طراحی یک استوری جذاب همراهی می کند.برای شروع کافیست وارد سایت شوید و از آن استفاده کنید.این برنامه هم بخش رایگان و هم ویژگی های پولی دارد.

ویرایشگر لومن

این برنامه به شما کمک می کند تا استوری اینستاگرام خود را حرفه ای بسازید.همچنین به ویدیو های شما این امکان را می دهد تا در ابعاد مناسب آن گرفته شود.

وارد سایت لومن شوید تا ببینید به صورت کاملا رایگان چه امکانات پیشرفته ای را برای شما قرار داده است.با یک بار استفاده از آن عاشق این برنامه می شوید.

ویرایشگر آسان

کافیست هرچه را لازم دارید بکشید و داخل برنامه پرتاب کنید.به همین سادگی.این برنامه با تمرکز روی همه ابعاد مورد نیاز به شما کمک می کند در هر ابعادی هر طرحی را به سادگی کامل بسازید.کافیست شروع کنید

ویرایشگر اسپارک

فیلم های حرفه ای برای اینستاگرام بسازید.شما با این وب سایت می توانید یک ویدیو حرفه ای با تصاویر و متن های جذاب آن بسازید.در کمتر از چند ثانیه بسازید،ویرایش کنید و به تشتراک بگذارید.

ویرایشگر امبد استوری اینستاگرام

این هم متفاوت ترین ابزار ویرایش استوری اینستاگرام.این ابزار که مب تواند برای شما یک گالری حرفه ای بسازد و آن را به فروشگاه اینترنتی تان وصل کند.کافیست تا با ویژگی های جذاب این وب سایت کار کنید تا برای همیشه جزئی از شما شود.

چگونه کیفیت استوری اینستاگرام را بهتر کنیم ؟

حالا که ساخت استوری اینستاگرام با بهترین ابعاد و کیفیت را یاد گرفتیم ، بهتر است فکری هم به حال استوری های قبلی کنیم.یکی از مشکلات عمده در این باره تار بودن استوری اینستاگرام است.

چرا استوری های من تار است ؟ چرا استوری های من بی کیفیت است؟

خب یکی از دلایل کم شدن کیفیت فشرده ساز خود اینستاگرام.این ویژگی باعث می شود که استوری اینستاگرام کیفیت اولیه خود را نداشته باشد.اما با این حال باعث تاری بیش از حد محتوا نمی شود.

برای رفع مشکل تاری استوری اینستاگرام باید چند مورد را در نظر داشته باشید.

اول از همه باید ابعاد را درست تنظیم کرده باشید و کیفیت را روی 72ppi  تنظیم کنید.اگر کیفیت فایل شما پایین باشد ، خود اینستاگرام نیز با کاهش کیفیت آن بیشتر به آن ضربه می زند.

اما اگر باز هم درست نشد به نکات زیر  توجه کنید :

بررسی کنید که آیا کیفیت در دستگاه های دیگر بهتر است

اگر کیفیت اینترنت شما پایین باشد این کار باعث می شود که با کیفیت پاییت تری برای شما نشان داده شود ،شاید کاربران سایت شما استوری را با کیفیت مناسب ببینند پس بهتر است به فکر اینترنتی پر سرعت باشد یا با یک گوشی دیگر کار را ببینید.

 

مشکلات دیتا سرور Data Server

سعس کنید برای این کار از دیتا سرور گوشی استفاده نکنید تا بهترین نتیجه را بگیرید ، یکی دیگر کارهایی که جواب می دهد استفاده از اینترنت وای فای است.

عکس ها را از دوربین های مختلف تست کنید.

به عنوان آخرین راه ، بررسی کنید که آیا بین کیفیت گوشی شما در مقایسه با دوربین اینستاگرام اختلاف کیفیت وجود دارد.

 عکس هایی که با دوربین گوشی در مقابل دوربین درون برنامه می گیرید (یا بالعکس) ممکن است تنظیمات فشرده سازی اینستاگرام را بهتر تحمل کند.

 

در پایان

 

بعضی ویژگی های اینستاگرام برای ایران هنوز فعال نیست ، برای همین کار کردن درست با همین ویژگی ها بسیار مهم است.سعی کنید از این نکات برای بهبود کیفیت کار خود استفاده کنید.امیدواریم از دیگر مقالات گروه همیار سایت نیز دیدن بفرمایید.

حالا شما از تجربیات خود برای ما بنویسید.

امتیاز شما :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *