سئو سایت خبری

آموزش سئو سایت خبری

hossein

لیست محتوای این مطلب

سئو سایت خبری میتواند وب سایت خبری شما را در دنیای پر هیاهو اخبار روزانه پررنگ تر جلوه دهد. شما میتوانید با سئو وب سایت خبری خود را به یک مرجع مطمئن تبدیل کنید.

زمانی که صحبت از سئو سایت خبری میشود باید بازدید های ارگانیکی که از سایت شخصی خود دریافت میکردید را فراموش کنید و خود را برای بازدید های میلیونی در روز آماده کنید. رسیدن در رتبه های برتر در وب سایت های خبری برای شما بازدید های میلیونی در روز به ارمغان خواهد گذاشت و شما را به یک مرجع معتبر در حوزه خبر تبدیل خواهد کرد.

هر وب سایت در هر حوزه ای که فعالیت میکند نیاز به خدمات سئو سایت دارد، به طور کلی بهینه‌سازی هر نوع وب سایت در یک چهارچوب کلی انجام میشود و قوانین ثابت و مشخصی دارد اما در برخی از وب سایت ها مانند وب سایت خبری یک سری تکنیک ها و طرفند هایی وجود دارد که شما با رعایت کردن آنها میتوانید به سادگی به نتایج برتر موتور های جستجو دست یابید. همیار سایت در این مقاله به بررسی سئو سایت خبری و در ادامه به آموزش سئو سایت خبری اشاره خواهد کرد و تکنیک های کاربردی و 100 درصد تضمینی را به شما آموزش خواهد داد.

اهمیت سئو سایت خبری

اهمیت سئو سایت خبری

هدف از سئو وب سایت خبری این است که اخبار روز را به صورت لحظه به لحظه به کاربران وب سایتتان ارائه دهید، حال شما خود را جای یک فرد که به دنبال  اخبار روز هست جایگزاری کنید. چند درصد احتمال دارد که برای رسیدن به هدف خود به صفحات 2 و یا 3 موتور جستجو گوگل بروید؟ طبق آمار به دست آمده در سال 2022 تقریبا کمتر از یک چهارم کاربران برای به دست آوردن نتیجه دلخواه خود به صفحه 2 گوگل میروند و این آمار برای صفحات 2 به بعد گوگل بسیار کمتر خواهد شد.

در نتیجه شما برای این که بتوانبد خود را در معرض دید تمامی مخاطبان هدف خود قرار دهید باید حتما در صفحه اول گوگل حضور داشته باشید در غیر این صورت شانس شما برای دریافت ترافیک ارگانیک کمتر از یک چهارم خواهد بود این مورد دقیقا اهمیت سئو سایت خبری را برای شما آشکار خواهد کرد.

اما ماجرا به نتایج صفحه اول گوگل ختم نمیشود، شما باید تمام تلاش خود را بکنید که در 3 نتیجه اول گوگل حضور داشته باشید زیرا 70 درصد از مقدار سرچ های روزانه یک کلمه کلیدی را 3 لینک اول تصاحب میکنند. در نظر داشته باشید که رسیدن به نتایج برتر صفحه اول گوگل نشدنی نیست و تنها به یک تدوین استراتژی سئو اصولی نیاز دارید و البته مقداری شانس، شانس هم برای این است که در آپدیت های الگوریتم های گوگل رتبه رقبا شما افت کند و شما جایگزین آن ها شوید.

تفاوت سئو سایت خبری

تفاوت سئو سایت خبری با سایت های دیگر

در این قسمت به برخی از تفاوت های سئو سایت خبری با سایر وب سایت ها اشاره خواهیم کرد در ادامه با ما همراه باشید.

1. در سئو سایت خبری دریافت ترافیک ارگانیک از موتور های جستجو بسیار مهم تر از رتبه کلمات کلیدی میباشد.

2. با داشتن استراتژی مناسب میتوانید کمک بسیار زیادی به رشد و افزایش ترافیک وب سایت خبری خود کنید، در نظر داشته باشید که در وب سایت های مختلف مانند وب سایت شرکتی و یا وب سایت فروشگاهی مسئله استراتژی سئو نیز اهمیت دارد.

3. یکی از مهم ترین المان های اندازه گیری در وب سایت های خبری مقدار ترافیک ارگانیک که از سمت گوگل جذب میشود است.

4. اهمیت بسیار زیاد آموزش نوشتن محتوا سئو شده به نویسنگان وب سایت های خبری یکی از تفاوت های بسیار مهم وب سایت های خبری با سایر وب سایت ها میباشد، در نظر داشته باشید که اکثر نویسندگان وب سایت های خبری خبرنگاران میباشند که باید به آن ها آموزش دهید که علاوه بر مخاطب محتوایی ینویسند که گوگل پسند باشد.

5. برخی از اخبار که در وب سایت های خبری انتشار داده میشوند دائمی هستند و کاربران همیشه به آن ها نیاز دارند، باید طبق برنامه ریزی اصولی اقدام به تولید محتوای همیشه سبز برای این اخبار ها کنید این درصورتی است که وب سایت های عمومی به این نوع محتوا ها کمتر از وب سایت های خبری احتیاح دارند.

 

264104 o que e seo on page e quais as vantagens para seu site آموزش سئو سایت خبری

آموزش سئو سایت خبری

همانطور که در موارد بالا این مقاله اشاره شد سئو سایت خبری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و برای این که بتوانید سئو سایت خبری خود را به خوبی  و پیاده‌سازی کنید لازم است چند نکته و تکنیک کاربردی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد را به درستی اجرا کنید تا سئو سایت خبریتان افزایش پیدا کند. در ادامه به آموزش سئو سایت خبری میپردازیم با ما همراه باشید.

نیچ کار کنید

رقابت در وب سایت های خبری بسیار بالا است و سئو سایت خبری نیز بسیار دشوار است پیشنهاد تیم همیار سایت این است که به جای این که از تمامی اخبار روز را ضعیف پوشش دهید بهتر است که در یک حوزه با تمام قدرت وارد شوید و یک استارت قوی داشته باشید.

نیچ کار کردن به این معناست که اگر وب سایت شما به طور همزمان در چندین شاخه فعالیت میکند مثلا اخبار کنکور، اخبار طلا و ارز و اخبار سیاسی سعی کنید که در یک حوزه به صورت کاملا حرفه ای پیش بروید مثلا فقط در حوزه طلا و ارز اخبار را پوشش دهید. با این کار شما به سادگی میتوانید اعتماد گوگل را نسبت به سایت خبری خود دریافت کنید و در مدت کم قدرت نسبتا زیادی را برای وب سایتتان دریافت کنید.

اجرای اصولی لینک سازی داخلی

یکی از مهم ترین موضوعاتی که باید در آموزش سئو سایت خبری در نظر داشته باشید اجرا و پیاده سازی درست لینک سازی داخلی میباشد. سایت های خبری دارای محتوا و موضوعات مختلف هستند و می‌دانم که ساخت لینک های داخلی برای چنین وب سایت هایی دشوار است، اما ارزش آنها برابر با بک لینک است. سایت های خبری چیزی نمی فروشند و خدمات خاصی ارائه نمی دهند، بنابراین تنها هدف سرگرمی کاربران در سایت و افزایش زمان حضور در سایت (بانس ریت) است.

در این شرایط استفاده از تگ پیشنهاد خوبی است، می توان ابتدا محتوای وبسایت را دسته بندی کنید و سپس با تگ مناسب تمام مقاله های مرتبط به یک موضوع را در کنار یکدیگر جمع آوری کنید. بعنوان مثال اگر در یک وبسایت خبری ۴۰ خبر در رابطه با کنکور ۱۴۰۱ وجود داشته باشد و انتهای هر مقاله تگ “کنکور۱۴۰۱” درج  شده باشد در نهایت می توانید تمام مقاله های و اخبار مربوط به این موضوع را در کنار یکدیگر مشاهده کنید.

به روز رسانی محتوا

شاید بتوان گفت که به آپدیت محتوا یکی از مهم ترین قسمت های آموزش سئو سایت خبری میباشد. در نظر داشته باشید که در سئو سایت خبری به روز رسانی محتوا یکی از ارکان اصلی سایت های خبری میباشند. همانطور که میدانید هر خبر که در روز منتشر میشود بین 2 تا 10 ساعات ابتدایی خبر سرچ بسیار زیادی را دارد، پس شما باید تلاش کنید در اوج یک خبر به روز رسانی محتوا را به درستی انجام دهید.

مثلا وقتی به جایگاه 1 تا 3 گوگل میرسید، برخی از سایت های خبری برای اینکه موقعیت خود را از دست ندهند، در عرض 15 دقیقه یا نیم ساعت به روز می شوند و کار را تمام می کنند و اجازه نمیدهند رقبای جایگاه وب سایتشان را تصاحب کنند. لازم است مطالب را در مدت زمان کوتاهی به روز کنید تا موقعیت خود را از دست ندهید.

 

مقالات آموزشی

نکته بسیار مهمی که در آموزش سئو سایت خبری کمتر توسط وب سایت های خبری مورد توجه قرار میگیرد، استفاده از مقالات آموزشی میباشد.

شما باید از این فرصت استفاده کنید و در وب سایت خبری خود اقدام به نوشتن مقالات و وبلاگ های آموزشی کنید تا از ورودی های آن ها در جهت بهبود و افزایش سئو سایت خبری استفاده کنید. نباید انتظار داشته باشید وقالات آموزشی به سرعت ایندکس شوند و رتبه برتر را از آن خود کنند.

مقالات آموزشی بسیار زمان لازم دارند که رتبه های برتر گوگل را تصاحب کنند اما زمانی که این رتبه ها را دریافت کردند سیل زیادی از ترافیک ارگانیک به سمت وب سایت خبری شما سرازیر خواهد شد.

افزایش سرعت ایندکس محتوا

شاید بتوان گفت که مهم ترین عامل آموزش سئو سایت خبری سرعت ایندکس محتوا میباشد. در نظر بگیرید که امروز ساعت 13 بعد از ظهر نتایج آزمون سراسری 1401 منتشر می شود، اگر امروز صبح بخواهید این پیام را منتشر کنید، ایندکس محتوا شما ممکن است که حتی تا دو روز طول بکشد، دو روز بعد پیام شما مهم است؟! قطعا خیر، زیرا در همان روز تمامی شرکت کنندگان نتایج خود را بررسی کرده اند و شما بعد از دوز محتوایتان ایندکس و رتبه بندی میشود.

پس راه و چاره چیست؟ همانطور که می‌دانید ایندکس شدن به معنای شناخت محتوا توسط ربات های گوگل می باشد و سرعت ایندکس نیز به مدت زمان طی شدن این فرآیند گفته می شود، اگر در سایت های معمولی پروسه ایندکس شدن محتوا ۲ روز زمان بر باشد در سایت های خبری که دارای قدرت بالایی هستند این پروسه ۲ دقیقه زمان می برد.

پس هرچه سرعت ایندکس وب سایت خبری بیشتر باشد در این صورت وجه تمایز بسیار زیادی را با سایر رقبا خود دارید، برای بالا بردن سرعت ایندکس محتوا باید در روز مقاله های زیادی را منتشر کنید که ربات ها و خزنده های گوگل به وب سایت شما بیشتر سر بزنند و به وب سایتتان عادت کنند.

ساختن سایت مپ

یکی از مهمترین موارد در آموزش سئو سایت خبری داشتن نقشه سایت کاربردی و مناسب است. نقشه سایت باید مسیرهای دسترسی به صفحات مختلف سایت را نشان دهد. نقشه سایت نوعی لیست است که صفحات و زیرصفحات مهم سایت شما را نشان می دهد.

با فعال کردن این لیست و نقشه سایت، به ربات های گوگل کمک می کنید تا صفحات شما را بهتر بخزند و ایندکس کنند. نقشه های سایت مختلفی برای وب سایت ها وجود دارد. به طور کلی، نقشه سایت شانس شما را برای به دست آوردن نتایج برتر گوگل و دیده شدن افزایش می دهد.

استفاده از AMP

استفاده از قابلیت AMP یکی از مهم ترین کار هایی است که باید در وب سایت های خبری انجام شود و تاثیر بسیار زیادی در سئو سایت خبری دارد.

امپ به شما این امکان را میدهد که وب سایت خبریتان را در گوگل کش کند و سرعت باز شدن لینک های شما در گوگل باسرعت بیشتر انجام شود. با راه‌اندازی این قابلیت میتوانید به سادگی اعتماد گوگل را جذب کنید.

موبایل فرندلی

یکی از مهم ترین نکات سئو که در سئو سایت خبری نیز اهمیت ویژه ای دارد بهینه سازی نسخه موبایل یا ریسپانسیو کردن وب سایت در دستگاه های موبایل و تبلت ها میباشد.

امروزه اکثر افراد علاقه دارند که صفحات وب را در تلفن های همراه خود و تبلت های کوچک خود تماشا کنند اگر نسخه موبایل وب سایت شما بهیه نباشد و ساختار مناسبی نداشته باشد کاربران سریع آن را ترک خواهند کرد و در نتیجه رتبه شما افت خواهد کرد.

افزایش سرعت لود سایت

نکته بسیار مهم در آموزش سئو سایت خبری اهمیت سرعت لود سایت میباشد. افراد معمولا صبر و حوصله کمی برای بازکردن صفحات وب سایت شما دارند، مخصوصا افرادی که به دنبال خواندن اخبار هستند. استفاده از امپ و GZIP میتواند بسیار در افزایش سرعت لود سایت شما کارایی داشته باشد. پیشنهاد میکنیم که سرعت لود سایت خود را جدی بگیرید زیرا یکی از فاکتور های رنکینگ در سئو سایت میباشد.

جمع بندی

سایت های خبری از جمله وب سایت هایی هستند که افراد در طول روز معمولا یک یا دو بار برای خواندن اخبار وارد این وب سایت ها میشوند و همچنین رقابت در این حوزه بسیار سنگین و سخت میباشد برای این که بتوانید سئو سایت خبری خوبی داشته باشید پیشنهاد میکنیم که از آموزش سئو سایت خبری استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.