صفحه درباره ما

نکات مهم در طراحی صفحه درباره ما

hossein

لیست محتوای این مطلب

صفحه درباره ما برخلاف عقیده وب مستران تازه‌کار نقش بسیار مهم و اساسی در افزایش رتبه و افزایش سئو وب سایت دارد، این که شما در حال مطالعه مقاله نکات مهم در طراحی صفحه درباره ما هستید یعنی به اهمیت و نقش مهم صفحه درباره ما پی برده اید.

جالب است که بدانید صفحه درباره ما دومین و مهم ترین صفحه بعد از صفحه تماس با ما میباشد، درنظر بگیرید یک وب سایت تازه تاسیس برای خرید اجناس خاص پیدا کرده اید اولین کاری که قبل از انتخاب محصول انجام میدهید چیست؟ قطعا مشاهده صفحه درباره ما این کار به دلیل این است که از صحت اعتبار آن وب سایت مطمئن شوید،در واقع صفحه درباره ما مستقیم در اعتماد سازی کاربران نقش اساسی و مهمی را بر عهده دارد.

بسیاری از وب سایت های ایرانی توجه ای به صفحه درباره ما ندارند و آن را با صفحه تماس با ما اشتباه میگیرند و محتوای صفحه درباره ما خلاصه میشود به چند خط توضیح راجع به مجموعه آن ها این کار بسیار امری اشتباه است پیشنهاد میکنیم که اگر صفحه درباره ما وب سایت شما نیز این مشکل را دارد پس از مطالعه این مقاله اقدام به تصحیح این صفحه کنید.

با همیار سایت در ادامه مقاله همراه باشید تا نکات مهم در طراحی صفحه درباره ما را بررسی کنیم.

 

طراحی صفحه درباره ما

صفحه درباره ما چیست ؟

قبل از این که به نکات مهم در طراحی صفحه درباره ما اشاره کنیم لازم است که این سؤال پاسخ دهیم که صفحه درباره ما چیست ؟ صفحه درباره ما یکی از صفحات مهم سایت فروشگاهی و یا هر سایت دیگری میباشد که شما به عنوان یک طراح سایت یا سک سئو کار همانقدر که به صفحه فروشگاه یا صفحات مهم دیگر وب سایتتان توجه میکنید لازم است که به صفحه درباره ما نیز توجه کنید.

برخی از سئوکاران تصور میکنند که برای افزایش فروش لازم است که بر روی یک کلمه کلیدی خاص فوکوس کنند این کار برای افزایش فروش لازم است اما کافی نیست زیرا همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم صفحه درباره ما یکی از صفحات مهم است که مستقیما در اعتماد سازی کاربران نقش اساسی دارد برای این که کاربران از وب سایت شما خرید کنند فاکتور های مهمی وجود دارد مثل سرعت لود سایت، قیمت محصولات و کیفیت آن ها و همچنین نوع طراحی سایت فروشگاهی و غیره اما مهم ترین فاکتور خرید اعتماد سازی و جلب اعتماد کاربرانتان میباشد.

یادتان باشد که در صفحه درباره ما به هیچ وجه از خودتان تعریف نکنید و از تبلیغات به شدت دوری کنید در حقیقت برای نوشتن محتوای صفحه درباره ما باید کاربران وب سایتتان را به نحوی شریک تجاری خودتان بدانید و اعتماد آن ها را جلب کنید.

.

 

صفحه درباره ما چیست ؟

کلمه ABOUT مخفف چیست ؟

about us concept illustration 114360 669 نکات مهم در طراحی صفحه درباره ما

اهمیت صفحه درباره ما

نکته بسیار مهمی که در باره صفحه درباره ما در اکثر وب سایت های ایرانی رعایت نمیشود این است که در صفحه ABOUT US  معمولا محتوا خشک و بسیار طولانی و یا محتوای بسیار کوتاه چند خطی درباره شرکت و یا فروشگاه اینترنتی مینویسند. این محتوا ها نتها برای شما ارزشی خلق نمیکند بلکه باعث وارد شدن صدمه به برند و شرکت شما میشوند.

به طور کلی تصور می شود که کاربران به صفحه درباره ما توجه نمی کنند، متن توضیحات شرکت را نمی خوانند و بیشتر به خدمات و محصولات ارائه شده در وب سایت مراجعه می کنند، این ایده تا حدودی درست است، اما زمانی که یک بازدیدکننده تبدیل به یک مشتری میشود اهمیت طراحی صفحه درباره ما بیشتر از قبل نمایان میشود.
 
به عنوان یک طراح وب سایت یا صاحب کسب و کار، تمرکز ما بیشتر بر روی صفحات داخلی وب سایت و ارائه بهتر محصول و تاکید کمتری بر روی بخش های کلیدی مانند صفحه درباره ما و تماس با ما است. در دنیای تجارت امروز، برندها و شرکت های بسیار بزرگ موفق به برقراری ارتباط با مشتریان و ایجاد هویت مشترک می شوند.

 

 

 

نکات مهم در طراحی صفحه درباره ما

در راستای تمام بحث های بالا، اهمیت قرار دادن صفحه درباره ما در سایت را درک کرده ایم و اکنون زمان آن فرا رسیده است که در مورد نکات مهم در طراحی صفحه درباره ما صحبت کنیم و نکات طلایی را بررسی کنیم که باعث می شود نتایج بهتری دریافت کنید. نمایش قبل از بررسی این نکات، حتما از طراح وب سایت خود بخواهید که صفحه درباره ما را برای وب سایت شما طراحی و درج کند تا بتوانید فرآیندها را روی آن پیاده سازی کنید.

نکات مهم درباره طراحی صفحه درباره ما

شناخت هدف کسب و کار

برای اینکه بتوانید صفحه تماس با ما را به درستی طراحی کنید، باید شناخت درستی از کسب و کار خود داشته باشید! اگر بتوانید این هدف را به درستی درک کنید، می توانید آن را به بهترین شکل ممکن به کاربر منتقل کنید.

معمولاً در صفحه  ABOUT US کمی به مأموریت و هدف کسب و کار اشاره می شود. شما مجبور نیستید یک مقاله 1000 کلمه ای در مورد هدف کسب و کار خود بنویسید، اما می توانید آن را در یک جمله کوتاه یا حتی یک شعار خلاصه کنید.

به عنوان مثال، سایت شما مرجعی برای طراحی سایت شرکتی است و ماموریت کسب و کار شما انتقال دانش به افرادی است که به دنبال دانش هستند تا این افراد بتوانند در بازار کار به درستی عمل کنند، بنابراین با دانش در مورد این موضوع می توانید به آنها اطلاع رسانی کنید.

همان هدف برای مشتری معمولاً زمانی که کاربران هدف کسب و کار را بدانند، می توانند تجارت خود را در آن زمینه بهتر انجام دهند. وقتی کاربر بداند که هدف آموزشی شما موفقیت در بازار کار است، بینش بهتری نسبت به کسب و کار شما خواهد داشت.

استفاده از ادبیات مناسب

تعیین ادبیات مناسب برای صفحه درباره ما و برقراری ارتباط بهتر با مشتریان مستلزم شناخت مشتریان هدف، گروه سنی و حوزه فعالیت شرکت شما است. ادبیات مربوطه در صفحه درباره ما می تواند شناخت نسبی و اعتماد مشتریان را ایجاد کند.

به عنوان مثال اگر وارد کننده تجهیزات فنی و مهندسی هستید معرفی شرکت های همکار، مدرک نمایندگی معتبر و ارائه محیط کاری شرکت و تعداد پرسنل در صفحه درباره ما برای اعتماد سازی با کاربران بسیار مناسب است. باید توجه داشته باشید که ادبیات شما در این صفحه کاملا رسمی خواهد بود.
از طرفی رعایت استانداردهای نوشتاری و حفظ امضای نویسنده روی نوشته برای نویسنده یا متخصص تولید محتوا بسیار مهم خواهد بود.

روایت داستان برند

زمانی که قصد دارید مقاله بنویسید یا برای صفحه درباره ما محتوا تولید کنید، در نظر داشته باشید روایت داستان یکی از بهترین روش های جلب توجه کاربران است. شما می توانید برای طراحی صفحه درباره ما نیز از این روش استفاده کنید. برای مثال می توانید داستان پیدایش برند یا کسب و کارتان را به صورت یک داستان جذاب بنویسید و در صفحه درباره ما قرار دهید. شما با استفاده از داستان خود می توانید ذهن مخاطبان خود را با اهدافتان هم سو کنید.

استفاده نکردن از تبلیغات

صفحه درباره ما جایی است که می توانید خود را معرفی کنید و با مشتریان خود ارتباط بهتری برقرار کنید. در این بخش نباید محصولات خود و ارزش های آنها را ارائه دهید، بلکه از این فضا برای معرفی اهداف و سیاست های کلی شرکت استفاده کنید و به مردم این امکان را می دهید تا با مطالعه مطالب بیشتر در مورد شما و تفاوت های اصلی شرکت شما با سایر رقبا اطلاعات بیشتری کسب کنند.

 در صفحه درباره ما به مزیت رقابتی خود در برابر رقبایتان اشاره کنید و اهداف و چشم انداز خود را برای مخاطبان خود با مشخصات شرکت خود در این صفحه روشن کنید.

اعضای تیمتان را معرفی کنید

کسب و کارهای بزرگ زیادی وجود دارند که اعضای تیم های مختلفی را در صفحه درباره ما وب سایت ارائه می دهند که باعث جذب کاربران می شود. بیشتر اوقات، ما دوست داریم با افرادی که با آنها در ارتباط هستیم آشنا شویم و با آنها رابطه برقرار کنیم.

برای مثال، یافتن شخصی که در بخش خدمات مشتری به ما پاسخ می دهد، به ما اعتماد به نفس می دهد. البته در این مورد بسیار مراقب باشید زیرا برخی افراد دوست ندارند اطلاعات شخصی آنها فاش شود، بنابراین قبل از انجام این کار نظر خود را از اعضای گروه جویا شوید.

سوالات احتمالی کاربران را پاسخ دهید

معمولا سوالاتی مثل این که شما کی هستید؟ چگونه کسب و کار خود را شروع کردید؟ چند نفر در شرکت شما هستند؟ ویژگی های مثبت شما چیست؟ و…. اینها همه سوالاتی است که از همه کاربران پرسیده می شود و معمولا برای دریافت پاسخ سوالات مورد نظر خود به صفحه درباره ما مراجعه می کنند، پس باید سعی کنید پاسخ آن سوالات را در این قسمت قرار دهید.

استفاده از فرمت های مختلف محتوایی

اگر صفحات درباره ما شرکت های موفق را بررسی کنید، متوجه می شوید که در صفحه درباره ما خود از ویدیو، تصاویر و متن برای طراحی زیبا این صفحه بکار برده اند. اگر خود را به جای کاربران وب سایت خود قرار دهید، فکر نمی کنیم حوصله داشته باشید متن های بلند درباره شرکت یا برند را مطالعه کنید. پس باید راهی برای آسان کردن این عملیات پیدا کنید، شما می توانید با استفاده از ویدیو هایی که درباره برندتان است و کسب و کارتان را معرفی می کند را در این صفحه استفاده کنید و عکس هایی که مربوط به برنتان است را در طراحی صفحه درباره ما بکار ببرید. کاربران امروزی با مشاهده ویدیو های موفقیت کسب و کار شما به بهره بردن از خدمات یا خرید محصولات شما ترغیب خواهند شد.

شبکه اجتماعی برند خود را معرفی کنید

برخی از برند ها برای جذب مشتری و جلب توجه کاربران فعالیت بسیار خوبی در شبکه های اجتماعی دارند که می توانند از طریق آنها خود را به کاربران و مشتری های خود معرفی کنند. شما هم اگر دارای شبکه های اجتماعی هستید و در آن محتوای آموزنده یا سرگرم کننده بارگذاری می کنید، می توانید لینک ها و آدرس های شبکه اجتماعی برند خود را در صفحه درباره ما قرار دهید.

سخن آخر

سعی کرده‌ایم به طور کامل راجع به موضوع نکات مهم در طراحی صفحه درباره ما صحبت کرده و نمونه‌های خوبی را برای ایده گرفتن به شما معرفی نماییم. اگر تا به الان سایت شما صفحه درباره ما نداشت و یا محتوای خوبی برای آن درج نکرده‌اید همین الان نوبت آن رسیده است که به خوبی راجع به این موضوع فعالیت نمایید.

امتیاز شما :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *