سئو ویدیو

آموزش سئو ویدیو

hossein

لیست محتوای این مطلب

طبق آمار روزانه بیش تر از 10 میلیون کاربر موتور جستجو گوگل به دنبال محتوا های ویدیویی هستند، به عبارت دیگر محتوا های ویدیویی یکی از مهم ترین اجزایی دنیای وب میباشد. شما با داشتن یک اسراتژی حرفه ای سئو ویدیو میتوانید به سادگی سیل زیادی از کاربران را به سمت وب سایتتان سوق دهید. سئو ویدیو کلیپ ها یکی از مهم ترین اجزایی جدانشدنی از خدمات سئو سایت میباشد. در این مقاله به برخی از تکنیک های سئو ویدیو اشاره خواهیم کرد که با به کارگیری آن ها میتوانید در جستجو های ویدیویی گوگل جزء نتایج برتر گوگل باشید. در این مقاله به بررسی و آموزش سئو ویدیو برای وب سایت اشاره خواهیم کرد در ادامه با همیار سایت همراه باشید.

سئو ویدیو چیست

سئو ویدیو چیست ؟

سئو فیلم با سئو سایت در موتور جستجو کمی تفاوت دارد و قوانین و الگریتم ها مختص به خودش را دارد، یوتیوب یکی از بزرگ ترین موتور های جستجو میباشد که پس از گوگل پرطرفدار ترین موتور جستجو در حوزه ویدیو میباشد. همانطور که میدانید یوتیوب هم برای خود قوانین مختص به خودش را دارد همانند گوگل و تمامی موتور های جستجو دیگر، شما میتوانید با قراردادن ویدیو های مربوط به محتوای خود در یوتیوب بسیار به سئو صفحه و همچنین افزایش پیج رنک صفحاتتان کمک خواهید کرد.

باید در نظر داشته باشید که جستجو در یوتیوب و موتور های جستجو ویدیویی کمی متفاوت تر از گوگل میباشد و باید برای به دست آوردن نتیجه بهتر کلمات کلیدی مناسب تری را نسبت به گوگل در نظر داشته باشید. به عنوان مثال مخاطبان در یوتیوب هدف و قصد خرید و تراکنش ندارند و بیشتر هدف آن ها این است که اقدام به مشاهده آموزش ها در حوزه های مختلف کاری کنند. به روایتی دیگر کاربران یوتیوب نمیخواهند بدانند که در کجا میتواند سفارش طراحی سایت فروشگاهی بدهند، آنها در نظر دارند که آموزش طراحی وب سایت فروشگاهی را بدانند.

شاید یکی از قابلیت های یوتیوب این باشد که به طور پیشفرض محتواهایی که به جستجو شما نزدیک تر است را رندوم به شما نشان میدهید این موضوع میتواند که به سادگی بازدید های وب سایت شما را دوچندان کند. سئو ویدیو یک کار بسیار تخصصی است که نمیتوان به سادگی با تغیر کلمات کلیدی و تولید محتوا در آن نتیجه دلخواهی را به دست بیاورید. در ادامه به آموزش سئو ویدیو میپردازیم با ما همراه باشید.

 

آموزش سئو ویدیو

آموزش سئو ویدیو

در ادامه به آموزش سئو ویدیو میپردازیم، شما با رعایت نکات و طرفند هایی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد قادر هستید که با سئو ویدیو سیل بسیار زیادی از کاربران را به سمت وب سایتتان سوق دهید. در ادامه با همیار سایت همراه باشید.

جذاب بودن کاور ویدیو

جذاب بودن کاور اصلی ویدیو یکی از مهم ترین اجزای سئو ویدیو و فیلم میباشد دقیقا همانند متا دیسکریپشن در سئو گوگل که باید بسیار جذاب و حرفه ای نوشته شده باشد، کاور ویدیو هم باید چنین شرایطی داشته باشد چرا که کاربران در اولین برخورد با ویدیو با کاور آن روبه رو خواهند شد. بهتر است که کاور مناسبی را برای ویدیو خود انتخاب کنید قبل از این که به طور پیشفرض سیستم یک عکس را برای کاور ویدیو انتخاب کند. تصویر کاور ویدیو شما باید مرتبط و زیبا باشد. همچنین در مورد ویدیو شما توضیحاتی را به صورت بصری اعلام کند. در غیر این صورت بر برند شما تاثیر منفی خواهد گذاشت.

مرتبط بودن تگ عنوان ویدیو

به منظور برچسب گذاری عنوان ویدیو، افراد بر روی ویدیویی کلیک می کنند که با عنوان و آنچه به دنبال آن هستند مطابقت داشته باشد. اگر روی ویدیوی شما کلیک کنند اما هدف جستجوی آنها محقق نشود، ویدیوی شما را ترک می‌کنند و به جستجوی پاسخ مناسب ادامه می‌دهند. گوگل و یوتیوب این را تشخیص می دهند. بنابراین، اگر این موضوع را رعایت نکنید ممکن است با افت رتبه مواجه شوید.

نوشتن شرح محتوای ویدیو

نوشتن توضیحات برای محتوای ویدیو بسیار مهم است و یکی از ارکان سئو ویدیو میباشد، برای این که در نتایج گوگل جایگاه مناسبی داشته باشید باید در نظر بگیرید که همانند نوشتن متا دیسکریپشن از تعداد خاص کارکتر استفاده کنید و همچنین کلمه کلیدی های مناسبی برای ویدیو در نظر داشته باشید. در نظر داشته باشید که از کلمات کلیدی زیاد و متفرقه در توضیحات ویدیو استفاده نکنید و همچنین اگر قصد فرید کاربران را دارید بدانید که با افت رتبه مجازات خواهید شد. ربات های گوگل توضیحات ویدیوی شما را جستجو می کنند، بنابراین مطمئن شوید که وقتی بیننده محتوای شما را جستجو می کند، آنچه را که کاربر می خواهد دقیقا ارائه می دهید.

از برچسب ها استفاده کنید

برچسب ها به ویدیو شما کمک میکنند که ویدیو شما در دسته بندی مناسبی قرار بگیرید و به همین دلیل برچسب ها یکی از موارد بسیار مهم در سئو ویدیو میباشد.

افزودن برچسب در یوتیوب

رونوشت از ویدیو

رونویسی ویدیوهای خود یکی از بهترین نکاتی است که می توانید برای افزایش سئو ویدیوی خود انجام دهید. رونوشت ها متنی هستند که در زیرنویس ویدیوهای شما ظاهر می شوند. آنها همچنین در نظرات زیر ویدیو قابل مشاهده هستند. به طور طبیعی شما در مورد موضوع اصلی صحبت خواهید کرد؛ موضوعی که راجع به آن تحقیق شده است و شامل کلمات کلیدی است.

استفاده از فرمت های مناسب

همان طور که در ابتدا مقاله گفته شد افراد زیادی با سوالاتی چون سئو ویدیو چیست ؟ رو به رو خواهند شد، اما علاوه بر این ممکن است از روش های مناسب سئو ویدیو هم اطلاع نداشته باشند، بنابراین باید بگوییم استفاده از فرمت های مناسب برای ویدیو می تواند به شما کمک کند که به مخاطبان بیشتری دسترسی داشته باشید. در تنظیماتی که برای ویدیو در نظر می گیرید، ویدیو را با فرمت های مناسب و حجم های مناسب بارگزاری کنید.

Video Marketing SEO 4 Key Metrics آموزش سئو ویدیو

جمع بندی

ما در این مقاله به ببرسی نکات سئو ویدیو و آموزش سئو ویدیو پرداختیم با رعایت کردن این نکات میتوانید به سادگی در نتایج برتر جستجو ویدیویی چه در گوگل و چه در یوتیوب وب سایتتان را قرار دهید. در نظر داشته باشید که تجربه انجام این تکنیک ها بسیار مهم است سعی کنید موارد سئو ویدیو را به خوبی انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *