ادمین اینستاگرام  پشت تمام پیج های پر بازدید اینستاگرام و تمام پیج هایی که هر روز بر تعداد فالوور های آن افزوده می شود نقش مهمی دارد. ادمین اینستاگرام کسی است که با استفاده از روش های مختلف برای تولید محتوا و تحلیل پیج اینستاگرامی حفظ امنیت پیج باعث رشد روز ب روز پیج می شود.

تعریف مدیریت در دنیای دیجیتال کنونی​

تعریف مدیریت در دنیای دیجیتال کنونی

کلمه Admin در اصل مخفف کلمه (Administrator) است. با توجه به فراگیر شدن واژه ادمین در دنیای فناوری اطلاعات به تدریج و به مرور زمان واژه ادمین به شکل و تلفظ امروزی ادمین تغییر پیدا کرد و بدین ترتیب گفتار برقرار شد.

به احتمال زیاد اگر در خانه کامپیوتر یا لپ تاپ با ویندوز یا مک دارید، با کلمه admin زیاد برخورد کرده اید و بارها آن را در قسمت های مختلف ویندوز دیده اید. می توان گفت در واقع هرکسی که کامپیوتر شخصی، لپ تاپ، گوشی هوشمند یا تبلت داشته باشد ادمین محسوب می شود.

ادمین اینستاگرام کیست

ادمین اینستاگرام کیست؟

علاوه بر کلمه admin، احتمالاً بارها عبارت Webmaster را شنیده یا دیده اید. کلمه وب مستر به معنای مدیر وب سایت است. یعنی شخصی که سایت را به طور کامل مدیریت می کند. محتوای جدید را منتشر می کند، ظاهر سایت را تغییر می دهد، باگ ها و مشکلات را برطرف می کند و به نظرات کاربران سایت پاسخگو است.

سایتی به اندازه اینستاگرام چندین وبمستر دارد، بنابراین نمی توانید بپرسید ادمین اینستاگرام کیست؟ پس باید سؤال خود را به گونه ای دیگر مطرح کنیم.

همانطور که می‌دانید اینستاگرام بیش از یک میلیارد حساب کاربری دارد و به هر حساب کاربری یک پروفایل یا اکانت گفته می شود و هر پروفایل، اکانت یا حساب کاربری یک صفحه یا صفحه اینستاگرام در نظر گرفته می شود. بنابراین به جای پرسیدن این سؤال که ادمین اینستاگرام کیست یا چیست؟ باید بپرسیم: ادمین صفحه اینستاگرام کیست؟

مهارت خای ادمین اینستاگرام

مهارت های ادمین اینستاگرام

وظایف ادمین اینستاگرام

وظایف ادمین اینستاگرام

با وظایف ادمین در اینستاگرام می توان معنای این اصطلاح را بهتر درک کرد. با توجه به مطالب فوق متوجه شدیم که واژه ادمین به معنای مدیر است و ادمین در اینستاگرام به شخصی اطلاق می شود که صفحه ای را در این شبکه اجتماعی مدیریت می کند.

اکنون به بررسی وظایف محول شده به مدیر صفحه می پردازیم که برای آنها توسط کارفرما یا صاحب اصلی صفحه پرداخت می شود.

اگر از کاربران فعال اینستاگرام و دنبال کننده صفحات افراد و کسب و کارهای شناخته شده در ایران هستید، حتما متوجه شده اید که عبارت “این صفحه توسط ادمین مدیریت می شود” در بیو معرفی صفحه ذکر شده است.

وظایف ادمین اینستاگرام امروزه برای همه جا افتاده است ولی بازهم باید در نظر داشت که این وظایف مرتبط با نوع فعالیت پیج اینستاگرامی هم است.

 • محتوای معمولی شامل عکس یا ویدیو (IGTV) را در قالب پست و استوری آپلود و ارسال کنید.
 • یک عنوان یا متن مناسب برای محتوای آپلود شده بنویسید.
 • هشتگ گذاری مناسب.
 • استوریها را دسته بندی کند و در صورت نیاز در قسمت هایلایت ذخیره کند.
 • پست ها را دسته بندی کند و در صورت نیاز در قسمت آرشیو ذخیره کند.
 • به نظرات کاربران و واکنش های استوری پاسخ دهد.
 • به پیام های مستقیم ارسال شده توسط فالوورها یا حتی افرادی که صفحه را فالو نمی کنند پاسخ دهد.
 • مدیریت روابط با مشتریان ناراضی.
 • مدیریت نظرات نامناسب و بی ادبانه.
 • برنامه ریزی برای افزایش فالوور، افزایش بازدید، افزایش لایک.

  حفظ امنیت صفحه و جلوگیری از هک شدن.

 • تغییرات دوره ای در عکس پروفایل و متن بیو.
 • نرخ تعامل صفحه را افزایش دهید.
 • آشنایی با روش های مختلف بازاریابی، تبلیغات و راه‌اندازی کمپین های بازاریابی اینستاگرامی.
 • تعیین زمان مناسب برای آپلود پست و استوری
 
همان طور که در بالا گفته شد ادمین اینستاگرام نقش بسیار مهمی رو در پرورش پیج بر عهده دارد چرا که امروزه دیجیتال مارکتینگ جایگاه مهمی در کسب کار های جدید و ایفا میکند.

تولید محتوا برای پیچ اینستاگرام

تولید محتوا برای پیج اینستاگرام

یکی از مهم ترین وظایف ادمین اینستاگرام تولید محتوای درست برای پیج اینستا گرامی است و از آن جایی که بیشتر کسانی که در اینستاگرام در حال فعالیت هستند برای گذران وقت و سرگرمی آمده اند باید تولید محتوا به گونه ای باشد که نه تنها بتوانید محصول خود را ارائه دهید بلکه باید جذاب نیز باشد تا کاربران جذب شوند و احساس نیاز کنند.

ادمین اینستاگرام چگونه به کامنت ها پاسخ میدهد!

سوالات متداولی که ممکن است برای هر شخص به و جود بی آید پیدا خواهیم کرد و در نهایت آن ها را به ادمین اینستاگرام ارجاع خواهیم داد
مواردی مانند قیمت گذاری محصول، ویژگی های خاص، تغییرات سفارشی محصول و هر مورد دیگری که ممکن است مورد نیاز باشد.
یک سری سوالات وجود دارد که به ندرت توسط کاربران ممکن است مطرح شود و تنها کارفرما پاسخ آنها را می دانید.
برای این موارد طبق تصمیم شما، صفحه ادمین اینستاگرام یا این سوالات را در گروه برای شما ارسال می کند یا در قسمت دایرکت علامت گذاری می کند و می توانید مستقیما به آنها پاسخ دهید.

همیار سایت به عنوان ادمین اینستاگرامی چه مزایایی دارد

همیار سایت به عنوان ادمین اینستاگرامی چه مزایایی دارد

امتیاز شما :