تبلیغات در گوگل چیست؟

با خواندن این مقاله خواهیم فهمید که تبلیغات در گوگل یا همان گوگل ادوردز چیست؟ و خواهیم فهمید که چرا یکی از بهترین روش های تبلیغ تبلیغات در گوگل، تبلیغات گوگلی است. طبق جدید ترین آمار هر ثانیه 9 میلیون جستجو در گوگل خواهد شد و اکثرا شاهد تبلیغات گوگل در صفحات جستجو خواهیم بود، تبلغات در گوگل کاربرد های بسیاری دارد به عنوان مثال میتوانید در استراتژی سئو خود از تبلیغات در گوگل استفاده کنی و یا در فرایند خدمات سئو از تبلیغات گوگل ادوردز استفاده کنید به طور کلی تبلیغات گوگلی ترافیک قابل توجهی را به سمت وب سایت شما هدایت خواهد کرد.

تبلیغات در گوگل یک استراتژی بسیار قوی برای کسب و کار های کوچکی است که اقدام به طراحی سایت شرکتی یا طراحی سایت فروشگاهی کرده اند، شما میتوانید یک آگهی مرتبط با حوزه کاریتان در گوگل نشر دهید و افرادی که در صفحات وب به دنبال محصولات و خدمات شما هستند به سادگی شما را پیدا کنند و از محصولات و خدمات شما استفاده کنند.

 

 

گوگل ادز چیست ؟

اگر بخواهیم به ساده‌ترین شکل ممکن این اکوسیستم تبلیغاتی را تعریف کنیم میتوانیم بگوییم که گوگل ادز از سه بخش تشکیل شده است کاربرانی که در صفحات وب، به وب گردی مشغول هستند و کسب کار هایی که میخواهند خود را به مشتریان بالقوه  خود نمایش بدهند و رسانه های اینترنتی که با نمایش دادن این تبلیغات میتوانند درآمد زایی کنند .

تبلیغات گوگلی برای چه کسانی قابل مشاهده است ؟

در سرویس تبلیغات گوگلی شما میتوانید مخاطبین خود را بر اساس چند معیار و فاکتور مختلف دسته بندی کنید تا تبلیغات گوگل خود را به بهترین شکل ممکن بهینه کنید تا تبلیغاتتان برای مخاطبین و بازار هدفتان قابل نمایش باشد، معیار ها شامل:

 

معیار ها و دسته بندی تبلیغات گوگل

پس با بهینه کردن تبلیغاتتان میتوانید به گوگل بگویید که تبلیغاتتان را به افراد 18 تا 20 سال نمایش دهد که با دستگاه تلفن همراه و در یکی از شهر های ترکیه نمایش دهد، آیا تبلیغاتی هدفمند تر و بهینه تر از نبلیغات گوگل وجود دارد؟

تبلیغات گوگل در چه شبکه هایی قابل نمایش است ؟

به طور کلی برای نمایش تبلیغات کلیکی گوگل میتوانید آن ها را در دو شبکه گوگل به اشتراک بزارید که شبکه های که این تبلیغات را به نمایش میگزارند عبارت اند از

  • شبکۀ نمایش گوگل یا Google Display Network
  • شبکۀ جستجوی گوگل یا Google Search Network

شبکه نمایش گوگل (Display Network) چیست؟

شبکه نمایش گوگل (Display Network) شبکه ای است که بیش از 2 میلیون وب سایت، و دیوایس های مختلف امکان نمایش دادن تبلیغات خود در آن هستند بیشتر تبلیغات در این شبکه تبلیغات بنری و اسلایدی است اما میتوان تبلیغات متنی نیز در این شبکه انجام داد.

به کمک شبکۀ نمایش، شما می‌توانید تبلیغ خودتان را به مشتریان جدیدی که به محصولات و خدمات‌تان علاقه دارند نمایش دهید. همچنین با استفاده از این شبکۀ تبلیغاتی، می‌توانید کمپین‌های ریمارکتینگ بسیار مؤثر و جذابی راه‌اندازی کنید.

 

شبکۀ جستجوی گوگل (Search Network) چیست؟

شبکۀ جستجوی گوگل به تمامی رسانه‌هایی (متعلق به گوگل یا همکار با آن) اشاره دارد که کاربران در آن‌ها جستجو می‌کنند. در واقع، این شبکه میلیون‌ها کاربری را هدف قرار می‌دهد که روزانه عبارت‌های مختلف را در خود سایت گوگل، سرویس نقشۀ گوگل و سیستم‌های همکار گوگل جستجو می‌کنند (اصطلاحاً به عبارتی که کاربر جستجو می‌کند، Search Query می‌گویند).

خب، حالا شما به راحتی مهم‌ترین شبکه‌های تبلیغاتی در گوگل را شناختید. در قدم بعد، باید انواع روش‌های تبلیغ در این شبکه‌ها را بشناسیم. به عبارت دیگر، گوگل روش‌های مختلفی را برای نمایش تبلیغ‌تان در هر یک از این شبکه‌های تبلیغاتی در اختیار شما قرار داده است.

اجازه دهید هر کدام از این روش‌های تبلیغاتی در گوگل ادز را از حالا، کمپین بخوانیم. بر این اساس، می‌خواهیم انواع کمپین‌ها در گوگل ادز را معرفی می‌کنیم و به شما بگوییم که هر کمپین، اجازۀ تبلیغ در کدام رسانه‌ها را به شما می‌دهد.

منظور از کمپین در تبلیغات گوگل چیست ؟

اگر بخواهیم کمپین گوگل ادز را به زبان ساده توضیح دهیم میتوانیم بگوییم که به مجموعه تنظیمات معیار ها برای این که بتوانیم تبلیغات خودمان را به طور اصولی بهینه کنیم کمپین گوگل ادورز میگوییم.

به طور کلی اولین چیزی که در کمپین های گوگل بسیار مهم است هدف شما از تبلیغات است گاهی شما تبلیغات خود را شروع میکنید به منظور این که ورودی به سمت سایتتان بفرستید، گاهی تبلیغات میکنید برای برند سازی کسب و کارتان و گاهی هم برای فروش، گوگل ادز بهترین راهکار را برای شما در نظر گرفته است.

شبکه های جستجو و شبکه های نمایش گوگل که کمی قبل تر راج به آن ها صحبت کردیم بستر مناسبی برای به نمایش گذاشتن تبلیغاتتان هستند و برای استفاده از این د شبکه پر قدرت گوگل باید در نظر داشته باشید که از چه نوع کمپینی استفاده خواهید کرد.

 

کمپین جستجو گوگل (Google Search Campaign) چیست ؟

کمپین جستجو گوگل (Google Search Campaign) یکی از بهترین کمپین های تبلیغاتی برای ایرانیانی است که قصد دارند تبلیغات گوگل خود را استارت بزنند، با این کمپین شما میتوانید مطمئن باشید که افرادی که  تبلیغات شما را خواهند دید قطعا ایرانیانی هستند که به دنبال محصول و یا خدمات شما هستند.

زیرا فردی که عبارت «طراحی سایت فروشگاهی» را جستجو می‌کند، قطعاً ایرانی است و در ایران این عبارت را جستجو کرده است.  مهم‌ترین مزیت این کمپین‌ها این است که شما درست در همان لحظه‌ای که کاربر به دنبال خدمات و محصولات شما است، تبلیغ خودتان را به آن‌ها نمایش می‌دهید و این یک فرصت استثنایی برای افزایش فروش شما است.

تبلیغات گوگل در کجا نمایش داده میشود؟

هر بار که کاربران کلمات کلیدی مرتبط با محصولات و خدمات شما را جستجو می کند، تبلیغ شما در یکی از پلتفرم های زیر نمایش داده می شود:

سایت های جستجو گوگل

در این صورت ممکن است تبلیغ شما در نتایج جستجوی کاربر در گوگل (گوگل پلی، خرید گوگل و نقشه گوگل) نمایش داده شود. در ادامه به توضیح هر یک از این پلتفرم ها می پردازیم با همیار سایت همراه باشید.

نتایج جستجو گوگل

در این میان مهمترین و پرکاربردترین پلتفرم های تبلیغاتی سایت گوگل یکی از بهترین و موفق ترین پلتفرم است. وقتی کلمه ای را در گوگل جستجو می کنید، سایت های زیادی را می یابید که بر روی کلمه مورد نظر شما فعالیت میکنند و اکنون با گوگل ادز می توان تبلیغ سایت شما را در کنار سایت های دیگری که در صفحه اول ظاهر می شوند قرار داد.

فرض کنید روزانه 8000 نفر عبارت طراحی سایت شرکتی را در گوگل جستجو می کنند. اگر شرکت طراحی سایت دارید، چه اشکالی دارد که این 8000 نفر سایت شما را در نتایج جستجو ببینند و تعداد زیادی از آنها وارد سایت شما شوند؟!

ما فکر نمی کنیم مشکلی وجود داشته باشد و گوگل نیز مشکلی ندارد. حتی از نظر مصرف کننده هم مشکلی نیست. هرچه انتخاب های بیشتری داشته باشد، شانس بیشتری برای پیدا کردن طراح سایت با قیمت بهتر و خدمات بهتر دارد.

امتیاز شما :