اتصال گوگل ادز به سرچ کنسول

آموزش اتصال گوگل ادز به سرچ کنسول

mobin

لیست محتوای این مطلب

سئوکاران همیشه به دنبال ابزار هایی هستند که بتوانند برای آنالیز و سرچ سایت بکار ببرند. البته ابزار های بسیاری وجود دارند که در دسترس سئوکاران قرار دارد اما ما باید آنها را درجه بندی کنیم و از درجه 1 ها و درجه 2 ها استفاده کنیم. یکی از این ابزار هایی که کمک بسیار زیادی به سئوکاران می کند گوگل ادز و گوگل سرچ کنسول نام دارد. که در ادامه قصد داریم آموزش اتصال گوگل ادز به سرچ کنسول را به شما آموزش دهیم، پس تا پایان مقاله با همیار سایت همراه باشید. 

امروزه کمتر کسب و کاری پیدا می شود که در فضای وب سایت فعالیت داشته باشد اما با سئو آشنا نباشد. تقریبا هر شخصی که بخواهد یک سایت را بهینه سازی کند باید با مفاهیم یایه سئو آشنایت داشته باشد. قبل از انکه بخواهیم اتصال گوگل ادز به سرچ کنسول را به شما آموزش دهیم باید با خود آن ها آشنا شویم.

اتصال گوگل ادز به سرچ کنسول

سرچ کنسول چیست ؟

گوگل سرج کنسول (Google Search Console) ابزاری بسیار کاربردی است که گوگل آن را به صورت رایگان در اختیار سئوکاران قرار داده است. تقریبا همه سئو کاران سایت خود را با این ابزار مورد بررسی قرار می دهند و شما می توانید با استفاده از این ابزار آمار کلی کلیک های سایت خود را در بیاوررید و از می توانید متوجه شوید افرادی که سایت شما را بازدید می کنند از کدام صفحه و با چه کلمه کلیدی وارد وب سایت شما شده اند، که این موضوع بستگی به خدمات سئو شما نیز دارد.

بطور کلی اطلاعاتی که سرچ کنسول به شما میدهد شامل موارد زیر می باشد:

دانستن این نوع اطلاعات و کلمات کلیدی برای تیم تولید محتوا مجموعه امری ضروری است؛ زیرا با تمرکر روی این کلمات می توانید نتایج بسیار خوبی را روی رتبه سایت خود مشاهده کنید. 

برای اتصال گوگل ادز به سرچ کنسول اولین چیزی که شما باید در اختیار داشته باشید اکانت گوگل سرچ کنسول است. نصب اکانت سرچ کنسول بر روی سایت کار سختی نیست و می توان به روش زیر به راحنی به سایت متصل شد. 

ابتدا باید وارد سایت https://search.google.com/search-console شوید.

اتصال سرچ کنسول مرحله 1

سپس برای اینکه بتوانید وارد اکانت جدید خود شوید باید بر روی دکمه new start کلیک کنید. برای اینکه بتوانید ادامه پروسه را پیش ببرید باید اکانت gmail داشته باشید و اگر اکانت جیمیل ندارید باید اکانت خود را بسازید. 

پس از اینکه اکانت جیمیل خود را وارد سرچ کنسول کردید با صفحه ای مشابه صفحه زیر برخورد می کنید

دوم سرچ کنسول همیار سایت Edited آموزش اتصال گوگل ادز به سرچ کنسول

شما می توانید از دو راه وارد سرچ کنسول سایت خود شوید. یک راه جدید به نام  domain است که از راه DNS ها برای تایید مالکیت دامنه سایت مورد استفاده قرار می گیرد و یک روش قدیمی تری است که از یک سری فایل ها و کد ها برای تایید مالکیت سایت استفاده می شود. روش قدیمی یعنی مورد استفاده قرار دادن کد ها وو فایل ها برای ریجستر، راحت تر و سریثع تر انجام می شود که در ادامه آن را به شما خودآموز های گرامی توضیح خواهیم داد. 

با کلیک روی گزینه ENTER URL ادرس وب سایت خود را وارد کنید و سپس وارد مرحله ای می شوید که باید یکی از آنها را انتخاب کنید. 

یکی از راحت ترین روش ها، استفاده از فایل های HTML  است. سرچ کنسول یک فایل که در آن کدهای HTML قرار دارد را در دسترس شما قرار می دهد و شما باید این فایل را دانلود کرده و روی سایت خود آپلود یا بارگذاری کنید تا بتوانید به سرچ کنسول سایت خود دسترسی داشته باشید. که برای انجام این کار باید مراحل زیر را طی کنید. 

روی گزینه File Maneger کلیک کنید. 

در ادامه این عملیات باید بر روی گزینه upload کلیک کنید و فایلی که سرچ کنسول به شما داده بود را آپلود کنید. پس از طریق سرچ کنسول این عملیات را تایید کنید و روی زینه verify کلیک کنید. 

برای دسترسی به سرچ کنسول روش های دیگری نیز وجود دارد اما این روش از همه روش ها آسان تر است.

گوگل ادز چیست؟

از دیگر ابزار هایی که برای وب مستر ها بسیار حائز اهمیت است می توان به گوگل ادز اشاره کرد. گوگل ادز، سیستم تبلیغاتی شرکت گوگل است که از طریق شارژ کردن اکانت خود می توانید براحتی از خدمات گوگل بهره مند شوید. بطور مثال یکی از سرویس هایی که گوگل ادز در اختیار شما قرار می دهد تبلیغات کلیکی است که شما روی کلمات کلیدی مورد نظر خود تارگت فروش قرار می دهید و سپس اکانت گوگل ادز خود را شارژ می نمائید. 

ایجاد اکانت گوگل ادز رایگان است و می توانید به راحتی در ان ثبت نام انجام دهید اما برای استفاده از سرویس های آن نیاز به شارژ کردن حساب خود دارید. 

برای اطلاعات بیشتر درباره گوگل ادز می توانید مقاله تبلیغات در گوگل ادز را مطالعه نمائید.

ثبت نام در گوگل ادز

برای ثبت نام در گوگل ادز باید ابتدا وارد سایت آن شوید. 

در مرحله دوم گول از شما می پرسد «چه چیزی را می خواهید تبلیغ کنید» که البته پاسخ به این سوال ضروری نیست. 

در سومین مرحله بخش های بدون ایجاد کمپین برای شما نمایش داده می شود که نیازی نیست به آن توجه کنید و فقط باید بر روی گزینه create an account without a campaign کلیک کنید. 

در مرحله چهار باید اطلاعات درباره کسب و کار خود را تکمیل کیند که باید این کار را بادقت انجام دهید زیرا بازگشتی در کار نیست و قابل ویرایش نمی باشد. نکته ای که قابل توجه است اینکه به علت تحریم گوگل در نام کشور ایران و زمان و همچنین نرخ ارز ما در لیست وجود ندارد و باید از کشور دیگری استفاده کینم. 

باید توجه داشته باشید که گوگل ادز ایمیلی را حاوی Your Customer Id ارسال می کند که باید آن را نگه داری کنید؛ زیرا گوگل ادز شما را با این آیدی می شناسد و حالا شما می توانید وارد گوگل ادز خود شوید.

آموزش اتصال گوگل ادز به سرچ کنسول

حالا که هم با سرچ کنسول و هم گوگل ادز آشنا شدیم زمان آموزش اتصال این دو رسیده است، با همیار سایت همراه باشید.

برای اتصال گوگل ادز به سرچ کنسول ابتدا باید وارد اکانت گوگل ادز خود شوید. در این بخش مانند تصویر اول باید از قسمت tools and setting شروع کنیم. روی این بخش کلیک کنید و یک منو برای شما نمایش داده می شود که باید بر روی گزینه linked accounts کلیک کنید سپس برای شما صفحه ای جدید باز می شود.

در این صفحه می توانید پلتفرم هایی را مشاهده کنید که اتصال آنها به گوگل ادز امکان پذیر است اما ما قصد داریم سرچ کنسول را متصل کنیم پس نیاز است روی آن کلیک کنیم.

برای اطلاع بیشتر درباره سرچ کنسول می توانید مقاله ثبت سایت در سرچ کنسول را مطالعه کنید.

حالا که می توانید دامنه سایت خود را مشاهده کنید زود، تند، سریع بر روی آن کلیک کنید. آفرین !! عملیات با موفقیت انجام شد.

اگر دامنه سایت نمایش داده نشد چه کنیم ؟

در برخی از شرایط ممکن است دامنه سایت شما را نمایش ندهد. همانطور که از ابتدای مقاله به شما توضیح دادیم نحوه اتصال گوگل ادز به سرچ کنسول چطور انجام می شود. باید همه راه را دوباره بروید؛ زیرا اگر دامنه سایت برای شما نمایش داده نشود یک جای کار را اشتباه انجام داده اید. البته لازم به ذکر است باید به روی به علاوه در بالای جدول کلیک کنید تا یک پاپ آپ برای شما باز شود تا بتوانید آدرس ئامنه خود را به صورت دستی وارد کنید و سپس آن را تائید کنید.

برای قطع اتصال باید چه کاری را انجام دهیم ؟

این کار از ثبت نام کردن نیز آسان تر است و فقط باید بر روی گزینه unlink  کلیک کنید تا اتصال شما قطع شود. اگر تمامی مراحل گفته شده را به درستی انجام دهید می توانید به راحتی اتصال خود را برقرار کنید.

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم به شما آموزش اتصال گوگل ادز بقه سرچ کنسول را دهیم تا شما راحت تر بتوانید برای وب سایت خود تبلیغات انجام دهید و از طریق سرچ کنسول آن را مدیریت کنید. امیدواریم با خواندن این مطلب مشکل شما حل شده باشد و هرآنچه که می خواستید را یافته باشید. شرکت همیار سایت مجموعه ای از طراحان سایت حرفه ای است که با جدید ترین متد ها روز برای شما بهترین ها را در بستر وب آماده می کند و برای سفارش طراحی سایت می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *