بهینه سازی url

آموزش بهینه سازی url

hossein

لیست محتوای این مطلب

در این مقاله به بررسی موضوع بهینه سازی url و تاثیر آن در سئو سایت میپردازیم در ادامه با همیار سایت همراه باشید. آدرس ها اینترنتی یا یو آر ال ها باید به گونه ای نوشته شوند که علاوه بر کاربران برای موتور های جستجو نیز کاربردی و جذاب باشند. به طور کلی url های هر وب سایت وظیفه ی هدایت کاربران و همچنین ربات های موتور های جستجو را بر عهده دارند، پس اگر به هر دلیلی شما از آدرس های اینترنتی نادرستی استفاده کنید در سئو سایت به مشکل بر میخورید. موضوع بهینه سازی url ها موضوعی است که اجرا و پیاده سازی آن در خدمات سئو توسط سئوکاران جدی گرفته نمیشود. پس دانش معماری url بسیار مهم میباشد پس اگر دانش کافی در خصوص بهینه سازی url ندارید بهتر است از یک متخصص سئو کمک بگیرید تا وب سایت فروشگاهی و یا شرکتی شما با مشکل رو به رو نشود. و مراحل بهینه سازی در کل صفحات وب سایتتان به درستی انجام شود.

 

تاثیر بهینه سازی url در سئو سایت

تاثیر بهینه سازی url در سئو سایت

در این بخش از مقاله به تاثیر url در سئو سایت میپردازیم و همچنین فاکتور های تاثیر گذار url در سئو را با هم بررسی خواهیم کرد. مدتی است که گوگل حساسیت بسیار زیادی نسبت به نوشتن عین عبارت کلیدی را در url صفحه توصیه میکند شاید دلیل این حساسیت زیاد این باشد که اولین عنصری که در هر صفحه وب توجه کاربران را به خود جلب میکند آدرس اینترنتی یا url صفحه میباشد. برای بهینه سازی url باید به مواردی که در ادامه گفته میشود توجه داشته باشید.

seo1 آموزش بهینه سازی url

آموزش بهینه سازی url

همانطور که تا به حال متوجه شده اید url ها یا آدرس های اینترنتی در سئو بسیار زیاد مورد توجه گوگل است و برای به دست آوردن رتبه های برتر گوگل باید در نظر داشته باشید که حتما اقدام به بهینه سازی url ها کنید. در ادامه ما تمام نکات لازم در جهت بهینه سازی آدرس اینترنتی را به شما آموزش خواهیم داد.

سادگی و خوانایی url

یکی از مهم ترین ویژگی های که باید در خصوص بهینه سازی url ها به آن توجه داشته باشیم سادگی و خوانایی هر یو آر ال میباشد. سعی کنید در انتخاب آدرس اینترنتی صفحات وب سایتتان از کلمات با مفهوم استفاده کنید و ترجیحا آدر اینترنتی خود را یک سیلابی انتخاب کنید. در ادامه نمونه آدرس اینترنتی صحیح را به شما نمایش خواهیم داد.

نمونه صحیح : https://hamyarsite.com/e-commerce-website-create

نمونه غلط : www.example.com/index.php?id_sezione=360&sid=4j3898enno0223bns983201djis03

استفاده از جدا کننده خط فاصله

گوگل توصیه می کند از فاصله برای جداسازی کلمات در URL استفاده کنید به عنوان مثال به آدرس اینترنتی که در ادامه برای شما آورده ایم با دقت نگاه کنید : https://hamyarsite.com/create-agance-website

توجه داشته باشید که به هیچ عنوان از کارکتر ها و علائم در url ها استفاده نکنید، شما فقط مجاز هستید که از اعداد و حروف برای آدرس های اینترنتی استفاده کنید. تنها کارکتری که میتوانید در url های وب سایتتان از آن استفاده کنید خط فاصله (-) آن هم به جای استفاده از اسپیس است.

استفاده از حروف کوچک

اگر URL های شما حاوی حروف بزرگ هستند، ایده خوبی است که همه آنها را به حروف کوچک تبدیل کنید. گوگل به حروف بزرگ حساس است و با این خطا می توانید بدون دلیل سایت خود را بر علیه خود قرار دهید. این خطا یکی از مهمترین مشکلات مربوط به سئو است و منجر به خطای Duplicate URL می شود و در نهایت باعث ایجاد مشکلات زیادی برای سئو سایت می شود. این خطا به معنی این است که دو آدرس اینترنتی برای یک صفحه از وب سایتتان وجود دارد. به عنوان مثال دو آدرس https://hamyarsite.com/website-design-in-canada و https://hamyarsite.com/Website-Design-In-Canada از نظر گوگل دو آدرس متفاوت هستند و نباید با وارد کردن هر یک از آنها به یک صفحه مشابه برسیم.

قرار دادن کلمه کلیدی در ابتدای URL

گوگل پیشنهاد میکند که از کلید واژه اصلی در URL برای بهینه سازی استفاده کنید زیرا که این کار باعث میشود ربات ها و خزنده های گوگل خیلی راحت تر موضوع صفحه شما را درک کنند و فرایند ایندکسینگ سریع تری داشته باشید در نظر داشته باشید که کلید واژه اصلی صفحه حتما در ابتدای URL وجود داشته باشد.

استفاده از زیر دامنه تک سیلابی

به گزارش ماز، برای افزایش رتبه بهتر است از دامنه ها و ساب دامنه های تک سیلابی استفاده کنید. همچنین شواهد نشان می دهد که انتقال محتوا از دامنه اصلی به زیر دامنه، ترافیک بیشتری را برای سایت به ارمغان می آورد و در افزایش خوانایی از دیدگاه گوگل بسیار مؤثر است.

این موضوع به این معنی است که اگر شما در زیردامنه های سایت خود محتوای باکیفیت و ارزشمندی قراردهید که ارزش ساخت یک زیردامنه را داشته باشد، از دید گوگل بسیار تاثیرگذار است.

از کلمات ساده تر در URL استفاده شود

یکی از مهم ترین نکات در بهینه سازی URL ها این است که همیشه سعی کنید از کلمات ساده تر استفاده کنید به عنوان مثال از کلمه به apply به جای applying استفاده کنید.

خود داری از URL با محتوای یکسان

ایجاد URL با محتوای یکسان می تواند برای گوگل مشکل ایجاد کند. به عنوان مثال، گوگل نمی تواند آدرس ها را به درستی ایندکس کند. این کار از نمایش صفحه شما در نتایج جستجو جلوگیری می کند. بنابراین، برای جلوگیری از این مشکل، باید از URL های مختلف استفاده کنید و هر کدام محتوای متفاوتی داشته باشند.

در اینجا اگر مجبورید برای دو یا چند url متفاوت، محتوای یکسان یا خیلی شبیه هم داشته باشید، می بایست یکی از url ها را به عنوان صفحه اصلی و مرجع انتخاب کرده و سایر صفحاتی که محتوای نزدیک به آن دارند را به صفحه مرجع تگ کنونیکال دهید.

تعداد مجاز طول کارکتر

طول کارکتر در URL ها یکی از مهم ترین عوامل بهینه سازی URL میباشد، آیا URL کوتاه مناسب است یا URL های با کارکتر کمتر؟ این سؤال یکی از دغدغه های هر وب مستری است،  طی پرسش یکی از کارکنان گوگل از جان مولر در خصوص طول کارکتر یو آر ال ها این چنین پاسخی دریافت کرد که طول کارکتر محتوا باید کمتر از 1000 باشد، تا درک محتوا صفحه برای خزنده های گوگل ساده تر باشد.

طبق گفته جان مولر، تنها در یک موقعیت طول url بسیار مهم است و آن هم هنگام استفاده از کنونیکال (متعارف سازی) است. یعنی هنگامی که صفحات مشابه، محتوای یکسانی داشته باشند، گوگل تمامی سیگنال‌هایی که از این صفحات دریافت می‌کند را به یک صفحه انتقال می‌دهد و آن را از نظر رنک قوی‌تر می‌کند.

این صفحات در واقع URL های متعارف نامیده می شوند و آدرس وب صفحه ای است که در نتایج گوگل برای کاربر ظاهر می شود. هنگام انتخاب URL مناسب در نتایج جستجو، گوگل طول آدرس اینترنتی یا URL را به عنوان یکی از عوامل تاثیرگذار در نظر می گیرد. استفاده به موقع و صحیح از تگ کنونیکال یکی از نکات مهم بهینه سازی URL و جلوگیری از مشکلات احتمالی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *