هزینه راه اندازی سایت فروشگاهی

هزینه راه اندازی سایت فروشگاهی | افزایش 10 برابری فروش

اگر بدنبال هزینه راه اندازی سایت فروشگاهی هستید ، پس لازم است در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با اطلاعات کاملی ، کسب و کار آنلاین خودتان را شروع کنید.
گروه همیار سایت
گروه همیار سایت

لیست محتوای این مطلب

اگر شما هم قصد راه اندازی سایت فروشگاهی خودتان را دارید ، پس لازم است در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با اطلاعات کاملی در باره همه جنبه های لازم برای طراحی سایت ، کسب و کار آنلاین خودتان را شروع کنید.

هزینه راه اندازی سایت فروشگاهی

هزینه راه اندازی سایت فروشگاهی

همانگونه که قبلا به صورت کامل ، انواع راه های طراحی فروشگاه اینترنتی و هزینه راه اندازی فروشگاه اینترنتی را به صورت کامل بررسی کردیم و اکنون می دانیم که بستگی به امکانات سایت فروشگاهی ، این مبلغ تغییر پذیر است.

اما هزینه ها و اصولی وجود دارد که باعث می شود سایت فروشگاهی شما نه تنها با هزینه به صرفه تری بسته شود ، بلکه در زمان سریع تری به نتایج دلخواهتان برسید.مارا همراهی کنید تا به صورت کامل با اصول راه اندازی سایت فروشگاهی آشنا شویم و ببینیم باید از طراح سایت فروشگاهی خود چه انتظاراتی داشته باشیم.

هزینه ثبت و تمدید دامین سایت فروشگاهی

هر سایتی باید آدرسی داشته باشد که با آن شناخته می شود.با گسترش بیشتر سایت ها تعداد پسوند دامین ها نیز افزایش پیدا کرده اند.در گذشته اغلب دامین ها (.ir)  یا (.com)  بودند.

ولی اکنون با تعداد بسیار زیادی از انواع دامین ها مواجه هستیم.شما باید دامینی را انتخاب کنید که هم از لحاظ سئو و هم لحاظ اعتبار و سادگی گزینه مناسبی برای شما باشد.

قبل از هرچیزی اجازه دهید به قیمت دامین ها نگاهی بیاندازیم.همانگونه که در عکس زیر مشخص است ، دامنه قیمت دامین ها متغییر است.اگر دنبال دامین با قیمت پایین و سئو خوب هستید ما دامین (.ir) را پیشنهاد می دهیم.

گزینه بعدی دامین دات کام (.com) است.این دامنه هم قدیمی و هم دامینی معتبر جهانی است.شما می توانید برای سئوی سایت نیز روی آن حساب کنید.این دامین ها 1تا5 ساله هستند و پس از آن باید تمدید شوند.

قیمت دامین مختلف

هزینه میزبانی هاست سایت فروشگاهی

برای راه اندازی سایت فروشگاهی در اینترنت بعد از طراحی وب سایت باید به دنبال یک هاست معتبر باشید.به زبانی ساده ، هاست فضایی است در اینترنت که به شما داده می شود تا در آن بتوانید اطلاعات و سایت خودتان را قرار دهید.

یک هاست بستگی به مقدار فضای مورد نظر ، زمان تمدید ، امکانات و نوع آن ، قیمیت های مختلفی دارند.برای کاهش هزینه راه اندازی سایت فروشگاهی می توانید هاست ماهیانه یا سالیانه با امکانات محدود تر استفاده کنید.

نگران نباشید به این شکل نه تنها مشکلی برای شما پیش نمی آید بلکه از هزینه ها در ابتدای کار کاسته می شود.این فضا ممکن است با افزایش کاربران پر شود که در این صورت می توانید آن را تغییر دهید و با هاستی با امکانات بیشتر جایگزین کنید.

شما با یک سرچ ساده می توانید شرکت های ارائه دهنده هاست بسیار زیادی را پیدا کنید.

هزینه پشتیبانی و امور فنی در هزینه راه اندازی سایت فروشگاهی

هر سایت فروشگاهی نیاز به زیر ساخت ها و پشتیبانی فنی دارد تا در صورت بروز مشکل بتواند به سایت کمک کنند.شما می توانید در صورت داشتن تجربه کافی خودتان مسئولیت این قسمت را برعهده بگیرید.

اما در غیر این صورت میتوانید با شرکت ها و افرادی که در این زمینه تخصص دارند همکاری کنید.داشتن گروهی قوی برای پشتیبانی سایت فروشگاهی بسیار پر اهمیت است.

گروه همیار سایت با متخصصین خود ، در هر لحظه آماده پاسخ گویی به نیاز های شما در این زمینه است.برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

اصول اولیه راه اندازی سایت فروشگاهی

تمام آنچه تا حالا گفته شد در مورد هزینه راه اندازی سایت فروشگاهی بود.اما قبل از پرداختن به خود سایت باید به یک سری قواعد و اصول توجه کنید تا اعتبار و قدرت بیشتری برای فروشگاه کسب کنید.

قیمت بالا نشان کیفیت بالا نیست !

آنچه مهم است برای داشتن سایت فروشگاهی ، کیفیتی مناسب و برآورده کردن نیاز های شما است.آنچه که باعث تغییر قیمت وب سایت ها می شود ، ابعاد بزرگی فروشگاه و امکانات مورد نیاز آن است.

متاسفانه برخی شرکت ها با داشتن کیفیت پایین ، به دنبال دریافت مبالغ بسیار سنگین هستند.اینگونه هزینه ها نه تنها نمی تواند باعث موفقیت شما در شروع یک کسب و کار آنلاین باشد،بلکه تنها باریست بر روی دوش شما.

برای پیدا کردن مناسب ترین قیمت ، لازم است مقداری وقت صرف جست و جو کردن در شرکت های مختلف کنید.برای این کار کافیست در گوگل به دنبال قیمت ها و امکانات طراحان مختلف باشید.این کار باعث می شود که طرح های مختلف را در کنار همدیگر بررسی کنید و به بهترین نتیجه برسید.گروه همیار سایت همیشه با رقابت سالم ، سعی داشته بهترین کیفیت و کمترین هزینه راه ندازی سایت فروشگاهی را داشته باشد.

هزینه اضافی برای کاری تکراری

یکی دیگر از مشکلات در راه هزینه راه اندازی سایت فروشگاهی ، دریافت هزینه های اضافی برای راه اندازی و برطرف کردن مشکلات اولیه سایت های طراحی شده است.شما باید قبل از هرکاری از طراح خود بخواهید که قراردادی روشن داشته باشید.

شما قرار نیست برای هر تغییر کوچکی در فروشگاه ، مبلغ بسیار بالایی پرداخت کنید.مقداری از این تغییرات جزئی از هر سایت فروشگاهی هستند و امری است طبیعی و نباید برای آن ها مبلغی دریافت شود.تنها برای شخصی سازی و تغییر امکانات،طراح می تواند از شما هزینه اضافی دریافت کند.

ما در این مجموعه سعی داریم با طراحی فروشگاه هایی با بالاترین امکانات و کمترین هزینه ممکن ، در این شرایط اقتصادی کمکی به هم وطنان خود کرده باشیم.

یک سایت فروشگاهی باید چه امکاناتی داشته باشد؟

اجازه دهید از شما این سوال را بپرسم : دوست دارید فروشگاهتان چه امکاناتی داشته باشید؟ شاید پاسخ های متفاوتی برای این سوال داشته باشیم ، اما مهم ترین نکته در راه اندازی سایت فروشگاهی توجه به امکانات ضروری است که شاید به علت عدم تجربه اولیه با آن آشنا نباشید.

در ادامه می خواهیم با بررسی ویژگی های مهم و کاربردی فروشگاه های اینترنتی ، به شما کمک کنیم تا تصمیم بهتری بگیرید.

طراحی با سبک مدرن جهانی

با ورود به دنیای دیجیتال جدید ، دیگر جایی برای وب سایت ها و گرافیست های قدیمی نمانده است.طراحی گرافیکی سایت های فروشگاهی دیگر تبدیل به یک هنر جهانی شده است.

شما این حق را دارید از طراحانی کمک بگیرید که در این زمینه تخصص کافی را داشته باشند.دیگر کاربران ایرانی بسیار باهوش تر از گذشته شده اند و اصلا به سایت های با گرافیک قدیمی و سنگین اعتماد نمی کنند.

شما نیز باید در ابتدای کار به فکر یک طراحی جذاب باشید ، در غیر این صورت باید به فکر عقب ماندن از رقیبانتان باشید.یک طراحی با کلاس جهانی می تواند توجه همه را به خود جلب کند.شاید باید بیش تر از هزینه راه اندازی سایت فروشگاهی  به فکر کیفیت آن باشیم

امنیت در لایه لایه ی سایت

هنگام راه اندازی یک فروشگاه ، تامین امنیت سایت برای کاربران در بالا ترین اهمیت برخوردار است.شما باید بتوانید با حملات امنیت مقابله کنید.یک وب سایت امن ، توانایی دفع انواع حملات را باید داشته باشد.

یکی دیگر از مشکلات عمده سایت ها مقابله کردن با بد افزار ها (malware scanning) است. این بد افزار ها با اضافه کردن کدهای مخرب ، سعی در ایجاد مشکلات امنیت در سایت ها دارند.

یک طراح باید هنگام راه اندازی سایت فروشگاه به همه این نکات توجه کند تا بتواند در همه ی لایه های امنیتی سایت و سرور ، امنیت را برای فروشگاه تامین کند.

اتصال سایت فروشگاهی به گوگل

شما از چه راهی قرار است شناخته شوید و مشتری بگیرید؟بله ، گوگل . اگر بتوانید به صورتی درست و بهینه شده خود را به گوگل معرفی کنید ، می توانید انتظار فروشی انفجاری داشته باشید.در غیر این صورت حتی نمی توانید از پس هزینه های معمولی فروشگاه بر بیایید.

شما باید بتوانید به سرویس های مختلف گوگل وصل شوید تا بتوانید هم از لحاظ آماری و هم دیده شدن ، به صورتی کاملا حرفه ای عمل کنید.گوگل با شناسایی مشکلات یک سایت و نکات مورد نیاز سعی دارد تذکرات مهم را به مدیر سایت بدهد.

یکی از مهترین ابزار های گوگل ابزاری است به اسم گوگل آنالیتیک (google Analytics) .این ابزار که به صورت رایگان در اختیار وب مستران قرار می گیرد ، به شما کمک می کند تا آماری دقیق از جزئیات سایت داشته باشید.

بنابراین یکی از مهم ترین نکات هنگام راه اندازی سایت فروشگاهی توجه به ارتباط دقیق با گوگل است.از طراح خود بخواهید به صورت کامل این قابلیت را برای شما راه اندازی کند.

تنظیمات سئو سایت فروشگاهی

همیشه هزینه راه اندازی سایت فروشگاهی مربوط به قبل از خرید سایت نیست.شما باید برای دیده شدن تبلیغ کنید.اما آیا واقعا باید همیشه تبلیغ کرد؟آیا سایت های بزرگ فقط با تبلیغ دیده شدند؟

جواب این سوال سئو سایت فروشگاهی است.شما قرار نیست همیشه تبلیغ کنید،باید راهی بهتر برای دیده شدن پیدا کنیم.این راه همان بهینه سازی فروشگاه برای موتوهای جست و جو یا همان سئو است.

وقتی مطلبی را در گوگل سرج می کنیم طبیعتا اولین یا نهایتا نتیجه های صفحه اول گوگل را باز می کنیم.این قائده همیشه هست.پس باید برای دیده شدن و رشد انفجاری ، در صفحه اول گوگل حضور داشته باشیم.

شما می توانید برای انجام تخصصی سئو سایت ، که مهترین قسمت هر سایت به حساب می آید ، روی کمک متخصصین سئوی ما حساب کنید.گروه همیار سایت با داشتن به روز ترین اطلاعات تخصصی در حوضه ی سئو به شما کمک می کند تا جایگاه واقعی خود را پیدا کنید.برای دریافت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

امکانات به روز ، نیاز هر فروشگاه اینترنتی برای کاهش هزینه راه اندازی سایت فروشگاهی

با گسترش روز افزون فروشگاه های اینترنتی و گسترش این بازارها ، هر روز نیاز های جدیدی برای مدیران سایت ها به وجود می آید.یکی دیگر از نکات مهم در طراحی موفق سایت فروشگاهی قابلیت گسترش پذیری است.

شما باید فروشگاهی داشته باشید که علاوه بر امکانات روز دنیا ، قابلیت افزودن امکانات جدید نیز داشته باشد.این گسترش پذیری به شما این امکان را می دهد تا در هر لحظه با توجه به نیاز های فروشگاه بتوانید سایت را تغییر دهید.

راه اندازی سایت فروشگاه در ابعاد مختلف

فروشگاه برای کسب و کار های نوپا

اگر شما مدیر یک کسب و کار نوپا هستید و دوست دارید با قدرت سایت خود را تاسیس کنید ، لازم است در ابتدای راه کاملا دقیق گام بردارید.معمولا این گونه کسب و کارها ، هزینه مناسب در ابتدای لیست مدیر کسب و کار قرار می گیرد.

این فروشگاه ها معمولا توسط یک یا دو نفر مدیریت می شود و بیشتر بر روی تجربه مدیر سایت اداره می شوند و زیاد روی درآمد آن حساب نمی شود.

سرعت پیشرفت در این موارد نسبت به شرکت های بزرگ کند تر است اما اهداف بلند مدت بیشتری را شامل می شود.در این موارد لازم است تا صبر و حوصله داشته باشید.البته این تنها کار برای پیشرفت  کافی نیست.شما باید بتوانید تولید محتوا بکنید.راه اصلی دیده شدن در این کسب و کارها تولید محتوای تازه و جذاب است.

فروشگاه برای کسب و کار های رشد کرده

این کسب و کارها برای افراد بیشتری شناس و جا افتاده هستند.بیشتر به دنبال معرفی خود برای ورود به حوضه ی بزرگتری هستند.هزینه راه اندازی سایت فروشگاهی برای این گروه کمتر گروه قبل اهمیت دارد.

این سایت ها معمولا توسط افراد بیشتری اداره می شود و گروه خاصی اداره سایت فروشگاهی را بعهده دارند.این گروه در حال برنامه ریزی برای ورود به دنیای بزرگتری از برند سازی و تجارت هستند.

برای این گروه نه تنها تولید محتوا تازه لازم و ضروری است بلکه باید توجه بیشتری روی شبکه های اجتماعی داشته باشند.یکی دیگر از احتیاجات این کسب و کارها سئو تخصصی است.

شما باید بتوانید که متخصص قوی سئو در تیم خود داشته باشید.سئو مناسب تنها راه پیشی گرفتن از رقیبانتان است.

گروه همیار سایت با متخصصین خود همیشه سهم بزرگی از سئو این کسب و کار ها را داشته است.شما نیز می توانید برای رشد بیشتر کسب و کار خود با مشاوران ما تماس بگیرید.بیشتر بخوانید.

فروشگاه برای کسب و کار های بزرگ

این کسب و کارها دارای درآمد زیاد و بنیه مالی قوی هستند.آن ها بیشتر خواهان جذب مشتری های بزرگ و گسترش بیشتر برند خود در داخل و یا خارج کشور هستند.

شبکه های اجتماعی ، دیگر سیگنال مهم برای راه اندازی سایت فروشگاهی این دسته می باشد.این کسب و کارها روی هزینه راه اندازی سایت فروشگاهی تمرکز ندارند و بیشتر به دنبال شرکت های قدرتمند هستند.

این گروه باید در تیم خود سئو کار ، گروه امنیتی و پشتیبانی و وبمستر های قدرتمند داشته باشند تا بتواند به عنوان شرکت ها و کسب و کار های بزرگ خود را معرفی کنند.

سایت فروشگاه برای این گروه کلید اصلی موفقیت و پیشی گرفتن از رقبا محصوب می شود.برای این دسته افراد تولید محتوا فوق جذاب و حرفه ای در سایت و اینستاگرام و حضور موفقت در زمینه آموزش می تواند بسیار مهم باشد.

در پایان

طراحی وب کاری کاملا تخصصی است برای همین باید در طراحی آن بسیار دقیق باشید.وسواس به خرج دهید و شرکت های معتبر و با ایده ی روز استفاده کنید.

در نهایت یاد آور می شویم که هزینه بالا نشانه کیفیت نیست.همیشه برای داشتن سایت موفق سعی داشته باشید به دنبال طراحانی با دانش روز باشید.

یادتان باشد هزینه راه اندازی سایت فروشگاهی نه تنها می تواند بسیار زیاد و سرسام آور نباشد ، بلکه می تواند بسیار به صرفه باشد.گروه همیار سایت همیشه در تلاش است تا بیشترین کیفیت را در کنار کمترین هزینه ارائه کند.

امتیاز شما :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *