هیت مپ

هیت مپ چیست و چه تاثیری در سئو وب سایت دارد

hossein

لیست محتوای این مطلب

هیت مپ یک ابزار ضروری برای درک بیشتر وبمستران به تعامل کاربران با وب سایت میباشد، هیت مپ یا نقشه حرارتی در سال های اخیر پایه و اساس بازاریابی دیجیتال بوده است.

شما به عنوان یک بازاریاب دیجیتال میتوانید از هیت مپ ها استفاده کنید تا متوجه شوید که تعامل کاربران و پیمایش آنها با وب سایت شما در چه شرایطی قرار دارد.

همیار سایت در این مقاله به بررسی هیت مپ و نکات ضروری هیت مپ یا نقشه های حرارتی میپردازد در ادامه با ما همراه باشید.

هیت مپ جیست

هیت مپ چیست ؟

هیت مپ ها ابزار های آنالیز داده های یک وب سایت هستند که به وب مستران و صاحبین وب سایت ها کمک میکند که عملکرد یک صفحه خاص یا یک لندینگ پیج را بررسی کنند.

با استفاده از هیت مپ ها میتوانید مقادیر کلیک اسکرول و حرکت موس کاربران را بر روی صفحه ای از وب سایتتان  بررسی کنید و واکنش و همچنین عملکرد کاربران را از این صفحه دریافت کنید، در نهایت میتوانید با تجزیه و تحلیل این داده هایی که از هیت مپ ها به دست می آورید میتوانید به سادگی کارایی صفحات وب سایتتان را بهبود ببخشید و در نتیجه با استفاده از هیت مپ ها یا نقشه های حرارتی به بهبود سئو سایت خود کمک کنید.

هیت مپ سطح تعامل کاربران را از رنگ آبی تا قرمز تقسیم بندی میکند نقاطی از صفحه که به رنگ آبی به شما نمایش داده میشود پایین ترین درجه از تعامل کاربران با صفحات وب سایت شما میباشد و نقاط قرمز بیشترین تعامل کاربران را با وب سایت شما را نمایش میدهد.

تفاوتی ندارد که سایت شرکتی دارید یا اقدام به طراحی سایت فروشگاهی کرده اید برای بهبود شرایط وب سایت لازم است که از هیت مپ ها یا نقشه های حرارتی در وب سایت استفاده کنید.

 

 

انواع هیت مپ

انواع عناصر هیت مپ

تاثیر هیت مپ در سئو

احتمالا تا به حال متوجه تاثیر هیت مپ در سئو شده باشید در این قسمت به بررسی کامل و دقیق نکات مربوط به تاثیر هیت مپ در سئو میپردازیم و عوامل مهم و تاثیر گذار هیت مپ را در سئو بیان خواهیم کرد.

درک هدف کاربر

یکی از راه هایی که میتوانید به واسطه آن به درک هدف کاربر از ورود به صفحات وب سایتتان بپردازید مشاهده بصری رفتار کاربر با کمک از هیت مپ میباشد، شما میتوانید با استفاده از نقشه حرارتی یا هیت مپ متوجه شوید که کاربران از کدام قسمت های سایت شما بیشتر استقبال میکنند و کاربران در کدام قسمت های صفحه مکث دارند و در چه مرحله ای وب سایت شما را ترک میکنند با این روش ها میتوانید کمک بسزایی در افزایش سئو سایت خود کنید.

 

تاثیر هیت مپ در سئو

ترکیب هیت مپ با نظرسنجی

قطعا زمانی که یک بیزینس آنلاین را استارت میزنید بازخورد و فیدبک کاربران نسبت به محصول یا خدماتی که ارائه میدهید بسیار مهم و قابل توجه است حال شما با استفاده از هیت مپ ها میتوانید مواردی که در این نظرسنجی ها بیان نشده است را از رفتار کاربران نسبت به سایت خود بسنجید و نتیجه آن را در وی سایت اعمال کنید این مورد یکی از مهم ترین عواملی است که در سئو سایت شما وجود دارد .

بهینه سازی طول محتوا

مدتهاست که گوگل به طول محتوا اهمیت نمیدهد و صراحتا بیان کرده است که در تولید محتوا کیفیت محتوا نسبت به طول محتوا ارجعیت دارد.

با این حال میتوان از هیت مپ ها در بهینه سازی طول محتوا و کیفیت محتوا استفاده کرد به این صورت که میتوان با کمک هیت مپ ها متوجه شد که کاربران با خواندن چه مقدار از محتوای شما نیازشان برطرف میشود و آیا اصلا محتوایی که تولید کرده اید به کار کاربران می آید یا نه و با بررسی دقیق داده ها میتوانید به بهترین شکل ممکن عمل کنید و بهترین نتیجه را از وب سایتتان بگیرید.

استراتژی لینک سازی داخلی

از دیدگاه گوگل، متن اطراف لینک که برای لینکسازی در بخش های مختلف وب سایت استفاده می کنید، زمینه مفهومی بیشتری را کاربران و ربات های گوگل بر فراهم می کند.

علاوه بر این، پیوند داخلی به شما این امکان را می دهد که ارزش پیوند را در بین صفحات توزیع کنید و یک سلسله مراتب محتوایی ایجاد کنید که در آن مهمترین صفحات بالاترین ارزش را دریافت کنند.

برای وب سایت هایی که پیوند های داخلی را در نظر نگرفته اند، تلاش برای بهبود پیوند بین صفحات می تواند راهی سریع برای افزایش رتبه شما باشد.
برای بازاریابانی که برای رشد وب سایت خود به محتوا تکیه می کنند، پیوند داخلی فرصتی را برای گسترش موضوعات اصلی با لایه بندی محتوا با موضوعات فرعی فراهم می کند.


بنابراین چگونه نقشه های حرارتی می توانند در این مورد کمک کنند؟

مزیت استفاده از نقشه های حرارتی برای اندازه گیری عملکرد لینک سازی داخلی این است که اطلاعات خاصی را در مورد جایی که کاربران کلیک می کنند ارائه می دهند.
کاربران می توانند از این بینش برای بهینه سازی قرار دادن لینک و هدایت ترافیک به صفحات مرتبط استفاده کنند.

عناصر اضافی وب سایت را شناسایی کنید

یکی دیگر از مزایای استفاده از هیت مپ ها برای طراحان سایت و وب مستران این است که با استفاده از این هیت مپ ها و نقشه های حرارتی قادر هستید که موارد گمراه کننده و اضافی صفحات را شناسایی کنید و آنها را  به مرور زمان بهبود ببخشید و یا از صفحات حذف کنید.

مواردی که «قابل کلیک» هستند ممکن است زیاد مهم به نظر نرسند. اما نشان می دهند که ساختار صفحه انتظارات را برآورده نمی کند.
هست مپ ها به شما کمک می کنند مناطقی را که مشتریان شما انتظار دارند دکمه ها و لینک ها را پیدا کنند، شناسایی کنید تا بتوانید برای برآورده کردن انتظارات مخاطبان خود، آنها را اصلاح کنید.

امتیاز شما :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *