کلمات کلیدی سه پایه

قانون کلمات کلیدی سه پایه :چگونه کلمه کلیدی را برای سئو انتخاب کنیم؟

حالا شما تعدادی کلمات کلیدی دارید که می توانید آنها را هدف قرار دهید. اما در نهایت کدام را باید انتخاب کنید ؟ با ما همراه باشید تا قانون سه پایه را اصولی یاد بگیریم.
گروه همیار سایت
گروه همیار سایت

لیست محتوای این مطلب

خب حالا شما یک ابزار تحقیق برای کلمات کلیدی را باز کرده اید و صدها کلمه کلیدی را پیدا کرده اید که می توانید آنها را هدف قرار دهید.

 

حالا چی؟

 

تحقیق کلمات کلیدی چیزی فراتر از یافتن ایده های جدید برای کلمات کلیدی است. باید آنها را تجزیه و تحلیل کرده و مواردی را که در واقع در استراتژی محتوای خود استفاده می کنید انتخاب کنید.

 

خوشبختانه ، یک قانون ساده وجود دارد که به شما کمک می کند فاکتورهای کلیدی مورد نیاز خود را به خاطر بسپارید … قانون کلمات کلیدی Tripod Rule.

قانون کلمه کلیدی Tripod چیست؟

قانون کلمه کلیدی  Tripod Rule ( کلمات کلیدی سه پایه) یک قانون ساده است که می توانید هنگام انتخاب کلمه کلیدی اصلی برای صفحه خود دنبال کنید.

 

سه عامل مهم وجود دارد که باید در تحقیقات کلمات کلیدی خود در نظر داشته باشید :محبوبیت ، رتبه بندی و ارتباط کلمه کلیدی.

کلمات کلیدی سه پایه

کلمه کلیدی اصلی باید دارای یکسری ویژگی باشد:

 

     پرطرفدار : کلمه کلیدی حجم جستجوی ( search volume ) مناسبی دارد.

     قابل رتبه بندی :کلمه کلیدی سختی کلمات کلیدی منطقی داشته باشد.

     مرتبط : هدف جستجو با محتوای شما مطابقت داشته باشد.

 

کلمه کلیدی اصلی (focus keyword) چیست؟

کلمه کلیدی اصلی یا همان متمرکز یک کلمه کلیدی است که بهترین نمایش را برای موضوع صفحه دارد. شما از آن در عناصر اصلی صفحه استفاده می کنید تا صفحه خود را برای رتبه بندی برای آن موضوع بهینه کنید.

بهترین روش این است که ابتدا یک کلمه کلیدی خوب پیدا کنید و سپس برای آن محتوایی ایجاد کنید نه برعکس.

چرا “سه پایه”؟ زیرا سه پایه فقط در صورتی ثابت ایستاده است که هر سه پایه زمین خوبی داشته باشند.

 

همین مورد در مورد هر کلمه کلیدی و سه فاکتور ذکر شده در آن اعمال می شود:

انواع کلمات کلیدی

 

اگر سختی آن خوب است و با کلمه کلیدی مرتبط است اما حجم جستجو ندارد ، هیچ ترافیکی دریافت نخواهید کرد چون هیچ کس از کلمه کلیدی انتخابی شما استفاده نمی کند.

     اگر حجم و ارتباط جستجو خوب باشد ، اما سختی خیلی زیاد باشد ، به دلیل رقابت شدید ، شما برای کلمه کلیدی رتبه خوبی نمی گیرید.

     اگر یک کلمه کلیدی دارای حجم جستجوی زیاد و دشواری کم باشد اما با هدف جستجوی شما مطابقت نداشته باشد ، گوگل صفحه شما را برای آن کلمه کلیدی نشان نمی دهد.

 

… همه ما می دانیم که اگر یکی از پاهای سه پایه را بگیرید ، برای سه پایه چه اتفاقی می افتد.

 

حال بیایید نگاهی دقیق به هر عاملی که در قانون Keyword Tripod Rule وارد عمل می شود ، بیاندازیم :

حجم جستجو (Search volume)

حجم جستجوی کلمات کلیدی به چند بار جستجوی کلمه کلیدی در یک موتور جستجو در طی یک بازه زمانی خاص (معمولاً یک ماه) اشاره دارد.

 

هرچه میزان جستجوی کلمه کلیدی بیشتر باشد ، هنگام رتبه بندی برای آن کلمه کلیدی ، بازدید کننده بیشتری خواهید داشت.

 

دانستن میزان جستجو به شما کمک می کند تا:

 

  • عناوین کلمات کلیدی را مقایسه و اولویت بندی کنید
  • پتانسیل ترافیک را تخمین بزنید
  • محبوبیت موضوع را از منظر طولانی تر مشاهده کنید

چگونه می توان حجم های جستجو را بدست آورد

ساده ترین راه برای دیدن حجم جستجوی کلمات کلیدی استفاده از ابزار تحقیق کلمات کلیدی است.

 

کافیست اولین کلمه کلیدی خود را وارد کنید و این ابزار حجم جستجوی خود و حجم جستجوی صدها کلمه کلیدی مرتبط را به شما نشان می دهد. همچنین می توانید لیست کلمات کلیدی خود را وارد کنید.

ما در این آموزش از ابزار kwfinde استفاده می کنیم :

میزان جستجو

موارد دیگری را نیز باید در نظر گرفت

موارد دیگری نیز وجود دارد که شما باید در جستجوی کلمه کلیدی علاوه بر حجم متوسط ​​جستجوی استاندارد ماهانه ، در نظر بگیرید.

 

    روند طولانی مدت : همیشه خوب است که از منظر طولانی تری به موضوع توجه شود (Google Trends ابزاری عالی برای این کار است ، داده های آن نیز در ابزار KWFinder موجود است)

    فصلی : بعضی از کلمات کلیدی به طور طبیعی در دوره های زمانی خاص (مانند تعطیلات ، تابستان و غیره) محبوبیت بیشتری دارند – آن را در نظر بگیرید

حجم جستجوی خوب چیست؟

مقدار حداقلی برای مقدار حجم جست و جو وجود ندارد. اگر یک کلمه کلیدی با حجم جستجوی 50 برای شما ارزشمند است ، پس 50 حجم جستجوی خوبی است.

 

علاوه بر این ، حجم جستجو تنها پارامتر تعیین کننده مقدار یک کلمه کلیدی نیست. شما باید پتانسیل بیزینس (business potential) را نیز در نظر بگیرید.

 

به این دو کلمه کلیدی و حجم جستجوی آنها نگاه کنید:

 

  • نحوه بازی شطرنج (71،900)
  • ست شطرنج ارباب حلقه ها (3،800)

 

این دو کلمه کلیدی بسیار متفاوت با هدف جستجوی متفاوت و ارزش بالقوه تجاری هستند.

 

اگر یک فروشگاه آنلانی بازی های رومیزی دارید ، کلمه کلیدی مربوط به محصول احتمالاً پتانسیل تجاری بسیار بیشتری برای شما دارد. حتی اگر حجم جستجوی آن بسیار کمتر از یک مورد دیگر باشد.

دشواری کلمات کلیدی چیست؟

سختی کلمات کلیدی معیاری از سئو است که رتبه بندی کلمه کلیدی را بر اساس اعتبار وب سایت هایی که قبلاً برای آن کلمه کلیدی رتبه بندی کرده اند ، دشوار ارزیابی می کند.

هرچه سختی کلمه کلیدی بالاتر باشد ، رتبه بندی برای آن کلمه کلیدی دشوارتر است.

معیار اندازه گیری آن از 1 تا 100 است که نشانه قدرت لینک سازی (لینک بیلدینگ) در هر صفحه در SERP  برای کلمه کلیدی داده شده است. بنابراین اگر بسیاری از وب سایت های دارای رتبه های بالا هستند ، فرض این است که رتبه بندی برای کلمه کلیدی دشوارتر است.

از طرف دیگر ، اگر صفحه نتیجه شامل وب سایت هایی با قدرت پایین تر باشد ، می توان تصور کرد که برای کلمه کلیدی رتبه بندی نسبتاً آسان باشد.

سختی کلمات کلیدی

دشواری کلمات کلیدی در حد مناسب

پاسخ ساده این است: دشواری کلمه کلیدی پایین تر ، بهتر است …

 

به عنوان مثال ، بگذارید بگوییم شما یک وبلاگ تناسب اندام دارید و با یک کلمه کلیدی عالی روبرو شدید:” بهترین تمرین برای کاهش وزن . این کلمه حجم زیادی از جستجو را دارد و برای وبلاگ شما بسیار مناسب است.

 

با این حال ، نگاهی گذرا به دشواری کلید واژه به شما می گوید که درجه بندی برای کلمه کلیدی تقریباً غیرممکن است مگر اینکه واقعا وب سایت معتبری باشید.

حجم کاهش وزن

بنابراین تمرکز روی کلمات کلید که رقابتی کمتر دارند و اختصاصی هستند و در واقع شانس رتبه بندی آنها را دارید ، هوشمندانه تر خواهد بود.

 

در این مورد ، این می تواند کلمه کلیدی “بهترین ورزش برای کاهش چربی قفسه سینه “است.

حجم کلمات کلیدی کاهش وزن

 

حجم جستجو بسیار کمتر شده است ، اما کلمه کلیدی نیز سختی بسیار کمتری دارد. بنابراین یک شانس واقعی وجود دارد که می توانید رقابت را با برد پشت سر بگذارید.

 

گفته شد ، اگرچه معیار سختی کلمات کلیدی به شما کمک می کند تا سریعاً از سطح رقابت برای هر کلمه کلیدی مطلع شوید ، اما نباید آن را به همین راحتی کنار بگذارید …

موارد دیگر را باید در نظر گرفت

همیشه به یاد داشته باشید که یک فاکتور مهم رتبه بندی را در نظر بگیرد – تعداد و کیفیت بک لینک های رقبا (راهنمای ما در مورد لینک سازی را اینجا بخوانید).

موارد دیگری نیز وجود دارد که به این معادله کمک می کند:

 

    عوامل ذهنی اقتدار خود شما نقشی اساسی دارد ، هرچه وب سایت شما معتبرتر باشد ، معیار سختی کلمه کلیدی برای شما از اهمیت کمتری برخوردار است.

کیفیت محتوا : همانطور که در بالا ذکر شد ، معیار دشواری کیفیت محتوای صفحه را در نظر نمی گیرد. اگر محتوای بهتر باشد ، یک وب سایت با درجه پایین تر می تواند یک وب سایت با قدرت بالا را پشت سر بگذارد.

هدف جستجو : گاهی اوقات ، محتوای کافی برای یک موضوع خاص ایجاد نشده است. بنابراین گوگل صفحات با اقتدار بالا را رتبه بندی می کند که فقط به راحتی موضوع را توضیح می دهند. اگر موضوع را مستقیماً هدف قرار دهید و هدف جستجو را بهتر برآورده کنید ، ممکن است به راحتی از آنها پیشی بگیرید.

آخرین نکته از سومین عامل مهم Keyword Tripod Rule – ارتباط کلمه کلیدی با همدیگر است.

بیا یک نگاهی بیندازیم.

هدف جستجو

هدف جستجو دلیل پرسش جستجوگر است. این یک عامل حیاتی است ، اما در تحقیق کلمات کلیدی محلی اغلب نادیده گرفته می شود.

 

در حالی که حجم جستجو و سختی کلمه کلیدی به ما کمک می کند محبوبیت و رتبه بندی کلمه کلیدی را ببینیم ، اما هدف جستجو به ما کمک می کند تا تشخیص دهیم که کلمه کلیدی و محتوای ما با هم مطابقت دارند یا نه.

 

4 نوع هدف جستجو معمولاً شناخته شده وجود دارد:

 

     ناوبری : کاربر در حال جستجو برای یک وب سایت / مارک خاص است

     اطلاعاتی : کاربر در حال جستجوی اطلاعات عمومی است

     تراکنشی : کاربر می خواهد چیزی را بصورت آنلاین خریداری کند

     تجاری : کاربر می خواهد قبل از خرید تحقیق کند

هدف جست و جو

چرا هدف جستجو مهم است

 

بگذارید بگوییم شما یک فروشگاه آنلاین با تجهیزات تمرینی راه اندازی کرده اید. شما می خواهید صفحه محصول خود را با محبوب ترین نیمکت تمرین قابل تنظیم در بازار بهینه سازی کنید.

 

ودر یک کلمه کلیدی تمرکز کامل پیدا می کنید – “بهترین نیمکت قابل تنظیم وزن”. حجم جستجوی مطلوبی دارد و رقابت آنچنان زیاد نیست. با این حال ، شما هرگز موفق به رتبه بندی کلمه کلیدی با صفحه محصول خود نخواهید شد.

 

چرا؟

 

زیرا هدف جستجو در پشت کلمه کلیدی با محتوای شما مطابقت ندارد. کلمه کلیدی “بهترین نیمکت قابل تنظیم وزن” یک کلمه کلیدی معامله ای نیست – افراد نمی خواهند یک محصول خاص پیدا کنند آن ها می خواهند بررسی از بهترین محصولات را ببینند .

 

نگاهی گذرا به نتایج واقعی SERP همان را به شما نشان می دهد:

سرچ کاهش وزن در گوگل

کلمه کلیدی هدف تجاری دارد – موتور جستجو لیست های برتر و بررسی ها را به عنوان نتایج برتر نشان می دهد.

 

اگرچه دو پایه از سه پایه (محبوبیت و رتبه بندی) ثابت هستند ، شما کلمه کلیدی اصلی کامل را پیدا نخواهید کرد ، مگر اینکه به رابطه بین نوع کلمه کلیدی و نوع محتوا توجه کنید.

چگونه هدف جستجو را شناسایی کنیم؟

گاهی اوقات دشوار است که هدف جستجوی کلمه کلیدی را حدس بزنید.

 

اگر کسی بدنبال بدنسازی در خانه باشد ، ممکن است بدنبال ایده های بدنسازی در خانه (قصد اطلاع رسانی) باشد یا ممکن است بخواهد تجهیزات سالن بدن سازی در خانه (قصد معامله ای یا تجاری) را بخرد.

 

موتورهای جستجو با همان مبارزه سر و کار دارند. آنها همیشه هدف جستجو را با 100٪ دقت نمی دانند اما تمام تلاش خود را برای ارائه نتایجی انجام می دهند که به احتمال زیاد کاربر را بر اساس مقدار زیادی از داده ها راضی خواهد کرد.

 

بهترین راه برای فهمیدن هدف جستجو در پشت عبارت جستجو دنبال کردن این مراحل است:

 

  • به نتایج جستجو نگاه کنید
  • 10 صفحه برتر را اسکن کنید
  • متداول ترین نوع محتوا را شناسایی کنید

 

به عنوان مثال ، اگر به SERP و همه صفحاتی که در آنجا رتبه بندی می کنند ، نگاهی بیندازید ، می توانید با خیال راحت بگویید که کلمات کلیدی هدف تجاری دارد و اگر همان نوع محتوا را ایجاد کنید ، بهترین شانس رتبه بندی را دارید.

همیار سایت سعی دارد در این مقاله و مقالات دیگر خود آموزش استفاده درست از کلمات کلیدی را به کاربران خود ارائه دهد.شما نیز می توانید برای بهبود تجربه ما ، نظرات خود را برای کاربران بنویسید.

امتیاز شما :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *