پست مهمان

پست مهمان چیست ؟ چه تاثیری در سئو سایت دارد ؟

hossein

لیست محتوای این مطلب

همانطور که در مقاله رپورتاژ آگهی رایگان اشاره کردیم استفاده از پست مهمان یکی از روش های عالی برای دریافت بکلینک و افزایش رتبه صفحات وب سایت شما میباشد. در روش لینک سازی پست مهمان شما یک محتوای پر بار برای یک وب سایت پربازدید آماده میکنید و در ادامه در عوض برای وب سایت خود یک بکلینک درست میکنید. استفاده از روش پست مهمان یکی از بهترین روش های خدمات سئو در سالیان اخیر معرفی شده است، اما نمیتوان گفت که تمامی وب مستران از آن نتیجه دلخواه خود را کسب کرده اند. در ادامه با همیار سایت همراه باشید تا تاثیر پست مهمان در سئو را با هم بررسی کنیم.

پست مهمان چیست

پست مهمان چیست ؟

پست مهمان یا guest post فرایندی است که یک وب سایت پر بازدید محتوایی را از یک وب سایت دیگر دریافت میکند و در ادامه به کمک لینک ارتباط موثری بین دو وب سایت برقرار میشود. به زبان ساده‌تر پست مهمان را میتوان این گونه تعریف کرد که یک نویسنده برای وب سایت شما در سایت های پر بازدید یک محتوای سئو شده و یونیک انتشار دهد. در نظر داشته باشید که نوشتن پست مهمان باید دارای شرایط و ویژگی های خاصی باشد و طبق یک اصول نوشته شود تا بتوانید نتایج دلخواه خود را به دست بیاورید.

یکی از ویژگی هایی که پست مهمان باید داشته باشد این است که از یک الگو لینک سازی معتبر و اصولی استفاده شود. در نظر داشته باشید که برای تاثیر بیشتر پست مهمان در سئو سایتتان باید وب سایت هایی را پیدا کنید که به گونه ای مخاطبان هدفتان از آن وب سایت بازدید میکنند.به طور کلی پست مهمان 4 هدف اصلی دارد که در ادامه آن ها را با هم بررسی میکنیم.

تاثیر پست مهمان در سئو سایت

تاثیر پست مهمان در سئو سایت

در این قسمت به بررسی تاثیر پست مهمان در سئو سایت میپردازیم، زمانی که از پست مهمان صحبت میکنیم دو نکته بسیار مهم وجود دارد که باعث افزایش سئو سایت ما میشود در مرحله اول پست مهمان سبس افزایش ورودی صفحات وب سایت ما میشود و در مرحله بعدی پست مهمان باعث رشد وب سایت و قدرت صفحات وب سایت ما میشوند. به طور کلی زمانی که از پست مهمان ورودی دریافت میکنیم ناخود آگاه همین امر سبب افزایش سئو سایتمان میشود و اعتبار صفحاتمان نزد گوگل افزایش پیدا خواهد کرد.

تکنیکی که میتوانید در پست مهمان خود استفاده کنید، پیوند خارجی و داخلی است. در این صورت شما روی یکی دیگر از عناصر مهم سئو نیز کار می کنید و سعی در بهبود رتبه سئو سایت خود دارید. همچنین به خاطر داشته باشید که از طریق این لینک بیلدینگ در حال ایجاد یک مسیر ارتباطی بین خود و کاربران سایت مقابل هستید که ممکن است برای گوگل مهم باشد.

 

نکات کلیدی پست مهمان

نکات کلیدی پست مهمان

برای افزایش تاثیر پست مهمان در سئو سایت باید به چند نکته کلیدی و مهم در خصوص نوشتن پست مهمان در نظر داشته باشید و این نکات را به صورت اصولی رعایت کنید تا بهترین نتیجه را از پست مهمان خود دریافت کنید در ادامه به طور کامل این موارد و نکات کلیدی را با هم بررسی میکنیم.

پست مهمان برای سایت ها پر بازدید

بهتر است سایت های محبوب را با کمی تحقیق پیدا کنید و برای آنها پست مهمان بنویسید. ضروری است که این صفحات ترافیک بیشتری نسبت به صفحات سایت شما داشته باشند در غیر این صورت انتشار محتوا در وب سایت خودتان اثربخشی بیشتری را به همراه خواهد داشت. در بین سایت هایی که پست مهمان را می پذیرند، آنهایی که بازدید بالایی دارند معیارهای پذیرش سخت گیرانه تری دارند و به کیفیت محتوا اهمیت می دهند. این کار نوشتن را برای شما سخت تر می کند، اما نتیجه بهتری را برای شما رقم خواهد زد.

اعتبار دامنه و صفحات هدف

وب سایت هایی که اعتبار دامنه و صفحات بیشتر دارند گزینه بهتری هستند برای انتشار پست مهمان حتی اگر اعتبار دامنه وب سایت نیز بالا باشد تاثیر بهتری میتوانید از انتشار پست مهمان بگیرید پس در نظر داشته باشید که سعی کنید با کمی تحقیق و جستجو وب سایت های معتبر را برای انتشار محتوا در نظر بگیرید. با قرار دادن لینک صفحات خود در وب سایت های با قدرت دامنه و یا صفحه بالا اعتبار صفحه شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. برخی از سئوکاران در هر سایتی یک پست مهمان مینویسند و دیگر به آن مراجعه نمیکنند ولی بهتر است که با یک یا دو سایت همکاری مستمر داشته باشید تا مخاطبان خاص خود را پیدا کرده و بر ارزش و اعتبار مطالب خود بیافزایید. همچنین شما میتوانید با استفاده از ابزار رایگان وب سایت ماز از قدرت دامنه و صفحات وب سایت هدفتان با خبر شوید.

 

توجه به بروزرسانی های وب سایت هدف

تعداد نویسندگان و به‌روزرسانی‌های سایتی را که می‌خواهید از منطقه مهمان بازدید کنید، بررسی کنید. تخمین زدن مدت زمان مقاله شما در صفحه اول بسیار مهم است. زیرا بر اثربخشی عمل شما تأثیر می گذارد. از وضعیت کار سایت و موضوعات مورد علاقه خوانندگان مطلع شوید و قبل از شروع نوشتن بررسی کنید که آیا مقاله مشابهی در گذشته به عنوان مقاله مهمان در این سایت منتشر نشده است یا خیر.

توجه به شبکه های اجتماعی

در نظر داشته باشید که وب سایتی که انتخاب کردید جهت منتشر کردن پست مهمان چه میزان در شبکه های اجتماعی فعالیت میکند، و چه میزان دنبال کننده دارد. فعالیت در شبکه های اجتماعی شانس شما را برای بازدید محتوایتان بیشتر خواهد کرد.

آموزش نوشتن پست مهمان

آموزش نوشتن پست مهمان

با مطالعه این بخش از مقاله قطعا متوجه شده اید که پست مهمان چیست ؟ و تاثیر پست مهمان در سئو سایت به شکلی است حال نوبت به آموزش نوشتن پست مهمان شده است، در این قسمت به شما آموزش خواهیم داد که چگونه یک برنامه اصولی برای نوشتن و انتشار دادن پست مهمان داشته باشید در ادامه با ما همراه باشید.

هدف از نوشتن پست مهمان

قبل از ارسال یا انجام هر کار دیگری، باید هدف خود را به طور کامل و کامل توضیح دهید. آیا هدف شما از پست مهمان افزایش ترافیک وب سایت است؟ آیا هدف شما افزایش نرخ تبدیل وب سایت است؟ ممکن است هدفی کاملا متفاوت داشته باشید و بخواهید با انتشار پست های مهمان، برند سایت خود را بهبود ببخشید. اگر یکی از این اهداف را دارید، به این معنی است که سبک نوشتن و استراتژی سئو شما کاملاً متفاوت خواهد بود.

 به این نکته توجه داشته باشید که شما با مشخص کردن هدف خود می‌توانید بهتر تصمیم گیری کنید. تصمیم گیری در مورد اینکه پست مهمان خود را در کدام سایت منتشر کنید. قطعا شما می‌توانید با توجه به هدف خود تعداد زیادی از سایت‌های مختلف را دسته بندی کنید و مورد بررسی قرار دهید. اما برای شما همیشه بازدهی حداکثر اولویت خواهد بود. بنابراین اهداف شما باید کاملا مشخص و واضح باشد. شما با دانستن هدف نهایی خود از پست مهمان می‌توانید سطح دانش و جذابیت محتوای سایت خود را نیز بهتر مدیریت کنید.

بررسی سایت میزبان

اگر هدفتان از انتشار پست مهمان در وب سایت ارتقا سئو و افزایش بازدید میباشد باید به درستی وب سایت مورد نظرتان را بررسی کنید، در نظر داشته باشید که هر چند حوزه کاریتان با وب سایت هدفتان نزدیک باشد تعامل بیشتر دریافت خواهید کرد و این به معنی افزایش رتبه در کلمات کلیدی مد نظرتان میباشد.

بررسی کنید که کاربران سایت مقابل چه ویژگی‌هایی دارند، چگونه می‌توانید به بهترین شکل ممکن  با آن‌ها ارتباط پیدا کنید؟ به عنوان مثال شما می‌توانید بررسی کنید که اگر لحن محتوای شما رسمی باشد بهتر است  و یا شما می‌توانید با لحن محتوای عامیانه به آن‌ها بیشتر نزدیک شوید. به یاد داشته باشید که کلید طلایی پست مهمان برای شما کاربران سایت مقابل است.

برنامه زمانی مناسب

ما فرض می کنیم که شما هر کاری را که باید انجام دهید انجام داده اید. در این صورت باید سعی کنید زمان مناسبی را برای ارسال پست مهمان خود انتخاب کنید. به یاد داشته باشید، اینطور نیست که پست مهمان خود را هر زمان که بخواهید ارسال کنید. در عوض، باید سعی کنید این کار را در زمانی انجام دهید که بیشترین بازخورد را دریافت می کنید. البته باید شرایط سایت و کسب و کار خود را نیز در نظر بگیرید.

یکی از بهترین زمان‌ها برای انجام این کار زمانی است که یک برنامه مهم در سایت خود دارید. به عنوان مثال، شما در حال برگزاری یک مسابقه بزرگ در وب سایت خود هستید. در این صورت افراد را نیز تشویق خواهید کرد تا از وب سایت شما بازدید کنند. البته در نظر داشته باشید که باید شرکت کاربران سایت ارسال مهمان را نیز به رسمیت بشناسید و گاهی اوقات امتیازات ویژه ای به آنها اعطا کنید.

پست مهمان guest post
سخن پایانی

در این مقاله شما با این موضوع که پست مهمان چیست و چه تاثیری در سئو سایت دارد آشنا شدید و در ادامه آموزش نوشتن پست مهمان را به شما آموختیم امید است که این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *