فاوآیکون

فاوآیکون چیست و چه کمکی به سئو سایت میکند

hossein

لیست محتوای این مطلب

فاوآیکون چیست؟

فاوآیکون یک نماد پیکسلی کوچک است که ابعاد مربعی شکل دارد. اندازه فاوآیکون ها بسیار کوچک است ولی با این ابعاد کوچک بهترین عملکرد را برای وب سایت شما دارند. کارایی فاویکون ها زیاد پیچیده نیست بلکه به راحتی میتوان از آن استفاده کرد فاوآیکون ها برای وب سایت شما طراحی شده و اهداف آن ها این است که افرادی که چندین صفحه را در مرورگرشان باز دارند برگه شما را در اولویت قرار دهند و پیدا کردن سایت شما برای بازدید کننده کاری دشواری نباشد.  اما باید توجه داشته باشیم که فاوآیکون ها با لوگو ها تداخلی پیدا نکنند بلکه فاوآیکون ها بعضی اوقات نیاز دارند بخشی کوچک از لوگوی شرکت ها را اشغال کنند.

فاوآیکون کجا قرار میگیرد

فاوآیکون را میتوان در همه بخش های وب سایت قرار داد. برای مثال منوی کشوی بوکمارک ها، سر برگ مرورگر وب، برنامه های تول بار یا همان نوار ابزار، تاریخچه کشویی ، تاریخچه مرورگر وب و همچنین نوار جستجو می توانید فاوآیکون ها را مشاهد کنید. به این نکته توجه داشته باشید فاویکون ها نماد وب سایت شما را نشان میدهند و این نکته باعث می شود هر جایی وب سایت شما قرار گیرد، فاویکون نیز آن جا قرار گیرد.

محل قرار گیری فاوآیکون

اهمیت استفاده از فاوآیکون

با توجه با توضیحات بالا فاویکون ها به بازدیدکننده ها کمک بسیار زیادی می کند و این کار بسیار نتیجه خوبی برای وب سایت شما دارد فاویکون به سایت شما انطباق می بخشد و تقویت برند شما را دربر خواهد گرفت و این کار بازدید کننده را با یک نشانگر قوی اشنا میسازد.

تاثیر فاوآیکون در سئو

فاویکون ها بر روی موتورهای جستجو تاثیر گذار نمی باشند، اما قابل ذکر است که به طور غیر مستقیم و محسوس کارایی دارد. که همین امر بر روی عملکرد رتبه شما تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.

مزایای استفاده از فاوآیکون ها

فاوآیکون ها باعث افزایش ترافیک در وبسایت میشوند

با داشتن یک وب سایت پر بازدید که کاربران از آن استقبال میکنند، موتور های جستجو به وب سایت شما در زمینه ای که در آن فعالیت میکنید رتبه میدهد همچنین فاویکون ها قابل مشاهد به کاربر کمک زیادی میکند که در وقت خود صرفه جویی کنند و بازدیدکننده ها بدون اینکه دچار مشکلی شوند وب سایت شما راشناسایی و از آن دیدن کنند و همین امار باعث تعامل بین بازدیدکنندگان و وب سایت شما می شود که در پی آن رشد چشم گیر سایت نمایان میشود و این عملکرد مثبت فاویکون به خدمات سئو شما نیز کمک زیاد می کند.

شانس بیشتر دیده شدن در بوکمارک ها

وب سایت هایی که از  فاوآیکون استفاده می‌کنند کاربران بیشتری را به خود جذب میکنن همچنین کسانی که از فاوآیکون استفاده نمیکنن شانس خود را برای دیده شدن کم میکنن و ناخداگاه رتبه جستجو آنها از بین می‌رود که این امر بسیار زیان آور است.

فاوآیکون ها موقعیت بهتر برای شما فراهم می‌کند که مورد بازدید مجدد و دوباره کاربران قرار گیرید همه این رویداد ها نتیجه اش میشود افزایش سئو وب سایت شما.

برندسازی با فاوآیکون

کاربران زیادی از طریق فاوآیکون به وب سایت شما میپیوندن همچنین در سئو همه چیز بهینه‌سازی و بازاریابی شده و از همین طریق برند سازی صورت می‌گیرد.
هر چه کاربران زیادی از سایت شما دیدن کنن باعث می‌شود موتور های جستجو شما را به کاربران بیشتری نشان دهد که این امر بسیار برای وب سایت شما سودمند است.

نکات مهم فاوآیکون ها

استفاده هوشمندانه از فضا کلی فاویکون

برای ایجاد یک فاوآیکون پرکاربرد و عالی باید به موارد زیادی توجه کرد گرچه فاوآیکون ها بسیار ساده و در ابعاد کوچکی قرار دارند اما توانایی چشم گیری در تاثیر گذاری برروی وب سایت شما خواهد گذاشت اما نکته قابل توجه و مهم این است که باید بهترین نسخه از فاوآیکون طراحی و تولید شود، زیرا کاربران برند را با فاوآیکون پیدا و دنبال خواهند کرد موارد دیگری که باید به آن توجه شود در ادامه مطالب ذکر شده است.

برای ایجاد یک فاوآیکون پرکاربرد و عالی باید به موارد زیادی توجه کرد گرچه فاوآیکون ها بسیار ساده و در ابعاد کوچکی قرار دارند اما توانایی چشم گیری در تاثیر گذاری برروی وب سایت شما خواهد گذاشت اما نکته قابل توجه و مهم این است که باید بهترین نسخه از فاوآیکون طراحی و تولید شود، زیرا کاربران برند را با فاوآیکون پیدا و دنبال خواهند کرد موارد دیگری که باید به آن توجه شود در ادامه مطالب ذکر شده است.

سادگی در فاوآیکون ها

در نگاه اول فاوآیکون ها جنبه کلی برنده کسب و کار را نمایان میکنند.  البته شما هم باید در حد زیادی طراحی خود را ساده نگه دارید زیرا بهترین نسخه فاوآیکون ها ساده‌ترین آن ها هستند، سادگی و رنگ های بکار رفته در فاوآیکون ها باید به طوری باشد که برای مخاطب حیاتی باشد و البته جزئیات بیش از حد در فاوآیکون ها آن ها را نامرتب نشان میده این امر بسیار برای مخاطب ناخوشایند است.

هویت تجاری فاویکون

همانطوری که در مطالب بالا گفته شد فاوآیکون ها نمای بصری و کلی برند شما را نشان می دهند و به همین صورت باید به کاربران مفهوم کلی کسب و کار خود را نشان دهد که نام تجاریتان چیست و چه قابلیت هایی دارد این طراحی باید با دقت زیاد و به کار گیری خلاقیت زیادی صورت بگیرد به طور کلی و مختصر باید گفت هرچند که پیدا کردن تصاویر کلی دشوار است اما شما می توانید از حروف برنده خود یا تصاویر مربوط به ان استفاده کنید.

رنگ های فاوآیکون

رنگ ها باید به صورت کلی جوری طراحی شود که برای اکثریت کاربران قابل پسند باشد و همچنین باید تضاد بین رنگ ها طوری طراحی و عملی شود که تشخیص آن به چشم آسان باشد. با توجه به کسب و کار خود مشخص کنید که بهترین رنگ برای فاوآیکون چیست و شرکت خود را به وضوح به کاربران نشان دهید.

ابعاد فاوآیکون ها چقدر باشد

فاوآیکون ها باید در ابعاد مربعی طراحی شوند، ابعاد استاندارد آنها 16 پیکسل در 16 پیکسل است، اما شما میتوانید در هر مرورگر از یک ابعاد خاص استاده کنید.

 

 

چگونه یک فاویکون به سایت وردپرس خود اضافه کنیم؟

تا کنون متوجه شدیم که فاویکون چیست و چه اصولی در طراحی فاویکون ها باید رعایت شود اکنون برای اینکه بتوانیم فاویکون را به وردپرس خود اضافه کنیم باید مراحل زیر را طی کنیم  

در داشبورد وردپرس به بخش نمایش و طی ان سفارش سازی بروید  

سپس در نوار کناری سمت راست بر روی هویت سایت کلیک کنید  

در بخش نمادک سایت می توانید تصویر خود را انتخاب کنید و فاویکون مورد نظر خود را اضافه کنید تا نمایش داده شود  

به همین راحتی می توانید فاویکون مورد نظر خود را به سایت وردپرسی خود اضافه کنید.

امتیاز شما :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *