طراحی وبسایت

انواع وبسایت های مختلف و طراحی وبسایت ها در سال 1400

طراحی وبسایت ها و انواع وب سایت ها وسعت زیادی دارد. بنابراین برای داشتن انتخابی درست برای ساخت وب سایت باید ابتدا دید مناسبی در مورد انواع وب سایت داشته باشید.
گروه همیار سایت
گروه همیار سایت

لیست محتوای این مطلب

طراحی وبسایت و انواع سایت های مختلف

طراحی وب سایت ها و انواع وب سایت ها وسعت زیادی دارند. بنابراین برای داشتن انتخابی درست برای ساخت وب سایت باید ابتدا دید مناسبی در مورد انواع وب سایت داشته باشید.

شناخت انواع وب سایت های مختلف

همین الان که در حال مطالعه این مقاله هستید میلیارد ها وب سایت وجود دارد و روز به روز نیز به تعداد آن ها اضافه می شود ولی همه آن ها در نهایت یک هدف را دنبال می کنند : “جلب توجه کاربر”.
این گستردگی باعث به وجود آمدن تعداد زیادی از وب سایت های مختلف شده است که با شناخت دقیق تر آنها می توان در زمان کمتر به نتایج بهتر رسید.


نکته : سعی کنید دقیق در نظر داشته باشید که چه نوع وب سایتی می خواهید.وقتی می توان به نتیجه بهتری رسید که اهداف و افکار ذهنتان را محدود تر کرده تا بتوانید بهتر به نتیجه رسید.

طبیعتا کسی که درک درستی از وب سایتی که می خواهد راه اندازی کند نداشته باشد و تنها به دنبال ساختن وب سایت باشد نمی تواند به چیزی بیشتر از یک شکست فکر کند .
در اینجا سعی کردیم بهترین و محبوب ترین انواع وب سایت ها را برای شما شرح دهیم تا کمکی باشد به انتخاب درست شما.

 

یادمان باشد هر وب سایت مسیر و هدف خاصی را دنبال می کند و باید مواظب باشیم متناسب با اهدافتان گام بردارید.

طراحی وب سایت های فروشگاهی ای کامرس (E Commerce)

طراحی وبسایت

وب سایت های فروشگاهی (ای کامرس)  در ایران با آمدن دی جی کالا رونق زیادی گرفتند. وب سایت های فروشگاهی (ای کامرس)  جایی است که کاربران می توانند به صورت آنلاین محصولات مجازی یا حقیقی را خریداری کنند.

احتمالا شما هم قبلا با وب سایت های فروشگاهی (ای کامرس)  برخورد داشته اید و یا شاید از آن ها خرید کرده اید.
اگر به دنبال این هستید که سایتتان را راه انداری کنید و شروع به فروش محصولات خود بکنید این وب سایت ها انتخاب درستی برای شما هستند.

نکته : برای ساختن وب سایت های فروشگاهی (ای کامرس)  مراحل و موارد مهمی هستند که باید حتما آن ها را به یاد داشته باشید.یکی از مهمترین موارد برای کسب و کارهای اینترنتی داشتن گواهی اس اس ال (SSL) است که توصیه می کنیم حتما آن را داشته باشید.

نوع دیگری از این وب سایت وب سایت های فروش فایل هستند.این وب سایت ها طراحی می شوند تا مطالب و کتاب ها و یا به طور کلی فایل های مجازی شما را به فروش برسانند.

طراحی وب سایت های شرکتی و تجاری

طراحی وبسایت

وب سایت های شرکتی وب سایت هایی هستند که متعلق به یک شرکت یا تجارت خاصی هستند. وب سایت های شرکتی معمولا دارای لوگو و برند خاص خود هستند و خدمات و محصولات خود را ارائه می کنند.

اگر شما هم به دنبای خرید وب سایت های شرکتی هستید بهتر است که بیشتر در مورد ویژگی های وب سایت های شرکتی آگاه باشد.

در این دوره که همه کسب و کارها درحال اینترنتی شدن هستند طبیعتا شرکت ها و کاسبانی که به دنبال به روز شدن نیستند ، روز به روز ، به شکست نزدیکتر می شوند.

شما همیشه لازم نیست محصولات خود را بفروشید ، وب سایت های شرکتی گاها به دنبال ارائه محتوا و جلب مشتری برای تماس گرفتن و تنظیم ملاقات حضوری هستند.

 

طراحی وب سایت های سرگرمی

طراحی وبسایت

کاربران زیادی در اینترنت هستند که صرفا برای پرکردن اوقات خود یا تفریح به وب سایت های سرگرمی سر می زنند.

وب سایت های سرگرمی می توانند وب سایت جوک یا بازی (گیمینگ) باشد یا وب سایت هایی مانند وب سایت سرگرمی (https://www.sargarme.com) هستند.

برای این وب سایت ها قالب های مختلفی وجود دارند که می توانند مناسب با سلیقه و کاربرد سایتتان تغییر کند.در این وب سایت ها با گروه بزرگ و متنوعی سرکار دارید پس باید بیشتر از همیشه وقت بگذارید و سعی کنید که پست های سرگرم کننده و یا آموزشی متناسب با وب سایت سرگرمی خود در وبلاگتان منتشر کنید.

درآمد بیشتر وب سایت های سرگرمی از طریق تبلیغات و بازاریابی است.

طراحی وب سایت های نمونه کار

وب سایت های نمونه کار نوعی ویترین هستند که کارهای شما را به نمایش در می آورند.اگر طراح هستید یا دوست دارید که کیفیت کار خودتان را در هر زمینه ای به رخ رقیبانتان بکشید و کاربران بیشتری جذب کنید این نوع وب سایت ها کمک زیادی به شما می کند.
ساخت وب سایت های نمونه کار نسبت به بقیه وب سایت ها آسان تر هستند.کافیست تا صفحه نمونه کارهای زیبایی طراحی کنید و اصول و قوانین را درست به کار بگیرید تا بتوانید همه را به سمت خود بکشید.

وب سایت های نمونه کار برای افرادی که تخصص دارند یا کارهای فریلنسری انجام می دهند و به دنبال جذب کارفرما هستند می تواند بسیار ایده مفیدی باشد.

طراحی وب سایت های خبری

طراحی وبسایت

وب سایت های خبری همانگونه که اسم آن ها پیداست بیشتر در زمینه خبر و اطلاعات فعالیت دارند.این گروه شامل سایت هایی می شوند مانند سایت خبری فارس نیوز.
وب سایت های خبری بیشتر به دنبال انتشار تبلیغات یا رپورتاژ های خبری هستند.البته وب سایت های خبری پربازدید در سطح جامعه نیز دارای قدرت و نفوذ زیادی در بین مردم هستند.
بسیاری از وب سایت های خبری شاخه آنلاین از شبکه های خبری یا روزنامه های خبری سطح کشور هستند که به صورت آنلاین هم فعالیت می کنند.


طراحی وب سایت های تک صفحه ای

وب سایت های تک صفحه ای یک فرم ساده از انواع وب سایت ها هستند که به علت داشتن هزینه های پایین تر ، طرفداران زیادی نیز دارند.
وب سایت های تک صفحه ای برای کسب و کارهایی یا افرادی که نیاز زیادی به گسترش وب سایت خود ندارند یا هزینه کمی را برای شروع در نظر گرفته اند می تواند گزینه خوبی باشد.
اگر به وب سایتی نیاز دارید که نیاز به ابزارهای بزرگ ندارید و چیزی مانند یک کارت ویزیت آنلاین با قابلیت های خاص نیاز دارید ساختن  وب سایت های تک صفحه ای گزینه مناسبی برای شماست.

 

طراحی وب سایت های آموزشی

طراحی وبسایت

وب سایت های آموزشی  شامل موسسات آموزشی و گروه ها و افرادی است که هدف برگزاری دوره های آموزشی و کلاس های  آنلاین را دارند.
هدف این نوع وبسایت ها ارائه مطالب آموزشی به کاربرانشان یا ارائه اطلاعات یک گروه آموزشی است.
منبع اصلی درآمد وب سایت های آموزشی  از طریق فروش فایل ها و آموزش ها و تبلیغات بین کلاس های آموزشی و اسپانسرینگ آن هاست.

طراحی وب سایت های شخصی

وب سایت های شخصی تنها برای فروش و تبلیغ نیستند.بسیاری از افراد در دنیا به دنبال گسترش ایده ها و افکارشان هستن.
وب سایت های شخصی شامل افرادی است که اطلاعات و خاطرات و عکس های خود را به اشتراک می گذارند که شامل وبلاگ ها و وبلاگ های شخصی است.

وب سایت های شخصی می توانند پیشرفت کنند و گاهی اوقات به وب سایتی تبدیل می شوند که طرفداران زیادی دارند و می توانند به دنبال تبلیغ گرفتن و حتی فروش باشند.
ولی عمدتا راهی است برای بیان احساسات و تجربیات شخص یا کاربران سایت.


طراحی وب سایت های انجمن و پرسش و پاسخ (ویکی پدیا گونه)

وب سایت های انجمنی سایت هایی مانند ویکی پیدا است.همه نوع اطلاعات در آن ها به اشتراک گذاشته می شود تا کاربران سایت به انجمن های مورد علاقه خود وصل شوند.
وب سایت های انجمنی جایی است برای اشتراک مطالب ، که کاربران مختلف سایت قادر به همکاری در نوشتن و تولید محتوا هستند.

امروزه چه در ایران و چه در سطح دنیا به دلیل کار راه اندار بودن این وب سایت ها ، طرفداران بسیار زیادی را به خود جذب کرده اند.

 

شما دنبال چه نوع وب سایتی هستید ؟

تصمیم برای ورود به دنیای کسب و کار های اینترنتی بسیار تصمیم مهمی است اما در کنار آن باید نوع وب سایت و طراحی وب سایت خود را به بهترین شیوه ممکن انجام دهید تا شروعی عالی به جای شکستی بد داشته باشید.
طبیعتا استفاده از تجارب خوب در هر زمینه ای باعث گرفتن تصمیم درست می شود ، گروه همیار سایت همیشه به دنبال به اشتراک گذاری و ساخت سایت هایی است که بهترین ها را برای کاربران ارائه می کند.

برای ورود به دنیای بهترین وب سایت های ایران و شروع یک موفقیت آنلاین اینجا کلیلک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.